Пастиране

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Re: Пастиране

Мнение от Борис_Малинов » 28 Сеп 2010, 19:16

chris написа:просмукване се казва и се получава, когато при китосване, не се занули търканото с едра шкурка по кита, и после при шприца не си личи нищо след това боя и лак и като постои на слънце колата след като е боядисана става 'хубавото'.

Просмукването се получава и по още куп причини,майстор,материали и още и още(много мога да изброявам),но за съжаление този проблем се отстранява само с ново пребоядисвaне на панела.
Последна промяна Борис_Малинов на 29 Сеп 2010, 12:26, променена общо 1 път
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пастиране

Мнение от bum_bum » 29 Сеп 2010, 7:59

То е ясно, че ще я пребоядисвам. Има и много прах, който няма как да се махне. Въпроса е да изглежда що годе прилично да не се срамя поне, докато я боядисам.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Re: Пастиране

Мнение от Борис_Малинов » 29 Сеп 2010, 12:30

Прашинките се махат,ако лака е пръснат достатачно дебело.
Дори и в камера,когато пръскам се лепят по една-две прашинки,особено по таван,преден и заден капак.По страничните панели изключително рядко може да попадне прашинка.После се полира,но само с точния номер абрилон и всикчо става както е необходимо.
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Sofia
Кара: 628csi; Brabus Widestar GL

Re: Пастиране

Мнение от chris » 30 Сеп 2010, 7:55

bum-bum ако искаш да се чуеме да го погледна и ще ти кажа дали може да се махне просмуканото, за прашинките няма проблем, просто при боядисването ако не се направи както трябва, това изисква време, а в повечето случаи хората бързат и се кара всичко през пръсти. просто сега само си гадаеме.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 28.03.2011
Местоположение: Нова Загора
Пол: Мъж
Кара: Mercedes c200 CDI

Re: Пастиране

Мнение от swilen » 20 Юни 2011, 20:20

Да посъживя малко темата...

На стар автомобил боята трудно може да се възстанови в предишния си блясък-това е ясно.Аз обаче искам ако може така да се изразя,да "задържа" положението-т.е. да я предпазя от по нататъшно увреждане.
Но имам лошия навик първо да си давам парите ,а чак след това почвам да проучвам проблемите по-задълбочено :)
та с две думи-взех си Sonax Xtreme Wax full protect и сега се чудя как точно да я нанеса/а след като поразгледох тази тема не съм сигурен,че съм взел точно каквото трябва..../.
Относно нанасянето на ваксата-тук прочетох,че някои я нанасят с гола длан?????-Защо?.Гъбата която идва с ваксата е с две различни по структура лица-не ми е ясно защо са две и кое за какво е предназначено.Пак някъда из темата прочетох,че не било правилно ваксата да се нанася с кръгови движения-това само за абразивните ли важи?

След като се нанесе,пастата трябвало да изсъхне и да се отстрани.Обаче-колко да съхне,с какво да се отстрани/в магазина от която я взех ми препоръчаха микрофибърна кърпа-това наистина ли е удачно/ ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Sofia
Кара: 628csi; Brabus Widestar GL

Re: Пастиране

Мнение от chris » 23 Юни 2011, 12:35

Преди да нанесеш ваксата трябва да си сигурен, че повърхността е абсолютно чиста от налепи и други замърсители, които не се отстраняват с миенето, както и драскотини, макар че ваксата ги запълва и има шанс да ги запълни и останат бели следи при избърсването, ето защо е най-добре е да се мине с абразивна паста ако никога колата не е пастирана, най-добре да се пастира и тогава да се сложи ваксата.

Абразивни вакси не съществуват, това са някакви пасти комбинирани, най-вероятно.

проблема е че има продукти след поставянето на които и полирането на колата, тя остава на петна.

най добре е да се пастира колата след това да се поставяш ваксата, която си взел регулярно и след всяко миене - дори и така след 6 месеца пак да се пастира и т.н. и т.н., това е ако искаш да караш наистина кола без всякакви драскотини.

Слага се с длан защото топлината от ръката леко разтопява ваксата и се нанася, но може и с гъбата, която е в комплекта, след изсъхване на ваксата се полира само с кърпа-мека, аз имам една от един комплект точно на сонакс, звънни и ще ти я покажа.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 28.03.2011
Местоположение: Нова Загора
Пол: Мъж
Кара: Mercedes c200 CDI

Re: Пастиране

Мнение от swilen » 23 Юни 2011, 16:28

Ами преди да ми я продадат явно са я "поизлъскали" малко.Има си доста дефекти по боята,дори няколко много яки драскотини който според мен само с пребоядисване се оправят.Но не е болка за умиране-все пак карам стара кола,нали така :) Идеята ми е както споменах вече да я предпазвам от по-нататъшни повреди.
Мисля след като я измия да я поизтъркам и с препарат за миене на прозорци :)и тогава да нанеса ваксата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пастиране

Мнение от bum_bum » 23 Юни 2011, 17:14

Колега, препарата за прозорци е за прозорци, за чинии е за чинии и т.н. Измий я добре с качествен АВТО шампоан и си нанасяй ваксата.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 28.03.2011
Местоположение: Нова Загора
Пол: Мъж
Кара: Mercedes c200 CDI

Re: Пастиране

Мнение от swilen » 26 Юни 2011, 18:59

Още не съм се престрашил да нанеса ваксата :)
Сега се чудя следното: колко дебел трябва да бъде слоя вакса който нанасям?Трябва ли да си личи че върху боята има нещо-в моя случай ваксата е бяла и ако е нанесена на по-дебел слой върху боята се образува белезникава пелена,която след като изсъхне трудно се "излъсква'.
Ако нанеса много тънък слой,изобщо не личи,че е слагано нещо :shock:

Та се чудя кой от двата варианта е правилния?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 3.04.2011
Местоположение: София
Кара: каквото набара:)

Re: Пастиране

Мнение от taran » 26 Юни 2011, 19:31

На това нещо,нямя ли упътване...Пробвай на един детайл,нанасяш,малко повече от това,да не се вижда нищо и бършеш с микрофибър(може и с мек памучен парцал).Вжно е колата да не е напечена от слънето,пък и да не е много горещо.
Като обработиш детайла ще можеш да направиш разлика със съседния.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 28.03.2011
Местоположение: Нова Загора
Пол: Мъж
Кара: Mercedes c200 CDI

Re: Пастиране

Мнение от swilen » 24 Юли 2011, 18:54

Ефектът/след 4 измивания на колата/.......все още е налице :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Re: Пастиране

Мнение от DanielzZz » 03 Сеп 2012, 13:30

Пичове,от къде в БГ да си купя clay bar,заедно с препарата за него.Ще си пастирам сам колата с паста на 3М и полиш машина.Мисля,че са добре като за начало.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Пастиране

Мнение от Mollov » 03 Сеп 2012, 16:28

От мен ;) Пускам ти ЛС :)

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 14.08.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW X6 40 D

Re: Пастиране

Мнение от PRASCHO » 09 Сеп 2012, 22:11

SONAX предлагат комплект cley bar и лубрикант към него. За да не правя реклама няма да споменавам фирмата представител за България.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 14.08.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW X6 40 D

Re: Пастиране

Мнение от PRASCHO » 10 Сеп 2012, 12:01

Само да спомена, че пастите на 3М са за Orbital, а не за DA. Внимавай да не прецакаш нещата ако си с Orbital и нямаш опит.

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook