Промоция "смяна на моторни масла" - ДАРУ КАР

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Мнение от krika » 13 Сеп 2005, 0:05

Ми Слави не ги разбирам новите коли и техните гаранциите (а и няма май да ги разбера) но иначе не можах да си го обясня защо подяволите си го сменил при тия ГЛАВОРЕЗИ долни :?: И за тва си помислих че е някво изискване към гаранцията.............ти си си виновен :idea:

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 13 Сеп 2005, 1:50

:arrow:
Последна промяна ICE на 25 Сеп 2005, 11:27, променена общо 1 път

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 13 Сеп 2005, 1:54

Slavi написа:ааа като не вярвате има фактура , аз не се радвам особенно ама толкова ми струва , не помня какво е маслото ама знам ,че е по 42лв литара и се сменя на 30000км
Да, точно това е LongLife, масло за удължени преходи между 2 обслужвания, но заради нашите условия (разбирай качеството на горивата, за мен нафтата), аз лично си сменям маслото на 7500-8000 км!

BABATA написа:
ICE написа:7литра х 16.50 = 115.50 + ...
баах .. и ти ква цена обади за тва масло ? .. мн тънко фе .. от къде го зема тва 5W40 LongLife 98 за 16.50 ? ..
Ми младеж, що не четеш, като писах в "масови" да се съберем и да закупим едно варелче 60 литра за лични нужди. То толкова желаежи имаше, на дисплея на PC-то, обаче, че аз си го купих сам! Луда работа! :mhihi: После взеха Lucky и Penchev иса доволни! Ако искаш пиши ЛС, че вече сме много офтопик.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: София

Мнение от videlov » 13 Сеп 2005, 11:38

ICE написа:Ми младеж, що не четеш, като писах в "масови" да се съберем и да закупим едно варелче 60 литра за лични нужди. То толкова желаежи имаше, на дисплея на PC-то, обаче, че аз си го купих сам! Луда работа! :mhihi: После взеха Lucky и Penchev иса доволни! Ако искаш пиши ЛС, че вече сме много офтопик.


еми аз видях че събирате.. ама щяхте да купувате .. 10W40 и затова аз не проявих желание ;) .. явно накрая сте купили друго :)

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 24.03.2003
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 2003 330xd

:)

Мнение от IchoBMW » 14 Сеп 2005, 1:42

е добре де като слагате "Longlife" масла дано не забравяте че филтъра има по малък пробег между сменянията. :) пример тук в USA в сервиза които работя използваме само филтри Penzoil, за Мерцедес, БМВ предимно не, ползваме Напа или Mahle или каквото е по каталог за дадените марки и модели. За справка само за най новите Мерцедеси вземаме директно от дилъра за Мерцедес.. или Мобил 1 0W40, 0-30 зависи каква синтетика ще иска дадения модел :)
За БМВ-тата предимно и само Мобил 1, много рядко ако клиента няма пари слагаме Кастрол и така..
За смяна на масло, няма значение колко побира двигателя, с обикновенно масло Castrol GTX и заедно със филтъра - 29.99 $ като се включва и работата. за синтетика 72.00$ отделно филтъра.
е какви са тия цени в България не знам... а само да добавя като допълнение.. сменяхме на една Бавария 645 2005 година маслото.. еми излезе кам 100 $ всичко.
А забравих да добавя за траиността на маслата и филтрите..
Кастрол GTX - 3000 мили
синтетика - 5000-7000 мили
филтрите са до 3000 мили, а има и изключения които са до 5000 мили :)
The real power

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Мнение от krika » 14 Сеп 2005, 2:23

Бате точно така е в хамерика сичко за колите е без пари в сравнение с "високият европейски стандарт на България" :shock: :mhihi: Зимал съм кастролец от там и беше няква жалка цифра два пъти се връщах на касата да питам дали няма няква грешка па и беше най-доброто дет имаха :shock:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 15.11.2004
Местоположение: Pleven

Мнение от Slavi » 14 Сеп 2005, 8:08

то в америка всичко е доста по евтино в момента ама ако долара стане 3лв :confused: :shock: ,то и аз си взех един винтовер блек & декер от уолмарт за 20$ , а тука в метро некви чаина таун боклуци за 60лв до тук с :OT: . Та промоция или не да ви кажа България не е все още да караш нова кола , просто нито персонал обучен дават им от мюнхен компютри ама ... ей тай да ги има , нито пак цените на консумативите реални режат не главата ,а директно през кръста :( , изобщо всеки гледа на другия да му е зле :!:

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 14 Сеп 2005, 15:53

Това ми хареса :arrow:

"За смяна на масло, няма значение колко побира двигателя, с обикновенно масло Castrol GTX и заедно със филтъра - 29.99 $ като се включва и работата. за синтетика 72.00$ отделно филтъра"

Лично аз съм много доволен от Mobil-a ,който взех от ICE :idea:
В момента съм на 9000 км от смяна а никакъв шум не се чува от двг-то ... само незнам това масло на 10 К или на 15К км се сменя , води се с някакви удължени пробези ...


Георги Пенчев
Изображение

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Мнение от krika » 14 Сеп 2005, 16:43

Не го чакай не живеем в държавите дето мият улиците с шампоан :shock: :idea: Аз повече от 8к не карам независимо че маслото ми е за повече км. от обикновените :idea:Тва го знаеш ма :arrow: един бензинов (БМВ с изк. на М40) двигател ако САМ не го строшиш само масло може да го погуби :!:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2523
Регистриран на: 21.11.2004
Местоположение: Sofiq

Мнение от BAYRON » 14 Сеп 2005, 17:37

аз съм на мнение че маслото трябва да е в опаковка , да си е на цената щото това малко или много ми говори да се взима от вносителя и да се сменя макс на 10 било дизел било бенз. Това 30 хил на дизела че какво като е 3.0 след 30 хиляди ще е вода и то катранена тия си правят експерименти . Ма и са глупави като си го плащаш защо не го сменяш на 10 нали ще има всеки път по 700 лв..
Те са го сметнали за около три смени или 100 км. Нищо работа за тях една смяна .А после ще посъветват на 10к и понеже е дизел на 8.
Аз сипвам 10/ на 40 GTD на Кстрол по 17.50 е почти навсякъде. Проблеми няма И излиза 200 лв всичко филтри масло. на 8 хиляди като се смяня по принцип няма лошо масло стига да не е ментте или деа не е за съотвентия двигател.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 14 Сеп 2005, 19:26

BABATA написа:..еми аз видях че събирате.. ама щяхте да купувате .. 10W40 и затова аз не проявих желание ;) .. явно накрая сте купили друго :)
Еми май не си гледал младежо! Имаше две теми едната за бензинки по-старички, коитокарат с 10W40,
а другата за дизели (то става и за бензинови, но с по-запазени ДВГ-та, под 150к км) с вискозитет 5W40 на Mobil1 модел: SintS
Пак не си внимавал!!! :winky:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: София

Мнение от videlov » 15 Сеп 2005, 11:13

ICE написа:... (то става и за бензинови, но с по-запазени ДВГ-та, под 150к км) с вискозитет 5W40 на Mobil1 модел: SintS
Пак не си внимавал!!! :winky:


значи все пак не е било кастрол .. може и да съм го видял но да не ми е допаднало .. но нз .. вече смених .. ;)

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Мнение от GaD » 15 Сеп 2005, 12:57

Хехе, аз с моя дизел съм уцелил бунгото бе

6 Литра БМВ Масло + 3 филтера БМВ = 180 лв !!!

И на мен ми се стори скъпо, щото на ланчата всичко е 60-70лв макс... :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Инче слави това 700лв...е направо подигравка... :!:

младши ентусиаст
Мнения: 757
Регистриран на: 4.09.2005
Местоположение: София

Мнение от OPASNO LUD » 22 Сеп 2005, 20:45

Само междудругото добре е да споменем факта,че при новите баварци интервала си го показва самата кола-1 зелена чертичка-смяна, защото след това си показва ойл инспекшън.Ако слави си е купувал колата от камор то инспекцията ти е включена в цената(казват,че това ти е част от отстъпката).Иначе 700 лв си е политика-насочена към клиенти тип "аз си купих новата кола в германия с 5-10 бона по евтино или пък типажа дето с 700лв си бърше гъза.Далеч съм от мисълта,че в Европа е по-евтино-а още по-далеч че специално разработените за дизел и бмв масла на Кастрол може да са по-лоши от американските екзотики.A пък съм далеч от мисълта,че колите в Америка и в Европа са еднакви-говорим за тези от европейски производител.А пък сам още по-далеч , че в България някои ще обслужи новото бмв по-добре от вносителите,за това или не се скъпете за скъпа подръжка или сменете марката.Мнението ми е насочено към притежателите на новичките бмвта,тип дал сам 30бона и повече за кола щот сам гъзар ама ама искам да спестя 200лв от подръжката,щото съм тарикат,а после ше шитна колата.Респект към притежателите на стари но подържани със страст коли,такива за щастие се намират в този форум

ПС:Сори за дългия пост

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 15.11.2004
Местоположение: Pleven

Мнение от Slavi » 25 Сеп 2005, 12:36

GaD написа:Инче слави това 700лв...е направо подигравка... :!:


Питай стария Жеков :) той е на ясно с БМВ сервис ин плевен :)

Знам че е мноого ама това е нова кола , пише на екрана "сменяй маслото" и аз отивам директно във фирменния сервиз . Иначе на С-ката го сменям на 10х и ми струва има няма 220-230лв с кастрол рс , по 24лв литър и доволно.Ама аз не се оплаквам ,че струва 700лв просто ви споделих да си знаете ,като вземете нова кола какво ви чака ,вярвате или не :) ще видите.Да ви светна :) и в други цени задни накладки - около 160лв със смяната, пера за чистачките 30лв/бр . Предни долни носачи 1000лв( ама добре че е гаранционна),
на преблизително всеки 3 месеца ходите да ви се преинсталира нова версия на софтуера(безплатно :) ) горе долу това е :) . Опасно луд ! колега не се дава еи така толкова пари за да си гъзар , таз кола е за работа и е искарана от работа :) тъй ,че бате и 20лв да са пак са пари , когато ги искарваш с 12-13 часов работен ден - повярвай ми цениш и единия лев. :!:

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook