Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 11 Авг 2009, 19:22

Колега, единственното което трябва да спазиш като процедура е да не запечатваш новото пребоядисване..Тоест никаква вакса ,само полиране (ако се нуждае разбира се). Може би на този етап не се нуждаеш от никакво третиране ,разбира се ако е добре заъвршена колата.Ако се върнеш доста страници назад ,погледни информацията която съм писал отностно този въпрос.Дълбоко се надявам да съм ти бил полезен. :)
Отностно пасти не споменавам никакви защото все пак е много специфична информация и когато си решиш нещо да правиш ще ти го обясня много по подробно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
Пол: Мъж
Кара: E46 330i седан .03
Мечтае да кара: Това което има
Детайли за колата: Черна.

Мнение от Dream_BMW » 12 Авг 2009, 7:20

DESO-Car -care написа:Колега, единственното което трябва да спазиш като процедура е да не запечатваш новото пребоядисване..Тоест никаква вакса ,само полиране (ако се нуждае разбира се). Може би на този етап не се нуждаеш от никакво третиране ,разбира се ако е добре заъвршена колата.Ако се върнеш доста страници назад ,погледни информацията която съм писал отностно този въпрос.Дълбоко се надявам да съм ти бил полезен. :)
Отностно пасти не споменавам никакви защото все пак е много специфична информация и когато си решиш нещо да правиш ще ти го обясня много по подробно.

Благодаря за адекватния отговор,наистина не съм чел темата цяла и малко избързах със запитването си,но си мислех че няма да е засегнат този въпрос в нея,тъй като са малко тези които си пребоядисват колите а отделно да ги и пастират.Аз се позаинтересувах дали е нужно да я третирам с нещо за да я запазя докато е нова и без нито една драскотинка.Не мисля че има нужда да търся блясък а трайност и защита.

варненския разкош
Аватар
Мнения: 306
Регистриран на: 23.08.2005
Местоположение: Varna

нано

Мнение от STR » 14 Авг 2009, 17:15

нано лак на Сонакс,виж в Youtube като напишеш сонакс и първото филмче е за лака.
Изображение

'2002' fanatic
'2002' fanatic
Аватар
Мнения: 3722
Регистриран на: 2.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 Swift Sport, '73 BMW 2002tii

Мнение от alpina-ma6inata » 15 Авг 2009, 3:09

Наскоро в сервиза, в който работя имахме обучение относно продуктите на Сонакс и обучението беше специално за нано-лака. На туарега на шефа е нанесен лака преди година и половина и още държи. Малко е скъпичък, но наистина защитава много боята и неща като мухи и други мръсотии падат доста лесно. :)
'73 2002 tii Golf #2719550
2x Alpine white E30's
-------------------------------------
The BMW 2002 tii VIN 2719550 was manufactured on July 3rd, 1973 and delivered the same day to the BMW dealer Zeiss & Schwärzel in Mannheim. The original colour was Golf, paint code 070.
-------------------------------------
The BMW 320i touring VIN EA91537 was manufactured on September 14th, 1990 and delivered on September 19th, 1990 to the BMW dealer Autohaus Bärwald in Lampertheim (Germany). The original colour was Alpinweiß 2 (Alpine White), paint code 218.
-------------------------------------
Изображение

варненския разкош
Аватар
Мнения: 306
Регистриран на: 23.08.2005
Местоположение: Varna

Мнение от STR » 15 Авг 2009, 12:56

много е добър,вчера правих презентация на еди ягуар и стана много добре
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 16 Авг 2009, 19:34

Спрея(миналата година беше спрей) наистина е много добър, но трябва отлично подготвена повърхност..Огромната част от БГ парка наистина не подготвен за тази екстра.Миналата година съм направил поне 10 коли с него и мисля че резултата е все още доста добър. Наистина е доста скъп но си струва ..ако клиента е готов да заплати екстра парите за продукта.Отностно пребоядисана кола мисля ,че абсолютно НЕ е удачният вариант. :)

'2002' fanatic
'2002' fanatic
Аватар
Мнения: 3722
Регистриран на: 2.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 Swift Sport, '73 BMW 2002tii

Мнение от alpina-ma6inata » 16 Авг 2009, 19:45

И още нещо в подготвянето за нано-лака. Като се мие колата и дори след като се мине с гъбата с шампоан преди да се изплакне като пипнете все още усещате разни грапавини, и че не е абсолютно чиста повърхността. И преди да се изплакне колата от шампоана има една глина (на Сонакс), с която е хубаво да се мине (като с гъба), която изчиства тези работи и тогава може да усетите пак на пипане каква е разликата. :)

Малко съжалявам, че се намесвам в темата на Десо, но реших, че е хубаво да се знаят такива пинизи. :D
'73 2002 tii Golf #2719550
2x Alpine white E30's
-------------------------------------
The BMW 2002 tii VIN 2719550 was manufactured on July 3rd, 1973 and delivered the same day to the BMW dealer Zeiss & Schwärzel in Mannheim. The original colour was Golf, paint code 070.
-------------------------------------
The BMW 320i touring VIN EA91537 was manufactured on September 14th, 1990 and delivered on September 19th, 1990 to the BMW dealer Autohaus Bärwald in Lampertheim (Germany). The original colour was Alpinweiß 2 (Alpine White), paint code 218.
-------------------------------------
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 2.10.2008

Мнение от nigoda » 24 Авг 2009, 21:59

Здравейте !

Сигурно много варненци са забелязали новата услуга за почистване на автомобили , която се предлага на паркингите на някои магазини " Пикадили" http://greenwash.bg/home.html?lang=bg .

Пръскат ти колата с някакви препарати , забърсва с кърпа .... и готово !!! Без вода !! А какво става с песъчинките , с боята ???

Рекламират се със световна популярност , но ми е интересно какво ще кажат професионалистите - например Десо ?!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 24 Авг 2009, 23:03

Какво да ви кажа ...то е ясно ! Предисторията е следната.През 2008 година в щата в който живях в САЩ-тоест щата GA , беше супер сух период и беше абсолютно забранено да се мият автомобили..Естествено незнам кой измисли това ,но една от първите Автомивки (вероятно и първата) която предложи тази услуга беше "CAR-Nutz "(Мивката е на две преки от където живеех).Тъй като бях в БГ вече ,клиенти с които подържам връзка ми се обадиха и ми разказаха подробно за тази услуга .Познавам някои от момчетата които които работят там и се инфромирах напълно за какво става дума ...НО всичко си е прекрасно за САщ..Там си измиваш колата и след 10 дни е като че си я мил преди 10 минути,а ситуацията тук е съвсем различна..Всеки знае че у нас ,след всяка мивка имаш един час и колата все едно не е мита с месец .Особенно големите градове.Аз лично не поемам такъв риск по никакъв начин,особенно преди пастиране.Докато има вода мием с вода ,като свърши водата и ние ще сме свършили.! :) Аз лично се приемам като -Занаятчия и залагам само на сигурното и добре провереното с годините .Супер Новите идеи и технологии са ми малко чужди!
Иначе всеки е свободен да си мие колата както намери за добре!

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 3.10.2008
Местоположение: Силистра
Пол: Мъж
Кара: Е36 328I coupe,Octavia 1.9 TDI

Мнение от ppp58 » 25 Авг 2009, 19:09

Здравейте!

На 24.08. 2009 и аз бях при DESO за да се погрижи за моя стар-нов
автомобил.
Невероятен е този човек и голям професионалист!
След осем часов труд направи така ,че автомобила да изглежда
по-добре от ново състояние / аз съм го виждал в такова /.

Благодаря за положените усилия.Бъди жив и зрав!

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 2.10.2008

Мнение от nigoda » 25 Авг 2009, 21:33

DESO-Car -care написа:Какво да ви кажа ...то е ясно ! Предисторията е следната.През 2008 година в щата в който живях в САЩ-тоест щата GA , беше супер сух период и беше абсолютно забранено да се мият автомобили..Естествено незнам кой измисли това ,но една от първите Автомивки (вероятно и първата) която предложи тази услуга беше "CAR-Nutz "(Мивката е на две преки от където живеех).Тъй като бях в БГ вече ,клиенти с които подържам връзка ми се обадиха и ми разказаха подробно за тази услуга .Познавам някои от момчетата които които работят там и се инфромирах напълно за какво става дума ...НО всичко си е прекрасно за САщ..Там си измиваш колата и след 10 дни е като че си я мил преди 10 минути,а ситуацията тук е съвсем различна..Всеки знае че у нас ,след всяка мивка имаш един час и колата все едно не е мита с месец .Особенно големите градове.Аз лично не поемам такъв риск по никакъв начин,особенно преди пастиране.Докато има вода мием с вода ,като свърши водата и ние ще сме свършили.! :) Аз лично се приемам като -Занаятчия и залагам само на сигурното и добре провереното с годините .Супер Новите идеи и технологии са ми малко чужди!
Иначе всеки е свободен да си мие колата както намери за добре!



Благодаря за отговора !!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 25.08.2009

Мнение от Geru__ » 25 Авг 2009, 22:12

Ето ме и мен. Днес бях при Десо доста се позабавлявахме по смяхме и свършихме много добра работа. Колата е просто перфектна,а боята на пипане е като коприна. Ето и няколко снимки за показно.

Тук започваме с показното намаза Десо едно малко кръгче в средата на прозореца пръскаме с вода и гледаме. Ето това е резулатата. Ясно се вижда разликата.
Изображение

Това вече е крайният резултат.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

В основни линии е това, много съм доволен от свършената работа. И от мен да знаете в Габрово завиват само на ляво. :mhihi: :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Мнение от Stanchev » 26 Авг 2009, 14:58

Здравей колега!
имам един проблем относно едни АКИТА на гугутки предполагам на предния капак 3 или 4 броя след 2-3 автомивки си личат петната.
Може ли да се заличи с пастиране и ако да с какви пасти ? може и на ЛС
:help:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Мнение от cod-cdbp » 26 Авг 2009, 20:50

Stanchev написа:Здравей колега!
имам един проблем относно едни АКИТА на гугутки предполагам на предния капак 3 или 4 броя след 2-3 автомивки си личат петната.
Може ли да се заличи с пастиране и ако да с какви пасти ? може и на ЛС
:help:


и аз се присъединявам към този въпрос защото имам същия проблем на чисто новата боя :evil:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 27 Авг 2009, 22:50

ppp58 написа:Здравейте!

На 24.08. 2009 и аз бях при DESO за да се погрижи за моя стар-нов
автомобил.
Невероятен е този човек и голям професионалист!
След осем часов труд направи така ,че автомобила да изглежда
по-добре от ново състояние / аз съм го виждал в такова /.

Благодаря за положените усилия.Бъди жив и зрав!

Колеги искам да ви споделя няколко немаловажни :D :D детайла около това превозно средство.Момчета говорим за вероятно единственият в БГ (ако има други да заповядат с най-голямо удоволствие) BMW 328 i произведен юни 1996 на уникалните 4 550 км.Четири Хиляди и петстотин км.Невероятна кола .Прекрасен червен кожен салон,автоматик и страхотна синя перла..Човекът е първият собственник на тази кола в БГ.Колата е купена от Холандия през 1998 год. на 800 км и по стечение на обстоятелствата е карана в България само 3700 км.Гарантирам ви обсолютно за достоверноста на тази информация.Проверих колата от всички възможни места и с колегите механици ,честно ви казвам смазката е още по дъното на двигател и скоростна кутия .Ще ви пусна снимки утре ..(ако намеря кой да ми помогне ).Много се гордея с това да си имаме И такива автомобили в БГ. Благодаря много за оказаната чест да работя на този автомобил. :)
Отностно много важните въпроси и тема за птичите акита по колите ви, умолявам ви да подходите много сериозно по този въпрос...тоест по най-бързият възможен начин да се измиват с вода.Азотната киселина не прощава..Понякога е почти непоправимо,особенно тъмен цвят автомобил.Ако колата не е защитена има огромната вероятност да се порази лака.По принцип повечето петна ги оправям,ако не са престояли много дълго време.Лесно се виждат със голяма лупа , ако стоят като язви е доста късно.При възможност си проврете проблемните места и пак ми пишете и ще мислим как да оправяме нещата.Дано не е късно.Ако се търка със паста самото място на ръка не мисля че силата е достатъчна за да се получи необходимият резултат.По принцип не съм фен на свалянето на лака на петна, и е съответно много трудно да дам съвет за паста без да знам колко е серизоно петното. :)
Поздрави на Ботевград и Колегите които обикаляха из Габрово и търсеха пристанището ! :D :D :D

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook