Най качествена бензиностанция.

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Най качествена бензиностанция?

ОМВ
469
35%
Shell
157
12%
Petrol
84
6%
Лукойил
232
17%
EKO
285
21%
Опет (Еко май ги купи тях)
6
0%
Друга Бензиностанция
113
8%
 
Общо гласове : 1346
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от (bubsa) » 15 Авг 2015, 20:57

vvasilev1 написа:
(bubsa) написа:
ivodivo написа:Горя вече 3 резервоара авио дизел и очаквах повече от това гориво. Не се усеща никакво подобрение и спирам да го зареждам, няма подобрение в динамиката и в разхода.

Същата работа е и при мен.Имах големи очаквания,но не е по-различна нафтата и от най-обикновената като вървеж.
Започвам да си зареждам пак Shell V-power нафтица.Излиза ми доста добре с 20 стотинки отстъпка и без ДДС :driving: А и колата върви най-добре с нея и не изпушва грам.

Колега, как ги връзваш 20ст отстъпка?



Sent from my HTC One using Tapatalk

С фирмена карта.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от lancerpor » 15 Авг 2015, 20:58

ivodivo написа:Горя вече 3 резервоара авио дизел и очаквах повече от това гориво. Не се усеща никакво подобрение и спирам да го зареждам, няма подобрение в динамиката и в разхода.


До колкото съм гледал рекламите, никъде не се споменава, че ще се усети повече мощност или ще падне разхода... "Двойно пречистен" е и има някаква добавка, която помага на новите дизели (конумрел :mhihi: ) да не пропушват.

Личния си автомобил го карам предимно с ромпетролска нафта, понеже имам 8ст. отстъпка. Служебния (голф 4, 1,9, 90кс., 4моушън) го зареждаме на Лукойл и на Шел, пълно-празно-пълно. Разлика в разхода има минимална в полза на Шел и колата върви и се усеща някак не толкова затормозена.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от c7aH4eB » 25 Авг 2015, 14:55

Два три пъти съм зареждал на една нова малко преди Пловдив посока София, GO Petrolium, бензин 95 сега колата, чак да е излетяла може би не, но изминах може би малко повече сравнение с друг път със същото количество. Някой друг зареждал ли е там дизел или каквото и да е било и доволен ли е? :) Бяха ми дали карта и отзад имаше адреси с другите им обекти, които не бяха чак толкова много, среща ли се другаде тая бензиностанция?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от (bubsa) » 25 Авг 2015, 18:53

c7aH4eB написа:Два три пъти съм зареждал на една нова малко преди Пловдив посока София, GO Petrolium, бензин 95 сега колата, чак да е излетяла може би не, но изминах може би малко повече сравнение с друг път със същото количество. Някой друг зареждал ли е там дизел или каквото и да е било и доволен ли е? :) Бяха ми дали карта и отзад имаше адреси с другите им обекти, които не бяха чак толкова много, среща ли се другаде тая бензиностанция?

В София има няколко и по пътя за Калотина.Аз не съм доволен от горивата.Дизел зареждах всеки ден по над 300л и филтрите не изкарваха и по 15к км.Бензина можех да го зареждам с доста голяма отстъпка,но много рядко съм се възползвал.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от kriso85 » 19 Сеп 2015, 20:36

И аз се чудя дали тия Go Petroleum са читави. Има такава на удобно място до нас и един приятел твърди че кара с техен бензин и е доволен. Даже ми даде и карта за отстъпка, ама незнам дали нафтата ще е читава.
Иначе тоя рекламирания авио дизел..... никаква разлика нито в разхода, нито във вървежа в сравнение с обикновената нафта на Лукойл.
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Leon » 23 Сеп 2015, 10:17

Стига сте се лъгали с тоя АВИО дизел, чист рекламен трик е това, нито го филтрират, нито го точат от самолети :mhihi: По темата - свършиха проверките и ОМВ-то в Слатина решиха да наваксат загубите. Така са каращисали бензина, че колата трудно вдигаше над 140 :banghead:
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от dr.peshev » 23 Сеп 2015, 20:55

От както падна цената и на Еко бензина не струва!Май всички компенсират цената с качеството!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Alexi » 24 Сеп 2015, 18:30

Leon написа:Стига сте се лъгали с тоя АВИО дизел, чист рекламен трик е това, нито го филтрират, нито го точат от самолети :mhihi: По темата - свършиха проверките и ОМВ-то в Слатина решиха да наваксат загубите. Така са каращисали бензина, че колата трудно вдигаше над 140 :banghead:

филтрира се .. нашата сервизна фирма монтира филтрите ,относно качествата му не мога нищо конкретно да кажа ,но вероятно е обикновен дизел с малко добавка ,както всички "премиум" горива у нас .. самолети на дизел няма ,рекламата е подвеждаща

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Dirty M5 driveR » 29 Сеп 2015, 5:42

Аз отново започнах да зареждам бензин на Шел - обикновен 95 и отново виждам положителна променя в поведението на двигателя. Така беше и с 95 нитро +. То явно си зависи много и от колата и конкретната бензиностанция, но и други мои познати са доволни, съответно от дизелово гориво и пропан-бутан.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от stocky » 29 Сеп 2015, 8:43

Вече над 1г карам само с Vpower Nitro + дизел от Шел (с изключение на 3-4 резервоара). Доволен съм и от разход и от вървеж на колата. Ауспухът ми е толкова чист, че мога да си сипя да вечерям в него :lol: . Друго интересно е, че разликата в качеството между Vpower Nitro+ Diesel в Австрия и България е много по-малка като разход на гориво, отколкото между обикновен дизел тук и обикновен дизел там. Единствено колата ми се струва една идея по-шумна, отколкото с обикновения дизел на Еко например.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от vvasilev1 » 29 Сеп 2015, 18:59

Еко са супер

Sent from my HTC One using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 17.09.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е 38 740

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от amampam » 01 Окт 2015, 16:37

Докато си карах Нисанката, която е от 97 година чист дизел ми беше все тази, на коя бензиностанция ще зареждам, тъй като каквото и да й сипеш на нея няма грижи.
Веднъж обаче заредих от Еко, обикновен дизел без да имам никакви очаквания, просто на тази бензиностанция заредих (цял резервоар), абе някак ми се стори малко по живичка колата из петроханския проход, след което започнах да зараждам само на Еко за да видя дали наистина има разлика. Еми имаше, даже си направих експеримент и заредих един път на една евтина безниностанция и искам да ви кажа, че да има разлика. От тогава си зареждам само на Еко, а сега с BMW-то също там, но 95-чка. Навремето докато карах една Мазда на газ, но това беше доста отдавна най-много ми харесваше газ-та на Шел, май като чета сега мненията все още е е добра. На ОМВ никога не зареждайте ГАЗ (лично мнение)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Leon » 02 Окт 2015, 9:18

Писал съм многократно, че като качество горивата на ЕКО са най-добри. Проверено многократно и с дизел, и с бензин. Обаче пердашат здраво в количеството. Не винаги и на всички бензиностанции, но е често срещано. Няма как да го хванеш, ако зареждаш по 20-30 лв. и те на това разчитат.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от JTD » 05 Окт 2015, 13:41

Leon написа:Писал съм многократно, че като качество горивата на ЕКО са най-добри. Проверено многократно и с дизел, и с бензин. Обаче пердашат здраво в количеството. Не винаги и на всички бензиностанции, но е често срещано. Няма как да го хванеш, ако зареждаш по 20-30 лв. и те на това разчитат.

Миналата зима имах поне 10 коли със замръзнало гориво. И 10-те случая бяха с гориво от Еко.
И като ми се обаждат с поредния симптом, то само питах дали са зареждали в Еко и директно ги пращах да топлят колата някъде, като аз няма да им бъда в нужда. И винаги познавах, след придобития опит.
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Най качествена бензиностанция.

Мнение от Leon » 05 Окт 2015, 13:43

Явно и качеството са скапали. Не съм стъпвал там от 3 години. Но има и друг момент при тях - явно раздават лесно франчайзи и нямат кой знае какъв контрол, като гледам "шефовете" на някои от бензиностанциите им. Особено по малките градове.
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook