Най качествена бензиностанция.

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Най качествена бензиностанция?

ОМВ
469
35%
Shell
157
12%
Petrol
84
6%
Лукойил
232
17%
EKO
285
21%
Опет (Еко май ги купи тях)
6
0%
Друга Бензиностанция
113
8%
 
Общо гласове : 1346
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 11.06.2011
Пол: Мъж
Кара: конджул...
Мечтае да кара: G-POWER M5 HURRICANE RR

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от LArgo50 » 06 Мар 2012, 10:36

Аз- по възможност само на OMV слагам. Препоръчани ми, не от един и двама "големи" хора които са запознати доста с нещата
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 18.04.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e36 328i

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от nmdonchev » 15 Мар 2012, 11:28

Аз преди карах е36 2,8и сипвал съм къде ли не и най-вече съм си правил експерименти от рода на: сипва 30лв свършват сипвам пак от друга бензиностанция и така пак от трета и накрая стигнах до извода че с карера 100 омв колата върви най-дорбе и е най-мощна, става въпрос за бензин, за дизел мнение не казвам, защото не карам на дизел. :bang:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от sambeto » 24 Мар 2012, 22:07

Имам приятел с фирма за транспорт във Варна,обиколи всички големи бензиностанции в града и единствено Ром Петрол му предоставиха сертификат за качество и за произход на горивата си :shock:..... и човека започна да си зарежда колите и камионите само там.
Аз съм сипвал нафта на почти всички от "големите" бензиностанции в града....OMW - НЕ и ЕКО - НЕ !!!
Последните 6-7 месеца ме запали и мене,и взех и аз да зареждам от Ром Петрол и мога да кажа че съм доста доволен.
За Лукойл и Шел нямам мнение :P

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от dr.peshev » 24 Мар 2012, 23:03

Има един процес наречен "каталитичен крекинг"!Това е да сложиш един варел с петрол да се нагрява и изпарява и парите да излитат през един комин.На всеки метър от комина има охладител,който фиксира определена температура на втечняване и там парите се превръщат в течност!По този "комин" се отделя от пропан-бутан до котелно гориво!Целия проблем е,че Каталитичния крекинг на Лукойл е пригоден за Руски петрол и НЕ може да работи с друг,без пренастройка на температурите на втечняване!Преди години в Лукановата зима, Кадафи ни подари 2 петролни танкера и поради невъзможността на Нефтохим да ги преработи,ги препродадоха и купиха пак руски петрол!Либийският нефт е доказано най-чистия в света!Та мисълта ми е от лайна,бензин и нафта не могат да се изкарат!Оттам нататък и като го кръстят малко и караме с най-големия боклук в света бил той пропан-бутан или бензин!Като знам как върви БМВ-то с немски бензин и колко харчи там и на колко сменят маслото немците и 2лв да е тук бензина,пак сме вътрешно!Караме с най-скъпия бензин в света по всички тези показатели,където и да зареждаме,защото производителя е само един!
p.s.Карам само на 100 октана ОМВ
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 413
Мечтае да кара: 628CSI

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Haddess » 25 Мар 2012, 2:17

Аз съм за Петрол ( Все още е Държавна ) всички коли на НСО,МВР, вървят с бензин на Петрол аз имам добро мнение за 96 Extra Force ! :driving:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 16.10.2008
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E83 3.0SD

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Dimski » 26 Мар 2012, 7:54

sambeto написа:Имам приятел с фирма за транспорт във Варна,обиколи всички големи бензиностанции в града и единствено Ром Петрол му предоставиха сертификат за качество и за произход на горивата си :shock:..... и човека започна да си зарежда колите и камионите само там.
Аз съм сипвал нафта на почти всички от "големите" бензиностанции в града....OMW - НЕ и ЕКО - НЕ !!!
Последните 6-7 месеца ме запали и мене,и взех и аз да зареждам от Ром Петрол и мога да кажа че съм доста доволен.
За Лукойл и Шел нямам мнение :P

Ром Петрол :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от maxpower » 27 Мар 2012, 19:37

След като взех карта с отстъпка от 9ст/л от Еко за 100 октана(за Събота и Неделя), засега съм си абониран за тях. Не , че преди пак от тях не зареждах де :mhihi: Поне като зареждаме "лайна" да е с най хубавите :lol:
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 30.08.2011
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: По хубави пътишта
Детайли за колата: черна и бърза

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от DIABOLIK » 08 Апр 2012, 14:57

Dimski написа:
sambeto написа:Имам приятел с фирма за транспорт във Варна,обиколи всички големи бензиностанции в града и единствено Ром Петрол му предоставиха сертификат за качество и за произход на горивата си :shock:..... и човека започна да си зарежда колите и камионите само там.
Аз съм сипвал нафта на почти всички от "големите" бензиностанции в града....OMW - НЕ и ЕКО - НЕ !!!
Последните 6-7 месеца ме запали и мене,и взех и аз да зареждам от Ром Петрол и мога да кажа че съм доста доволен.
За Лукойл и Шел нямам мнение :P

Ром Петрол : :driving: :yes: :yes: :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 11.10.2009
Пол: Мъж
Кара: БМВ
Детайли за колата: Ниско летяща принцеса!!

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Miloslaff » 09 Апр 2012, 12:19

Бензин и нафта на Shell,а за газта най-добрата е на Петрол :yes:
Аз съм млад,красив и чаровен.......Какво значение има какъв цвят ще е БМВ-то ми?Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 502
Регистриран на: 1.05.2011
Местоположение: РУСЕ
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от BMW_1914 » 24 Апр 2012, 21:21

Преди зареждах само на ОМВ, но ми препоръчаха да зареждам на Лукойл - новия им дизел Ecto, може и да си внушавам, но колата има повече мощност, за сега съм много доволен :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 4.04.2010
Местоположение: Мюнхен
Пол: Мъж
Кара: 320д Е46 136к.с
Мечтае да кара: BMW F10

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от shark1986 » 02 Сеп 2012, 17:17

BMW_1914 написа:Преди зареждах само на ОМВ, но ми препоръчаха да зареждам на Лукойл - новия им дизел Ecto, може и да си внушавам, но колата има повече мощност, за сега съм много доволен :yes:

Да и аз съм на това мнение + това и разхода на гориво ми падна! :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 7.06.2010
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: 2012 BMW X5 Xdrive30d
Мечтае да кара: 2020 BMW X5 Xdrive30d
Детайли за колата: Sport Pkg, HUD, Adaptive Drive, Top View, LDW, Comfort Seats..all the works!

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Flipz » 02 Сеп 2012, 18:40

shark1986 написа:
BMW_1914 написа:Преди зареждах само на ОМВ, но ми препоръчаха да зареждам на Лукойл - новия им дизел Ecto, може и да си внушавам, но колата има повече мощност, за сега съм много доволен :yes:

Да и аз съм на това мнение + това и разхода на гориво ми падна! :yes:


На мен ми е интерестно друго, ако екто на лукоил е по икономичен, но пък е по-скъп се чудя някой правил ли е калкулацията в крайна сметка по-евтино ли излиза с него или по-скъпо базирано на съотношението по-висока цена към по-нисък разход?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e46

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Empty_Head » 04 Сеп 2012, 8:58

Haddess написа:Аз съм за Петрол ( Все още е Държавна ) всички коли на НСО,МВР, вървят с бензин на Петрол аз имам добро мнение за 96 Extra Force ! :driving:

На мен все ми се струва че на Петрола до нас ме цакат с количеството. За това ЕКО :bchug: (иначе като цяло караме с едни и същи боклуци)
Изображение

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от SpUd3r » 23 Окт 2012, 9:11

Ромпетрол :yes:
Tux0 Ca !
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 12.05.2012
Местоположение: Плвдив
Пол: Мъж
Кара: E46

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Badgo » 20 Дек 2012, 20:18

ЕКО :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook