Какви накладки ползвате ?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от TheStorm » 16 Фев 2012, 13:26

Ленцо ... аз съм с EBC на Е21цата ;)

На уникалната цена от 30лв комплекта ... макар и с разни отстъпки и 1 седмица за доставка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от ивчо » 16 Фев 2012, 17:55

makaveli316 написа:A дисковете ти също ли са керамични? Бях чел, че трябва да имаш и керамични дискове, като ще слагаш керамични накладки. Това вярно ли е?

Извинявам се за късният отговор !
Напълно стандартни дискове !
Искам да уточня че накладките са т.нар. афтърмаркет керамик, което ще рече че са предвидени за нормална употреба ... Нямат изискване за такива дискове (то за моята и няма такива дискове), не се нуждаят от загряване (или една идея повече от нормалните накладки), звук не издават, и прах не отделят ! Вече съм минал около 10К с тях, и онзиден свалих джантите да изпопада натрупаният сняг и кишата от окачването, и мерих дисковете - намалели са с 0.4 стотни ... Допуска за износване според АТЕ е 2 мм за диск ! Мисля че има още хляб 8)
Мисълта ми е, че се водят керамични, но са далеч от истинските изцяло керамични накладки и дискове при А8 примерно (че не мога да се сетя кое БМВ се предлага на керамика) !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от makaveli316 » 16 Фев 2012, 18:14

ивчо написа:
makaveli316 написа:A дисковете ти също ли са керамични? Бях чел, че трябва да имаш и керамични дискове, като ще слагаш керамични накладки. Това вярно ли е?

Извинявам се за късният отговор !
Напълно стандартни дискове !
Искам да уточня че накладките са т.нар. афтърмаркет керамик, което ще рече че са предвидени за нормална употреба ... Нямат изискване за такива дискове (то за моята и няма такива дискове), не се нуждаят от загряване (или една идея повече от нормалните накладки), звук не издават, и прах не отделят ! Вече съм минал около 10К с тях, и онзиден свалих джантите да изпопада натрупаният сняг и кишата от окачването, и мерих дисковете - намалели са с 0.4 стотни ... Допуска за износване според АТЕ е 2 мм за диск ! Мисля че има още хляб 8)
Мисълта ми е, че се водят керамични, но са далеч от истинските изцяло керамични накладки и дискове при А8 примерно (че не мога да се сетя кое БМВ се предлага на керамика) !


Мерси за отговора :yes:
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1047
Регистриран на: 2.03.2004
Мечтае да кара: М-ка деснячка с газова уредба Mimgas :D

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от PIONEER » 17 Фев 2012, 14:32

RAICAM
Изображение
8.32

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от © » 17 Фев 2012, 19:15

тук се заговори за ОЕМ накладки
Някой поръчвал ли си е такива за нормална кола? Има ли щампа БМВ или са пак АТЕ или нещо подобно?
тия работи които ги разправя алх може би са валидни само за САЩ :dunno:
аз съм карал веднъж с Pagid и бяха пълен боклук, а там били рейсърски :shock: :mhihi:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от Mollov » 17 Фев 2012, 22:13

Имат щампа на BMW и съответно щампата на производителя... при почти всички "консумативи" на BMW (и не само) е така... на накладките примерно ще има щампата на ATE и някъде около нея и щампа на BMW.

BMW не произвеждат накладки, дискове, филтри... и доста други неща от колите им...

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от © » 17 Фев 2012, 22:23

ясно е че не произвеждат, но си помислих, че може да са някое по-специална серия :D
а и е важно кой ги произвежда
от масовите марки най-много съм доволен от АТЕ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 23.11.2010
Местоположение: Ел Марконе
Пол: Мъж
Кара: E46i

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от NIKMAN » 17 Фев 2012, 22:27

Mollov написа:Имат щампа на BMW и съответно щампата на производителя... при почти всички "консумативи" на BMW (и не само) е така... на накладките примерно ще има щампата на ATE и някъде около нея и щампа на BMW.

BMW не произвеждат накладки, дискове, филтри... и доста други неща от колите им...


:yes: Така е аз като сменях предните амортисьори имаха щампа на БМВ , но пишеше и производителя DELPHI.
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 18.11.2009
Местоположение: Майна таун
Пол: Мъж
Кара: e36 compact,96'индивидуъл
Мечтае да кара: 6 serries
Детайли за колата: монреалблауууу

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от vaykisss » 29 Фев 2012, 18:28

отпред съм с BOSCH,сменен в Италия,отзад(барабанни :mhihi: ) некви италянски забрайх марката :oops:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от barabqga » 29 Фев 2012, 18:39

vaykisss написа:отпред съм с BOSCH,сменен в Италия,отзад(барабанни :mhihi: ) некви италянски забрайх марката :oops:



SIMER , LPR :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от Gqbriel » 29 Фев 2012, 19:27

NIKMAN написа:
Mollov написа:Имат щампа на BMW и съответно щампата на производителя... при почти всички "консумативи" на BMW (и не само) е така... на накладките примерно ще има щампата на ATE и някъде около нея и щампа на BMW.

BMW не произвеждат накладки, дискове, филтри... и доста други неща от колите им...


:yes: Така е аз като сменях предните амортисьори имаха щампа на БМВ , но пишеше и производителя DELPHI.


Бе на Е46 не са ли Jurid :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 28.06.2009
Местоположение: високо в планината
Пол: Мъж
Кара: млади майки да полудяват ...
Мечтае да кара: всичко,без пари да давам

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от vanko 318i » 29 Фев 2012, 19:33

дискове и накладки Ferodo,никакви проблеми нямам :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от bioz » 02 Мар 2012, 17:11

Mollov написа:Имат щампа на BMW и съответно щампата на производителя... при почти всички "консумативи" на BMW (и не само) е така... на накладките примерно ще има щампата на ATE и някъде около нея и щампа на BMW.

BMW не произвеждат накладки, дискове, филтри... и доста други неща от колите им...


Накладките които свалих от моята бяха текстар със щампа на бмв. Преполагам, че се водят ОЕМ.

Смених ги със АТЕ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 435
Регистриран на: 19.12.2004
Местоположение: В.Т-во, София
Кара: E34 TOURING `95 без номер на мотора

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от BigMUZZY » 03 Мар 2012, 1:17

`Убуу, де, колега. Ако цената няма значение, както си писал още в първия си пост, защо не отидеш при дилъра на БМВ и не си ги купиш оттам? Ако ще и Мики Маус да пише на тях, щом имат и щампа на БМВ, значи марката гарантира качеството, независимо от производителя.
...Тез` две бири `що ги каза ...?

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 21.12.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X6

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от ball3r11 » 03 Мар 2012, 3:29

Офф-топик . Колеги ,а подобна тема за спирачни дискове ,че ми предстой смяна на дискове и накладки и се чудя много сериозно , какво да избера ...

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook