Най качествена бензиностанция.

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Най качествена бензиностанция?

ОМВ
469
35%
Shell
157
12%
Petrol
84
6%
Лукойил
232
17%
EKO
285
21%
Опет (Еко май ги купи тях)
6
0%
Друга Бензиностанция
113
8%
 
Общо гласове : 1346
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от m.dimitrov1992 » 15 Ное 2011, 10:57

здр колеги ето каква е истината за горивата в бг,защото цялото ми семействво сме в тази индустрия.Бензина и дизела се произвеждат в Невтохим Бургас от там се продават на всички вериги бензиностанции,тоест на хубавия бензин е на производителя тоест на Лукойл,единствения вносен бензин е 100 октановия който според мен не си заслужава парите,неможе да се усети значителна разлика от него защото повечето коли не са пригодени за 100 отана(забележете на капачките на резервоара на повечето коли пише 91-98 или 95-98 окатана на най новите). бензин в Бг с който колата ми върви най добре е Екто 98 на лукойл НЕ обикновенния 98,дизела е един и същ на всякаде,Най добрата газ е на ОМВ-горе долу същите разтояния минавам с на омв газта ,но колата върви по добре.В бг няма пазар на горивата, в БГ има монопол - един единствен производител и много прекупвачи

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Alexi » 16 Ное 2011, 17:52

добре че беше ти да ни светнеш малко :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 16.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е46 323 Ci
Мечтае да кара: BMW M6 "SONDERUMBAU" by ANDERSON GERMANY

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Johnnie » 19 Ное 2011, 9:29

Μοга да кажа,че съм зареждал навсякъде и разликата е само в добавките на дадената верига.Сега си зареждам колата на Лукойл,защото имам клубна карта на Армеец,но като се замислите всички зареждаме от там.Специално за ОМВ знам от 100% сигурен източник,че на 10 цестерни от Лукойл се вкарва една от Гърция с неизяснен произход и отива при дилъра,на който му се падне.Относно разреждането на горивата,има начин и се прави.В 00:00 часа всяка бензиностанция спира работа за около 30 минути,за да отчете деня.Точно в тези 30м съм виждал,как колонките са спряни от системата вътре,но управителя или дилъра без значение отива отключва едната колконка от ситемата за сигурност идва негов приятел с бидоните и се започва точенето.Камерата е спряна,като предвидливо е уведомен деж.техник,че има проблем с дадената камера.Така,че колеги вервайте ми става манипулацията на колонки,горива т.н.
Drive the emotion

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от © » 19 Ное 2011, 18:00

спам, спам ... само на това ме избива :mhihi:

някой написа по-горе, че при една проверка ще се установи, че октановото число на 95 ще е по-ниско.
Преди няколко дни имаше проверка и се оказа, че октановото число замерено от лаборатория е 95.4. Това е налято в метални бутилки от колонката, замерванията се правят в две независими лаборатории и т.н. както си е по закон
Мога да ви сканирам документите. А ако беше се оказало, че е по-ниско от 95 просто не ми се мисли. Така, че е удобно със спекулациите за кофти БГ бензина (всъщност измерения не е БГ), но фактите често са други.
Същото е и за цетановото число на дизела... не го запомних, но също е в нормите, които между другото бяха приети през 2011г.

п.с. бензиностанцията се намира в град с 7-8 000 жители т.е. забутана е :mhihi:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Mollov » 21 Ное 2011, 17:50

Тая бензиностанция е получила поне "7-дневно предизвестие" с имена и външни белези (цвят на коса, очи, дрехи и пол) на проверяващите, както и точен час на пристигане...

Няма как да стане така, че горивата да са в нормите, ама колите да вървят по-зле, в сравнение с горива от чужбинско... то излиза така, че там, по Западната Европа им сипват баш чок-файда горива,а нашите автомобили са капризни към нормалните горива...

Иначе миналата седмица сипах нафта на OMV и сега корсата (1.5D ISUZU) нещо не ме кефи как върви)... а тоя двигател не е капризен...

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 19.02.2011
Пол: Мъж
Кара: Е36 330d
Детайли за колата: E36 330d/6ск/LSD

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от batence83 » 23 Ное 2011, 13:13

Цялата работа е че ние сме последна дупка и никой не ни ебава за нищо и нафтата пак е 2,60 и пак не толкова качествена, колкото в европата, имам пресен случаи тръгнах от тук за към Италия с колата (дизелова) напълнихме до горе колкото може около 65л , засичаме като не бързаме караме икономично пазиме знаците и т.н. минаваме около 1000км, до тук ок.Вуйчето е шофер в Италия и естествено пълниме резервоара пак догоре от камьона, пак продължаваме минаваме 1000км а нафта има поне за около 200км като показания на борда.Та се питам защо е така?Тука нафтата даже нама и нужните свойства и троши колите ни.

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от © » 05 Дек 2011, 16:28

Mollov написа:Тая бензиностанция е получила поне "7-дневно предизвестие" с имена и външни белези (цвят на коса, очи, дрехи и пол) на проверяващите, както и точен час на пристигане...

Няма как да стане така, че горивата да са в нормите, ама колите да вървят по-зле, в сравнение с горива от чужбинско... то излиза така, че там, по Западната Европа им сипват баш чок-файда горива,а нашите автомобили са капризни към нормалните горива...

Иначе миналата седмица сипах нафта на OMV и сега корсата (1.5D ISUZU) нещо не ме кефи как върви)... а тоя двигател не е капризен...

е няма как да е получила 7 дневно предизвестие без да знам
обадиха ми се по тел. в момента в който вземаха пробите и това беше
може пък стандартите ни да са калпави, де да знам, но фактите са такива

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Alexi » 06 Дек 2011, 15:05

Mollov написа:Тая бензиностанция е получила поне "7-дневно предизвестие" с имена и външни белези (цвят на коса, очи, дрехи и пол) на проверяващите, както и точен час на пристигане...

тя бензиностанцията си е на Слави :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 5.01.2011
Пол: Мъж

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Daz » 06 Дек 2011, 22:42

Ами по принцип зареждам от ЕКО. Но напоследък много ми хвалят ОМВ. Те и двете ги има в близост до нас. Така че зареждам на някоя от двете. Като вървеж и харч не съм забелязал драстични разлики.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Mollov » 06 Дек 2011, 23:40

Alexi написа:тя бензиностанцията си е на Слави :mhihi:


Греда :mhihi:

Иначе - явно изискванията и начините на измерване са занижени... иначе не виждам причина горивата в BG да са зле... т.е. да си личи по автомобилите... освен тази, проверената бензиностанция да не меша горивата и там да са читави... и да почваме внос към София :D

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от © » 07 Дек 2011, 12:20

ако сте близо бих си направил реклама и да ви дам гаранция за несмесване на горива :mhihi:
иначе до март месец всички бензиностанции трябва да се оборудват с нивомерни системи, които ще са свързани директно с НАП (gsm gprs), резервоарите ще се пломбират от НАП и сервизната фирма ... или поне така се чува. Фалшивите горива би трябвало да намалеят драстично, ако системата заработи както е замислена.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1346
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 M54 '01

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от jbankov » 07 Дек 2011, 14:48

Пак ще се измисли нещо да се заобикалят нещата , не мислиш ли :dunno:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 11.08.2011
Пол: Мъж

Re:

Мнение от Wawe » 30 Яну 2012, 22:00

DirtySouth написа:Къде е спора като всички купуват от Лукойл

Горивата са от Лукойл но добавките са различни :), и аз съм за ОМВ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 520d

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от popov_chris » 05 Мар 2012, 23:36

Досега откакто имам колата само и единствено в ОМВ е зареждано и в студовете дори с обикновената им нафта запалваше. Имам иначе карта за отстъпка в ЕКО но все още не мога да се престраша.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 27.07.2010
Пол: Мъж
Кара: лимузина

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от bat_gosho » 06 Мар 2012, 10:00

Аз зареждам само в Еко по принуда - само там не ми искат преглед на газовата,а и е до нас.Доволен съм от газта и бензина им,2ма приятели също зареждат от там и не са се оплакали.

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook