BMW M5 - 2012 г.

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от ms » 06 Фев 2012, 20:25

Zagy написа:Ами аз ги сравнявам като изхождам от следната гледна точка - да речем че имам 200К+ и съм решил да си взема кола за фън, а и да е малко или много полезна и функционална - ако ще е Нисана ще е само за фън и няма да е особено удобен в града. Ако ще е М5цата - има и фън, а и става за нормален градски автомобил. Аз бих взел М5цата без да се замислям особено.

Тва са си само мои мисли де...


Брей, саждите не са ти се отразили- мислиш нормално :mhihi: И двете коли са добри, но са твърде различни за да избираш коя да вземеш... Или си принципно клиент на ГТР и Порше (тоест някой спортен модел дето е зверски бърз), или си клиент на М5 и АМГ- тоест седан, с място за жената, децата и малко багаж, много лукс и глезотийки, става да отидеш на бизнес среща, но с възможности да ти носи удоволствие в секундата в която решиш... Ако търсиш М5 в магазина и се прибереш с ГТР (или обратното) значи не знаеш какво искаш изобщо...
ПС: М5 и "нормален градски автомобил" не се вързват в едно изречение- хем е голяма, хем гори много, кое му е "градското" :mhihi:


alx написа:...

тея лафчета "20% нищо не значат" ги разправяй на друг ;) Простичко казано- тея с многото кинти са по-стиснати от мен и си правят много повече сметката... Иначе няма да са толкова богати просто... Аз и 90% от форума при избор на кола ще кажем "майната им на тея 15% отгоре- БМВ-то е си е БМВ" и ще си купим една надценена купчина желязо без да ни пука, то "кеф цена няма"... онея с многото кинти мислят повече преди да тръшнат едни големи цифри за нещо дето само ги вози...
Преди 3-4г. обсъждахме подобни теми с един меко казано "богат бизнесмен"... На въпрос "Що не си купиш кола от магазина" отговора беше прост- "Що аз да понасям загубата на стойност в първата 1г. на колата"... Същият караше винаги актуален модел Мерник на не повече от 5-6г., кола сменяше до 1г. след излизането на новия модел...


DrivinGGoD написа:...

Егати колко културно му сипа :mhihi: водиш ли уроци в тая насока- да се образовам, че с моето писане скоро пак ще съм на плантацията :mhihi:
Изображение
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от alx » 06 Фев 2012, 20:50

DrivinGGoD написа:200 кила на едни и същи останали показатели са по около секунда, секунда и малко на километър трасе, в зависимост от завоите...


гтр-а на кантара е 1786 кила празен (съвсем отговорно)
ако се вярва на медиите м5-цата е 1945 - това са 160 кила... на тон кола- може и да са много. ама на почти 2 тона хипопотами- я ги усетиш я не. добави че нисана има и повече загуби в трансмията и раздатките...

Ей тука най-много се смях...
Никой тръгнал за кола като М5 няма да си купи GTR или обратното...
Никой тръгнал за SL, SLS или подобен роудстър/двуместно купе няма да си купи М5ца...
R8 и подобните двуместни спортни коли с централно разположен мотор пък са съвсем съвсем друга категория и нямат нищо общо с Gran Turismo-то ;)


така ги виждаш нещата нали? аз ги виждам по-различно- никой дето си купува м5ца, нисан и тн не ги взима за да вози някой... защото обикновено хората с пари имат по няколко коли и превозното средство на семейството не е кола а е джип някакъв. та тия коли са стриктно за ти и може би някой до тебе ;) но разни хора- разни виждания.

р8-цата не е гт? ти карал ли си такава? р8 е една от най-плюшените тихи коли с леко управление която е удобна за дълъг път и има всичкия лукс вътре които ти трябва. нищо чепато или извратено няма в нея. аз мисля, че р8 си точно в групата на по-спортните гт коли. гтр-а и той е там ако и да една идея по-чепат от колкото трябва - особено с тия нископрофилни гуми които дават всичко друго но не и комфортно поведение на пътя.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 29.04.2006

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от Modulo » 06 Фев 2012, 21:28

alx написа:р8-цата не е гт? ти карал ли си такава? р8 е една от най-плюшените тихи коли с леко управление която е удобна за дълъг път и има всичкия лукс вътре които ти трябва. нищо чепато или извратено няма в нея. аз мисля, че р8 си точно в групата на по-спортните гт коли. гтр-а и той е там ако и да една идея по-чепат от колкото трябва - особено с тия нископрофилни гуми които дават всичко друго но не и комфортно поведение на пътя.


Определено R8 не е GT. Това, че е луксозна, комфортна и няма нищо чепато не я прави GT. Тя е абсолютно чиста спортна кола: много малка, много ниска, среден мотор. Немците така ги правят вече: вкарват ежедневен комфорт и практичност в чисто спортни коли. Това Порше го измислиха преди 40 години и сега и другите се сетиха. Даже и ферари искат да стават ежедневни.

Ако става въпрос на мен и GT2 RS ми е много комфортна, но едва ли може да мине за GT.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от acho.rs » 06 Фев 2012, 21:29

саши алхЪ - може да ми пишеш толерантни ЛСта и да не раздаваш банове , но напрежението в тия теми точно заради това :idea:
Казваш че съм станал груб с колегите - САМО с баденджълчето . Точно щото нищо не правите , той продължава да се ПОДИГРАВА с целия форум . Тоя човек седи чопли семки и пуска малоумни постове и ни се смее как се връзваме . Това че му сипват с 5 черпака не му пречи :kuku:
След като ще се раздават банове за нецензурен език е добре и ПРОВОКАТОРА на това отношение да му се даде бан , щото ако няколко човека му отговаряме , всички останали се чудят - какво по дяволите - но са малко по-културни от нас и си мълчат .

ТИ също не изоставаш много - навсякъде ни натякваш "опита" си и твоето смешно виждане за света на БМВ - ми СТИГА бе човек . Не разбра ли че ние тук и останалия свят не са съгласни с тва .
В тези последните страници пък направи върха на излагацията - слезе на нивото на дачия фена .

Това за таргет групите направо ме съсипа . М5 било при таргета на Нисан ГТ-Р - те коли не може да са по-различни . Едното е двуместно купе (+ 2 аварийни седалки) с много нисък център на тежестта , двигател забит далеч зад предния мост и тн и тн .
Много добре знаеш на кое е конкуренция М5 - ЦТС-В , макар според теб големия Кадила е при М3 :welcome: Ами - СМАЗВА го - динамика , красота , стил , удобство , пространство - по всичко което може да се сетиш .

Всъщност - ти изобщо вярваш ли си и на един ред който написа - въпроса ми е сериозен :idea:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от acho.rs » 06 Фев 2012, 21:37

за мен единствената възможна причина тези коли да се кросшопват
е да си тотален "помияр" по отношение на вкуса си към колите

Не можах да го кажа по-точно . За да "меша" някой двете коли , трябва да е тотален смотаняк , който си купува кола с единствена цел да направи впечатление и нито му дреме за дух , стил, динамика и тн .
А за богатите хора и това как избират - избират винаги по-скъпото инак БМВ нямаше да са най-продавания премуим производител , при положение че са "надценени" .

Факта си е факт - М5 си е М5 :bowdown: Винаги е бил лидер и такъв ще си остане . Тва че някой си е въобразил , че некви бюджетни лигени са по-добри - негов проблем .
Дори реалния конкурент - Е63 , съм убеден че като търсене отново ще е няколко пъти по-зле . Айде весел вечер . Радвайте че осрахте темата ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от alx » 06 Фев 2012, 21:44

acho.rs написа:Казваш че съм станал груб с колегите - САМО с баденджълчето . Точно щото нищо не правите , той продължава да се ПОДИГРАВА с целия форум . Тоя човек седи чопли семки и пуска малоумни постове и ни се смее как се връзваме . Това че му сипват с 5 черпака не му пречи :kuku:


ако за глупости и лично мнение банвахме- до сега да сме се самозатрили :)

това за което ти писах е че не можеш да си позволяваш да обиждаш лично хора тука. никъде не пише в правилата че трябва да се слага марката на пиадестал. разискваме, спориме, не се съгласяваме един с друг. нали идеята е в спора да се ражда (някаква) истина.

това което обаче пише в правилата е че личните обиди са абсолютно недопустими. затова и ти обърнах внимание.

за това на кого какво съм казал/лс и тн- остави на мене да се занимавам с другите "елементи" в тоя "казус".
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от Витанов » 06 Фев 2012, 21:49

Аз се чудя що за човек би казал на нисан гтр евтин леген. Много прекалихте с тая тема, тотална излагация и мисля, че е време за банове :yes:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от BadAngel » 06 Фев 2012, 21:52

djkita написа:Както Нисана бие М5-цата, така и ще бие РС6 и Е63АМГ..тях даже и доста повече...та не виждам къде е проблема ;) Човек решил да си купува голяма и комфортна кола ще гледа тези трите ''победените'', а не Нисана!!! ГТ-Р бие далеч по спортни коли от М5 та да се заблуждаваме, че БМВ-то ще му е някаква конкуренция на пистата!!! Порше да му мислят, а не БМВ :D :yes:


рс6 и е63 не влизат в играта...

хората, купуващи си М5 и новия ГТР си ги купуват.. защото тези модели в момента са на гребена на вълната

всеки един от купувачите иска да вземе първата бройка, всеки иска да бъде фул екстри, всеки иска да покаже, че може

е63 е кола на 2 години.. рс6 дори не седи в ценовата листа


много ми хареса това за пиедестала на някоя марка..

ако наистина смятате, че заслужавам банан, ОК

аз поне съм спокоен, че съм си казал мнението, а вие се изложихте и показахте ниска автомобилна култура
No bling at the Ring

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от Витанов » 06 Фев 2012, 22:05

ако наистина смятате, че заслужавам банан, ОК


От това което прочетох в предишните страници нямам предвид теб :yes:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 27.05.2008
Местоположение: Пазарджик/Пловдив
Кара: E36 Coupe & E46 Coupe

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от djkita » 06 Фев 2012, 22:23

BadAngel написа:
djkita написа:Както Нисана бие М5-цата, така и ще бие РС6 и Е63АМГ..тях даже и доста повече...та не виждам къде е проблема ;) Човек решил да си купува голяма и комфортна кола ще гледа тези трите ''победените'', а не Нисана!!! ГТ-Р бие далеч по спортни коли от М5 та да се заблуждаваме, че БМВ-то ще му е някаква конкуренция на пистата!!! Порше да му мислят, а не БМВ :D :yes:


рс6 и е63 не влизат в играта...

хората, купуващи си М5 и новия ГТР си ги купуват.. защото тези модели в момента са на гребена на вълната

всеки един от купувачите иска да вземе първата бройка, всеки иска да бъде фул екстри, всеки иска да покаже, че може

е63 е кола на 2 години.. рс6 дори не седи в ценовата листа


много ми хареса това за пиедестала на някоя марка..

ако наистина смятате, че заслужавам банан, ОК

аз поне съм спокоен, че съм си казал мнението, а вие се изложихте и показахте ниска автомобилна култура

Много добре знаеш, че РС6,Е63 и М5 се появяват по различно време !!! По тази твоята логика значи не би трябвало да ги сравняваме или какво? Значи БМВ с един модел трябва да се конкурира успешно и с Е63АМГ и с ГТ-Р, сигурно и с Корса знае ли човек?!! Сравнявахте М6 с ГТ-Р,М3 пак с него, сега и М5 ли?? На онзи прочутия драг където бяха сложили ГТ-Р ,СЛС,Р8 редом до 1М пак ли трябва да му се връзваме и да спорим, защо 1М е паднало от тях..... Списанията/предаванията си пускат всевъзможни тестове за да са интересни..... Какви ли не тестове сме гледали - на М3 с мотор...с болид.... на Порше със изтребител дори... какво повече да коментираме!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 2.03.2009

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от latrel » 06 Фев 2012, 22:27

Тоя ГТ-р трябва да го сравнявате с порше 911 турбо с или СЛР, а не с М5.


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от ms » 06 Фев 2012, 22:30

BadAngel написа:...всеки един от купувачите иска да вземе първата бройка, всеки иска да бъде фул екстри, всеки иска да покаже, че може...


Добре, мерници и кенефи не ги броим щото са старите модели...

Искали да вземат първата бройка с всички екстри казваш... К'ви екстри при ГТР-а бе- ЕДИНСТВЕНАТА екстра са спортни седалки за цели 5 бона, ебах тая екстра :mhihi: М5 прилично натоварена стъпва на 240 бона, ако се напъна да слагам глупости ще стигна лесно 260 бона... Ама тогава М5 няма да е в категорията "близка цена" до ГТР... Набий си го в простата, куха кратуна- ГТР (и Порше, и други подобни коли) никога не са били и НЯМА да бъдат в един клас с М5 за да се сравняват... Да го обясня като за тъпанар какъвто явно си- НЕ може да сравняваш ябълки с круши... Дано си схванал...

И не, ти не си за бан- наказания за олигофрени не са предвидени... за съжаление... Аз ще си отнеса наказанието щото ти се вързвам на малоумните постове :banghead:

ПС: Сашко (или друг зелен или червен), ДА НЕ СИ ПОСМЯЛ да ми редактираш мнението :dummy: като имаш против написаното- наказвай, знаеш че нося си последствията за мненията...
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от Витанов » 06 Фев 2012, 22:47

Защо разваляте темата бе хора? доста хора я следят защото е интересна и може да понаучим нещо от хора дето са карали разни екзотики и имат реална представа за тях. Не видях с какво ви бръкна в дупките badangel и нито пък видях някакви убидни постове към който и да било :dunno: аз виждам нещата така, някои от пишещите имат реален опит с доста спортни автомобили и споделят впечатления БЕЗПЛАТНО на база РЕАЛЕН ОПИТ, а от другата страна опозицията с десен волан ( или ауди :mhihi: ) забила нос в лъскавите списания и википедия изказва мощни аргументи, времена, литри на километър, "опит със спортните автомобили", и на всичкото отгоре яко задълбава на лична основа защото му се струва, че някой бил "кух" и не бил "прав" за нещо си. Това в други форуми го няма, за такива бълвочи бан форевър :!:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от acho.rs » 06 Фев 2012, 22:56

alx написа:
acho.rs написа:Казваш че съм станал груб с колегите - САМО с баденджълчето . Точно щото нищо не правите , той продължава да се ПОДИГРАВА с целия форум . Тоя човек седи чопли семки и пуска малоумни постове и ни се смее как се връзваме . Това че му сипват с 5 черпака не му пречи :kuku:


ако за глупости и лично мнение банвахме- до сега да сме се самозатрили :)

това за което ти писах е че не можеш да си позволяваш да обиждаш лично хора тука. никъде не пише в правилата че трябва да се слага марката на пиадестал. разискваме, спориме, не се съгласяваме един с друг. нали идеята е в спора да се ражда (някаква) истина.

това което обаче пише в правилата е че личните обиди са абсолютно недопустими. затова и ти обърнах внимание.

за това на кого какво съм казал/лс и тн- остави на мене да се занимавам с другите "елементи" в тоя "казус".

Съгласен - недопустимо е използването на груб език във форума !
Само че това е отговор на бездействие от страна на някой който трябва да склаща , други хора за тва че се ебават със всички ! В този ред на мисли , обидните реплики трябва да се изтрият , този който ги е отправил и този който ПОДСТРЕКАВА към това да бъдат наказани :idea:

разискваме, спориме, не се съгласяваме един с друг. нали идеята е в спора да се ражда (някаква) истина.

- и това е така , само че споровете с БА и тебе ми приличат на пиянски разисквания , където постоянно някой се обажда отстрани с нещо с което никой в компанията не е съгласен и отново и отново тоя отстрани повдига една и съща тема в среда в която му е ясно че хората са с други убеждения .
ХАРЕСВА НИ БМВ ПОВЕЧЕ ОТ АМЕРИКАНИТЕ (в сходен клас) , НЕ СМЕ СЪГЛАСНИ ЧЕ БМВ са обикновени надценени коли - приеми го .
Тъй че извинявай , но всичко трябва да си има граница . И не правя аналог на бадангела с тебе - макар да полагаш усилия, не си чак толкова зле колкото него .
Сега бъди така добър и изтрии последните 20 страници с офтпотик за който и ти и ние имаме не малко принос .

Витанов

- по твоята логика ти изобщо не трябва да се обаждаш , отделно си се объркал тотално относно хората с реален опит , най-малкото пък че и да има тук таме някой такъв , това не значи че не е субективен . Обиди от наша страна и заяждане от страна на ба може да не си видял , ако не можеш да четеш .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: BMW M5 - 2012 г.

Мнение от BadAngel » 06 Фев 2012, 23:11

ms написа:
BadAngel написа:...всеки един от купувачите иска да вземе първата бройка, всеки иска да бъде фул екстри, всеки иска да покаже, че може...


Добре, мерници и кенефи не ги броим щото са старите модели...

Искали да вземат първата бройка с всички екстри казваш... К'ви екстри при ГТР-а бе- ЕДИНСТВЕНАТА екстра са спортни седалки за цели 5 бона, ебах тая екстра :mhihi: М5 прилично натоварена стъпва на 240 бона, ако се напъна да слагам глупости ще стигна лесно 260 бона... Ама тогава М5 няма да е в категорията "близка цена" до ГТР... Набий си го в простата, куха кратуна- ГТР (и Порше, и други подобни коли) никога не са били и НЯМА да бъдат в един клас с М5 за да се сравняват... Да го обясня като за тъпанар какъвто явно си- НЕ може да сравняваш ябълки с круши... Дано си схванал...

колега, бях ти написал един доста дълъг пост, в който ти се бях вързал на всичко

но си давам сметка, че няма смисъл

кажи ми само, ако си автокрадец и трябва да свиеш два спортни автомобила.. за по 200 бона

какво би свил? (да не изхитрееш и да кажеш М5 и М5 :ok: )




колкото до БМВ и американците.. има американци, които ми харесват повече от БМВ-тата, има и БМВ-та, които ми харесват повече от американците.. никога не мога да застана в едната крайност и да изкажа еднозначно мнение
Последна промяна BadAngel на 06 Фев 2012, 23:13, променена общо 1 път
No bling at the Ring

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook