Най качествена бензиностанция.

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Най качествена бензиностанция?

ОМВ
469
35%
Shell
157
12%
Petrol
84
6%
Лукойил
232
17%
EKO
285
21%
Опет (Еко май ги купи тях)
6
0%
Друга Бензиностанция
113
8%
 
Общо гласове : 1346
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 707
Регистриран на: 22.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: carefully

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от White 1913 Power » 06 Фев 2011, 17:46

Bmw325is написа:А за Бензиностанция Круйз ,някой зарежда ли там?

40 000км минах с тяхната нафта,за сега без проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 13.03.2009
Местоположение: Варна
Кара: 320 M50B20
Детайли за колата: Е36 М50Б20

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от zorobg » 06 Фев 2011, 19:24

След като започнах да карам колата си в БГ , изредих всички възможни бензиностанции и разновидности бензин. За мен резултата е следния:
В цяла Европа, горивата на Шел ... да не кажа най-добрите, но едни от най-добрите. В БГ, нормалните им горива са под всякаква критика - като на всички други ( лично мнение на база зареждане в почти цялата страна, на почти всички бензиностанции ).
Тааа... В крайна сметка сега карам с Шел V-power racing (100+). Аз не съм очарован (заради цената :) ) , но колата мърка от удоволствие и кеф :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: BMW 330d

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от achobre » 07 Фев 2011, 19:28

лично аз зареждам почти само от омв мн рядко ако нямам възможност от други бензиностанции
зареждам дизел и наистина се усеща разлика :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 28.09.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от banansko » 14 Фев 2011, 14:54

Преди зареждах OMW Alpin дизел, но много хора ми препоръчаха Romepetrol. От 1 месец съм с него и съм доволен, особено от факта, че е с 22 стотинки по ефтин. :D
Води се, че е единствения Euro 5 в България. Колата върви може би малкооо по добре, но иначе разхода си е същият. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10457
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Leon » 14 Фев 2011, 21:22

2 месеца зареждах на ОМВ заради тъпите точки за саковете и колата хич не ми харесваше как върви - не ускорява пъргаво, замисля се на доускорение, иска много обороти, за да върви... Днес заредих на ЕКО на София ленд след като стрелката ми беше паднала под лампата. Точно след 2 км колата се отпуши, тръгна много по-леко и стана по-приятна за каране. Имам доста такива примери, но днес беше много отчетливо, защото в резервоара не беше останал почти никакъв бензин.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от kronos » 15 Фев 2011, 10:29

Бензина на Еко за сега е най добре. Известно време зареждах само 100 от омв, но ми направи впечатление че го гори много и разлика в динамиката никаква. Сега карам само с Еко 95 обикновен и колата си върви много добре. При последната ми обиколка из Бг, средния ми разход беше 6,7л. Дизел преди съм зареждал само на Ромпетрол, и не съм си помислял за друг, но сега май са го побългарили и него. Не мисля че тук има истински горива, разликата даже и с румънските горива е огромна. Срамно е държавата да взема толкова голям акциз на литър гориво и да няма никакъв контрол над качеството.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 13.03.2009
Местоположение: Варна
Кара: 320 M50B20
Детайли за колата: Е36 М50Б20

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от zorobg » 15 Фев 2011, 22:02

Leon написа:2 месеца зареждах на ОМВ заради тъпите точки за саковете и колата хич не ми харесваше как върви - не ускорява пъргаво, замисля се на доускорение, иска много обороти, за да върви... .

:yes:
Абсолютно вярно! Идентична ситуация и при мен. Последния път заредих отново на OMV , защото познат ми каза, че бил много доволен от тяхната 100-ца, и реших да видя каква е разликата от тази на Shell... Е освен в цената, и във всичко друго :) Скъп е, но до като мога, ще го сипвам :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от ka4i » 09 Мар 2011, 14:02

На мен ми похвалиха дизела на Шела на Окръжна болница, посока Пловдив и има една на Петрол на Горубляне, пак посока Пловдив веднага след, като се спускаме след ИЕЦ в ниското е локалното посока обратно към центъра!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 692
Регистриран на: 16.05.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E39 M52B20TU '00 Shadowline
Мечтае да кара: Самолет

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от darko1 » 10 Мар 2011, 15:19

Аз съм най-доволен от ЕКО
П.С. Всички са мошенници иначе :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от uCnaHeTcA » 13 Мар 2011, 1:49

Смених доста бензиностанции... Лукойл, ОМВ... Сега съм на Еко (бях го написал преди в темата...)... До последно карах с обикновен 95, но след няколко проблема, вече карам с 95 плюс... За сега без проблеми, пък да видим... Ако и от него почне да прави проблеми, почвам кучешките бензиностанции :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от kronos » 13 Мар 2011, 2:11

Я кажи какви проблеми имаше, че аз зареждам само обикновен, да го сменям на време.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от svilgg » 13 Мар 2011, 18:20

незнам колеги защо Ромпетрол го няма на вериги като ЕКО и ОМВ зареждат от румънския нефтохим който е на Ромпетрол
аз лично зареждам от една малка квартална неизвестна бензиностанция в Русе където бенза е 10 стотинки по надолу , но досега проблем с горивото никога не съм имал.
Изображение
Изображение
АЗ ЖИВЕЯ ТУК :kuku:

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 17.01.2011
Пол: Мъж

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от spiny » 10 Апр 2011, 19:14

zinno написа:
cHaunepucTa написа:От една година зареждам бензин а95 само на Петрол. Забелязах, че колата ми гори по-малко и върви повече(може и да си въобразявам, но давам глас за Петрол)



Наистина има разлика-не си въобразяваш.Преди зареждах в Лукойл,но колата накрая започна да не работи добре и на празен ход двигателя се колебаеше и не можеше да държи стабилни обороти и реших че е нещо не е наред.Обаче тогава по спешност се наложи да заредя в Петрол,като бях скептичен за газта дето толкова я рекламират там.Е няма какво да говориме-колата заспа направо...Не съм вярвал че може да има толкова разликаи във вървене и във разход,даже ми направи впечатление,че в бутилката ми събраха 26 литра (в други бензиностанции повече от 20-21 не съм виждал да сипват) или поне така пишеше,но по изминатите километри смея да твърдя,че има огромна разлика.Така,че от мене един голям + за газта в Петрол и голям - за тази в Лукойл.


Докато бях в България и аз зареждах газ на софийските Лукойл и Петрол и нямах проблеми, но не щеш ли реших да изразходя българските пари на Петрола, 20тина км преди границата със Сърбия.Резултатът беше, че след 150 км колата започна да прехвърля сама от газ на бензин, което означаваше автоматично, че един от филтрите на газовия инжекцион се е задръстил.Иронията е, че точно предния ден ми беше обяснено, от собственика на известен с добрата си работа Газ-сервиз в София, как точно този филтър кара около 30к до 100к км като чисто нов, според горивото естествено.След като отворих да го сменя видях толкова много насъбран графит ( ако не се лъжа), че нямаше как да не се зарадвам, че изчезвам за известно време от наща си, българска реалност.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 12.01.2011
Местоположение: Добрич/Варна
Пол: Мъж
Кара: e36 320 coupe
Мечтае да кара: Lancia Delta Integrale evo2

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Liubomirski » 12 Апр 2011, 19:44

Откакто го имам бмв-то сипвам на OMV carerra 95 и съм доволен ,бях пробвал и със 100 октановия на ОМВ ,но ми се видя ,че свърши доста бързо ,а и не усетих разлика с него :)

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 23.02.2010
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: e39

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от exstasy » 13 Окт 2011, 16:15

Навъртях няколко хиляди километра с новите ЕКТО горива на Лукойл.
Изводи:
95 с добавка или без - никаква разлика в разход и вървеж, било градско или извънградско.
98 ЕКТО - доста добре/много близо до SHELL VPR/, осезаема разлика спрямо 95 най-вече на ускорение извънградско. Разлика в разхода - много минимална.
Understeer is when you hit the wall with the front of your car.
Oversteer is when you hit the wall with the back of your car.
Horsepower is how fast you hit the wall with your car.
Torque is how far you take the wall with you.

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook