Полиране на фарове

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Полиране на фарове

Мнение от Mollov » 04 Окт 2012, 22:13

Принципно не ми се занимава да дъвчем още по този въпрос в тази тема, където не му е мястото, но съвсем простичко казано - можеше съвсем нормално да ми отговориш на ЛС-а каква ти е идеята и т.н., а не да се правиш на ощипана госпожица оплаквайки се на "всеослушание". Така само създаваш повече съмнения, а не ги разсейваш. Аз каквото съм искал да ти кажа съм ти го написал, твое право си е да си правиш разни интерпретации.

P.S. Като ще пускаш "цитати", цитирай целия ЛС, а не да прихващаш избрани изречения, които ти е кеф. Но явно не си по ясните, точни и разбрани изразни средства. Нека оставим нещата така, без да трупаме повече (излишни) постове в тази тема.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 12.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Полиране на фарове

Мнение от BMX » 30 Юли 2015, 21:43

Съжалявам, че вдигам темата от прахта, но си взех колата след пребоядисване на преден капак и.... изненада! Фаровете са надрани, явно със шкурка, докато са подготвяли капака. Изчетох темата и се чудя как да защитя фаровете след полиране от УВ лъчите? Гледам има някакви лепенки, но те май не предпазват от УВ:
http://www.bimmian.com/Lens-Protecting- ... 1-3-Series

Пробвал ли е някой тези лепенки и вършат ли работа? Всякакви други предложения също се приемат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Полиране на фарове

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 06 Авг 2015, 23:00

Пробвай със защитно фолио на 3м. Скъпо е ,но си заслужава.За мнение може да се консултираш с колегата geraka

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Полиране на фарове

Мнение от deyan-enchev » 07 Авг 2015, 8:06

Какъв му е номенклатурния номер на това 3М - ското ?
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 12.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Полиране на фарове

Мнение от BMX » 08 Авг 2015, 9:12

lpfc1990 написа:Пробвай със защитно фолио на 3м. Скъпо е ,но си заслужава.За мнение може да се консултираш с колегата geraka


Гледам, че тези лепенки са предварително извити по формата на фара, а фолиото вероятно е стандартен 2D лист. Предвид колко е извит фара (е90/91) мисля, че ще се получат много гънки и балончета с такова фолио. Може би за друг модел по-плоски фарове би било решение.

Предишна

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook