Как да си измия сам колата?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от Mollov » 17 Сеп 2016, 7:14

На този клип показват доста повече от едно измиване... особено стъпката с clay-а (автомобилната глина) мнозина в BG все още я избягват и дори не възприемат като нещо, което е добре да се прави поне веднъж годишно...

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 12.01.2016
Пол: Мъж

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от imanov » 06 Авг 2017, 7:49

stas.dakov написа:Колеги, искам да си взема прахосмукачка която да пере, най вече за колата я искам, да изпера тапицериите и седалките.
Гледах различни марки, но всички са с големи накрайни за килими, търся с малък накрайник за изсмукване на водата.
Знаете ли някакви добри надеждни марки или поне от кои сте доволни

Аз лично съм доволен от тази:http://www.zelmer.bg/for-home/vacuum-cleaners/multifunctional-vacuum-cleaners/aquawelt-plusvc-7920-0st
има всякакви накрайници както и малук за кола и дивани

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от TNT » 24 Авг 2017, 15:36

А какво ви е мнението за прахосмукачките, които се включват в запалката на колата ? Стават ли за нещо или са пълен ташак ? 120 вата достатъчни ли са ?
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от Mollov » 24 Авг 2017, 16:20

Принципно са слаби... нямат тяга... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от streetz » 24 Авг 2017, 16:31

И не са особено удобни. Имах някаква навремето, слабичка идваше наистина. Отделно не филтрираше добре и изхвърляше един фин прах, който си оставаше в купето пак. Иначе едрите неща ги улавя.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 518
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от abracadabra » 09 Апр 2019, 19:01

Колеги, къде да се пази от вода при измиване на двигатилния отсек? Искам да поизмия там, но не знам дали да пръскам с париструйка или да търкам с парцали и ...-то няма да имам и достъп до определени омаслени места....
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.04.2021

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от alpinjuga » 25 Май 2021, 9:20

Колеги, някой дали може да ми препоръча препарат за премахване на насекоми? Аз ползвах ОЕМ препарата на БМВ, както и един на Валет Про, и в общи линии все тая. Гадините си седят по предния капак, няма махане.

Освен това от една детайлинг фирма ме стреснаха, че не трябвало да се търка с гъбичка боята, защото се надрасква при всички положения, и сега не смея като напръскам с препарат да търкам да паднат насекомите :(

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от Leon » 31 Май 2021, 11:36

С гъбичка за чинии недей, но с гъба за кола може. И шампоан или някакъв no rinse вариат. Препарати има специално за насекоми. Накисни ги добре и ще се отмият. Затова не трябва да се оставя да засъхнат след пътуване, после е много тегаво.
Never mistake motion for action...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от Mollov » 31 Май 2021, 16:52

Има много лесна техника, с два препарата - Optimum Power Clean + Optimum No Rinse (ONR) ... стават и без да има водоструйка наоколо... :) (ако имаш водоструйка на разположение - изпръскай предницата на колата обилно, много ще помогне, най-малкото да охлади бронята и предния капак) първият се разрежда 3:1 с вода и се пръска по предницата на автомобила (трябва да не е на слънце и/или загряла т.е. ако трябва колата се оставя поне 30 мин на сянка, да падне темп.), изчаква се 2-3 мин, след което с микрофибърна кърпа, обилно напоена с ONR (разтваря се също с вода, за пулверизатор, в съотношение 64:1) се забърсват гадините.... става чудно :)

Ако предницата е много топла и избързаш да пръскаш с препаратите, водната част на препарата ще изсъхне много бързо и няма да се получат ефективно нещата. На Power Clean му трябва време, че да "разкисне" гадините, че да можеш в последствие лесно да ги забършеш :) Това за бързото съхнене на препарата важи за кой да е такъв, с който искаш да премахнеш насекомите, полепнали по предницата на колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.04.2021

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от alpinjuga » 16 Юни 2021, 11:06

Mollov написа:Има много лесна техника, с два препарата - Optimum Power Clean + Optimum No Rinse (ONR) ... стават и без да има водоструйка наоколо... :) (ако имаш водоструйка на разположение - изпръскай предницата на колата обилно, много ще помогне, най-малкото да охлади бронята и предния капак) първият се разрежда 3:1 с вода и се пръска по предницата на автомобила (трябва да не е на слънце и/или загряла т.е. ако трябва колата се оставя поне 30 мин на сянка, да падне темп.), изчаква се 2-3 мин, след което с микрофибърна кърпа, обилно напоена с ONR (разтваря се също с вода, за пулверизатор, в съотношение 64:1) се забърсват гадините.... става чудно :)

Ако предницата е много топла и избързаш да пръскаш с препаратите, водната част на препарата ще изсъхне много бързо и няма да се получат ефективно нещата. На Power Clean му трябва време, че да "разкисне" гадините, че да можеш в последствие лесно да ги забършеш :) Това за бързото съхнене на препарата важи за кой да е такъв, с който искаш да премахнеш насекомите, полепнали по предницата на колата.


Благодаря колега, пробвах наистина и трябва да кажа, че ефектът е значително по-добър отколкото с другите препарати, които съм ползвал. За съжаление петната от насекоми, които са от предните неуспешни опити за почистване, поостанаха. Трябва да се търка с микрофибърната кърпа при това доста усърдно, а мен малко ме е страх :( Онзи ден бях на БМВ изложението в Експо центъра в София и всичките коли ги гледам с яко надрани лакове по предния капак, ама яко, това предполагам освен от миене няма от какво друго да стане

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от Mollov » 18 Юни 2021, 12:46

Да, по-стари "замърсявания" са по-трудни... понякога, ако е жега, мухите запичат доста бързо и... става тегаво :)

Предишна

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook