акумолатори

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 15.11.2004
Местоположение: Pleven

акумолатори

Мнение от Slavi » 02 Апр 2005, 18:35

Та значи седи си колата на паркинга и ако не я паля 1 седмица след това няма грам ток в нея. Това нормално ли при условие че колата е на 2 месеца . От виа интеркар ,не ми казаха дали това е нормално . Не знам мислия си толкова много електроника ли има , или някакви подаржащи системи , ама *бати само за една седмица и няма никои в акомулатора?!? :dunno: :confused:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 14.02.2005
Местоположение: NV Via FL

Мнение от Hooligan » 02 Апр 2005, 18:51

ако имах тази кола, нямаше да я гася :!:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 02 Апр 2005, 18:54

.. не е нормално ,и понеже е гаранционна давай я в сервиза да се спасяват .. и след месец стоене трябва да пали .

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: акумолатори

Мнение от ICE » 02 Апр 2005, 19:04

Slavi написа:Та значи седи си колата на паркинга и ако не я паля 1 седмица след това няма грам ток в нея. Това нормално ли при условие че колата е на 2 месеца . От виа интеркар ,не ми казаха дали това е нормално . Не знам мислия си толкова много електроника ли има , или някакви подаржащи системи , ама *бати само за една седмица и няма никои в акумулатора?!? :dunno: :confused:

Иди при някой от тези сервизи, които продават БОШ акумулатори, те ти тестват ел.инсталацията за утечки преди да ти монтират новия акумулатор (това е заради гаранционните изискванията към акумулат.батерии на БОШ). това е добро решение.
Последна промяна ICE на 03 Апр 2005, 11:12, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 15.11.2004
Местоположение: Pleven

Мнение от Slavi » 02 Апр 2005, 19:04

Не става въпрос за Е60 (мойта кола) а за х5 (на стария) , защото този х5 не я караме всеки ден ! А бе да я дам ама ме съмнява да се оправи :) :confused: :confused:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 15.11.2004
Местоположение: Pleven

Мнение от Slavi » 02 Апр 2005, 19:08

това е добро решение.


така и ще направия , не знам с тия бмв-та нещо куцат нещата ама това е друга тема ,мога да ви изпиша един куп недостатаци (за новите модели говория!!!)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 02 Апр 2005, 19:15

а ,щом е Х5 работата е ясна .. един от главните недостатъци на модела е вечно падналия акумулатор ,фабрично е твърде малък или нещо такова..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 15.11.2004
Местоположение: Pleven

Мнение от Slavi » 02 Апр 2005, 21:25

Alexi написа:а ,щом е Х5 работата е ясна .. един от главните недостатъци на модела е вечно падналия акумулатор ,фабрично е твърде малък или нещо такова..


ахам и от тук на татак , нов по мощен на собствени разноски?:)! аз така си и бях решил ама рекох да питам първо тук -там .

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 03 Апр 2005, 11:17

Slavi написа:
Alexi написа:а ,щом е Х5 работата е ясна .. един от главните недостатъци на модела е вечно падналия акумулатор ,фабрично е твърде малък или нещо такова..


ахам и от тук на татак , нов по мощен на собствени разноски?:)! аз така си и бях решил ама рекох да питам първо тук - там .

Хайде замери я за утечки, пък после ще решаваш такива радикални неща, щото ако си бяга тока, и да сменяш и да не сменяш акумулатора - резултат няма да има (само ще си харчиш парите). :idea:

рекламен агент
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 5.02.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: акумолатори

Мнение от 01 » 04 Апр 2005, 22:10

Slavi написа:Та значи седи си колата на паркинга и ако не я паля 1 седмица след това няма грам ток в нея. Това нормално ли при условие че колата е на 2 месеца . От виа интеркар ,не ми казаха дали това е нормално . Не знам мислия си толкова много електроника ли има , или някакви подаржащи системи , ама *бати само за една седмица и няма никои в акомулатора?!? :dunno: :confused:


http://emk-33.com/viewtopic.php?t=328 Монбад!

http://emk-33.com/viewtopic.php?t=3608 АС ДЕЛКО

Избора е твой, отстъпката за теб е моя! :lol: :lol: :lol:
И кво от това?

рекламен агент
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 5.02.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: акумолатори

Мнение от 01 » 04 Апр 2005, 22:12

ICE написа:
Slavi написа:Та значи седи си колата на паркинга и ако не я паля 1 седмица след това няма грам ток в нея. Това нормално ли при условие че колата е на 2 месеца . От виа интеркар ,не ми казаха дали това е нормално . Не знам мислия си толкова много електроника ли има , или някакви подаржащи системи , ама *бати само за една седмица и няма никои в акумулатора?!? :dunno: :confused:

Иди при някой от тези сервизи, които продават БОШ акумулатори, те ти тестват ел.инсталацията за утечки преди да ти монтират новия акумулатор (това е заради гаранционните изискванията към акумулат.батерии на БОШ). това е добро решение.


Бош имат проблеми и не дават гаранция.
Ако търсиш БОШ с гаранция - Киров и София Експорт или нас, щото сме тяхни дестрибутори.
Там мога да ти дам до 15% отстъпка.
И кво от това?

Полковника
Аватар
Мнения: 2998
Регистриран на: 8.03.2004
Местоположение: в по- следния блок на София
Кара: мухите да се лепят по лявото стъкло

Мнение от TheBoss » 04 Апр 2005, 22:18

НА мой приятел касетофонът се включваше сам и в резултат всяка сутрин колата не пали. А беше дизел с акк 135+ А. ТАка че Айса е прав. Първо да я погледне електричар, защото може да се окаже нещо много дербно. Например лампата в жабката да свети постоянно и за 4-5 дена акк ще е умрял :(
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 15.11.2004
Местоположение: Pleven

Мнение от Slavi » 06 Апр 2005, 18:53

ясно :)

заключвайте темата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 29.03.2004
Местоположение: София

Re: акумолатори

Мнение от Niky Georgiev » 06 Апр 2005, 22:17

01 написа:Бош имат проблеми и не дават гаранция.
Ако търсиш БОШ с гаранция - Киров и София Експорт или нас, щото сме тяхни дестрибутори.

Преди 10 месеца си купих акумулатр Bosch Silver... някъде от ул. Козлодуй и си е с оригинална гаранционна карта за 2 години. Няма никакви проблеми с него, много съм доволен, от тогава нямам никакви проблеми с токове. Колата ми стандартно си зарежда около 13,2 волта (само след запалване за кратко време е на 13,8V) и стария акумулатор правеше много мизерии. Bosch-а е много добър, забравял съм колата на габарити за няколко часа, ходил съм командировка за по 7 дни, а след това си пали като часовник, включително при -20. Просто съм забравил за думата акумулатор.
Niky Georgiev

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 06 Апр 2005, 22:56

Slavi написа:ясно :)

заключвайте темата

К'во е това бре - "Заключвайте"? Какво се оказа в крайна сметка?

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook