Как да си измия сам колата?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от BiTurbo » 22 Мар 2010, 15:40

аз пък минавам с една гюдерийка, дето я гепих от завода на Мерцедес, използват я накрая като се сглоби колата точно преди да излезе от завода работници я минават цялата с тази кърпа :lol:

не знам каква е и на коя марка е, ама няма такова, като мина един път и нищо не остава след нея, направо лудница ти кааам :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от RIDDICK » 01 Апр 2010, 23:59

здравеите колеги ,ще си позволя един лек коментар по темата понеже се заанимавам с car detailing от доста години вече първо ми беше хоби в последствие и занаят искам само да кажа че 80% от зле изглеждаща боя е от неправилно миене на автомобила,има си метод които се нарича "метод с две кофи" ако може така да го кажа които се изразява в това че се ползват две кофи едната с топла вода не повече от 30 градуса с автошампоан с много пяна и другата с чиста вода като на дъното на кофите има решетка която не позволява да бъркате до дъното където е мръсотията ,изплаква се колата обилно с вдоструика ако имате в наличност foam gun (пистолет за пяна) или там както и да се каже можете да напръскате колат а с пяна обилно от тавана до гумите да стане като одеяло дебела пяна оставате пчната да си свърши работата да се свлече ,тя сваля със себе си едрата мръсотия след това пак изплаквате обилно колата и след това идва ред на метода с двете кофи добре е гъбата да е от агнешка кожа но и микрофибърна също става с дебели дълги влакна но в никакъв случаи дунапренена или там .....гъба ,защо?защото песъчинките мръсотията която е върху покритието на колата дунапренената гъба ги притиска към лака естеството на дунапренената гъба е такова не им позволява да влязат в нея и сдвиженито на ръката вие ги "разхождате из тавана капака навсякъде по автомобила като правите драскотини финни на пръв поглед с времето стават все по гъсти докато матират боята и цвета стане мътен...,докато при естествената гъба от авюа вълна например мръсотията като я натиснете тя влиза в самата вълна като изплакните в чистата с вода кофа те падат от там в кофата с шампоан и от там на капака и така ..,кофа с шампоан на капака кофа с чиста вода ,също е добре да ползвате две гъби едната от тавана до лаисните или дръжките на вратите и втората от там на доло...,след като измиете щателно автомобила и съборите едрата мръсотия идва ред на подсушаването забравете ги гидорииките или там силиконови пера...купете си една хубава плюшена хавлия с дълги и дебели и много меки влакна и подсушаваите с нея ...,мръсотията която гъбата неможе да свали която остава впита в порите на боята която се е наслагвала с месеците се маха с клеи(едно като пластелин) след като се мине колата с клеи се изплаква подсушава и се преминава към корекция на боята ако е нужна такава а то винаги се налага дори и минимално преминава се към полирните пасти след като се полира се запечатва с хубави вакси и колата ви е готова за авто изложение :D ...с това се занимавам аз :wave: ,та така по повод миенето просто обръщаите повечко внимание на тази лесна и проста на пръв поглед процедура която причинява след време мътна боя паяжени и драскотини...,дано не съм отегчил повечето от вас но това съм чел така са ме учили и така си мия аз колата :yes: ,поздрави :bchug:

Любимец на Кралицата
Online
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от ///M_Martin » 04 Апр 2010, 22:28

RIDDICK написа:здравеите колеги ,ще си позволя един лек коментар по темата понеже се заанимавам с car detailing от доста години вече първо ми беше хоби в последствие и занаят искам само да кажа че 80% от зле изглеждаща боя е от неправилно миене на автомобила,има си метод които се нарича "метод с две кофи" ако може така да го кажа които се изразява в това че се ползват две кофи едната с топла вода не повече от 30 градуса с автошампоан с много пяна и другата с чиста вода като на дъното на кофите има решетка която не позволява да бъркате до дъното където е мръсотията ,изплаква се колата обилно с вдоструика ако имате в наличност foam gun (пистолет за пяна) или там както и да се каже можете да напръскате колат а с пяна обилно от тавана до гумите да стане като одеяло дебела пяна оставате пчната да си свърши работата да се свлече ,тя сваля със себе си едрата мръсотия след това пак изплаквате обилно колата и след това идва ред на метода с двете кофи добре е гъбата да е от агнешка кожа но и микрофибърна също става с дебели дълги влакна но в никакъв случаи дунапренена или там .....гъба ,защо?защото песъчинките мръсотията която е върху покритието на колата дунапренената гъба ги притиска към лака естеството на дунапренената гъба е такова не им позволява да влязат в нея и сдвиженито на ръката вие ги "разхождате из тавана капака навсякъде по автомобила като правите драскотини финни на пръв поглед с времето стават все по гъсти докато матират боята и цвета стане мътен...,докато при естествената гъба от авюа вълна например мръсотията като я натиснете тя влиза в самата вълна като изплакните в чистата с вода кофа те падат от там в кофата с шампоан и от там на капака и така ..,кофа с шампоан на капака кофа с чиста вода ,също е добре да ползвате две гъби едната от тавана до лаисните или дръжките на вратите и втората от там на доло...,след като измиете щателно автомобила и съборите едрата мръсотия идва ред на подсушаването забравете ги гидорииките или там силиконови пера...купете си една хубава плюшена хавлия с дълги и дебели и много меки влакна и подсушаваите с нея ...,мръсотията която гъбата неможе да свали която остава впита в порите на боята която се е наслагвала с месеците се маха с клеи(едно като пластелин) след като се мине колата с клеи се изплаква подсушава и се преминава към корекция на боята ако е нужна такава а то винаги се налага дори и минимално преминава се към полирните пасти след като се полира се запечатва с хубави вакси и колата ви е готова за авто изложение :D ...с това се занимавам аз :wave: ,та така по повод миенето просто обръщаите повечко внимание на тази лесна и проста на пръв поглед процедура която причинява след време мътна боя паяжени и драскотини...,дано не съм отегчил повечето от вас но това съм чел така са ме учили и така си мия аз колата :yes: ,поздрави :bchug:

Браво много полезно инфо-ще го имам в предвид ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 4.06.2009
Местоположение: Sofia
Кара: E 36 Compakt

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от Milushkata » 11 Май 2010, 12:39

1во хващам прахосмукачката и почиствам отвътре :) бърша прахта полирам таблото и се захващам с външното почистване :) маркуч , мека четка , препарат за почистване и започвам :)
Преди време си взех от ШЕЛ един спрей за тапицерията и наистина имаше ефект.
Сега обаче се чудя как да си изчистя кожата , тъй като се е набила с мръсотия от времето или ще трябва да претапицирам , тъй като е комбинация кожа и плат.
Добър шофьор не този които кара бързо, а този които спира бързо ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от Борис_Малинов » 18 Май 2010, 17:09

Колеги направо не мога да повярвам от резултата на един нов продукт,който преди малко използвах за почистване и едновремне пастиране на автомобила. :shock: :shock: :shock: струващ само 4,70лв.
Всичко,което се вижда е отражение от боята на колата.Искам само да подчертяа,че боята е оригинална и е на 19год.без да се бъзикам.
Е това е от по-дълбикото измиване,просто спазих стриктно елементарните изисквания за употреба на препарата.


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от Dimitroff » 18 Май 2010, 17:20

Я сподели името на препарата и от къде си го взел, колега.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от Mollov » 18 Май 2010, 17:50

Борис_Малинов написа:Колеги направо не мога да повярвам от резултата на един нов продукт,който преди малко използвах за почистване и едновремне пастиране на автомобила. :shock: :shock: :shock: струващ само 4,70лв.


Темата със сигурност НЕ Е за това... :nono:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от Борис_Малинов » 18 Май 2010, 17:53

Ето релна снимка на продукта,бях скиптично настроен,но фактите сами по себе си говорят.дано само да има и трайност.

Изображение

Mollov написа:
Борис_Малинов написа:Колеги направо не мога да повярвам от резултата на един нов продукт,който преди малко използвах за почистване и едновремне пастиране на автомобила. :shock: :shock: :shock: струващ само 4,70лв.


Темата със сигурност НЕ Е за това... :nono:

Ако звучи като реклама на продукта,който дори не змам какъв е и кой го внася,моля постовете ми да бъдат изтрити.
Искам да бъда полезен,по начина на употреба ства ясно,че е за саморъчно измиване на aвтомобили.
Пак казвам,ако модератора сметне,че това не от позла,просто да изтрие постовете ми. ;)
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от g.petrow » 28 Юни 2010, 8:37

Искам само да добавя нещо към поста на колегата Ридик:

Клей/ Глина се ползва много рядко, 1-2 пъти в годината, преди полиране. Клейът отстранява дървесни смоли, белези от насекоми, катрани и т.н. Отделно сваля остатъци от стари LSP-та - нанасяни вакси при предишни запечатки. Има клей с различна агресивност, която зависи от интензивността на замърсяването по боята.

Да не вземе някой сега са си клейва колата всяка седмица :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от 7BREYTON » 05 Юли 2010, 3:27

къде продават клей?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от g.petrow » 08 Юли 2010, 13:00

Представителите на сонакс, фирма Сенакс, го имат като артикул в листата им, може да потърсиш при тях :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от streetz » 10 Юли 2010, 13:04

Аз процедирам така : понеже съм работил на автомивка, та имам добра представа как се мият коли. Затова и в София досега не съм ходил, а няма и да ида на автомивка (в смисъл на такава, в която друг ще ми мие колата .. после ще кажа защо). Ходя на ОМВ и си мия сам - напръсквам с вода+препарат за 1 минута, разтривам с четката (с мек косъм, нося си от вкъщи, гледам да е винаги идеално чиста), започва се от горе надолу с търкането (покрив, прозорци, преден капак, багажник, вратите над лайсната и накрая брони и прагове), изплаквам за 3-4 минути и накрая подсушавам с гюдерията (няква евтина е от Практикер, но върши работа). Веднъж в месеца я пръскам и с топла вакса. След външното следва чистене с прахосмукачка (пак в ОМВ) и така в крайна сметка за 3-4 лв колата светва :) За таблото ползвам някъв спрей, не съм му гледал марката, но върши перфектна работа - където намажа с него 2 седмици след това няма една прашинка :) Моя съвет е мийте си колите всяка седмица, независимо дали са мръсни или не чак толкова. Редовното почистване води до това, че цялата подръжка на външния вид на автомобила страшно се улеснява и излиза много по-евтино.
Иначе като се прибирам в родния ми град не пропускам да поглезя колицата. Ходя в автомивката, в която работех преди и там ми позволяват да си я мия сам (а дори да не я мия аз, знам че няма да ми опропастят колата). Значи, започвам с измиване с водоструйката за да паднат по-едрите частици кал, след това се напръсква предницата и праговете с препарат, който разтваря мушици, смоли и всякакви такива гадни неща, джантите се пръскат с друг препарат, накрая цялата кола се напръсква с пяна и по желание се разтрива допълнително с четка (ако колата е по-мръсна). Получава се нещо такова :
.jpg


Само дето пяната е розова :D Препарата се води за безконтактно миене, но не е толкова силен и не вреди на боята ако е в правилни пропорции. Сега идва и момента да обясня защо не си мия колата в София. Гледал съм как се мие на няколко мивки (елитни се водеха при това) и останах с впечатление, че тук при безконтакното се пръска цялата кола с химията, която аз знам, че се ползва само за мушици и смола. А тая химия е наистина адски гадна, особено ако се остави да изсъхне. С нея съм прецакал не една и две коли докато се учех в началото да мия :oops: . Наистина така е по-лесно, наистина мръсотията се разтваря за секунди, но аз лично бих предпочел само вода+четка отколкото да ми пръскат цялата кола с тоя препарат. Просто шанса да засъхне е огромен, а оттам всичко отива по дяволите. Та толкова за софийските автомивки. Връщам се на мойто миене :D Пяната се оставя за 1-2 минути максимум и след това се изплаква. Следва пръскане с течен гланц .. всъщност не съм сигурен дали точно така се нарича, но аз така го знам. Като се замисля май по-скоро е течна вакса .. няма значение. След него колата стои все едно е пастирана току що :) Подсушава се и се почва вътре - забърсване на праговете, прахосмукачка, таблото се маже с мляко, прозорците със специална кърпа + най-обикновен препарат за стъкла, мажат се гумите и готово. Всички използвани продукти са на Ma-Fra и Sonax и лично аз съм много доволен :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от bum_bum » 15 Юли 2010, 22:01

7BREYTON написа:къде продават клей?


Клейването е важо да става с овлажнител- има си специални, ако нямаш такъв може и с течна вакса или в краен случй вода. Никога обаче на сухо. Има си и други пинизи, ако си вземеш и няма упътване в него виж в нета как става, че да не си прецакаш боята.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 5.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e30 (:
Мечтае да кара: е30 turbo

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от japana » 16 Ное 2010, 23:11

Хмм аз лично ходя на обеля там на кристала! защото без да пускам пари има една лека стру дет си пръска винаги вода и така минавам колата да размекне малко ако има кал и после с 1 лев я минавам с препарат! Някой път успявам 2 пъти да мина колата с 1 лв! и после за 1-2 лв я минавам с водоструйка и се изчиства перфекно н ея подсушавам оставам я сама да си съхне и чак тогава тръгвам :) Иначе най яката за мен мивка си остава тази на омв-то до кат! там препарата го пръска с струя с високо налягане и че има топла вакса (: но пък и то има своите минуси там 1лв за 1 минута не като на другите по 2 мин
Продавам E36 328i на части... viewtopic.php?f=134&t=314520

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 17.01.2010
Местоположение: Велинград/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW e36
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: Стара но лачена

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от MAFID » 25 Апр 2011, 20:28

Ако колата ми е твърде мръсна съм по съгласен да я закарам на автомивка,за да не я надраскам евентуално...Но когато я мия и се впрягам доста.Цялото измиване трае 1 час с подсошаване и полиране ако има нужда.Иначе исползвам гъба шампоан за коли(забравих му марката но не е скъп 2-3 лв),подсушавам с кърпа а джантите с препарат че доста трудно се мият...
Ако не живееш на ръба значи заемаш твърде много място

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook