Полиране на фарове

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 2.02.2007

Re: Полиране на фарове

Мнение от bufet » 01 Сеп 2011, 2:10

изравям темата но искам да попитам след полирането трябва ли да се пръска някакъв лак, и ако пак станат мътни фаровете мога ли да повторя процедурата, аз използвах последните 2 пасти за пастиране на автомобил на 3М без машина и станаха като нови.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 20.04.2010
Пол: Мъж

Re: Полиране на фарове

Мнение от kirkata77 » 05 Сеп 2011, 21:53

мисля,че лакирането е лоша идея.Правил сам лакирани-ужас.Лака изгаря след време и се напуква.Може и да не е бил правилния.Моето мнение е отрицателно-поне това,което съм виждал.Поздрави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 2.10.2009
Местоположение: Италиа-Видин
Пол: Мъж
Кара: alfa 147jtd 16v-BMW320i E36
Мечтае да кара: метла

Re: Полиране на фарове

Мнение от mecan » 12 Сеп 2011, 22:01

минаваш на водна и после лак отгоре :D пастата е времено решение но пак става де.

кандидат ентусиаст
Мнения: 105
Регистриран на: 20.02.2006
Местоположение: Пловдив
Кара: E34-M30/B35

Re: Полиране на фарове

Мнение от BUHALA » 23 Сеп 2011, 8:52

Правилната процедура е горе-долу следната:
- Сваляне на фаровете (за да избегнем риска от поразяване със шкурки на съседните детайли - капак, калник, броня, и да сме сигурни че даже и по ръбовете сме изтъркали добре и навсякъде)
- Сваляне на целия повърхностен слой лак, изглаждане на драскотини и трапчинки от камъчетата с абразив ...... около 300-400
- Изреждане на абразиви през 100 единици до около 1200-1500 с цел всяка следваща да изчисти драскотините от предходната
- Полиране с груба паста
- Полиране с финна паста
-Пастиране с финална паста с УВ филтър

Лакиране или не?
Много от лаковете на ацетонова основа (спрей) са в състояние да просмучат агресивно в поликарбоната и да го превърнат целия в микропукнатини или да побелее (и в двата случая няма оправяне после)
Има и лакове които няма да нанесат такива поражения, но след време и в двата варианта (със и без лак) фара неминуемо пак ще матира от слънцето и от песъчинките и не на последно място от безконтактното миене. Тогава голия фар ще го луснем за 5 мин без да го сваляме, а лакирания пак ще го сваляме и пак ще търкаме със шкурки и целия филм от начало.
Ако при ежегодното пастиране на автомобила обръщаме внимание и на фаровете - те никога повече няма да ни създават проблем с помътняването.
Мисля че е по-добре да не се лакират

http://vbox7.com/play:8808110e
Добрите момчета обичат реда, а лошите владеем и управляваме хаоса.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Е36 320

Re: Полиране на фарове

Мнение от belial » 02 Окт 2011, 20:25

Преди месец полирах фаровете на един сеат, бяха с пожълтяла пластмаса. Започнах от шкурка 240 чрез шлайф-ексцентрик до 500, после с 1200 и 1500 на 3М, следвано от абрилон на 3000 и последно полиране с паста на МaxMayer. Ефекта беше поразителен и ми отне не повече от 10мин за единия фар.
Обаче не същото седи при стъклените фарове на Е36. Имах един стар фар ЗКВ и пробвах върху него, но нищо не стана с шлайфането. Явно че стъклото е много по твърдо меко както на пластмасовите фарове и шкурката се пързаляше по него. Даже пробвах с шкурка 80 и пак нищо... Някой пробвал ли е да полира стъклени фарове??? Че съм с Бош и ме дразнят малките бели точици по стъклата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Полиране на фарове

Мнение от bum_bum » 06 Окт 2011, 19:58

Стъклото се полира с цериев окис. Само ако не са много надрани. Ако усещаш надирането с ръка значи нищо няма да стане.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Re: Полиране на фарове

Мнение от Борис_Малинов » 07 Окт 2011, 18:32

Става, става, ако имаш познат, който работи в оптика за производство на стъкла за очила.
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 24.05.2011
Местоположение: In search of the pot of gold
Пол: Мъж
Кара: Е36
Мечтае да кара: по хубави пътища

Re: Полиране на фарове

Мнение от GKuzmanov » 11 Окт 2011, 12:38

bum_bum написа:Стъклото се полира с цериев окис. Само ако не са много надрани. Ако усещаш надирането с ръка значи нищо няма да стане.


Я сподели каква е процедурата ? Довечера ще ми донесат тоз окис и почвам да шкуря ама нещо и мен ме притеснява как се шкури това стъкло :dunno:

Борис_Малинов написа:Става, става, ако имаш познат, който работи в оптика за производство на стъкла за очила.


И ако имаш познат какво трябва да ти даде ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Re: Полиране на фарове

Мнение от Борис_Малинов » 11 Окт 2011, 20:14

То няма как да ти го даде, но може да полира стъклата, понеже има необходима техника и съответните материали дет не се продават по магазините.
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 15.09.2009

Re: Полиране на фарове

Мнение от lancerr » 12 Окт 2011, 13:02

Защо да си давате парите като можете и вие поне един приятел на изгорелия си фар на Опел Астра с водна шкурка го мина и светна пък после можете с някоя паста да го минете да блестне повече и готово те правят същото за 50лв за 2 фара ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Е36 320

Re: Полиране на фарове

Мнение от belial » 14 Окт 2011, 12:05

Днес си поръчах от продуктите на Сонакс за полиране на стъкло - Политура с цероксид и полир шайба за стъкло. Утре като пристигнат ще ги пробвам и ще пиша

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Полиране на фарове

Мнение от xerial » 14 Окт 2011, 15:38

Малко е :OT: ама а нещо за челното стъкло ??? Някой играл ли си е да го полира и има ли резултат -заслужава ли си ?

Гледах има някав пич в ютуб в СФ и ги полира ама ....

моето има доста следи от камачета а и седи като замазано нещо което ме дразни най много :ranting:
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Полиране на фарове

Мнение от bum_bum » 18 Окт 2011, 9:28

lancerr написа:Защо да си давате парите като можете и вие поне един приятел на изгорелия си фар на Опел Астра с водна шкурка го мина и светна пък после можете с някоя паста да го минете да блестне повече и готово те правят същото за 50лв за 2 фара ...


Само дето на Фастрата е пластмаса. Ако го направиш на стъкло с водната шкурка ще му разкажеш играта окончателно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Полиране на фарове

Мнение от deyan-enchev » 18 Окт 2011, 15:58

belial написа:Днес си поръчах от продуктите на Сонакс за полиране на стъкло - Политура с цероксид и полир шайба за стъкло. Утре като пристигнат ще ги пробвам и ще пиша


Колега очаквам с нетърпение да споделиш резултата!
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 20.04.2010
Пол: Мъж

Re: Полиране на фарове

Мнение от kirkata77 » 01 Дек 2011, 22:21

Привет колеги. За пласмасовите помагам на който не му се занимава-за София

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook