Американските VS Европейските спортисти

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Американските VS Европейските спортисти

Мнение от Делян » 12 Яну 2015, 21:42

acho.rs написа:Що се отнася до магистрална ракета - нищо подобно на бугатито не е искарано и едва ли ще бъде пускано .

За пореден път се изказваш доста категорично и същевременно зле подготвен. Гледам да не правя подобни отклонения, но ти прекаляваш.

Какво възхваляваш толкова това Богати не мога да разбера? Koла направена с цел позьорство и задоволяване на егото на скучаещи милионери. Срамно e да парадираш, че си най-бърз в света с конкретно време, а да те разстреля дo 250-300, кола с 10 години по-стара и с повече от 300 коня по-слаба(MccLaren F1).

Oсвен това, изкарано е и то не само нещо подобно, ами и доста по-добро(по всички показатели) - Koenigsegg Agera R. Да не говорим за излезлият "One" миналата година...


ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Американските VS Европейските спортисти

Мнение от In_Memoriam » 12 Яну 2015, 22:14

Делян написа:
acho.rs написа:Какво възхваляваш толкова това Богати не мога да разбера? Koла направена с цел позьорство и задоволяване на егото на скучаещи милионери. Срамно e да парадираш, че си най-бърз в света с конкретно време, а да те разстреля дo 250-300, кола с 10 години по-стара и с повече от 300 коня по-слаба(MccLaren F1).


Не че искам да се намесвам в спора ви, но и ти прекалено много Топ Гиър гледаш. Не му вярвай толкова на онзи клип ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Американските VS Европейските спортисти

Мнение от Делян » 12 Яну 2015, 22:22

Напротив, мноого рядко гледам Топ Гиър и със сигурност не съм му привърженик ;)
По съм склонен да вярвам на тази гонка, от колкото на нереалното време от 2,5 сек. до 100, написано някъде. Все още не съм видял никъде доказателство за него, a само опровержения.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 28.08.2012
Пол: Мъж

Re: Американските VS Европейските спортисти

Мнение от AgeraR » 13 Яну 2015, 4:26

Делян написа:
acho.rs написа:Що се отнася до магистрална ракета - нищо подобно на бугатито не е искарано и едва ли ще бъде пускано .

За пореден път се изказваш доста категорично и същевременно зле подготвен. Гледам да не правя подобни отклонения, но ти прекаляваш.

Какво възхваляваш толкова това Богати не мога да разбера? Koла направена с цел позьорство и задоволяване на егото на скучаещи милионери. Срамно e да парадираш, че си най-бърз в света с конкретно време, а да те разстреля дo 250-300, кола с 10 години по-стара и с повече от 300 коня по-слаба(MccLaren F1).

Oсвен това, изкарано е и то не само нещо подобно, ами и доста по-добро(по всички показатели) - Koenigsegg Agera R. Да не говорим за излезлият "One" миналата година...



Както знем всички Вейрон не е най-бързия шосеен автомобил, но може да прочетеш във много списания и да видиш по различни тестове, казват че чувството което имаш като караш Вейрон го няма във нито един друг хиперкар (Agera, Zonda, P1 и др.). Според мен са много прави защото не всичо е състезание по права линия или въртене на писта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 586
Регистриран на: 19.12.2007
Местоположение: София

Re: Американските VS Европейските спортисти

Мнение от Fear » 13 Яну 2015, 9:01

M-coupe написа:Според MotorTrend:
новия Hellcat 707к.с 0-60 за 3.7сек 1/4миля за 11.7сек
М5 Ф10 560к.с 0-60 за 3.7сек 1/4миля за 11.8сек

И какво толкова му е бързото на този седан с уникалните 700к.с, като се има в предвид, че М5-цата е на 4 години :dunno:

Предвид цената му, мисля че е задоволително бърз. :)
А и тези американски динозаври си имат чар, който никой фен на автомобилите не може да отрече.
Да, нито е рафинирано колкот М5, нито е толкова добре сглобен, нито е толкова ефективен, нито нищо, ама то именно в това се крие чара му - че НЕ Е М5, а нещо съвсем различно и поне според мен - също толкова готино. 8)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Американските VS Европейските спортисти

Мнение от Делян » 13 Яну 2015, 9:15

AgeraR написа:
Както знем всички Вейрон не е най-бързия шосеен автомобил, но може да прочетеш във много списания и да видиш по различни тестове, казват че чувството което имаш като караш Вейрон го няма във нито един друг хиперкар (Agera, Zonda, P1 и др.). Според мен са много прави защото не всичо е състезание по права линия или въртене на писта.


Няма начин усещането да не е брутално в 8 литров мотор, с 4 турбини и такава мощност. А дали чувстово като го караш е по-добро от на останалите хиперкари - няма как да знам със сигурност(но пък ми се иска доста :mhihi:) и няма как никое списание, тест или видео да го пресъздаде напълно, но там е много субективно, понеже на всеки му харесват различни неща :yes:
Лично на мен Вейрона никога не ми е допадал, най-вече като концепция и дизайн.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Американските VS Европейските спортисти

Мнение от host » 13 Яну 2015, 10:33

Е да ама точно за Хенеси Венъм Гт хората карали казват, че няма веерони, няма кьонигзег... Нищо дори близко.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Американските VS Европейските спортисти

Мнение от M-coupe » 13 Яну 2015, 12:45

Fear написа:Предвид цената му, мисля че е задоволително бърз. :)
А и тези американски динозаври си имат чар, който никой фен на автомобилите не може да отрече.
Да, нито е рафинирано колкот М5, нито е толкова добре сглобен, нито е толкова ефективен, нито нищо, ама то именно в това се крие чара му - че НЕ Е М5, а нещо съвсем различно и поне според мен - също толкова готино. 8)

Цената му за Европа няма да е такава, каквато я гледаш на клипа :mhihi: А това, че в САЩ цените на колите и горивото съм им нереално ниски няма как да се отрече, за което даже им завиждам :ok: но това е друга тема
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 586
Регистриран на: 19.12.2007
Местоположение: София

Re: Американските VS Европейските спортисти

Мнение от Fear » 13 Яну 2015, 12:52

M-coupe написа:Цената му за Европа няма да е такава, каквато я гледаш на клипа :mhihi: А това, че в САЩ цените на колите и горивото съм им нереално ниски няма как да се отрече, за което даже им завиждам :ok: но това е друга тема

При всички случаи, пак ще е по-евтино от М5, ако въобще дойде официално в Европа, че е малко съмнително. :)
Иначе да, и аз им завиждам на американосите - Camaro с 326 кончета на цената на опоскан базов хечбек с 1.4 литров миксер... :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Американските VS Европейските спортисти

Мнение от Делян » 13 Яну 2015, 14:50

host написа:Е да ама точно за Хенеси Венъм Гт хората карали казват, че няма веерони, няма кьонигзег... Нищо дори близко.

Венъма определено е мой тип кола и ми е в топ 3 за каране-мечта, заедно с MccLaren F1 и Koenigsegg One :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 28.08.2012
Пол: Мъж

Re: Американските VS Европейските спортисти

Мнение от AgeraR » 13 Яну 2015, 15:46

Делян написа:
AgeraR написа:
Както знем всички Вейрон не е най-бързия шосеен автомобил, но може да прочетеш във много списания и да видиш по различни тестове, казват че чувството което имаш като караш Вейрон го няма във нито един друг хиперкар (Agera, Zonda, P1 и др.). Според мен са много прави защото не всичо е състезание по права линия или въртене на писта.


Няма начин усещането да не е брутално в 8 литров мотор, с 4 турбини и такава мощност. А дали чувстово като го караш е по-добро от на останалите хиперкари - няма как да знам със сигурност(но пък ми се иска доста :mhihi:) и няма как никое списание, тест или видео да го пресъздаде напълно, но там е много субективно, понеже на всеки му харесват различни неща :yes:
Лично на мен Вейрона никога не ми е допадал, най-вече като концепция и дизайн.

И за мен като дизайн всеки Вейрон не ми харесва, най много ми допада Veyron Vitesse :lol: За Koenigsegg One съм съгласен, че е нещо наистина велико.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: Американските VS Европейските спортисти

Мнение от BMW_RIDER » 13 Яну 2015, 20:06

AgeraR написа:Както знем всички Вейрон не е най-бързия шосеен автомобил, но може да прочетеш във много списания и да видиш по различни тестове, казват че чувството което имаш като караш Вейрон го няма във нито един друг хиперкар (Agera, Zonda, P1 и др.). Според мен са много прави защото не всичо е състезание по права линия или въртене на писта.


Ше прочетеш това което им е платено а се напише - или каквото е уговорено при предоставянето на автомобила за тест.
Вейрона е една рекламна, инженерна ч§кия. Кола която се произвежда на загуба, много е далече от ефективно инженерство или иновации просто набутано - много цилиндри, много турбини, 4х4, предавки и т.н. Идеята и е чиста демонстрация.....
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Американските VS Европейските спортисти

Мнение от acho.rs » 13 Яну 2015, 20:32

BMW_RIDER написа:
AgeraR написа:Както знем всички Вейрон не е най-бързия шосеен автомобил, но може да прочетеш във много списания и да видиш по различни тестове, казват че чувството което имаш като караш Вейрон го няма във нито един друг хиперкар (Agera, Zonda, P1 и др.). Според мен са много прави защото не всичо е състезание по права линия или въртене на писта.


Ше прочетеш това което им е платено а се напише - или каквото е уговорено при предоставянето на автомобила за тест.
Вейрона е една рекламна, инженерна ч§кия. Кола която се произвежда на загуба, много е далече от ефективно инженерство или иновации просто набутано - много цилиндри, много турбини, 4х4, предавки и т.н. Идеята и е чиста демонстрация.....

И тази демонстрация беше свършена перфектно ;) За загубата - нали знаеш че супер колите , както и дзверските изпълнения на базовите коли са на загуба . Не случайно ВСИЧКИ супер-спорт брандове са собственост на производители на адски кенефи - фиати,голфове, навеси за по 4000 евро ...

иновации просто набутано - много цилиндри, много турбини, 4х4, предавки и т.н.

далече от иновациите и просто много цилиндри и турбини са точно американците - само че това е евтино и ефективно . При Бугати е скъпо и .... ефективно . А тука щом и американския лотос се сравнява с Вейрон :mhihi: Макар, че по-рано се сравняваше ГТ-Р с М5, тъй че нищо ново :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Американските VS Европейските спортисти

Мнение от M-coupe » 13 Яну 2015, 23:37

И какво като се е сравнявало М5 с GTR :dunno: От летящ старт няма да им е особена разликата в полза на GTR-a :dunno:
ПП: Ето един клип с М6 от летящ старт :ok:
https://www.youtube.com/watch?v=XTCFb6V7oT0
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 28.08.2012
Пол: Мъж

Re: Американските VS Европейските спортисти

Мнение от AgeraR » 14 Яну 2015, 13:04

BMW_RIDER написа:
AgeraR написа:Както знем всички Вейрон не е най-бързия шосеен автомобил, но може да прочетеш във много списания и да видиш по различни тестове, казват че чувството което имаш като караш Вейрон го няма във нито един друг хиперкар (Agera, Zonda, P1 и др.). Според мен са много прави защото не всичо е състезание по права линия или въртене на писта.


Ше прочетеш това което им е платено а се напише - или каквото е уговорено при предоставянето на автомобила за тест.
Вейрона е една рекламна, инженерна ч§кия. Кола която се произвежда на загуба, много е далече от ефективно инженерство или иновации просто набутано - много цилиндри, много турбини, 4х4, предавки и т.н. Идеята и е чиста демонстрация.....

Не мисля, че на това момче (instagram: 8bc8) някой да му нареди да каже нещо добро, за нещо което не харесва. При положение, че това е 3 тия или 4тия Вейрон който има. Имал е и Агера Р която е върнал след 3 дена...

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook