F80-М3/F82-М4 - 2014

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: F80-М3/F82-М4 - 2014

Мнение от Sharo » 22 Юли 2014, 15:01

Alex 320i Cabrio написа:
Sharo написа:

Алекс сега не разбрах.. корвета или гт3 да взимам :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Майтапа на страна, но аз идеално разбирам това, което ми казваш за гт3 vs М4. Знам колко е по-фън кола гт3-ката, но единствеите ми съображения по чуденката са, че на ден под 100км не правя. Отделно колко се разхождам из траната. И само за това м4-ката я има в оравнението. Е и, че за нея не трябва да вадя пари на куп :D Eст го има и че как излезне м4-ката от магазина веднага и пада стойноста пък гт3-то по-скоро обратното в следващите години.

На тура иначе ви е ясно, че няма как д асе тества колата колко е хардкор освен спиране/ускоряване. Все пак сме по пътна мрежа в колона с разни хора дето не е ясно колко знаят къде са, движение и т.н.
Звука иначе е доста приятен като се има в предвид, че е 6 цилиндрова турбо кола. Доста твърда се усеща като шаси и да има сумати глезотийки от към екстри, които обаче ако ги поръчаш дигаш килограмите значително.
Композитните спирачки спираха и на студено, което ме изненада честно казан, че друга кола, която съм имал достъп с такива е ауди и там на студено ги нямаше много много.


ГТ3-то... Ние с брат ми сме по Американките...

Честно да ти кажа, ако караш 100+км на ден, то М4 е тотално безумна идея. Ф10 530ХД е твоят автомобил... Иначе един улав тук навъртя 260,000км с 996ГТ3 Мк2 Комфорт - непрекъснато бръмчеше по работа в Европа. Най-големият майтап е, че колата беше на оригиналната керамика... А сега новият и собственик я направи на трак кола...


A не дизел па и X не ... Имам си F15m50d за тая цел като ходя въртя по 500+ км за ден :D
На е46м3-ката и навъртях 120 000 за 3 години по тия дестинации дето си карам ежедневно и си ми беше екстра. Па и кеф ти Калояново, кеф ти Серес :D

Иначе пътя дето карам всеки ден е двулентов с мантинела посредата и прилични завои. трафика е малък и с ф10ката си е забавно, но си се усеща, че караш 2т+ кола. На Серес съм я изкарвал за 3 4 обиколки .. все едно караш бързия влак. По правите се ускорява супер ма в зовоите се молиш :D
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: F80-М3/F82-М4 - 2014

Мнение от rve » 22 Юли 2014, 17:20

Sharo написа:Малко снимки от теста ...

Аз ви излових в съботата (5-ти юли) като ходих да летя на Сопот с парапланера. Кретам зад едни и на мемориала на Левски на разклона за Буново направо щех да изправя завоя :mhihi: Цяла тумба 4-цевки наспряли на паметника. Толкова се шашнах, че не можах нито да раздам газ да поздравя, нито да свирна, нито пък да спра да разбера аджеба какъв е тоя заговор :shock: С Пешо Дончев се чухме тия дни и той пък се оказа, че бил на трипа в неделята. Карал Ф10 и М6 грандкупето. Шукарни коли, но и аз съм на същата позиция като Алекс кабриото с тази разлика, че съм предубеден на тема Е46 :mhihi: . Другото, което си мисля за новите коли, е че с цялата тази електроника в тях и какви ли не глезотии ще бъдат много по-трудни (или поне ще е много дебело) за модване. Макар, че като гледам в някои аспекти като спирачките например стоковият вариант е много добър и не е толкова наложително да се пипа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: F80-М3/F82-М4 - 2014

Мнение от Sharo » 22 Юли 2014, 18:44

Vanqu1sh написа:
Alex 320i Cabrio написа:Нека да е по-бърза, по-икономична, по-комфортна и по-най, най... Гледайки това видео, ама хич дори и нямам грам емоция или желание да седна в едно такова...

F80: 1.13,1 min, E30 DTM: 1.09,1
Е30-ката на клипа си е 4 секунди по-бърза, така че едва ли е много обективно да съдим за колата от това видео.

http://www.speedhunters.com/2014/07/old ... ld-warrior
EЙ докато го намеря това къде го бях разглеждал ...
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: F80-М3/F82-М4 - 2014

Мнение от host » 25 Юли 2014, 22:05

https://www.youtube.com/watch?v=NoRAeL8qgSM

Дизела се показва в сянката на Йемките ... всеки сам да си преценя и гледа >

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 10.07.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z3 Roadster 2.8
Мечтае да кара: едно да беше...

Re: F80-М3/F82-М4 - 2014

Мнение от The7omahawk » 26 Юли 2014, 11:23

Спирачния тест ме остави с ококорени очи, да не би М3 да не е била с керамиката и за това да е такъв резултата?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: F80-М3/F82-М4 - 2014

Мнение от host » 26 Юли 2014, 14:30

Дори да не е, приемливо ли е? А времената на летяща обиколка?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: F80-М3/F82-М4 - 2014

Мнение от Vanqu1sh » 26 Юли 2014, 14:44

host написа:Дори да не е, приемливо ли е? А времената на летяща обиколка?

Доста ме озадачи този клип. Излезна че едниственото по-добро на м3-тата е че е по-шумна :conf: :conf: Явно много са я доработили тази Алпина и пак не е нормално на драг да е половин кола отзад, да спира по-добре и да даде по-добро време на летящата обиколка. По-запознатите ако имат някакво обяснение?!?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: F80-М3/F82-М4 - 2014

Мнение от Sharo » 26 Юли 2014, 15:07

Vanqu1sh написа:
host написа:Дори да не е, приемливо ли е? А времената на летяща обиколка?

Доста ме озадачи този клип. Излезна че едниственото по-добро на м3-тата е че е по-шумна :conf: :conf: Явно много са я доработили тази Алпина и пак не е нормално на драг да е половин кола отзад, да спира по-добре и да даде по-добро време на летящата обиколка. По-запознатите ако имат някакво обяснение?!?

Обяснението е, че нито един спобственик на м3/4 не би предпочел дизелова кола била тя по-бърза ... Няма го звука .. няма го фийлинга ... няма я гъвкавоста на бензиновия мотор.

Керамиката дава предимсвто при многократни спирания, принципно и на студено не спира толкова добре колкото нормалните спирачки. На теста иначе колата е баш с такива. Аз като я карах ми направи впечатление, че е доста по-добре примерно от на aуди спирачките на студено, но няма как просто на 1во спиране на студени спорачки да спре по-добре от еквавилентни по размери нормални такива. Също не спиранеъто само там е предомство ами това, че се въртят едни 20 кила по-малко ... отново стигаме до фийлинга
При времето по завоите па ако не беше допускал толко грешки с м3-то щеше да е доста по-бърз.

Общо взето ако аз взема примерно д аправя теста, мога да извадя съвсем лесно тотално различен резултат ... света е маркетинг просто
Последна промяна Sharo на 26 Юли 2014, 17:10, променена общо 1 път
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 15.11.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: E91 330xd LCI

Re: F80-М3/F82-М4 - 2014

Мнение от hamann25 » 26 Юли 2014, 15:20

:!: света е маркетинг просто:!:
Цялата истина в едно изречение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 9.08.2009
Местоположение: Sofia, Drujba 1
Пол: Мъж

Re: F80-М3/F82-М4 - 2014

Мнение от thewhitestig » 28 Юли 2014, 12:38

Sharo написа:При времето по завоите па ако не беше допускал толко грешки с м3-то щеше да е доста по-бърз.

Общо взето ако аз взема примерно д аправя теста, мога да извадя съвсем лесно тотално различен резултат ... света е маркетинг просто


Toзи тест въобще не трябва да има никакви претенции да бъде взет на сериозно. Трябваше да направят по 15-20 пускания на всяка кола и да вземат най-добрата обиколка от всяка за краен резултат. Във всяка една наука за да забележеш нещо, че е правилно трябва да направиш многобройни последователни тестове които да дадат един и същи (или в нашия случай близки) резултати. Да твърдят че дизела е по-бърз след само 1 обиколка е несериозна работа. Некачествен журнализъм. Margin of error на шофьора е прекалено голям фактор за да бъде така лекомислено пренебрегнат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: F80-М3/F82-М4 - 2014

Мнение от Boyadjiev » 28 Юли 2014, 19:00

thewhitestig написа:
Sharo написа:При времето по завоите па ако не беше допускал толко грешки с м3-то щеше да е доста по-бърз.

Общо взето ако аз взема примерно д аправя теста, мога да извадя съвсем лесно тотално различен резултат ... света е маркетинг просто


Toзи тест въобще не трябва да има никакви претенции да бъде взет на сериозно. Трябваше да направят по 15-20 пускания на всяка кола и да вземат най-добрата обиколка от всяка за краен резултат. Във всяка една наука за да забележеш нещо, че е правилно трябва да направиш многобройни последователни тестове които да дадат един и същи (или в нашия случай близки) резултати. Да твърдят че дизела е по-бърз след само 1 обиколка е несериозна работа. Некачествен журнализъм. Margin of error на шофьора е прекалено голям фактор за да бъде така лекомислено пренебрегнат.

Използва се 1 тест само, за да се види коя кола е по-лесната за каране веднага като се качиш в нея, според мен... Ясно че Мката е много по-бърза като чиста скорост (тоест ако можеш да вземеш 100% от нея), но явно по-трудно се достига лимита без да се прекрачва :paranoid:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: F80-М3/F82-М4 - 2014

Мнение от Делян » 28 Юли 2014, 20:17

Със сигурност М-ката е по-бързата, по-вълнуващата, и т.н.
Тук адмирации заслужават Алпина, за това че са направили серийна, дизелова тройка, с гаранция, отговаряща на всички съвременни еко норми, с толкова добро поведение на пътя и същевременно адски нисък разход на гориво.

Автоморгаджията
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 16.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: чорапи у тех и маратонки вънка
Мечтае да кара: E60 ///M5

Re: F80-М3/F82-М4 - 2014

Мнение от Flash » 02 Авг 2014, 12:44



Повръща ми се от този звук... :confused:

Между другото, за първи път повече ми харесва ///M-седана, отколкото купето :D
http://www.misterika.blogspot.bg - "Архивите на една друга реалност" - Паранормалният блог на България
На завоя заляга, конете яко напряга, задницата бяга - към мантинелата посяга...
Пол Уокър: 1973 - ∞
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: F80-М3/F82-М4 - 2014

Мнение от Делян » 02 Авг 2014, 19:42

Flash написа:Повръща ми се от този звук... :confused:

Между другото, за първи път повече ми харесва ///M-седана, отколкото купето :D


Сигурен съм, че афтърмаркет производителите на генерации, ще се погрижат за това.
Иначе и аз съм на същото мнение за седана, само че не в този цвят :no:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: F80-М3/F82-М4 - 2014

Мнение от acho.rs » 19 Сеп 2014, 19:29

Мерцедес потвърждават - новия C63 AMG ще е с V8 4.0 bi-turbo и 500+ коня ... Пак ще има бесни ластици на Мки :confused:


http://www.carmagazine.co.uk/Secret-new ... py-photos/

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook