мнения за ГИ Фобос и момчетата от Долни Богров ?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

мнения за ГИ Фобос и момчетата от Долни Богров ?

Мнение от BiTurbo » 09 Фев 2011, 9:03

здравейте,

интересувам се конкретно от сервиза за района на София в с.Долни Богров. Има ли хора слагали там и дали сте доволни? По принцип не мисля, че ще е проблем да си я монтирам и сам, но искам да си запазя гаранцията, а и така ще е по-добре може би.
Конкретно ме интересува дали тия пичове от Долни Богров са читави да им поверя монтажа и че няма да сгафят нещо......

мерси предварително !
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 5.01.2011
Местоположение: с. Каланджа
Пол: Мъж
Кара: бмв
Мечтае да кара: хората да мислят

Re: мнения за ГИ Фобос и момчетата от Долни Богров ?

Мнение от elefant65 » 09 Фев 2011, 16:55

Аз слагах там газов инжекцион, но не на БМВ-то, преди две години. Доволен съм, НО като правят настройките трябва да искаш лично собственика Вендов да ти ги прави. Другите пичове стават само за хамалската работа. Докато той не направи настройките работата беше зле. След неговата намеса нещата се "успаха" и така до днес. Гаранциятя ми изтече преди една седмица, но нямам ядове.

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: мнения за ГИ Фобос и момчетата от Долни Богров ?

Мнение от madpetio » 09 Фев 2011, 18:07

:driving:
Последна промяна madpetio на 27 Мар 2011, 12:34, променена общо 1 път
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: мнения за ГИ Фобос и момчетата от Долни Богров ?

Мнение от BiTurbo » 09 Фев 2011, 18:53

madpetio написа:колега преди да пускаш тема чети първо!!!!
viewtopic.php?f=10&t=224594&start=0


еее хууу де, ква е тая тема за гуми, аз питам за Газов инжекцион (даже в заглавието седи).
не знам всъщност кой не чете ;)

става въпрос за газов инжекцион ФОБОС и по-специално монтажа му. Интересува ме някой слагал ли е там скоро (в Долни Богров), щото преди съм чувал, че уж били добри, ама сега имали някви келяви майстори и нещата не били както преди, те затва питам :confused:
Изображение

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: мнения за ГИ Фобос и момчетата от Долни Богров ?

Мнение от madpetio » 11 Фев 2011, 19:35

грешката е моя :oops:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 21.07.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E90 320d, вече Mercedes C320 CDI

Re: мнения за ГИ Фобос и момчетата от Долни Богров ?

Мнение от IceMan_SF » 18 Фев 2011, 23:49

На мен ми слагаха ГИ на старото BMW (Е36 320i) преди 2 години и половина, но ходих в Плевен. Тогава в Долни Богров още не беше открит сервиза. Иначе от момчетата в Плевен останах много доволен, колата от тогава не е създавала никакви проблеми, върви както на бензин и ми харчи около 10 на 100 газ.
А и доколкото имам впечатления за собственика, съмнявам се да търпи да работят хора, които не са компетентни... Миналата година като ходих да ми сменят филтрите, той беше там и им каза да погледнат и свещите. Те съответно забравиха, след което ги извика пред мен всичките и ги направи на нищо... Даже на мен ми стана гадно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: мнения за ГИ Фобос и момчетата от Долни Богров ?

Мнение от b2 » 27 Мар 2011, 11:18

Моята газова я слагах там, в първите дни откакто го отвориха сервиза. Може би е била 3-4тата им монтирана уредба в сервиза. Изключително лоша работа:
Бях потресен от начина на работа, вървежа и разхода след като ми дадоха колата "готова". Направо липсваха цилиндри, тресеше зверски, не вървеше грам и гореше много...
4-5 пъти ходих до там всеки път разправии гледат чудят се мъчат да настройват. Накрая собственика се качи с мен в колата аз карам той "мапва" :kuku: :mhihi: То беше очевидно, че проблема с мапване на келявия пигибек не може да се реши ама човеки прави струва като през цялото време се опитваше да ме убеди, че колата върви както на бензин така и на газ. После мина на теорията, че газта е за икономия и е нормално да тресе и да не върви на газ.... Направо не можех да повярвам, че самия собственик на марката и технологията така си сере на името като говори тези глупости. Вместо да хване за ушите тъпаците дето работят за него да се хващат и да намерят кво са засрали и да си го оправят... После минахме на теорията, че колата ми не е читави - ту сонди, ту датчици на колянов/разпределителен вал....

Вече на 5-6тото ходене им казах да почват отзад напред по монтажа и да си намират проблема просто не са свършили и за 5лв работа а ми взеха 1700.
И в крайна сметка се оказа, че 2 от маркучите м/у газовия инжектор и и колектора бяха пречупени и почти не минаваше газ от там. Това в стремежа си да направят прикрит и естетичски монтаж...... Разглобиха ми горе пластмасите - поорязаха тук там което пречи на маркучите и с цената на ДВОЙНО по дълги маркучи проблема се реши и сега до ден днешен колата си върви приемливо на газ.
За качествово на монтажа оценката ми е 3 от 10. Може би може и малко по-зле да се получи...
за тези 3години 2 пъти също ми изпуска клапан ли е сонда ли е кво е и багажника ми става на фризер мога само да благодаря на късмета си, че не съм експлоадирал. При 2-рата смяна на сондата бутилката ми изведнъж от 28-30литра почва да събира по 14 литра и това също почват да ме убеждават, че е нормално. пак 3-4 пъти ходене въртене разправии и с няколко опита го докарахме до 20-тина литра да събира и вече нямам никакво време и нерви да се разправям. Ако имам време и условия бих си оправил бутилката да ми събира нормално и бих си монтирал по-кадърно инжекторите с максимално къси мъркучи, но не ми се занимава.

Общо взето типичната посредственост срещана почти навсякъде в България особено в сферата на услугите.
А също забравих да спомена за 1 отвертка и два камъка от гедоре, които 1 по 1 събрах от под двигателя като ми се налага за нещо друго да свалям корите. Както и поне 1 пакет свински опашки и останки изрязки от такива по всякакви небивали места в колата. И всяка една пластмаска, която е пречела някъде за нещо е рязана чупена.

Както и да е пак казвам, че мойта кола беше една от първите за сервиза и може би никой вече от хората не работи там, но така изглеждат нещата при мен.
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: мнения за ГИ Фобос и момчетата от Долни Богров ?

Мнение от madpetio » 27 Мар 2011, 12:37

Първия път се изказах неподготвен за което се извиних.
Но сега по темата да кажа че всичко друго освен БАРДОЛИНИ е компромис който ще ви струва пари и нерви!
Мога да ви свържа с човек който го монтира имам 2-3приятели с монтирани такива и са супер доволни...
За 4цилиндрова кола излиза приблизително 1050лв
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: мнения за ГИ Фобос и момчетата от Долни Богров ?

Мнение от BiTurbo » 28 Мар 2011, 14:52

madpetio написа:Първия път се изказах неподготвен за което се извиних.
Но сега по темата да кажа че всичко друго освен БАРДОЛИНИ е компромис който ще ви струва пари и нерви!
Мога да ви свържа с човек който го монтира имам 2-3приятели с монтирани такива и са супер доволни...
За 4цилиндрова кола излиза приблизително 1050лв


:kuku: :kuku: :kuku: :kuku:

Е ти пък колко неподготвен се изказа не е истина просто. Ти или познаваш собственика или ги продаваш тия уредби. Тва бардолинито само някое М40 може да подкараш с него и ако си голем майстор може и М50, нататък може да забравиш просто, за Е46 да не говорим. Сложих такова на Е46цата точно от е такива изказвания като тва че видиш ли ГОМНОЛИНИТО било велико, е нема такъв боклук. Даже и собственика Христо не можа да ми я направи !!!! Костваше ми 1 месец ходене по мъките буквално. Колата все още не е както трябва, но понеше в момента е при брат ми в Грмания и той там я кара на дълги разстояния не мога да се занимавам с нея, но лятото като се върне и ще се смени с ФОБОС ;)

Сега съм с Фобос на М52 на Е36цата и мога да кажа че това е уредбата просто. Има си отеделен вход за оборотите, а не като БАРДОЛИНИТО, от където идват и много проблеми при 6таците.
Изображение

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: мнения за ГИ Фобос и момчетата от Долни Богров ?

Мнение от madpetio » 28 Мар 2011, 18:06

Нито го познавам,нито аз ги слагам. Написъл съм незнам каде четеш,мой приятели си сложиха и са доволни.
И пак нечетеш казах че са им монтирани на 4 цилиндрови автомобили,не за 6ци...

А лично мен,ако питаш аз БМВ с газ няма да подкарам :kuku: :wave:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: мнения за ГИ Фобос и момчетата от Долни Богров ?

Мнение от BiTurbo » 28 Мар 2011, 18:44

madpetio написа:Нито го познавам,нито аз ги слагам. Написъл съм незнам каде четеш,мой приятели си сложиха и са доволни.
И пак нечетеш казах че са им монтирани на 4 цилиндрови автомобили,не за 6ци...

А лично мен,ако питаш аз БМВ с газ няма да подкарам :kuku: :wave:


с квото искаш го подкарвай, тва си е твой избор и лично твой, нито аз нито някой друг може да го промени.

А като си написал за приятелите (което прочетох), що пишеш така сигурно в първия си ред, че "всичко освен БАРДОЛИНИ е компромис" или пак аз нещо не съм прочел. Тва така написано, малко засенчва останалото в поста, щото си е сериозно изказване, още повече от човек който "не би подкарал БМВ с газ". Еми като ги давате тия мнения, поне малко от малко ...........нали, щото тука четат хора, които утре ше тръгнат по неволите...... Не се заяждам, просто искам да сме коректни.

А лично мен ако питаш, по-хубаво от газта няма :wave:
3 БМВта вече имам и 3те са с газ (инжекцион и нищо друго), вече над 100 000км минати с 3те общо и освен недоразбирателството наречено БАРДОЛИНИ други проблеми не съм имал и продължавам да си ги карам и в БГ и из Европа.

Айде и със здраве :bchug:
Изображение

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: мнения за ГИ Фобос и момчетата от Долни Богров ?

Мнение от madpetio » 28 Мар 2011, 19:15

Пиша го щото те са същите ентусиасти като теб газаджий и слагаха кво ли не,и бях с тях по неволите им.

Не бих подкарал,карах едно време не ми хареса, и не бих пробвал отново.

В момента имам ГАЗова кола карам си я отвреме-навреме - има една разлика обаче - газовата е монтирана в Италия две години я карам и нямам никакъв проблем с нея. А и не е газов инжекцион :wave: и не е Фобос,а и не е Бардолини...все ми е тая ква е де важното е че нямам проблеми!!!


Сега скоро друг познат ще слага Бардолини ще го питам и него как е положението.


Жив и здрав и ти :yes:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: мнения за ГИ Фобос и момчетата от Долни Богров ?

Мнение от BiTurbo » 29 Мар 2011, 17:17

madpetio написа:........... важното е че нямам проблеми!!!


е тва си е най-важното, да няма проблеми. Просто тука в БГ са супер малко майсторите на газови уредби, а да не говорим на газови уредби върху БМВ, щото тва си е друга бира.

Ми явно твоите хора са успели да го подкарат Бардолинито доволно, то като уредба не е лошо, ама за прости мотори визирам 4цил на БМВ до 318и Е46 М43. Всичко натам е много зор да подкараш с Бардолинито. Просто няма възможнотстите на останалите уредби, като корекция по налягане, отделен вход за оборотите, хубаво охлаждане и т.н. Да не почвам и с това че всичко в компютъра на бародлинито са механични релета, а тва е технология от 2рата световна война, сега всичко вече е с програмируеми чипове. Просто онзи собсвеника Христо много се надува че са им страшни уредбите, че ги продавали по Италия, Сингапур и не знам още колко държави от третия свят. Просто трябва да поработи малко в посока модернизиране, а не само в прибиране на печалби. Той като цяло е тръгнал да открива топлата вода с тия Бардолинита, което никой не може да разбере, щото технологиите ги има вече навсякъде. Фобоса си е копиране на БРЦ, което е много добре, защото е нещо измислено и работещпо вече и само доусъвършенствано и понеже се произвежда в България следва и евтината му цена, а не като БРЦ по 2500лв. Това е всичко, от там ти трябва просто опитен майстор, който да ти я сложи коректно и си караш, но ей тва с опитния майстор се губи много в БГ, просто сулю и пулю са тръгнали да слагат газови уредби и затва сме на тва дередже. Затова и пуснах темата, която малко премина в друга посока, но не пречи. Тва си е инфо полезно на всеки му, който реши да се захваща с подобни проекти.

:ok: :bchug:
Изображение

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: мнения за ГИ Фобос и момчетата от Долни Богров ?

Мнение от madpetio » 29 Мар 2011, 17:31

Хубавото е че стигнахме до едно мнение - тук в БГ тези които монтират са доста не наясно с нещата!
Аз от уредби неразбирам гледам какво ползват хората и са доволни. Днес монтираха на Микра 2005г Бардолини и работи доволно ще видим за напред? За лаици като мен е важно да карам и не ходя този да я пипне онзи да пипне и през два дена да купувам кутии за филтри и т.н. Преди години се монтираше Ловато ми аз в Италия в 5-6 сервиза не видях да я монтират?


(Аз този Христо не го знам.Не ти говоря за Бардолини монтирано при него.)

:yes: :bchug:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

Lulin Boys Cska Sofia
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 22.10.2008
Местоположение: оТ СоФиЯ Бе БаТе
Пол: Мъж
Кара: го на все по силни тройки, е46 330i
Мечтае да кара: ///M4™ /G65 ////AMG

Re: мнения за ГИ Фобос и момчетата от Долни Богров ?

Мнение от HeBePeH » 29 Мар 2011, 17:41

Колега брат ми скоро сложи ГИ , на пасат б5 1.8 турбо , доволен е но, и той ходи само при собственика за настройки , Ако нещо конкретно те интересува мога да поразитам брата и да ти кажа ;)
Американски форум: питаш и ти отговарят.
Руски форум: питаш и те питат.
Български форум: питаш и ти обясняват колко си ТЪП
.

Изображение

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook