Проблем с ксенона или с фара?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Проблем с ксенона или с фара?

Мнение от Делян » 31 Дек 2011, 15:12

Нормално е за ксенона, първите няколко секунди да свети по-синьо и слабо, докато загрее.
Щом 5000к не ти е достатъчно синьо, клониш към голф форума :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 30.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e38 735i
Мечтае да кара: вана
Детайли за колата: M62

Re: Проблем с ксенона или с фара?

Мнение от waterboy » 01 Яну 2012, 11:59

а за много години 1-во :mhihi: свети си ми достатъчно идеята ми беше че ми е интересно как като го светна и свети по 1 начин и след 1 мин свети по друг. Понеже на старата ми кола имах Би-ксенон ХИД 6000К и светеше постояно в 1 цвят

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Проблем с ксенона или с фара?

Мнение от Jordana » 01 Яну 2012, 12:08

Не е нормално така да се сменя цвета.Обикновено като застареят и тея които в началото синеят ярко после отслабват и жълтеят.Земи една нова лампа със същите К и пробвай дали е свети по същия начин.Ще се изненадаш от разликата :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Проблем с ксенона или с фара?

Мнение от Делян » 01 Яну 2012, 19:19

Не е вярно това, освен моя и на на още колко приятели с китайски ксенон е по същият начин и с нови крушки. Отначало винаги свети по-слабо и с малко по-различен цвят. Почват да жълтеят, когато са на 4300к(както в моят случай)и светлината след пожълтяването(то си е бяло де) не става по-слаба а напротив, при 6000к примерно разлика в цвета почти няма, но в силата на светлината има, като максималната осветеност я докарва след около 10-ина секунди.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Проблем с ксенона или с фара?

Мнение от b00st » 01 Яну 2012, 19:31

ей така трябва да пали сеноня - http://www.youtube.com/watch?v=kmWLqe9phis

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Проблем с ксенона или с фара?

Мнение от Jordana » 01 Яну 2012, 19:39

Dpy написа:Не е вярно това, освен моя и на на още колко приятели с китайски ксенон е по същият начин и с нови крушки. Отначало винаги свети по-слабо и с малко по-различен цвят. Почват да жълтеят, когато са на 4300к(както в моят случай)и светлината след пожълтяването(то си е бяло де) не става по-слаба а напротив, при 6000к примерно разлика в цвета почти няма, но в силата на светлината има, като максималната осветеност я докарва след около 10-ина секунди.

Колега кое по точно не е вярно?Ти прочете ли темата от начало да разбереш какво казва автора? Точно обратното е на твойто обяснение.Ти ако мислиш че само ти и твойте приятели карат с китайски ксенон си в голяма заблуда :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 20.12.2011
Местоположение: Ст
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 136к.с.

Re: Проблем с ксенона или с фара?

Мнение от ivanofff » 01 Яну 2012, 22:15

Jordana написа:Не е нормално така да се сменя цвета.Обикновено като застареят и тея които в началото синеят ярко после отслабват и жълтеят.Земи една нова лампа със същите К и пробвай дали е свети по същия начин.Ще се изненадаш от разликата :yes:

Да бе но човека казва че неговте са в гаранция значи са нови и незнам защо след като са в гаранция просто не отиде там от където ги е купил и да му разаснят всичко!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Проблем с ксенона или с фара?

Мнение от Делян » 02 Яну 2012, 10:49

Точно това си помислих, че само 5-6 човека имаме специалната технология разработена от НАСА и сме мега големите гъзари с мунинг за 60лв., язък явно не е така....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 30.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е36 coupe

Re: Проблем с ксенона или с фара?

Мнение от Jorjinio » 03 Яну 2012, 19:39

стига се хапете за глупости бе :Д колегата ви е дал и клипче как пали ксенона и моя е така пали свети жълто загрява и лека по лека почва да синее и накрая си свети бяло... не е нормална крушка както е палнеш така да си свети ако е чакк толкова голям проблем иди си питай тея от който си го купил или са ти го слагали.Надявам се да не се смеят много
П.С. дори бащами си сложи Би Хенон наскоро и тои така си пали
;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Проблем с ксенона или с фара?

Мнение от Jordana » 03 Яну 2012, 19:58

Аз не мога да разбера що като се зададе въпрос един куп народ отговарят като ботове без грам мисъл.Прочетете темата в началото и вижте снимките които дава автора.
Веднага след запалване ксенона му свети силно около 20 сек и след това постепенно избледнява и жълтее .На снимката се вижда че свети много по слабо направо като халогенка.На туй ако му викате нормално......Другия вариант е нещо да е объркал самия автор.
Нормално е за китайските първо да присветне по силно и постепенно за 20 сек да достигне максимална яркост а не обратното.Ся мойте уважния към сички писали в темата ама ако мойте ксенони светят по начина показан от автора ги изфърлям на момента :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 30.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е36 coupe

Re: Проблем с ксенона или с фара?

Мнение от Jorjinio » 04 Яну 2012, 1:45

мда колега прав си :D :D :D аз разбрах леко наобратно проблема на пича.. че първо му светят жълто и после синеят(белеят) се тая :Д явно крушката издъхва или баласта ама квото и да е треа да се види от човека който ги продава или монтира тук във форума.. дори и да кажем кво е решението то пак ще е там при пича дет ги продава/монтира :Д
;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 30.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e38 735i
Мечтае да кара: вана
Детайли за колата: M62

Re: Проблем с ксенона или с фара?

Мнение от waterboy » 04 Яну 2012, 9:47

Ще погледна после гаранцията къде е слаган ксенона и ще ходя да питам да ми разяснят 1 момче уж навътре с тея работи ми каза че такъв си бил ксенона 5000к ГОЛД така си светел (голд, трябвало да рече непо като златен и за това жълтее) а и ако сам искал да е по син да сам си бил зел 6000К към края на месеца ще си слагам и angel eyes и ще видя как ще свети ксенона без фолиото

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Проблем с ксенона или с фара?

Мнение от b00st » 04 Яну 2012, 19:42

по-скоро gold ще да е "брендинга" който пише на кутията докато е бил сглабян по корабите отколкото някакъв тип ксенон :D ;)
иначе моя е на 6k K и като го гледам си е бял.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 30.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e38 735i
Мечтае да кара: вана
Детайли за колата: M62

Re: Проблем с ксенона или с фара?

Мнение от waterboy » 05 Яну 2012, 12:48

Добре момци аз съм с наи преебания ксенон :mhihi: ще отида в сервиз да го видят

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Проблем с ксенона или с фара?

Мнение от Tsureto » 06 Юни 2015, 11:02

Вдигам темата за да не пускам нова.Аз имам същия проблем.С е46 съм и имам ксенон,китайски-слаган.Десния фар свети синьо само първите 5 секунди,после става жълт,докато левия си свети винаги синьо.Сменях баласти,сменях крушки,даже една крушка от единия на другия и пак е така.Десния просто си свети жълто.Честно да ви кажа,това е нелепо :paranoid: :conf: :D :D :D Помагайте ?!
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

Предишна

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook