Какво мислите за автосервиз БЛЕЙЗ?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

бай печатар
Аватар
Мнения: 2207
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 525tds-A
Мечтае да кара: Е38 728i

Мнение от NeoPrint » 28 Юли 2006, 21:18

Абе нема цена за смяна на ангренажен ремък на М20 100лв,когато е нормално 40! При това според тях ремъка струва 60лв :mhihi: Да си сверяват цените с реалността ако искат да имат повечко клиенти, те пичовете с Е46 /например/ не са си направили парите като са плащали на сляпо надути оферти ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 10.02.2006
Местоположение: София

Мнение от apolon_3 » 01 Авг 2006, 19:00

от това,което чувам цените са като в Камор едва ли не...?!
None

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 533
Регистриран на: 16.07.2006

ебах ги ...

Мнение от 535 » 20 Авг 2006, 9:00

теорията ми намира подкрепа във всички сервизи ти правят колата но я чупят умишлено в евтините иако за да дойдеш пак

а в скъпите по фино да се скапе сед 2-3 000 км и тогава да идеш за друго щото прединия път са ти я оправили хубаво е скъпо ама ...

иначе авто монтиорите са с самочувствие на ракетни инжинери или на мозъчни хирурзи ..и как няма да са като зимат 2-3 000 лева, при толкова стари коли дето караме...

бай печатар
Аватар
Мнения: 2207
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 525tds-A
Мечтае да кара: Е38 728i

Мнение от NeoPrint » 20 Авг 2006, 13:03

Аз зная за поне две изключения,но първо бирата после инфото :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 16.05.2006

Мнение от juiloo_cazar » 02 Сеп 2006, 20:24

Добре работят само,че си падат малко измамници в смисалл
За даден ремонт сметката ми е 134лв,оправрт ми колата и тоя ми вика 140 и даже и белешка ме ни даде.


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Re: ебах ги ...

Мнение от sonny » 20 Сеп 2006, 9:09

535 написа:теорията ми намира подкрепа във всички сервизи ти правят колата но я чупят умишлено в евтините иако за да дойдеш пак


Ти нещо си се пообъркал лекинко, как си представяш, че ще счупя на даден човек нещо за да дойде пак, при мен практиката е като ми дакара колата за нещо, да му оправя още три дреболии Фрии и той се връща отново щото е доволен, щото му отърва цената и щото знае, че ще му обърна внимание, а не да си заебе колата, да спи два часа в кафето и накря да му кажат, олеле майко дай 3бона, тя се разпада.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 27.09.2006
Местоположение: София

Мнение от bobov » 07 Окт 2006, 11:37

Ходих преди два дни в Блейз (след като изчетохо цялата тема и попитах и други хора за мнение), малко трудно го намерих но определено си струваше. Карборатора ми се бъзикаше (Е21, М10) не беше регулиран и колата дърпаше и гаснеше на по-ниски обороти. Закарах я в сервиза в 12.30, взех си я в 18.30 готова, с направена диагностика на %CO2, компресия на цилиндри и др. Взеха ми 36 лв. но колата пее. Обслужваето е супер, рядко се случва в автосервиз монтьорите да не говорят пред клиентите за нечии майки. Да не ми се налага но пак ще отида там при нужда. Това са ми впечатленията, дано да са ви от полза.

бай печатар
Аватар
Мнения: 2207
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 525tds-A
Мечтае да кара: Е38 728i

Мнение от NeoPrint » 07 Окт 2006, 17:04

А можеше да стане за по-малко от половината пари и за макс 20-30 минути ако познаваше например Любо от "К***Т" Плюс това щеше да научиш това-онова гледайки какво и как и прави,но избора си е твой. Радвам се,че си доволен от резултата.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 27.09.2006
Местоположение: София

Мнение от bobov » 07 Окт 2006, 22:57

NeoPrint, можеше да кажеш "Любо от К***Т ще ти свърши същата работа за по-малко от половината....и т.н., ако не го познаваш мога да ти дам адрес/ICQ/Skype, ще останеш доволен". Иначе все едно казваш "Прецакал си се, защото не знаеш къде да ходиш". Определено звучи зле и неколегиално. А парите са ми ценни точно толкова, колкото и на всички останали и естествено ще предпочета по-евтин вариант, който обаче не винаги е и по-добрият. Тия приказки "..това се сменя за 1 час, колко са 15 болта да се развият.." ми е писнало, защото срокът много бързо се променя а причините са хиляди. А за Блейз нямам забележки и пак бих отишъл там, но бих опитал и при Любо от К***Т, аз съм отворен човек. И ако качеството е същото а парите - по-малко, естествено, оставам при него, съвсем нормално е. Та ако бъдеш така добър...

бай печатар
Аватар
Мнения: 2207
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 525tds-A
Мечтае да кара: Е38 728i

Мнение от NeoPrint » 11 Окт 2006, 15:19

Ти вече беше свършил работата,не си питал навреме,какво повече да кажа :roll: В тази тема мисля отдавна е станало повече от ясно,че Блейз са си повярвали повечко от нормалното,но ти въпреки това си отишъл там,не ми обяснявай колко са ти ценни парите в такъв случай! Радвам се,че си доволен,ползвай си ги със здраве.
Вчера говорих с приемчика на Дару и човека сподели,че са му показвали фактури от Блейз и цените са същите като на Дару :help:
A за да не съм толкова "проклет" на ЛС ще опитам по-късно да ти обясня къде е Любо ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 27.09.2006
Местоположение: София

Мнение от bobov » 11 Окт 2006, 21:19

Благодаря предварително NeoPrint, повярвай ми, ще се радвам да спестя малко пари :yes: От цялата тема става ясно, че Блейс взимат по-скъпо от обичайното, спор няма, но в прав текст никой не казва, че са мърлячи, напротив. Това беше една от причините да отида при тях. Толкоз! Ако пак ми се наложи и отново ползвам услугите им, разбира се, отново ще споделя. И вярвай ми, ако съм недоволен, ще го напиша с големи букви.

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 12 Окт 2006, 14:21

Аз бях най-втрещен от това, че ми изредиха маса части за смяна и като поизках разпечатка отговора беше не може :shock: а ми ги измрънка набързо да ги запиша. Това ли е професионалното. Аз отивам да си направя диагностиката, за да обикалям после магазините със списък с части. Освен това ремонт за 567лв. не ми се понрави, след като за близо 100-тина ли беше не помня вече колата заспа. Трето искам да си гледам колата, какво ме слагат в няква стая и това е. Искам да има прозорец аз няма да безпокоя никой, но искам да виждам какво става :idea: Четвърто пътя дотам е под сяква критика и ще ти се обадят още толкова проблеми докато прекосиш :lol: И четвърто веднъж тръгнах да влизам с колата и осмицата, която седи там излезе с няква космическа скорост и пилежи на задна. Ако бях с 1 метър по-напред можеше и да съм за нова предница :lol:
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 27.09.2006
Местоположение: София

Мнение от bobov » 13 Окт 2006, 13:28

За пътя съм абсолютно съгласен! От отбивката от ул. "Сребърна" до сервиза улиците (те са бледо подобие на улици, по-скоро проходи) си е направо трагедия. Паркинга пред сервиза също е на чакъл - тъпо :(

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 21.06.2007
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: E 46 2004г
Мечтае да кара: чисто нова Скания

Мнение от kris_j » 26 Сеп 2007, 21:58

В България има една голяма идиотщина - не винаги скъпото е хубаво :(
и в Блейс е точно така
лично аз съм ТОТАЛНО РАЗОЧАРОВАН от тях :( :( :(
цените - високи
качеството-уникално лошо
ползвах услугите им 5 - 6 пъти и винаги имаше проблеми
единственото на което го докарват са цени, омайващи приказки и добри намерения
и определено не останах с впечатление че работят с оригинални части - задните амортесьори сдадоха за по малко от 6 месеца :( :( :( :( :( :(
така че от мен ДАЛЕЧЕ ОТ БЛЕИС!!!!!! :(
ВЕДНЪЖ BMW ВИНАГИ BMW
МРАЗЯ ДА ПИША
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 887
Регистриран на: 20.10.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5, Е60, Е30
Мечтае да кара: с талон
Детайли за колата: БМВ

Мнение от Se7ven » 27 Сеп 2007, 8:56

kris_j написа:В България има една голяма идиотщина - не винаги скъпото е хубаво :(
и в Блейс е точно така
лично аз съм ТОТАЛНО РАЗОЧАРОВАН от тях :( :( :(
цените - високи
качеството-уникално лошо
ползвах услугите им 5 - 6 пъти и винаги имаше проблеми
единственото на което го докарват са цени, омайващи приказки и добри намерения
и определено не останах с впечатление че работят с оригинални части - задните амортесьори сдадоха за по малко от 6 месеца :( :( :( :( :( :(
така че от мен ДАЛЕЧЕ ОТ БЛЕИС!!!!!! :(


Ми ходи им ги върни нали са с гаранция!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook