Какви накладки ползвате ?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 30.08.2008
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: E92 335d

Какви накладки ползвате ?

Мнение от vvaskoo » 27 Яну 2012, 14:07

Колеги скоро ще сменям накладки . Гледах и сайтовете и има доста марки за избор , вариантите са :
1.ATE
2.Bosch
3.Pagid
4.Brembo
5.Textar
6.Eicher Brakes
7.Mintex
8.ECB Yellostuff / Redsruff
9.Ferrodo
10. OEM

Дайте някакви мнения кое е най добро и какво да слагам , цената не е важна а качеството .
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от nightdriver » 27 Яну 2012, 14:15

valeo :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от cod-cdbp » 27 Яну 2012, 14:18

Texstar :winky:
Много съм доволен, не свирят (ако се експлоатират по предписание), спират доста добре, единствено цапат повечко джантите като че ли.
Изображение


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от bum_bum » 27 Яну 2012, 14:23

ЕВС червени отзад и зелени отпред.

Така както си го написал не е много правилно за ЕВС, щото жълтите са "race use", а зелените са по-улични.

А то е важно и дисковете кви са, щото ако са смотани каквито и накладки да сложиш все едно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от alekangg » 27 Яну 2012, 14:27

След доста опити и най-вече с разновидностите на ЕБЦ, за мен най-удачно е, жълти отпред и зелени отзад. Червените са много кофти и докато не загреят много добре, няма никакво спиране.. При жълтите го няма това и са идеални и на студено и на топло. Единственото лошо е, че цапат повечко и цената им.
Днес сложих на другата кола Mintex 1444 , които са над 2 пъти по-скъпи от нормалните минтекс за същата кола. Още нямам мнение за тях, но до ден, два ще имам.
Последна промяна alekangg на 27 Яну 2012, 14:29, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от deyan-enchev » 27 Яну 2012, 14:28

Ползвам АТЕ накладки щот са АТЕ и дисковете, отде да знам правилно ли е, даже пастата ми смазващата е АТЕ и болтчетата също са АТЕ. :mhihi:

ПС: А да добавя спирачната ми течност е МОТУЛ мин година я смених, щот май е по-харна от АТЕ.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 30.08.2008
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: E92 335d

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от vvaskoo » 27 Яну 2012, 14:35

За ЕЦБ-то нямах напредвид жълти отпред червени отзад .Просто давам пример какво продават за моята кола . Гледах за зелени сега ама никой не продава такива за Е31 , има само червени и жълти . Дисковете ми са оригинални на БМВ , нямам идея каква марка са , спирачните апарати отпред са някакво огромно Брембо а отзад са оригиналните .
Някой има ли идея каква марка са заводските на Е31 ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от bum_bum » 27 Яну 2012, 14:37

alekangg написа: Червените са много кофти и докато не загреят много добре, няма никакво спиране..



Пиши на ЕВС с това откритие, че те се гордеят, че червените им спират отлично на студено. Явно нещо са объркали :kuku:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 30.08.2008
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: E92 335d

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от vvaskoo » 27 Яну 2012, 14:40

Само да вметна , незнам дали има значение но попринцип колата се ползва предимно за градско каране - светофари , трафик и тн . И от време на време се кара по магистралите .
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от alekangg » 27 Яну 2012, 14:52

bum_bum написа:
alekangg написа: Червените са много кофти и докато не загреят много добре, няма никакво спиране..



Пиши на ЕВС с това откритие, че те се гордеят, че червените им спират отлично на студено. Явно нещо са объркали :kuku:

Ти като пробваш на една и съща кола със зелени, червени и жълти кажи къде да пиша.
http://www.ebcbrakes.com/yellowstuffinfo.html
Изрично пише, че не трябва да се затоплят, също може да се провери по форумите, но който не вярва да пробва. Аз съм ги пробвал всичките без сините на една и съща кола и разликата от черени до жълти е огромна, в полза на жълтите на студено. Никога не бих си взел пак червени. Все пак, не се надявай ебц да напишат, че червените им не са особено добри на студено. Има хубаво и по-хубаво при рекламиране на продукти. Зелените също са доста добре, за мен при яки спирания нито едни не стават, говоря за писти и т.н., нищо че ги рекламират за там. При 2 макс 3 спирания едно след друго от 200 до 80 и сдават багажа и трябва да почакаш малко да охладят. За нормално каране, не говоря пенсионерско, зелените са идеални, ако има възможност жълти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от alekangg » 27 Яну 2012, 14:54

vvaskoo написа:Само да вметна , незнам дали има значение но попринцип колата се ползва предимно за градско каране - светофари , трафик и тн . И от време на време се кара по магистралите .

Едни зелени ще ти са идеални. Ако не караш по планини и то бързо, не ти трябва друго. От camskill.com идват почти винаги на най-добра цена, особено като се намираш в Англия.

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от err0r » 27 Яну 2012, 14:58

Ferodo Premier.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 30.08.2008
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: E92 335d

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от vvaskoo » 27 Яну 2012, 14:58

alekangg написа:
vvaskoo написа:Само да вметна , незнам дали има значение но попринцип колата се ползва предимно за градско каране - светофари , трафик и тн . И от време на време се кара по магистралите .

Едни зелени ще ти са идеални. Ако не караш по планини и то бързо, не ти трябва друго. От camskill.com идват почти винаги на най-добра цена, особено като се намираш в Англия.
vvaskoo написа:... Гледах за зелени сега ама никой не продава такива за Е31 , има само червени и жълти ....

Тъпото е че няма зелени за моята кола
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Какви накладки ползвате ?

Мнение от bum_bum » 27 Яну 2012, 15:00

vvaskoo написа:За ЕЦБ-то нямах напредвид жълти отпред червени отзад .Просто давам пример какво продават за моята кола . Гледах за зелени сега ама никой не продава такива за Е31 , има само червени и жълти . Дисковете ми са оригинални на БМВ , нямам идея каква марка са , спирачните апарати отпред са някакво огромно Брембо а отзад са оригиналните .
Някой има ли идея каква марка са заводските на Е31 ?



Като си в Англия няма какво да се чудиш. Вземи си един комплект ЕВС от Камскилс. Ако караш по-нормално си вземи червени, които спират добре и студени. Другия вариант- жълтите спират също добре на студено, но за най-добър ефект искат малко да се позагреят.
Изображение

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook