Рециклиране на хидравлични маркучи

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 416
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '01 E46 318Ci

Рециклиране на хидравлични маркучи

Мнение от joreto_88 » 25 Сеп 2009, 15:01

Решил съм да си оправя хидравликата на колата, защото имам течове и съответно загуба на хидравлична течност. Ще взема по един ремонтен комплект за помпата и за рейката, едно ново казанче с филтъра и хидравлична течност (м/у другото незнам какво количество събира). До тук всичко добре, мога и сам да се справя с тези неща, но винаги има едно НО. В случая са хидравличните маркучи. В ДаруКар видях цени от сорта на 200+лв само за 2-та които влизат в казанчето. А пък след като чух една история за кабели на свещите в ДаруКар, предполагам същата ще е историята и с маркучите:
Момчето отишло с проблем в ДаруКар, и установили че 5-цата се нуждае от нови кабели на свещите - сумата била 200 и кусур лева. Момчето се отказлао. Обадил се на негов познат и той му казал за някакъв човек, който правел кабели. Отишъл там и човека му направил кабелите за 40-50лв. Заговорили се преди това и той споменал че в ДаруКар му искат 200+ лв за кабелите. Човека се изсмял и казал: "Ония ден идва човек от ДаруКар и му направих няколко комплекта".
При това условие вариантите ДаруКар или Камор Ауто отпадат. Поразрових се малко из форума и в чичо Гугъл и разбрах че въпросните маркучи се рециклират за много по-малко пари от споменатите по-горе. Също така открих и 2-3 места където рециклират, но незнам къде да отида :dunno: . Молбата ми към вас е да ме насочите къде да отида и да знам че ще ми свършат качествено работата.
E36 318i sedan '95
Е36 320iA coupe '93

Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1419
Регистриран на: 6.08.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E65

Re: Рециклиране на хидравлични маркучи

Мнение от ddddk » 26 Сеп 2009, 10:04

Здравей колега,

http://www.pape-bg.com/contacts.php

Отиваш със старите маркучи и 4-те. Даваш ги и около 70 лв по-късно си тръгваш с нови маркучи на старите накрайници.

После следва малка битка при монтажа, защото новите маркучи няма да са укривени като старите, а са твърдички и се огъват трудно и не слушат. Но с повече мерак нещата се получават.

Задължително си купи пак от там нови дифтунги!!!
Носи старите за мостра. Те са два размера. Старите са алуминиеви, а сега ще сложиш медни. Не се притеснявай, дори са по-добри. Няма да ги грееш, охлаждаш и други такива акъли дето ще ти дадат. Стягаш еднократно докато усетиш, че се "разпльосква" (каква дума измислих, а :lol: ) и спираш. Ако се наложи да вадиш маркуча отново, сменяш дифтунгите с нови. Никога не слагаш вече размазан дифтунг.
В тази връзка си купи повече дифтунги. Те са общо 4 големи и 4 малки. Вземи си по 6 бр.
Ще ти трябват и 4 скоби. И тях си купи от там за да са хубави и да държат. Китайските боклуци дето ги продават масово по магазините просто не стават.

Маслото вид и количество зависи от системата ти. Трябва да го пише на капачката на казанчето.

Обезвъздушаването е пълен ляв - пълен десен 5-6 пъти. И като го правиш вдигни колата на два крика да не се претакова секторната кутията докато стигне маслото до нея.

Цената, която ти дадох по-горе е мноогооооо ориентировъчна, защото е от преди една година и от фирма алтернативна на тази, но във Варна.

Поздрави и успех,
Д

P.S.: Май скобите при теб са само две. По-късно видях, че си с Е36. Но имаш едни медни тръбички и на рейката. Може да има теч и от там, макар да е малко вероятно. ПАПЕ-то би трябвало да могат и тях да оправят, ако се наложи.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 416
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '01 E46 318Ci

Re: Рециклиране на хидравлични маркучи

Мнение от joreto_88 » 26 Сеп 2009, 10:47

Благодаря ти колега за изчерпателния отговор :bchug: Ще отида да проверя какви са цените и да вършим работа.
E36 318i sedan '95
Е36 320iA coupe '93

Изображение
Изображение


Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 9.10.2009
Пол: Мъж

Re: Рециклиране на хидравлични маркучи

Мнение от tashev_kiril » 19 Окт 2011, 8:07

Колеги може ли някой да ми даде снимка с маркучите на хидравликата, интересува ме броят им и как изглеждат... мерси

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 31.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 520i

Re: Рециклиране на хидравлични маркучи

Мнение от onicks » 03 Апр 2013, 19:17

Колега dddk,отидох в ,,Папе,, на Ботевградско шосе блок 6 както ми каза с двата хидравлични и масления към ваноса маркучи заредих се със търпение около 1,30ч.Смениха ми маркучите закапсоловаха ги пак в единия имаше клапан преместиха го в новия маркуч и за тези операции ми взеха 27лв.Досипах 600мл мотул декстрон 3,преди това измих кзанчето на хидравликата с бензин и стана като ново.Смених всички дифтунги с медни и нови оринг прустени и нови скоби.Карам вече два дена за сега няма проблеми,сега волана се върти една идея по-леко.Б :bowdown:езкраино съм ти благодарен за съветите. :bowdown: :bowdown: :bowdown: :yes: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Рециклиране на хидравлични маркучи

Мнение от speedhokk » 06 Апр 2013, 10:50

Някой да знае човек, който се занимава с това в Хасково?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 31.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 520i

Re: Рециклиране на хидравлични маркучи

Мнение от onicks » 06 Апр 2013, 20:11

Колега, влез им на страницата и им прати запитване,защото докато бях там чух че май имат и някакъв магазин в Ямбол.Може да има някои магазин и при вас.Другия вариант,питаи ги дали може да им ги испратиш с еконт и после да ти гивърнат.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1419
Регистриран на: 6.08.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E65

Re: Рециклиране на хидравлични маркучи

Мнение от ddddk » 06 Апр 2013, 22:10

Търсиш в региона сервиз за селскостопанска техника или подемна техника.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 31.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 520i

Re: Рециклиране на хидравлични маркучи

Мнение от onicks » 07 Апр 2013, 13:26

да точно така,трактори или багери та са целите в хидравлични маркучи и обикновено много страдат от това,питай някой багерист къде си рециклира маркучите

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Рециклиране на хидравлични маркучи

Мнение от Burnar » 14 Май 2013, 13:09

speedhokk написа:Някой да знае човек, който се занимава с това в Хасково?

Малко късно пиша, но ако имаш още нужда има такъв сервиз в пряката между ул."Драгоман" и бул."България" , мисля че улицата беше "Искър" (срещу офиса на Еконт). Човека прави всякакви маркучи, тръбички и т.н. от приятели знам, че е добър.

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook