Не ходете в сервиз Bosch Пловдив!

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Не ходете в сервиз Bosch Пловдив!

Мнение от PeReZ » 11 Ное 2008, 12:07

Майко мила още съм в шок. Отиваме в сервиз Бош в Пловдив (на кукленско шосе) да правят диагностика на едно е36. Човъркаха я човъркаха я, не показа грешки, беше перфектна и след малко момчето от сервиза идва и познайте: " Ами да, колата е много добра, само да не беше на 363000 километра" :lol: Викам как бе, как ше е на 363000 ти луд ли си как го разбра това. И момчето вика:
- Има си тест на таблото, който си показва реалните километри.

Можете ли да си представите, че това се случва в един от най-престижните сервизи в Пловдив. Бахти смешниците, колко ли хора за заблудили. С теста със стрелките ще му покажело реалните километри на колата, ОМГ.
Последна промяна PeReZ на 07 Дек 2013, 18:33, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от kdl » 11 Ное 2008, 12:55

Погледна ли дали са правили диагностиката с Виза или с нещо друго, че ми е интересно...

Това с таблото е голям мит обаче, много хора са се филмирали там и е забавно да видиш как 90% от "специалистите" не се замислят, че всички коли, които са видели все са на 3ххххх км, а няма нито една на 400 примерно :) После да седнат барем да проверят в интернет какво означава този тест, ама не разбират английски... е нищо, нали има форум на БМВ, тук поне да бяха погледнали.

Имам чувството че 50% поне от майсторите, от нямане на къде и заради това че не могат да правят нищо, са станали автомеханици, токаджии и т.н... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1931
Регистриран на: 13.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318is, 1995 м42

Re: Не ходете в сервиз Bosch Пловдив!

Мнение от ивчо3 » 11 Ное 2008, 13:05

Някой спомена, че има възможност да се проверят реалните километри с лаптоп, само при моделите от края на 1996 г. натакък. При тях показанията от таблото се запаметяват от компютъра и по никакъв начин не могат да бъдат занулени, или намалени, дори и на таблото да са нереални.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: Пловдив

Мнение от ton4 » 11 Ное 2008, 13:08

Хахахах абе колега и ти си се натресал при най-големите специялисти
BMW-Шофирай в бъдещето сега ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Мнение от PeReZ » 11 Ное 2008, 13:09

Не разбрах точно с какъв софтуер правят диагностиката. Не ми беше познат, т.е. не беше карсофт 6.5 или бмв скенер.

Не ми се говори за тия разбирачи, не ми се мисли колко хора са заблудили с този малоумен тест със стрелките :lol: .


ПС: Ивчо, брато, ае ако не си запознат с нещата и не знаеш нищо конкретно да не си пишеш предположенията във всевъзможни теми. Освен това не си спомням да съм питал "как аджеба се разбират реалните километри", темата която пуснах няма за цел всеки да пусне по още един непроверен слух. Темата беше просто плод на моето разочарование от непрофесионализма в престижен сервиз. Благодаря!
Последна промяна PeReZ на 11 Ное 2008, 14:11, променена общо 2 пъти

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 26.10.2008
Местоположение: ДУПНИЦА Скрапинг
Пол: Мъж
Кара: coupe e36 m42 , цоупе е46 325ci
Мечтае да кара: ///M

Мнение от mitrax » 11 Ное 2008, 14:09

e в БОШ сервис ако не работят с KTS на бош , просто няма каде ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1931
Регистриран на: 13.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318is, 1995 м42

Мнение от ивчо3 » 11 Ное 2008, 15:46

PeReZ написа:Не разбрах точно с какъв софтуер правят диагностиката. Не ми беше познат, т.е. не беше карсофт 6.5 или бмв скенер.

Не ми се говори за тия разбирачи, не ми се мисли колко хора са заблудили с този малоумен тест със стрелките :lol: .


ПС: Ивчо, брато, ае ако не си запознат с нещата и не знаеш нищо конкретно да не си пишеш предположенията във всевъзможни теми. Освен това не си спомням да съм питал "как аджеба се разбират реалните километри", темата която пуснах няма за цел всеки да пусне по още един непроверен слух. Темата беше просто плод на моето разочарование от непрофесионализма в престижен сервиз. Благодаря!

Ами да, форумът същестува поради непрофесионализма в престижните сервизи, а оттам и всякакви догадки и предположения. От тези "професионалисти" стигам до извода, че е по-добре да си правиш колата сам, отколкото да я оставиш на "грижите" на "майсторите", които до сега ме набутаха сума ти пари, без да решат проблемите. Благодаря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 1.01.2003
Местоположение: Асеновград,Пловдив

Мнение от kompi » 11 Ное 2008, 16:50

Този сервиз е жив ташак!!! Много съм ги псувал и накрая един стар ентусиаст ми каза проблема,само като му го обясних и сам си оправих колата!
Големи са неграмотници, поне да кажат "Не знаем,извинете!"
Сучииии!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1288
Регистриран на: 30.03.2008
Местоположение: Пловдив,Р.Конаре
Пол: Мъж
Кара: Камион колкото читалището...

Мнение от pistata9889 » 11 Ное 2008, 19:12

Преди имах друга кола и правише приблем на ниските обороти,отидох в БОШ и исках да ми изчистят стъпковото моторче,а ми казаха че за този проблем трябвало да се започне от ангренажния ремък че можело да не е зацепен както трябва после всички филтри ит.н. и чак тогава диагностика.Подпалих си гумите и във Формулата в кючука,от там за сега поне съм доволен но и не ми се е налагало често посещение.
Когато трябва да вземеш решение относно една страна,изслушай и другата,може нейната версия да е по достоверна!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Мнение от klintan66 » 11 Ное 2008, 20:05

Колко години работят не се научиха ....Преди доста години искаха да ми сменят инсталацията ....а беше изгоряла помпата в резервоара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 30.08.2007
Пол: Мъж

Re: Не ходете в сервиз Bosch Пловдив!

Мнение от slav4o1 » 13 Ное 2008, 17:28

PeReZ написа:........


незнам защо но и аз като ходих в сервиза Юве в Сф преди време , техниката им беше бош и ми викат че колата ми била на 500 000 и нещо хиляди викам вие луди ли сте аз имам цялата сервизна история :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 295
Регистриран на: 25.06.2008

Мнение от toni3d1 » 15 Ное 2008, 20:08

колега да ти кажа честно щом на диагностиката са ти казали че колата ти е на 363 000 или колкот беше там са прави . това на таблото днес ми обясняваха как го променяли може да ти пише на таблото че е на 1 КМ но компзтъра на колата неможел да се маниполира . само на диагностика може да се разбере 1на кола реално на колко КМ е ! тези които вартят електронните километражи реално непипат компютъра на самата кола е правили нещо на дисплея . 1 вид рестартират дисплея които също си има чип които получава импулси от компютъра на автомобила и връщат назад само компютъра на таблото , тои пак си получава импули и си трупа километри но вече са му сменени данните и тои показва напр с 100 000 км по-малко .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 15 Ное 2008, 20:14

ае младеж това число 363 означава че колата е произведена за Италия и няма нищо общо с пробега и ,недей да ръсиш мозък и ти гледам нов си .. на е36 не могат да се проверяват реалните км

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Мнение от PeReZ » 15 Ное 2008, 21:06

Toni мерси за безмисления отговор, но моля те не си позволявай да пишеш при положение, че не си сигурен или не си вникнал в темата. Така само може да объркаш някой. Ако беше чел достатъчно щеше да знаеш какви данни показва трика с таблото и още като забележиш числото 363 щеше да ти блесне в главата за какво става въпрос :-)
а не да ми обясняваш как се връщали километрите и как еди какво си. Моля ти се.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 12.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: E60 530D
Мечтае да кара: м5
Детайли за колата: черна печка

Re: Не ходете в сервиз Bosch Пловдив!

Мнение от kunaa » 22 Юли 2018, 19:43

А десет години по късно как са? Да разбутаме темата малко
Алкохол ДА шофьорлък НЕ

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook