Как да си измия сам колата?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от cocosas » 19 Дек 2013, 9:27

До сега ползвах шампоан на KARCHER, но не ми правеше добра пяна. Вчера си купих накраиник с казанче за водоструиката уж да прави по-голяма пяна, но явно шампоана е кофти.
Някой ако може да предложи някой точен шампоан който прави дебела пяна ?

Относно миенете аз плакна с вода и после на 3 части с гъбата я сапонисвам понеже не ми се получава пяната. Стелките ги тупам на тела, после с препарат им слагам препарат за килими. Водоструиката ми има накраиник който върти струята и той вади голяма част от мрасотята. Накрая ги исплаквам с обикновената струя и следва сушене до печката или под климатика, а лятото на слънце. Багажника ако съм го ползвал и там се удря една прахосмукачка и горе долу веднъж годишно пране на мокета по начина по който пера и стелките. За кожата доста колеги споделиха опит и аз също ползвам препарата на БМВ. За текстилните тапицерии не видях никой да е изказал мнение. Аз първо минавам с прахосмукачка и 2-3 пъти годишно ги пера без да ги свалям. Ползвам препарат за дивани който прави пяна и бърша с памучна кърпа след което на отворени прозорци за 1-2 дена всичко изсъхва. Прозорците не ги чистя винаги, само когато има нужда. Винаги когато ги почиствам ползвам препарат за прозорци и задължително вестник понеже всичко останало оставя все някаква следа при изпотяване. Когато ходя на автомивка никога не им разрешавам да ми пипат стъклата отвътре понеже ги бършат с някакви влажни парцали :bang: . Когато имам повече време минавам с един препарат на восъчна основа цялата кола.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 6.04.2007
Местоположение: Плвдив
Пол: Мъж
Кара: BMW///Акулка Кара: плавно/легално
Мечтае да кара: ///Е38 Мечтае да кара: \\\Е32

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от thewolf » 14 Яну 2014, 22:43

Здравейте колеги, всичко хубаво, но никой не сподели как се мие двг на колата, той също е част от нея нали? :) Много ми е интересно как мият двг в автокъщите та заприличват на чисто нови. . . Знам че използват някакви обезмаслители, но и много детайлно се чистят. все пак пари се изкарват от тях :)
Изображение

Бог отдава дължимото всекиму!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от doomy525 » 16 Яну 2014, 16:15

Ех тъкмо от няколко дни се канех да попитам и аз същия въпрос, но не се сетих за тая тема :lol:
Как става наистина миенето? Доколкото съм чувал за дизелите от рязката смяна на температурата може да се получат проблеми и трябва на работещ двигател да се мие? Отделно букси и т.н. не им ли вреди или след достатъчно оставяне на слънце не е проблем? Има ли значение дали зимата или лятото е по-добре да се мие (от гледна точка на климатичните условия за по-бързо съхнене) :?:
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от Mollov » 17 Яну 2014, 12:43

По автокъщите мият двигателният отсег "бамбашката" т.е. пръскат на харабия с водоструйката, като преди това са напръскали с Мелио или някви подобни почистващи препарати... и после мажат със силиконови препарати (че е най-евтино), за да лъсне поне временно... естествено мотора работи през цялото време, че да е топъл и после се оставя да работи, че да се изсуши всичко.

Иначе измиването на двигателния отсег става чрез подходящите препарати, със защита на разни електрически елементи (покриват се) и с маркуч с течаща вода... намокря се, почиства се с препарат и подходяща четка, по-проблемните места ако трябва се повтарят с препарата (или негова по-концентрирана версия, ако принципно се разтваря), след което отново обилно се облива с вода и накрая се подсушава... накрая се използва т.нар. "дресинг" т.е. препарат подходящ именно за тази цел, но не "наблъскан със силикон продукт".... и готово :)

Нещо ей такова:


ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от Пилев » 22 Май 2014, 22:25

Едно интересно клипче:
https://www.youtube.com/watch?v=qQ32CqvgtMA

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от Black-Power » 07 Яну 2016, 21:01

За подсушаване ползвам CLEAN CHAM. Продават се в едни жълти кутии. Силно препоръчвам ! Струва 4.50 - 5лв. Като от една опаковка, можете да си направите 4 кърпи. Ползвал съм всички, които се предлагат на пазара. Оригинални и ментаци. Като предпоследната беше за 25лв. (пълен боклук). Това нещо е адски добро !
Stop me, if you can ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 11 Яну 2016, 22:54

Soni написа:За подсушаване ползвам CLEAN CHAM. Продават се в едни жълти кутии. Силно препоръчвам ! Струва 4.50 - 5лв. Като от една опаковка, можете да си направите 4 кърпи. Ползвал съм всички, които се предлагат на пазара. Оригинални и ментаци. Като предпоследната беше за 25лв. (пълен боклук). Това нещо е адски добро !


Аз също от 2 месеца ползвам тази гидория на CLEAN CHAM - китайска е ,но подсушава идеално и колата остава с блясък все едно е полирана. В магазините за левче ги продават по 2,5 лв - 3 лв ;) . Малко след това видях ,че на работата ми ги вкарват абсолютно същите с друга цел за домашно ползване. Според мен са 1:1 с тези скъпите от по 20 лв :) . Продават се в полипрозрачни бели кутии и от 1 стават 2 големи гидории :)

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от Mollov » 12 Яну 2016, 10:30

Я дайте снимка на тая "кърпа" или каквото е там... да я видим :) Имайте предвид, че ако е тип "кожена гюдерия", това е почти най-лошият избор за подсушаване на автомобил. Някои такива "парцали" могат да свалят дори нанесена вакса от автомобилния лак.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 15 Яну 2016, 0:44

Mollov написа:Я дайте снимка на тая "кърпа" или каквото е там... да я видим :) Имайте предвид, че ако е тип "кожена гюдерия", това е почти най-лошият избор за подсушаване на автомобил. Някои такива "парцали" могат да свалят дори нанесена вакса от автомобилния лак.


След 4 измивания никакви поразии не ми е направила по боята, измиване сам пред вкъщи с маркуча. Китайка е разбира се ,но материала е добър. От скъпите варианти съм виждал как си свалят лака,както си споменал тип кожени. Отделен въпрос е ,че на предишната ми кола 36- ца бял цвят на автомивка ми свалиха лака на предния капак с безконтактно и "професионална" кърпа :). Целта не е никаква реклама. Съвсем случайно по препоръка от приятел с тъмна 46-ца реших да е пробвам от магазин тип 1001 стоки.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от Mollov » 15 Яну 2016, 13:16

Да, това не е от тия "кожените" и би трябвало да е по-ОК... не съм я пробвал, честно казано, но ще взема да ги проверя :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 26.12.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///М3 SMG
Мечтае да кара: BMW M3 CSL, M3 GTR, M3 GTS
Детайли за колата: Направо не върви, но уж завива :)

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от TeroRider » 15 Яну 2016, 14:24

Аз също имам такива и съм ги ползвал редовно със супер резултат, но напоследък работя само с микрофибър за всеки случай.
Mollov, да ги тестваме скоро?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от BorislavB » 24 Яну 2016, 1:35

аз също ползвам от тая жълтата и съм доволен. брат ми обаче си трие мотора с нея и казва,че не бърше хубаво и действително има разлика. върху колата като мина два пъти не остава нищо,а мотора пак седи един такъв влажен. не знам на какво се дължи дали е нещо от боята на мотора...
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от b00st » 25 Яну 2016, 11:45

Меки ли са тия, че нещо меките никога не са ми харесвали как попиват.
Един път на мивката бяха забравили едната кърпа в Е36цата и я видях, чак като се прибрах, леко така си я прибрах. Някакъв плътен зелен материал, не от най-меките на допир като стандартните микрофибър - това как попива не е истина. Огледала, хром всичко само забърсваш един път и няма нищо. Искам да си намеря още такива, но не знам откъде да поръчам.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от Mollov » 26 Фев 2016, 11:55

Снимай я :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 7.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E90 335D LCI

Re: Как да си измия сам колата?

Мнение от misho968 » 16 Сеп 2016, 19:28

Вероятно мнозина от вас са го гледали, но все пак - https://www.youtube.com/watch?v=CFXfSBR5Q9w

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook