LIQUI MOLY със или без молибден да взема?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

LIQUI MOLY със или без молибден да взема?

Мнение от mihal » 31 Мар 2009, 14:19

На една цена са тези масла. Кое е по подходящо? Вредна ли е тази молибденова добавка? И откъде във Варна да го намеря с гарантиран произход?

MOS2 - LEICHTLAUF 10 W-40 HD
Полусинтетично моторно масло с MoS2 SAE 10W-40 HD - лек ход Маслото с MoS2 - лек ход образува антифрикционен слой, издържащ на високо натоварване, върху всички триещи се и плъзгащи се повърхности на двигателя. Този слой от молибденов дисулфид намалява съпротивлението при триене и осигурява по-лек ход на двигателя, дори при екстремални условия. Маслото с MoS2 - лек ход гарантира съществено снижение на разхода на гориво и масло. Значително намаляване на износването, по-малко повреди и запазване на експлоатационните свойства, дори при повреда. Устойчиво е на стареене, съхранява вискозитетната си стабилност. Добро поведение при стартиране на студен двигател, висока сигурност при експлоатация. Предотвратява образуването на шлам. Тествано е за двигатели с катализатор и турбокомпресор.
Всесезонно масло за бензинови и дизелови двигатели. Предлага допълнителна защита от износване.

SUPER LEICHTLAUF 10 W-40 HD
Полусинтетично моторно масло SAE 10 W-40 HD - Лек ход
Масло, което намалява разхода на гориво и осигурява лек ход. Предпазва от износване, поддържа двигателя чист и предотвратява образуването на черна утайка. Осигурява незабавно мазане при запалване на студен двигател. Осигурява надеждно мазане, спира износването на разпределителния вал. Тествано е за двигатели с катализатор и турбокомпресор. Предотвратява образуването на шлам при високи и ниски температури.
Всесезонно масло за бензинови и дизелови двигатели. Подходящо е за дълги интервали между смените на маслото и за двигатели с високи изисквания.

Благодарим предварително! :bowdown:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: софия
Кара: вече Е38 730д 01

Мнение от BAWARISCHE » 31 Мар 2009, 15:25

колега незнам дали ще ти помогне но аз до последната смяна на маслото карах с лики моли с молибден/то е черно/,доста хора питах и който съм питам все добри думи съм чул.тогава не беше кой знае колко популярно но виждам че напоследък пуснаха доста реклами.и сега вече си взимам БМВ масло от Даскалов/ от Русе/
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

Мнение от hrpopov217 » 31 Мар 2009, 20:10

Във Варна аз го вземам от един магазин долу до жп гарата.Незнам колко е с гарантиран произход.Даже сега смятам да си вземам туба 20лтр.Казаха че за 212 лв. струвала 10W-40.А 5 лтр. май беше 62 лв.Друго място където има дистрибутопи на Liqui Moly е като тръгнеш от Метро в посока кръстовището на КАТ.Малко преди да стигнеш кръстовището има едни флагове Liqui Moly.Там е магазина.А за тази молибденова приставка за пръв път чувам че е вредна, даже до колкото съм знам е за предпочитане и даже в момента съм с Liqui Moly с молибден и двигателя "пее".

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: софия
Кара: вече Е38 730д 01

Мнение от BAWARISCHE » 31 Мар 2009, 21:29

ЛИКИ МОЛИ се продава в абсолютно всички бензиностанций на ПЕТРОЛ ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Мнение от mihal » 01 Апр 2009, 10:32

А има ли смисъл от това преди смяната?
MOTOR CLEAN
Добавка за промиване на двигатели Промива и почиства двигателя отвътре. Високоефективните почистващи добавки отделят утайките и смолите, обгръщат твърдите частици и течните замърсители. При смяната на маслото те изтичат заедно със старото масло. След така подготвената смяна на маслото новото масло може да прояви всичките си качества: двигателят възвръща пълната си мощност; работи с по-малко износване; количеството на отработените газове намалява; предпазен е от недостатъчно смазване.
Добавя се към моторното масло ПРЕДИ смяната на маслото. След 10 мин. работа на двигателя на празен ход отработеното масло се източва, сменя се филтъра и се налива ново масло. 500 мл от добавката са достатъчни за двигател с обем на маслото до 5 л.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 16.03.2006
Кара: бас Барабас

Мнение от Яро » 02 Апр 2009, 15:38

В Бриколаж също имат Лики Моли ;)
Всеки шут в задника - крачка напред!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Мнение от Stanchev » 02 Апр 2009, 15:54

ако прочетеш какво пише на етикета, ще разбереш че БМВ препоръчва БЕЗ молибден.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 22.03.2007
Местоположение: ВАРНА

Мнение от DKeika » 14 Апр 2009, 13:45

нямаш ли познати във Варна да ти препоръчат масло? ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Мнение от mihal » 14 Апр 2009, 15:13

DKeika написа:нямаш ли познати във Варна да ти препоръчат масло? ;)

късно е :| това взех, надявам се да е добро :confused:
Изображение
Изображение

варненския разкош
Аватар
Мнения: 306
Регистриран на: 23.08.2005
Местоположение: Varna

къде?

Мнение от STR » 14 Авг 2009, 15:50

може ли да ми покажеш къде точно БМВ не препоръчват Лики Моли с МОС2(молибден)?
ще съм много благодарен!
Последна промяна STR на 14 Авг 2009, 15:54, променена общо 1 път
Изображение

варненския разкош
Аватар
Мнения: 306
Регистриран на: 23.08.2005
Местоположение: Varna

а

Мнение от STR » 14 Авг 2009, 15:52

това което си взел е за автомобили с газова или метан уредба!не че не става и за обикновен автомобил,но!
Изображение

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: къде?

Мнение от Митко Стоянов » 14 Авг 2009, 15:55

STR написа:може ли да ми покажеш къде точно БМВ не препоръчват Лики Моли с МОС2(молибден)?
ще съм много благодарен!
Ти ся щото го продаваш и се засегна май...
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

варненския разкош
Аватар
Мнения: 306
Регистриран на: 23.08.2005
Местоположение: Varna

не

Мнение от STR » 14 Авг 2009, 17:11

не бе не съм се засегнал,питам къде го пише да го видя,а и не само го продавам ами сме и представители на марката за североизточна българия :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Re: не

Мнение от Stanchev » 14 Авг 2009, 20:03

STR написа:не бе не съм се засегнал,питам къде го пише да го видя,а и не само го продавам ами сме и представители на марката за североизточна българия :D

в каталога или на бутилката специално за 10в40
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Мнение от cod-cdbp » 14 Авг 2009, 20:58

Яро написа:В Бриколаж също имат Лики Моли ;)


скоро и във Фантастико, Билла и да не изброявам :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook