Най качествена бензиностанция.

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Най качествена бензиностанция?

ОМВ
469
35%
Shell
157
12%
Petrol
84
6%
Лукойил
232
17%
EKO
285
21%
Опет (Еко май ги купи тях)
6
0%
Друга Бензиностанция
113
8%
 
Общо гласове : 1346
ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от kronos » 18 Окт 2011, 17:01

banansko написа:Преди зареждах OMW Alpin дизел, но много хора ми препоръчаха Romepetrol. От 1 месец съм с него и съм доволен, особено от факта, че е с 22 стотинки по ефтин. :D
Води се, че е единствения Euro 5 в България. Колата върви може би малкооо по добре, но иначе разхода си е същият. :)


Това че е евро5 не трябва да те радва много, защото в него има известен процент био-дизел, който скапва дюзите. За това съм си казал повече никакъв дизел ако ще и 2 на 100 да ми харчи, просто в Бг няма истински дизел.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от xerial » 19 Окт 2011, 13:22

kronos написа:
banansko написа:Преди зареждах OMW Alpin дизел, но много хора ми препоръчаха Romepetrol. От 1 месец съм с него и съм доволен, особено от факта, че е с 22 стотинки по ефтин. :D
Води се, че е единствения Euro 5 в България. Колата върви може би малкооо по добре, но иначе разхода си е същият. :)


Това че е евро5 не трябва да те радва много, защото в него има известен процент био-дизел, който скапва дюзите. За това съм си казал повече никакъв дизел ако ще и 2 на 100 да ми харчи, просто в Бг няма истински дизел.


:yes:

на мен от Ромпетрол почна да ми пуши колата и в действителност дюзите ми не работеха добре... за това пак минах на ОМВ Макс мотион :kuku: и няма и следа от пушене и колата си работи нормално... иначе да с ромптетрола работеше по меко ама..
Изображение Изображение

Lulin Boys Cska Sofia
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 22.10.2008
Местоположение: оТ СоФиЯ Бе БаТе
Пол: Мъж
Кара: го на все по силни тройки, е46 330i
Мечтае да кара: ///M4™ /G65 ////AMG

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от HeBePeH » 19 Окт 2011, 13:45

Така като се замисля от ШЕЛ май съм най-доволен
Американски форум: питаш и ти отговарят.
Руски форум: питаш и те питат.
Български форум: питаш и ти обясняват колко си ТЪП
.

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Купето с Усмивка на лицето

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Vampi » 20 Окт 2011, 12:51

Бензин на OMV
Газ само и единствено на петрол ко ще да трябва да бутам колата :mhihi:
Изображение RIP my love 02.04.2013


Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 13.07.2008
Местоположение: Банкя
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E9 CSL Batmobile

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Betrayer » 06 Ное 2011, 19:58

Vampi написа:Бензин на OMV
Газ само и единствено на петрол ко ще да трябва да бутам колата :mhihi:

Защо толкова я хвалите тая газ на Петрол? Аз карам само на бензин и то никога от Петрол, просто ми е интересно дали някой може да покаже реален факт поради който тази газ си заслужава :?:
"With power up to 321hp and a six speed gearbox, the EVO will launch from 0-100km/h for 5,4sec and nudge with 260km/h on the German autoban!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Alexi » 06 Ное 2011, 20:21

Zagy написа:
Сега малко за разните вериги бензиностанции и в частност самите бензиностанции - почти всички бензиностанции в БГ са франчайзни. Тоест ОМВ не е собственик на всички ОМВ бензиностанции в даден град - те са частни, със сключени договори за доставка на горива. Горивото веднъж се кръщава по веригата от самия доставчик, и поне още веднъж - я от шофьора на цистерната, я от индивидуалния собственик на дадената бензиностанция. Така че е съсвем възможно на един ОМВ обект горивото да е пълен шит, а на 500 метра по-надолу горивото да е много добро ;)

:angel:

порових из темата и стигам то това апсурдно мнение :ok: няма как да стане тая работа с кръщаването ,цистерната се пломбира и разпломбирва само пред камери и допълнителни хора които да наблюдават ,шофьора дава писмено обяснение за всяко спиране има право 1-2 пъти да пикае .. ако много често пикае го сменяват .. естествено има и ГПС . Управителя пък няма никаква полза да кръщава горивата ,той е на заплата .. и да сипе вода примерно ( което ще се засече веднага от нивомерната система ) няма как да източи горивото и да си го прибере ... и всички ОМВ в един район се зареждат с еднакви горива .. естествено няма да карат в Благоевград от Румъния то е ясно :ok: ; ОМВ е мажоритарен съсобственик на бензиностанциите си ,тяхната франчайзингова верига се нарича Аванти .Дилъра на обекта има малък дял,много малък .Дилър е различно от управител ,дилъра е баш шефа на обекта а управителите са просто служители .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от xerial » 07 Ное 2011, 15:43

Alexi написа:
Zagy написа:
Сега малко за разните вериги бензиностанции и в частност самите бензиностанции - почти всички бензиностанции в БГ са франчайзни. Тоест ОМВ не е собственик на всички ОМВ бензиностанции в даден град - те са частни, със сключени договори за доставка на горива. Горивото веднъж се кръщава по веригата от самия доставчик, и поне още веднъж - я от шофьора на цистерната, я от индивидуалния собственик на дадената бензиностанция. Така че е съсвем възможно на един ОМВ обект горивото да е пълен шит, а на 500 метра по-надолу горивото да е много добро ;)

:angel:

порових из темата и стигам то това апсурдно мнение :ok: няма как да стане тая работа с кръщаването ,цистерната се пломбира и разпломбирва само пред камери и допълнителни хора които да наблюдават ,шофьора дава писмено обяснение за всяко спиране има право 1-2 пъти да пикае .. ако много често пикае го сменяват .. естествено има и ГПС . Управителя пък няма никаква полза да кръщава горивата ,той е на заплата .. и да сипе вода примерно ( което ще се засече веднага от нивомерната система ) няма как да източи горивото и да си го прибере ... и всички ОМВ в един район се зареждат с еднакви горива .. естествено няма да карат в Благоевград от Румъния то е ясно :ok: ; ОМВ е мажоритарен съсобственик на бензиностанциите си ,тяхната франчайзингова верига се нарича Аванти .Дилъра на обекта има малък дял,много малък .Дилър е различно от управител ,дилъра е баш шефа на обекта а управителите са просто служители .


И защо според теб горивата са такива ла*на ???
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Alexi » 07 Ное 2011, 15:45

нямам обяснение .. сменил съм 4-5 нови коли зареждам ги където ми падне из големите вериги и няма никаква разлика в разход и вървеж ,както и никакви проблеми .. според мен горивата са ок ,но някои коли не са ..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от xerial » 07 Ное 2011, 17:26

Alexi написа:нямам обяснение .. сменил съм 4-5 нови коли зареждам ги където ми падне из големите вериги и няма никаква разлика в разход и вървеж ,както и никакви проблеми .. според мен горивата са ок ,но някои коли не са ..


Интересна логика...

В Германия и останалите бели страни не са и чували, че дюзите се сменят.... В бг си е нещо нормално.. аз все си мисля, че тука горивото е под всякаква критика :bang:
Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1346
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 M54 '01

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от jbankov » 07 Ное 2011, 17:50

Alexi написа:нямам обяснение .. сменил съм 4-5 нови коли зареждам ги където ми падне из големите вериги и няма никаква разлика в разход и вървеж ,както и никакви проблеми .. според мен горивата са ок ,но някои коли не са ..

Не съм съгласен с теб, колега, а и ние дето караме стари коли :dunno: какво да ги хвърляме ли?
Не ми е ясно как една кола, която се кара в чужбина, няма никакви проблеми там и като дойде в БГ и се започват филмите и то максимум до 2-3 месеца след като се зарежда по нашите бензиностанции с "невероятните" ни горива :banghead:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Alexi » 07 Ное 2011, 18:56

xerial написа:
Alexi написа:нямам обяснение .. сменил съм 4-5 нови коли зареждам ги където ми падне из големите вериги и няма никаква разлика в разход и вървеж ,както и никакви проблеми .. според мен горивата са ок ,но някои коли не са ..


Интересна логика...

В Германия и останалите бели страни не са и чували, че дюзите се сменят.... В бг си е нещо нормално.. аз все си мисля, че тука горивото е под всякаква критика :bang:

баце как да чуят че дюзите се сменят .. тия дюзи си имат живот примерно 250-300к .. там никой не кара толкова дълго една кола .. при нас има 100 коли комън рейл служебни .. не се жалят ,но не съм чул някой да смени дюзи .. само че колите като станат на 200-250к и се махат ,вземат се следващите .. колите отиват в някой който почва с ремонтчетата и после бах тия дизели то дюзи помпи турбини маховици .. аман ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от xerial » 08 Ное 2011, 11:20

Alexi написа:
xerial написа:
Alexi написа:нямам обяснение .. сменил съм 4-5 нови коли зареждам ги където ми падне из големите вериги и няма никаква разлика в разход и вървеж ,както и никакви проблеми .. според мен горивата са ок ,но някои коли не са ..


Интересна логика...

В Германия и останалите бели страни не са и чували, че дюзите се сменят.... В бг си е нещо нормално.. аз все си мисля, че тука горивото е под всякаква критика :bang:

баце как да чуят че дюзите се сменят .. тия дюзи си имат живот примерно 250-300к .. там никой не кара толкова дълго една кола .. при нас има 100 коли комън рейл служебни .. не се жалят ,но не съм чул някой да смени дюзи .. само че колите като станат на 200-250к и се махат ,вземат се следващите .. колите отиват в някой който почва с ремонтчетата и после бах тия дизели то дюзи помпи турбини маховици .. аман ...


и ти си прав... ама и там хората си карат по 200-300 К км първи собственици...но това което аз знам че технологията по която се рафинира в Нефтохим е няква .... няма я никъде вече :mhihi: та незнам може и оттам да идват проблемите
Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 29.03.2008
Местоположение: София
Кара: 6 in line, 1.8Т
Мечтае да кара: M6 G power

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от cekunnn » 09 Ное 2011, 18:59

Аз лично съм доволен от ЕКО, зареждал съм там 100 октана в продължение на около 5000км и 95 економи за около 2-3хил. км. Колата харчи добре и върви супер :lalala: За бензина на ОМВ нямам наблюдения, но за този алпин дизел един познат бра ядове /замръзна WTF?! / Иначе за служебните зареждам главно на Шел и също съм доволен :)
Ако следваш стадото, ще газиш в тор.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 13.03.2009
Местоположение: Варна
Кара: 320 M50B20
Детайли за колата: Е36 М50Б20

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от zorobg » 11 Ное 2011, 22:22

Alexi написа:нямам обяснение .. сменил съм 4-5 нови коли зареждам ги където ми падне из големите вериги и няма никаква разлика в разход и вървеж ,както и никакви проблеми .. според мен горивата са ок ,но някои коли не са ..

Доста странно мнение!! Как така се получава, че с КОЛИ, КОИТО СА РАЗЛИЧНИ (каквото и да искаш да кажеш с това), постигаме различна динамика, разход и т.н. в един и същи ден, зареждайки от различни бензиностанции, та било то и от франчайза, на твоята любима (а може би и работодател) OMV? Какво да направим, че тези "гадни" немци са си и написали, дори, че бензина трябва да е минимум 95... Убеден съм, че при една ДОБРА ПРОВЕРКА на поне 50-70% от бензиностанциите в БГ отклоненията от допустимите норми, ще са доста сериозни :) Не ме питай по какъв начин крадат, разреждат горивото и т.н... те си знаят :) Факт е, че в момента, в който ... абе за по-кратко, влезеш в Шенгенското пространство, бензина става бензин, а дизела си е дизел! Уви :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Alexi » 11 Ное 2011, 23:13

така като гледам анкетата повечето са на моето мнение .. впрочем аз зареждам предимно на Еко ,щото ми е на път като излизам от града .. и пак повтарям контрол има а глобите са убийствени ( примерно 50 000 лв глоба за нафта извън стандарта как ти звучи ?) ,големите вериги печелят от оборот те нямат полза да си гонят клиентите с калпави горива правят всичко възможно те да са качествени .. за съжаление купуват предимно от Лукойл ,така че няма как горивото да е като в Австрия нали се сещаш ..

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook