2 въпроса за i8

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: 2 въпроса за i8

Мнение от Хаос » 21 Юли 2014, 15:50

Колата е страхотна. Гумите ѝ са подходящи за теглото ѝ, мощността ѝ и разхода ѝ на гориво. Ти специално можеш като си я купиш в следващия си живот да ѝ боцнеш 315-ки, да приличаш повече на порше с нея.
Само дето Порше ще продадат 3 хиляди бройки 918, а БМВ ще продадат 20-30 хил. бройки. Ха познай кой ще е на по-голяма печалба и кое е по-разпознаваемо дори и сега.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: 2 въпроса за i8

Мнение от b00st » 21 Юли 2014, 21:33

Turturelo написа:^ а ти колко я кара, че я прецени толкова категорично?! :banghead:

BMW i никога не е бил категоризиран като супер-автомобил апропо. Нито има за цел да влиза в BMW M територията. Просто е концепция и автомобил, който явно ще ти е по-трудно да разбереш. За пореден път - спрете да живеете в миналото. И да, динамичен е повече от колкото може да ти го побере ума за професионалната ти преценка създадена от продължително гледане на снимки и клипчета ..

Колега не се хаби, човека не е виждал как хибрид прави 100 от светофар за 4.4 без герлотия и динамиката му идва малко. То понеже в реалния живот всеки ден се кара на писта, това е изключително важен фактор за един автомобил :mhihi:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: 2 въпроса за i8

Мнение от K_Ilkov » 21 Юли 2014, 22:08

Ачка бате много симпатично категоричен си за неща, от които явно и теоретично дори нямаш представа :yes:

пп. дано запазят енджълите, че иначе ойде традицията :paranoid:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Re: 2 въпроса за i8

Мнение от Turturelo » 22 Юли 2014, 14:44

acho.rs написа:
Верно ли, гумите са като на Киа ? :banghead:

-Базово 195 отпред 215 отзад :bowdown:
а ти колко я кара, че я прецени толкова категорично?! :banghead:

- колата на нормален път е 230 коня - кажи нещо повече по въпроса . За колко време е наличен електрическия боост и зарежда ли се батерията, ако няма агресивни спирания .
BMW i никога не е бил категоризиран като супер-автомобил апропо. Нито има за цел да влиза в BMW M територията. Просто е концепция и автомобил, който явно ще ти е по-трудно да разбереш.

е тва е отговора на въпроса за наследника на М1 - и8 не е . Като визия обаче е точно екзотика и винаги, всички ще го свързват с претенции за суперспортист , което разбира се е търсен ефект от БМВ .
918 Спайдър примерно е 600+кс без ел. паур и е малко по-близо конкурентите си които са по 800кс , докато и8 повече от два пъти по-слабо от Р8 ... о, да спортни коли не са в категорията, конкурент е тойота приус .

И да, динамичен е повече от колкото може да ти го побере ума за професионалната ти преценка създадена от продължително гледане на снимки и клипчета ..

е какво друго да кажеш . Ще видим скоро директна съпоставка с други коли . До тогава спирам да хейтвам и8, че все пак е БМВ форум .


момче .. образовай се по темите, за които излагаш мнение, защото звучиш абсурдно - личен съвет. Задавам няколко риторични и иронични въпроса в желанието си да не си губя времето да изпиша 12 страници за пореден път и за пореден път да осъзная, че желанието ми да образовам глинена стомна да борави с компютър ще има по-голям първоначален успех!

- ти ли си инженерно по-добре запознат от развойния, технически, тестов и дизайнерски отдел на BMW Group какви са подходящите гуми за BMW i8 (автомобил, който не си виждал качен на камион преминаващ през твоя тъжен свят?)
- би ли следвало в 21ви Век, автомобил (BMW i8) с напълно неясна за теб концепция (видимо и функция, начин на работа, управление и замисъл) да използва гуми с вътрешна, защото преди 80 години така са били възприемани пневматичните гуми, защото може би според теб така би следвало да бъде .. ?! Или перефразирано запазвайки смисъла на мисълта ми - динамичнен автомобил трябва да има big fat гуми, защото ти смяташ така..
- запознай се, защото очевидно категорично не си, кога един автомобил регенирира кинетична енергия най-добре - при движение по инерция, при екстремно спиране или при лежерно спиране ..
- отдели време да се образоваш на какъв принцип работи i8, защото също видимо нямаш идея за процесите, които автомобил ползва. С други думи абсолютно не си прав за мощността му.
- запознай се с философията на BMW i бранда и под "всички" разбирай "никой", които се интересува реално от този автомобил не търси горе-изброените доводи R8/918 .. толкова абсурдно и неуко звучат, че наистина нямам желание да ти обяснявам.. В частност направи си труда да се запознаеш и с реалните конкуренти на i8.. каквито няма апропо. Та не си и губи времето да чакаш тестове и сравнения, защото друга такава концепция няма!

Живот и здраве бих те качил в i8 на родна почва, но ще трябва да чистя седалката след теб или да те изхвърля от колата много преди това. Среден вариант не виждам.

@Хаос - И числото на поръчаните i8 е нагоре ;) На практика в момента BMW няма възможност технологично да насмогне с производството ..


Аз съм оут от темата. Не мога .. колкото и да ми дреме за малоумни изказвания, това не се издържа..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: 2 въпроса за i8

Мнение от blqsu4ko » 23 Юли 2014, 11:14

ОФФ:
Аз пък се радвам, че те ядосаха. Интересно е да се четат мнения от първа ръка :mhihi: :mhihi: Сигурен съм, че целия форум се радва на всяко твое включване и бихме искали да се случва по-честичко :mhihi: :mhihi:
Live it like you Love it

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: 2 въпроса за i8

Мнение от acho.rs » 24 Юли 2014, 17:41

хххххххххххххххххххххххххх

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: 2 въпроса за i8

Мнение от K_Ilkov » 24 Юли 2014, 19:34

acho.rs написа:- не бе със 195ци мачката нарет ...

за мачки си намери друга тема да пишеш и спри с глупостите, че почна съвсем да се излагаш :dunno:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: 2 въпроса за i8

Мнение от B U L L I » 24 Юли 2014, 22:00

acho.rs написа:хххххххххххххххххххххххххх



с това си мнение успя да разгневиш 4ма колеги,който съответно подадоха доклади
към нас модераторите.
няма как поредното ти своеволие да остане безнаказано за известно време...
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: 2 въпроса за i8

Мнение от Sharo » 01 Авг 2014, 9:48

- запознай се, защото очевидно категорично не си, кога един автомобил регенирира кинетична енергия най-добре - при движение по инерция, при екстремно спиране или при лежерно спиране ..
- отдели време да се образоваш на какъв принцип работи i8, защото също видимо нямаш идея за процесите, които автомобил ползва. С други думи абсолютно не си прав за мощността му.


Дай сега на спокойствия по тези точки, че ми е интересно :D

И къде са скрили конфигуратора на i3. Освен цветово не намирам къде са му цените, екстрите ...
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 9.08.2009
Местоположение: Sofia, Drujba 1
Пол: Мъж

Re: 2 въпроса за i8

Мнение от thewhitestig » 01 Авг 2014, 17:11

Ревю от днес.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: 2 въпроса за i8

Мнение от Alexch » 01 Авг 2014, 18:08

thewhitestig написа:Ревю от днес.


Уникална си е колата, каквото и да говорим. Със своите плюсове и минуси, модела е пионер в своя клас и за сега няма с какво да се сравни, така че всякакви спорове са излишни :yes:
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: 2 въпроса за i8

Мнение от K_Ilkov » 03 Авг 2014, 22:50

Sharo написа:
- запознай се, защото очевидно категорично не си, кога един автомобил регенирира кинетична енергия най-добре - при движение по инерция, при екстремно спиране или при лежерно спиране ..
- отдели време да се образоваш на какъв принцип работи i8, защото също видимо нямаш идея за процесите, които автомобил ползва. С други думи абсолютно не си прав за мощността му.


Дай сега на спокойствия по тези точки, че ми е интересно :D...

При и3 регенерацията започва още с отпускането на газта, като отзивите са, че е доста силна и колата почти спира,
а при напълно отпуснат педал се активират и стоповете за да предупредят за рязкото намаляване
В общи линии още от АктивЕ и МиниЕ, които бяха нещо като тестови мулета за и3 се опитват да въведат "каране с един педал" ...

Тва за и3 и четено то нета :mhihi: та ще се радвам ако Туртурело даде нещо от кухнята за и8 :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: 2 въпроса за i8

Мнение от Trixster » 04 Авг 2014, 11:49

Cvetun написа:Рових из нета,но не намерих информация.Търсих и тема за i8 във форума,но пак не намерих.Та,имам 2 въпроса.
Това ли е суперколата,за която се спекулираше,че ще пуснат за 100 годишнината?
И какво се случи с angeleyes-a?



i9 е колата, която ще бъде представена за 100 годишнината, като тя трябва да е аналог на емблематичния М1.
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: 2 въпроса за i8

Мнение от Leon » 06 Авг 2014, 8:58

Turturelo написа:...

Чак сега я виждам тази тема и да ти кажа, че не си прав. Ако един човек изкаже некомпетентно мнение по въпрос, с който си наясно, не означва, че останалите не оценяват мнението ти. Едно е да четеш в нета, друго е да пипнеш нещо на живо. Все си мисля, че доста повече хора оценяват включванията ти, отколкото пишат наизуст. В този ред на мисли, след едно анти-мнение да се "изтеглиш" от темата изглежда като да се правиш малко на интересен, че знаеш повече, което е факт. Естествено, че не можеш да споделиш всичко, което знаеш, но не подскачай от дребни неща - просто малцина са толкова информирани, колкото си ти. Аз също чувам по 10 глупости на ден, свързани с псевдо-разбирачи на работата ми, но гледам да не ги храня. Бях като малко дете при първата си среща на живо с i3 преди 2-3 месеца, i8 ми е мега-интересен проект и ще оценя максимално много информация от лични впечатления, каквито не се очертава скоро да получа сам.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: 2 въпроса за i8

Мнение от Демирев » 06 Авг 2014, 14:39

Във Варна някакъв странен тип си е преправил 10 годишната 630-ка на и8....само отпред де :lol:
Някои си мислят обаче че наистина е и8... :lol:

Кога влиза официално в продажба за Източна Европа?
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook