Експрес сервиз Благоевград - не си карайте колите там !!!

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Самоков
Кара: 325 Turbo

Експрес сервиз Благоевград - не си карайте колите там !!!

Мнение от asi_tulev » 18 Фев 2007, 21:27

От каското ме пратиха при тях, за смяна на прадно стъкло, странично огледало (само стъкло) и лепене на броня и изчукване на престилката, кит и боя.

Пълни тенекиджий. Бронята и престилката изглеждат перфектно, но от вън ( Подкалниците не са закачени за долните кори на бронята.)
Огледалото нещо заяжда и не са движи - трябва да му помагаш, ел. е.
Сменено предно стъкло - добре, но при скорост от 100 km/h се чува свистене и се усеща леко духане от горната страна. Още като я взех видях, че са сложили някакво измислено уплатнение тяхната ... . А при 180 km/h имам чуството, че карам мотор. :confused:
Да не говорим, че бяха разменили местата на чистачките - от рамената (ако така се казват де).

И са най-големия та..ак: Оставих я в чевъртък сутринта - работеща. Отивам да си явзема в събота вечерта - и ги заварва ме (бях с приятел) да ровят нещо по мотора. Казаха, че не може да запали, а ако запали трещи и пука. Бяха сложили некви измислени свещи (взели ги от МОРГА - използавани) и ми обясниха, че проблема ми бил от свещите. То вярно, че мойте не бяха стока за мирисане, но колата ми се движеше нормално преди да им я оставя. Запалиха я на дърпане и да не ви казвам как работеше мотора - бум, трез, пук-пук. Абе мани-мани. :confused: Взех си я.

И се чудя какво да правя. Дали да тръгвам на път с нея (вече е 19 ч.) или да не тръгвам. Отидох да квартирата, събрах багажа, обадих се за подкепление, че тръгвам (ако закъсам да ме пирберат) и газззз....

Трещи, пука като на 1-2 цилиндъра работи. За 4-върта не и стига мощност. И така стигнах до местонахождението, а там ме чакаше групата за бързо реагиране. Слагаме други свещи - същата работа.
Взех да си мисля за разни по-сериозни неработещи неща - кабели, бобини, ЕКУ и т. н. ( И дали не са смотали нещо ко...пел.... да.... и да са сложили други)
Отам g_ea се загледа и каза, че нещо не му изглежда да се наредени правилно кабелите на свещите. Оказа се прав. След 20-30 мин. проследяванев и чудене как баш тербе да са ги оправихме и .... бръъъммммм мотора се успа.

Не знам дали работеха така понеже им плащаха от каското или си са некъдърници, но повече там няма да стъпя. :evil: :evil: :evil: :evil:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Самоков
Кара: 325 Turbo

Мнение от asi_tulev » 19 Фев 2007, 8:51

Някой да има идея как да коригирам проблема с уплатнението на предното стъкло? Дали трябва да се смени с оригинално и дали може избщо да се свали без да се счупи?

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 01 Мар 2007, 0:53

Принципно уплътнението се лепи със силикон, от онзи якия. Ако не е така, суби старото и си купи едно оригинално. После иди да ти го сложат в офиц. сервиз, за да си имаш и гаранция (тъкмо ще видиш дали са ти залепили и стъклото като хората).

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook