Най качествена бензиностанция.

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Най качествена бензиностанция?

ОМВ
469
35%
Shell
157
12%
Petrol
84
6%
Лукойил
232
17%
EKO
285
21%
Опет (Еко май ги купи тях)
6
0%
Друга Бензиностанция
113
8%
 
Общо гласове : 1346
Dicky Wolf
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 25.02.2007
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: Z4M Roadster

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от TsvetanVR » 22 Дек 2012, 9:33

За мен качествена бензиностанция няма. Всяка се осира от време на време. Това е причината и да зареждам само от по-скъпите горива, без значение дизел или бензин (според колата) - там поне поддържат някакво по-прилично ниво. Общо взето зареждам главно MaxMotion на OMV, чат-пат по-скъпият дизел на Lukoil (където го има изобщо, че е е*аси невъзможната мисия да намериш бензиностанция от веригата, която да го предлага) и много рядко Shell V-Power Diesel. На Е36-цата и наливам MaxMotion 95/100, 98 на лукойл и 100 октана по другите бензиностанции.

Flipz написа:
shark1986 написа:
BMW_1914 написа:Преди зареждах само на ОМВ, но ми препоръчаха да зареждам на Лукойл - новия им дизел Ecto, може и да си внушавам, но колата има повече мощност, за сега съм много доволен :yes:

Да и аз съм на това мнение + това и разхода на гориво ми падна! :yes:


На мен ми е интерестно друго, ако екто на лукоил е по икономичен, но пък е по-скъп се чудя някой правил ли е калкулацията в крайна сметка по-евтино ли излиза с него или по-скъпо базирано на съотношението по-висока цена към по-нисък разход?


За ecto не знам, но съм смятал разликата между "евтин" и "скъп" дизел, предлаган от една и съща бензиностанция, около 20 стотинки беше разликата между двата и като цяло ми излиза еднакво - по-качественото гориво се отразява добре на колата и разхода пада леко, достатъчно да компенсира разликата в цената, поне при мен. Пък и шансът да ти замине някоя дюза е по-малък. :)
Изображение

I wanna leave you far behind....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: southampton UK
Пол: Мъж
Кара: м42, 530d e60 '06
Мечтае да кара: s85b50
Детайли за колата: e60 530d M57D30T2

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от nowayout » 26 Дек 2012, 20:39

95 - ОМВ , 100 оката - ЕКО (перфектен е) и газта не им е за изхвърляне
Bayerische Motoren Werke ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D
Мечтае да кара: Тесличка

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от deathwingbg » 15 Яну 2013, 11:05

Да се включа и аз в темата 1+ за Лукойл.

Ще подкрепя с една историйка. Преди 3 години щяхме да ходим на обиколка из страната с колеги от университета (5-6 коли хора).
Викам си ще се рейсва дай да си направя кефа и да сипя 100 октана от ОМВ (почти само от ОМВ зареждах тогава)... резервоара до горе.

Колата Honda CR-V 2.0 (127 коня) направена за 95.
След всичко изчетено по форуми дотогава не би трябвало да има проблеми и би трябвало да върви повече.
Е да ама не, освен че нямаше никаква промяна във вървежа към по-добро, като наближи резервата стана доста мъчно возенето, с 3-4 човека в колата ми се наложи 1-2 пъти да върна от 5-та на 4-та на идеално прав и равен път защото бяха почнали да падат оборотите. Щях да счупя седалката по едно време ... педала до ламарината и удрям контра с гръб в седалката (от зад подпират седалката защото взе да пука) ... скоростта около 100км/ч никаква тяга на 5-та(на 4-та едва ускоряваше). Аверчето се пропиля да се хили (тогава се возеше с мен в колата).
Наближи съвсем резервата и спираме с аверчето в Сопот на един Лукойл (той тогава си караше колата... Астра 1.8 90 коня). Викам си пари за "хубавия" бензин няма да дам ... сипи 95, аверчето сипа на неговата 98. Е все едно 30-те коня се върнаха обратно, колата като се отпуши....
Аверчето 160 и аз зад него 160. Спираме след малко и двамата в един глас " къв е тоя бензин ве ? ". Наистина невероятна беше разликата.
От тогава зареждам само в Лукойл. Бащата като зареди някъде другаде.. доста често се усеща разликата.
За 5 години това беше най-нещастния вървеж който съм усетил с SUV-a, освен като се бяха намокрили свещите след едно измиване на мотора и вървеше като трабантче, докато не се усетих и не подсуших свещите. Никога не е правил каквито и да е проблеми за 5 години. Кога върви повече кога по-малко почти не се усеща разлика и като си сипвам 95 от Лукойл поне съм спокоен.


Един познат е убил 1.4 мотор с 100 октана ... буталата направо залепнали. Обяснили му в сервиза, че това се получава, защото 100-те октана не се зарежда често, застоява бензина и на дъното на контейнера се утаяват тежките фракции. (Не знам, не разбирам, не претендирам че е така, но според опита си съм готов да се съглася).

Веднъж след това сипах 100 октана от Shell и имаше леко подобрение на вървежа спрямо 95.
Опита ми показва, че има разминаване в качеството дори на отделни бензиностанции на една и съща верига. Един друг познат по време на същата екскурзия сложи газ от някаква съмнителна газстанция по едно време отби и спря. Вика "не върви и не върви". Смачка педала на газта ... като взеха да излизат едни черни пушеци направи черно мазно петно на асвалта. Превключи на бензин ... после върнал на газ по пътя и разправя че било голям зор докато ги изгори.

Бях 2 години в Дания... там карах скутер. Е и там имаше съмнителна разлика в качеството. Остави че имаше само 92/95 и супер 99 на Shell. В момента в който налееш и запалиш и се усеща разликата в шума на скутера ... за вървежа да не говорим. И бързо бързо се преориентирах да зареждам само от Shell.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 18.06.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е 60 530d Manual
Мечтае да кара: BMW M 550d

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от crank666 » 19 Яну 2013, 2:24

Ромпетрол нафта с добавка на Лики Моли. Скоро ще пробвам и добавките на Бардал. Добри отзиви има за тях. Аз на ''премиум'' нафта не вярвам. Отначало беше добър Лукоил екто дизела, но го развалиха и него. Първите месеци като го пуснаха и имаше промоция беше добър.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 330д

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от paulo_320 d » 10 Фев 2013, 0:44

зареждам само на лукойл и съм доволен :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от M10 » 11 Фев 2013, 0:32

100 октана само на Еко, пробвал съм всички на кола със сгъстяване 12:1 и с бензина на Еко върви МНОГО повече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 5.02.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 320

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от SnipY » 22 Фев 2013, 15:49

Вече 3 години зареждам нафта от Лукойл и нямам никакви проблеми зареждал съм и от Петрол и то само веднъж и ми се запуши дюзата и от тогава само на Лукойл.

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 572
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от mumford » 24 Фев 2013, 17:52

И от мене 1 глас за 100 октана на Еко. Колата направо лети с тоя бензин, но най важното е ,че ми дава 2л. по-нисък разход в сравнение с 95 на същата бензиностанция !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от stankata777 » 01 Мар 2013, 19:38

Не разбирам защо няма Ропмпетрол в анкетата.По отношение на дизела:премиум дизел 1.ОМВ 2.Шел 3.Еко
-обикновен дизел: 1.Ромпетрол 1.ОМВ 3.Еко.
От може би две години ОМВ внасят обикновените горива от рафинерията на Ромпетрол в Румъния!
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от ICE » 01 Мар 2013, 20:57

Ромпетрол има дизел евро5! А другите?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Alexi » 05 Мар 2013, 8:39

не съществува такъв параметър при дизеловите горива , реклама е и не означава нищо конкретно ..а тоя бисер горе дето го четох че бензина се утаявал - нека майстора който го е казал да си сипе в едно прозрачно шише бензин и да го остави 1-2-5-10 години да видим какво ще се утаи :D отделно колонката не смуче от дъното на резервоара ... големи мозъци има сред майсторите ни .. естествено ,че 100 октана може да убие мотор ,който не е предназначен за него ,но не по тая причина :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 31.10.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320Ci '01
Мечтае да кара: BMW E46 M3 CSL
Детайли за колата: M54B22 170hp/210 Nm at 3500 rpm

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Zidankata » 14 Мар 2013, 16:11

:yes: +1 за ОМВ зареждам само там и съм доволен.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от гумата » 25 Апр 2013, 12:56

Тия дни ходих из страната и определено съм доволен от бензиностанциите:
Шел на магистрала Хемус посока София пред Правец и Ботевград, 95 октана fuel save
ОМВ София, Окръжна болница Младост посока Пловдив за 100 октана
Еко София, бул.България, посока НДК 95 економи
Шел, Хасково 95 fuel save до автомивката преди изхода на града посока Кърджали.
Петрол, Ивайловград 96 октана

Прави впечатление, че обикновеният бензин на Шел е без добавки и е с добро качество. Липсата на отстъпка се компенсира от качеството при Шел.
От известно време нямам съмнение относно количеството, което ми се сипва от бензиностанциите на Шел, ОМВ, Еко. Конкуренцията промени някои стари навици. Жалко е, че нямаме качествена изцяло българска верига бензиностанции с български бензин.
Бензинът има свойството да се свива, както и да се изпарява, затова гориво,което не е ползвано повече от две седмици подава по- малка компресия заради изпаряването си от резервоара на колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Leon » 25 Апр 2013, 14:52

Не знам какви са ти наблюденията над Еко, но преди две седмици се наложи да заредя на тяхна бензиностанция (писал съм за проблемите си с тях), реших да напълня и по традиция си ме удариха с 2 литра на един резервоар. Иначе бензинът им не лош. За обикновения бензин на Шел също подкрепям.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Дидо85 » 25 Апр 2013, 16:44

От EKO съм с най-добри впечатления за момента.

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook