.::Ламбда сонда::.

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Re: .::Ламбда сонда::.

Мнение от bmwdriver » 17 Апр 2010, 21:36

Моята нямаше ламбда фабрично.Няма и катализатор и може да се кара с оловен бензин(гърлото
на резорвоара не е тясно).
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 25.09.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 320
Детайли за колата: М50 Б20

Re: .::Ламбда сонда::.

Мнение от katronski » 20 Апр 2010, 22:14

мерси колеги за инфото,странно ми е че започна да ми погорва бая и се допитвам да знам какво да предприема

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 3.08.2007

Re: .::Ламбда сонда::.

Мнение от ZoB » 22 Апр 2010, 16:45

като ми позагрее колата и притреперва неравномерно закачиха ми я на комп и ми казаха че е ламбда сонда според вас така ли е не била разпределяла горивото правилно и това го прави само на место като карам нп. мерси
***ZoBi Se***

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 15.07.2009
Местоположение: гр.Шумен
Пол: Мъж
Детайли за колата: E36 318is, тъмносин металик

Re: .::Ламбда сонда::.

Мнение от nike69 » 23 Апр 2010, 21:23

Здравейте Колеги! От 2-3 дена колата започна да гасне след като е работил двигателят известно време и при повторно запалване трудно пали. След като запали трябва да вдигна оборотите над 3000 и след това не гасне. Днес не искаше да поддържа тихи обороти без да подавам газ. Като отпусна педала и угасва. 318is купе


Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 3.05.2010
Пол: Мъж

Re: .::Ламбда сонда::.

Мнение от bmw_taxi » 03 Май 2010, 13:31

колеги здравеите :) няма ли по дългоживотни ламбди? на магазина ми казаха едни на бош дето са за 100 000 км и това ми се вижда доста малко като за по 180 кинта едната, а 50 000 км смятай, всяка година по 400 кинта да давам, всичките ми данаци и актове и застраховки са ми по малко а тези другите 2 дето са за след катализатора? тях ако не ги сменям ще се отрази ли на разхода и вървенето, че иначе значи трябва да давам 4 по 180 на всеки 50 000 км това.. е ужас
някой има ли дето разбира да каже, аз от както я купих колата от германия не съм сменял и в момента е супер зле, изминал съм към 60 000 км а преди отлепваше като совалка :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 13.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нормално

Re: .::Ламбда сонда::.

Мнение от scipo » 12 Май 2010, 14:47

ако искате се ми пишете лс за каква кола трябва ламбда сондата, аз имам приятел, които се занимава с гърнета, катализатори, сонди и прочие ... та може да измислим по- ниска цена ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 28.02.2009
Местоположение: Sf
Пол: Мъж
Кара: E46 318i '99г.

Re: .::Ламбда сонда::.

Мнение от yellowsubmarine » 22 Юни 2010, 17:29

Момчета, аз имам една универсална ламбда сонда на Бош на около 4000 км, но я смених, че имах съмнения в нея, кажете как мога да проверя дали е читава? Диагностиката показа грешка в ламбдата, но тогава бях за смяна на клапан картерни газове и може заради това да ми е показало грешка в ламбдата, а тя да си е читава :roll:
Изображение

SPACEMAN!
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: Ловеч / Севлиево
Пол: Мъж
Кара: USS ENTERPRISE
Мечтае да кара: ЗВЕЗДОЛЕТ

Re: .::Ламбда сонда::.

Мнение от PROPELLER » 06 Авг 2010, 0:26

А аз да питам, каква може да е причината за това да съм сменил 4 сонди за 4 години!
Нова Беру, нова Бош и две втора ръка Бош :conf: Нямам разход на масло и антифриз!
От бензина ли да е и ако е от него,какво -на луната ли трябва да ходя за бензин!!!! :banghead:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 13.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нормално

Re: .::Ламбда сонда::.

Мнение от scipo » 14 Сеп 2010, 0:07

PROPELLER написа:А аз да питам, каква може да е причината за това да съм сменил 4 сонди за 4 години!
Нова Беру, нова Бош и две втора ръка Бош :conf: Нямам разход на масло и антифриз!
От бензина ли да е и ако е от него,какво -на луната ли трябва да ходя за бензин!!!! :banghead:


колега провери си катализатора... доста често се случва да ги търбушат, а това със сигурност скапва работата на сондите...

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 21.11.2008
Местоположение: varna
Пол: Мъж
Кара: bmw 318is

Re: .::Ламбда сонда::.

Мнение от haus_1983 » 18 Окт 2010, 18:26

колега а моят проблем е отново е свързан с оборотите но до колкото четох ако е от ламбда сондата те трябва да се менят като е загряла и евентуално да гасне а примене проблемат е точно обротно менят се докато е стодена и немога да разбера от какво е и на какво се дължи щесъм много благодарен да някакъв отговор благодаря предварително

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 16.09.2010
Пол: Мъж

Re: .::Ламбда сонда::.

Мнение от bingo » 23 Яну 2011, 18:07

Колеги, помагайте :help: . С М50 Б20 съм Е36 92 г. Проблема е, че започна да ми мени оборотите на празен ход. След дълги разпитвания реших, че е най - добре, да закарам колата на диагностика. Без да жаля средства отидох в Дару - Кар в София, където ми казаха, че ламбдата ми е за смяна. Дотук нищо притеснително. Купих си нова BOSH сонда от "Ауто - плюс" и със слагането и нещата се оправиха. Оборотите на празен ход "заспаха". И всичко беше нормално точно 45 дни. След което отново започнаха да играят в интервал 500 - 1000 / по оборотомер /. Понеже не мога да тичам до София всеки път реших да отида на диагностика в нашия Бош сервиз. След като ми закачиха колата се установи, че сондата дава стойности в интервал 0.01 - 0.5V и нито веднъж не мина повече от 0.5V. За мое щастие се оказа, че Бошовите сонди са с 1 година гаранция и в сервиза решиха, че сондата е дефектна и я смениха с нова :clap:. Отново нещата се оправиха но ....... този път за 30 дни :banghead:. Отчаян, реших, че тия сонди са менте и реших да заложа на оригинална сонда от Дару - Кар. Поръчах си нова сонда и отново нещата се оправиха. Този път за 25 дни и отново започна да ми мени оборотите. Днес един гаражен майстор си закачи лаптопа и ми извади графика, на която ламбдата отново даваше стойности под 0.5V, каза че сондата показва само бедна смес и не работи добре. Извода е: За 4 месеца смених 3 нови ламбди сонди и последната след 25 дни работа пак не работи. Отново ми мени оборотите на празен. Посъветваха ме да махна катализатора на колата, защото бил запушен и прегрявал сондите. Възможно ли е това? Да уточня, че подгрева и на трите сонди дето смених е здрав. Ако някой има идея защо след 1 месец сондите ми спират да подават коректни данни да помогне :help:. Благодаря предварително!

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 572
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: .::Ламбда сонда::.

Мнение от mumford » 08 Юли 2011, 13:18

Колеги, трябва да сменям ламба сондата някой може ли да ми каже има ли значение двигателя на колата т.е като отида в магазина какво да им кажа :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: .::Ламбда сонда::.

Мнение от bum_bum » 08 Юли 2011, 23:29

Има, разбира се. Дай им талона и да се оправят по ВИН-а.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 12.03.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 318 ti Compact

Re:

Мнение от benzinjiata » 21 Яну 2012, 8:37

DirtySouth написа:Дам питам са М42 мотор


В каталога това ми го дава то ли е ?


Изображение

изключително лесна подмяна, трябва ти само канал на който да качиш колата

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 8.11.2010
Местоположение: Parvomai
Пол: Мъж
Кара: e60 530d

Re: .::Ламбда сонда::.

Мнение от xteem » 08 Сеп 2012, 16:48

колеги според вас тая ламда сонда повредена ли е? това е парвата преди катализатора. Колата е 318 е46 4-тири цилиндара бензин/гас
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook