Най качествена бензиностанция.

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Най качествена бензиностанция?

ОМВ
469
35%
Shell
157
12%
Petrol
84
6%
Лукойил
232
17%
EKO
285
21%
Опет (Еко май ги купи тях)
6
0%
Друга Бензиностанция
113
8%
 
Общо гласове : 1346
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от kikko » 17 Окт 2013, 8:05

Аз зареждам на една малка квартална бензиностанция и съм доволен и от цена,и от качество. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 16.02.2013

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от bio81 » 20 Окт 2013, 17:06

Ромпетрол е най добрата бензиностанция.
По принцип сипвам само там но последните пъти заредих на омв и лукойл
разликата е огромна.
Аз зареждам на ромпетрола който е до стадион Локомотив

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 14.02.2010
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i/99г.

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от MegaByte » 11 Яну 2014, 13:02

В продължение на месец и половина зареждах в Шел, НО когато паля колата и я оставям да загрее или просто двигателя да работи, независимо от часа, се усеща нещо като микро взривове, ако ми позволите да използвам този физичен термин, сега съм на ОМВ Макс моушън и няма такива реакции, както и на ОМВ обикновения, също съм нямал подобно нещо с него, тъй че гласувам за ОМВ.
Гледам наляво - няма никой, поглеждам надясно - идват още
Изображение

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 572
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от mumford » 18 Май 2014, 10:35

Сипах V power racing и останах доста приятно изненадан. Колата едвам го харчи тоя бензин. Градско, извънградско разхода е перфектен. Ставнявам го с 98 екто спорт и 100 на еко. Някой друг има ли подобни впечатления за 98 ексто спорт и рейсинг ? 100 на еко преди сипвах, но не съм доволен!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.08.2008

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от opex » 22 Юли 2014, 12:07

Доста хора чувам да са на мнение, че горивото на всяка бензиностанция от дадена верига е еднакво, но преди няколко години се зароди това подозрение, че не е така и от тогава от време на време си правя опити, като зареждам и карам повече време от една доверена бензиностанция /омв на българия/ само с един и същ обикновен 95 и почти винаги от една колонка и като е почти празен резервоара зареждам на друга бензиностанция, дори на друго омв и от поне 4 години само с този на бул. България ми върви най-добре колата. На всички други като че ли се усеща някакъв малък или по-голям тормоз.
От няколко месеца имам чувството, че и на Еко-то на България при разклона за бул. Витоша също е доста добър. Някой с впечатления от там също, както и за 98 бензина им?
За дизел нямам впечатления понеже не карам дизел.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 23.11.2010
Местоположение: Ел Марконе
Пол: Мъж
Кара: E46i

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от NIKMAN » 20 Сеп 2014, 22:04

ОМВ на бул. България.
Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от M17cH » 25 Сеп 2014, 9:43

Ясно, че става общо за горива, та наблюдения над бензина нямам, но на газ последно сипвам в ШЕЛ, имам карта за отстъпка(то една отстъпка...), но вече преустановявам дейността. Онзи ден сипах 32.5литра газ при бутилка с капацитет 35л. Винаги карам от пълно догоре докато ми изписка инжекциона, по принцип зареждам около 28-30л. По обозначения на бутилката трябва да се пълни на 80% максимум, което е 28л... как ги събра 32л :dunno:

Ще експериментирам с други бензиностанции.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 6.04.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: дизелови магарета
Мечтае да кара: отново расови коне

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от baynov » 24 Фев 2015, 21:47

Това ми се е случвало и на мен и е възможно. Поплавака на бутилката се вдига и тя се пълни повече от 80%.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 27.07.2010
Местоположение: София
Кара: '09 E92 N47; '08 E60 N53B30
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: RIP E39 2010-2019 :(

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от goguma » 13 Юли 2015, 15:25

И аз малко критики да добавя. Онзи ден както карам колата, чувам че двигателят почва да трака като развален дизел, а е М52 и винаги е адски тиха като работи. Направо си мислех че двигателят всеки момент ще излети от коша. Опулвам се аз и си викам - баси, к'ви ги свърших, трябва да отварям двигателя за ремонт. Обаче както карам, реших да налея малко бензин и минах през шел да заредя. И о, чудо - след няколко километра изведнъж спря да трака. Тогава се сетих че точно преди да започнат симптомите бях заредил ~15 литра на Ромпетрол на бул. Данаил Николаев до Подуене. Заредих там случайно, понеже ми беше по път и реших малко да досипя.

Едва ли е съвпадение, точно преди проблемите заредих, и след като заредих друг бензин всичко спря. Няма как да е случайност, какво слагат в бензина там не знам, но явно няма да повторя при тях. А иначе бях чувал добри отзиви за Ромпетрол досега. Явно и конкретната бензиностанция има значение.

Иначе извън тази случка, зареждам само на Газпром в Дружба и на Шела на цариградско и нямам проблеми досега.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Leon » 15 Юли 2015, 10:01

И аз ходя до Дружба за Газпром, въпреки, че ми е малко далече. Сега довършвам пълен резервоар от Круиз на Гео Милев, но ми се струва, че колата стана по-тромава в ниските обороти.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Alexi » 15 Юли 2015, 13:45

пробвахте ли Авио Дизела на Еко ,хвалят го но аз още не съм зареждал от него

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от vvasilev1 » 15 Юли 2015, 14:07

Alexi написа:пробвахте ли Авио Дизела на Еко ,хвалят го но аз още не съм зареждал от него


Аз си сипвам от обикновения дизел на ЕКО и съм доволен.
Авио дизела е на 2,59, много е скъп!!! 23 стотинки на литър не знам с какво ще ги оправдаят?

За сега се въздържам!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 10.10.2006

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от ivodivo » 09 Авг 2015, 10:40

Горя вече 3 резервоара авио дизел и очаквах повече от това гориво. Не се усеща никакво подобрение и спирам да го зареждам, няма подобрение в динамиката и в разхода.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от (bubsa) » 09 Авг 2015, 23:48

ivodivo написа:Горя вече 3 резервоара авио дизел и очаквах повече от това гориво. Не се усеща никакво подобрение и спирам да го зареждам, няма подобрение в динамиката и в разхода.

Същата работа е и при мен.Имах големи очаквания,но не е по-различна нафтата и от най-обикновената като вървеж.
Започвам да си зареждам пак Shell V-power нафтица.Излиза ми доста добре с 20 стотинки отстъпка и без ДДС :driving: А и колата върви най-добре с нея и не изпушва грам.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от vvasilev1 » 15 Авг 2015, 20:42

(bubsa) написа:
ivodivo написа:Горя вече 3 резервоара авио дизел и очаквах повече от това гориво. Не се усеща никакво подобрение и спирам да го зареждам, няма подобрение в динамиката и в разхода.

Същата работа е и при мен.Имах големи очаквания,но не е по-различна нафтата и от най-обикновената като вървеж.
Започвам да си зареждам пак Shell V-power нафтица.Излиза ми доста добре с 20 стотинки отстъпка и без ДДС :driving: А и колата върви най-добре с нея и не изпушва грам.

Колега, как ги връзваш 20ст отстъпка?



Sent from my HTC One using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook