Полиране на фарове

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Полиране на фарове

Мнение от M5 » 06 Яну 2012, 0:01

Има ли проблем да се полират фаровете сега в студа или е по-добре да изчакам до пролетта и по-топло време?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 20.04.2010
Пол: Мъж

Re: Полиране на фарове

Мнение от kirkata77 » 06 Яну 2012, 14:26

M5 написа:Има ли проблем да се полират фаровете сега в студа или е по-добре да изчакам до пролетта и по-топло време?

Няма никакъв проблем.Дай да ги омаам. :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: Полиране на фарове

Мнение от peters75 » 25 Яну 2012, 18:58

От известно време ме мъчи и мен тази мисъл.Пластмасови фарове,немного матирани,но не светят добре.Проверих в магазин,има комплект за полиране на BOSH,но струва 73лв и трябва да си ги правиш сам.Доста скъпо ми се видя и то само да ги купиш,отделно труда и се отказах.Май ще пробвам с полир паста.Евтино и лесно.А това,че трябва да се лъскат два пъти в годината не е проблем,при положение,че става за 20-30 минути.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 20.04.2010
Пол: Мъж

Re: Полиране на фарове

Мнение от kirkata77 » 27 Фев 2012, 20:21

Дайте една да направя ,че ме сърбят рацете вече.Кризистни Цени :banghead:

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 14.08.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW X6 40 D

Re: Полиране на фарове

Мнение от PRASCHO » 06 Сеп 2012, 20:29

Рядко пиша по въпросите свързани с полиране и поддръжка на интериора и екстериора, просто българите си знаят само това, което са си наумили и мнението на хора със знания и опит е без значение, но имам малко време и ще споделя за фаровете.
Поликарбоната от който са изработени фаровете е много чувствителен на UV, разбирайте слънчева светлина. Добър кит е този на 3М, но се намира в ebay. Проблемът, е че с времето пак ще потъмнеят. Техниката е след полиране да се покрият със специално лаково покритие и да се изпекат при определена температура за да е траен ефекта, но не знам в БГ някой да го прави. Но ако временният вариант те устройва ти препоръчвам кита на 3М. Същият не се продава в БГ и се надявам, че не правя реклама. Лесен е за ползване и е изпробван лично от мен. Цената е около 15 долара.
Надявам се да съм бил полезен!
PRASCHO

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 25.11.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0sd
Мечтае да кара: по често

Re: Полиране на фарове

Мнение от RuM6n » 18 Сеп 2012, 12:21

Колега дай линк?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Полиране на фарове

Мнение от Mollov » 18 Сеп 2012, 14:47

Както пластмасовите, така и стъклените фарове могат много ефективно да се защитават чрез сийлънти (алтернативата на ваксата), което предпазва от UV лъчите, цапат се по-трудно и най-важното - не променя по никакъв начин светлинния лъч през "стъклото".

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 14.09.2012
Пол: Мъж

Re: Полиране на фарове

Мнение от tuningmaniak » 19 Сеп 2012, 7:15

Тц... Така няма да стане!

Leon

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 14.08.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW X6 40 D

Re: Полиране на фарове

Мнение от PRASCHO » 22 Сеп 2012, 15:15

Преди малко бях предупреден от колегата Molov да не изказвам мнения за полирането, не че преча на бизнеса му ами е против форумните правила и т.н. Ще ти пратя линк на лична.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Полиране на фарове

Мнение от bum_bum » 22 Сеп 2012, 20:58

PRASCHO написа:Преди малко бях предупреден от колегата Molov да не изказвам мнения за полирането, не че преча на бизнеса му ами е против форумните правила и т.н. .



Кажи честно? :mhihi:
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Полиране на фарове

Мнение от Mollov » 22 Сеп 2012, 23:07

PRASCHO написа:Преди малко бях предупреден от колегата Molov да не изказвам мнения за полирането, не че преча на бизнеса му ами е против форумните правила и т.н. Ще ти пратя линк на лична.


Пич, ти сериозно ли? Да не изказваш мнения за полирането???? Я пусни тука ЛС-а да видим какво точно съм ти написал.. Опитах се супер дискретно да ти обърна внимание на постоянно ти ъпване/изравяне на стари теми със "случайните ти мнения" за различни препарати, които ти разбираш ли използваш (по неясно какъв начин - професионално, за лична употреба или...?)... съвсем случайно. Опитах се също да ти обясня, че ти правя тази забележка от съображения за комерсиални прояви ("не искам да се приема като реклама, ма аз ползвам еди-кой-си препарат и е много добър"), а не защото случайно можеш да ми попречиш на "бизнеса". Явно си достатъчно "късоглед", че да не схванеш какво имам предвид. Никой не ти каза да не изказваш мнения за полирането, но явно не си разбрал нищо от написаното от мен.

Но определено си заслужи "следене изкъсо" на мненията във форума. Всяко едно неясно и създаващо съмнение за комерс мнение (в това число и ЛС-и към други потребители с комерсиална цел, за които разбера) от твоя страна ще ти донесе перманентен BAN. Писнало ми е от играчи в тоя форум, дето четат между редовете.

кандидат ентусиаст
Мнения: 105
Регистриран на: 20.02.2006
Местоположение: Пловдив
Кара: E34-M30/B35

Re: Полиране на фарове

Мнение от BUHALA » 01 Окт 2012, 19:49

На тва му се вика "аз да се изсе..а пък ти после ходи ми бърши г.за. "
Mollov и да му обясняваш няма файда. Война с вятърни мелници е тва. Всеки който е тук от години знае че едва ли би написал такова нещо, ама то трябва да се подчертае че видиш ли - властимащите си пазят бизнеса във тоя форум. Леваци - не обръщай внимание.
Затва спрях да пиша из форумите в БГ.

П.П. Като видях темата изровенна така ми се искаше да изкоменнтираме с някого нещо смислено - с наблюдение на фаровете във времето - тия дето са правени преди 1-2 г да видим колко са изкарали - пък то се оказа пак глупостите нна някой - търкай с вълна с косми и тури повече паста за зъби.... :D
Добрите момчета обичат реда, а лошите владеем и управляваме хаоса.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Полиране на фарове

Мнение от Mollov » 01 Окт 2012, 20:16

Ами то не е проблем да си говорим по темата, все пак това е и идеята ;)

Иначе особено поликарбонантните фарове няма начин да останат "свежи" без да са били преди това покрити с някаква защита... пластмасата се влияе много сериозно от атмосферните условия (за разлика от стъклото) и за една зима стават на л@йн@... и на пролет пак лъсканье да светнат...

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Полиране на фарове

Мнение от Zagy » 02 Окт 2012, 15:40

Ако само се минат с паста за полиране (без да се запечатат) пластмасовите фарове изкарват най-много около година (личен опит с мойта кола, едно друго Е46 и един Пасат с пластмасови фарове). После пак помътняват, даже може да се стигне до момент, в който областта директно пред крушките е покрита с мрежа от микропукнатини.
Si non confectus, non reficiat.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 14.08.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW X6 40 D

Re: Полиране на фарове

Мнение от PRASCHO » 04 Окт 2012, 21:44

bum_bum написа:
PRASCHO написа:Преди малко бях предупреден от колегата Molov да не изказвам мнения за полирането, не че преча на бизнеса му ами е против форумните правила и т.н. .



Кажи честно? :mhihi:



"И понеже вероятно можеш да си помислиш, че ти реагирам така защото ми създаваш някаква конкуренция във форума - да изясним нещата още от сега, че няма нищо такова. Конкуренцията не ме дразни, а ме мотивира. Но разни опити за някаква недиректна реклама по подобен начин чрез изравяне на стари теми и пускане на "случайни мнения" определено дразнят."

Казано честно това е само част

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook