Джанти:реплики или оригинални

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 26.10.2011
Местоположение: Русе
Мечтае да кара: e46 330i

Джанти:реплики или оригинални

Мнение от minimalcoholic » 03 Фев 2012, 10:59

Здравейте колеги,понеже мисля скоро да си купувам джанти за моята кола,искам да ви попитам каква е разликата между репликата и оригиналната джанта.Как се познава че една джанта е оригинална?Репликата по-лесно ли се криви от оригинилната?
И каква е разликата в цената на реплика и оригинална джанта (ориентировачно) :driving:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Re: Джанти:реплики или оригинални

Мнение от svilgg » 03 Фев 2012, 11:23

Естествено че оригиналната джанта е в пъти по добра от всяка своя реплика.Едно от най важните й качества е здрав алумин.Истински ,здрав висококачествен алумин.То реално това е най важното качество на всяка ОЕМ джанта.

Тук вече ако разнищим репликите , могат да се установят две подгрупи.Качествени и некачествени реплики.

Качествените се харектиризират с много красива и добре оформена отливка , без дефекти и шупли , перфектен баланс на ниво "нова джанта" и в последствие устойчива на кривене както от дупки така и впоследствие от машината за изправяне.
Некачествените , много често могат да се установят чак след първата дупка или копка в която попаднем , при сцепена джанта много ясно личи че материала е поресто зърнен , демек , тая джанта е направена от нискокачествен скрап с много примеси .Често не подлежи на заварка дори с аргон т.к. материала на джантата не е чист и примесите пречат да се слеят двата материала.Да не говорим че на машината за изправяне често се получава да изправиш едно огънато място , а в последствие то да се спука .Напуква се дори и покрай него.
Много майстори като видят италианска или турска джанта ,реплика или менте , избягват да се занимават защото често е трън в гащите.

тук ще посоча марки
за хубави джанти , лично аз смятам всички Английски реплики.може би имат малко по строг контрол на качеството , но всичко дето идва от острова рядко се срещат проблеми.
За средно качество мога да определя DEZENT
За супер ниско качество мога да определя MMS и всички като него кетайски боклуци дето са заляли пазара.

Естествео има и хубави афтърмаркет джанти като DOTZ AEZ , които имат много добро качество , което обаче неможе да достигне производител като BBS или ADW.

Цените на реплики 15" почват от 60-70 лева парчето и могат да достигнат до 200-300 за афтърмаркет джанта.

Мнението е лично и не задължавам никого с него.
Кой каквото иска такова да си купува.

Като съвет бих ти дал , купи си втора употреба оригинална джанта , отколкото нова китайска или турска.В последствие ще разбереш защо
Изображение
Изображение
АЗ ЖИВЕЯ ТУК :kuku:

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Джанти:реплики или оригинални

Мнение от ///M_Martin » 03 Фев 2012, 12:20

100% оригинал за булгаристан друго не става а и репликата не стои добре,другото го е казал колегата над мен ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1346
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 M54 '01

Re: Джанти:реплики или оригинални

Мнение от jbankov » 03 Фев 2012, 12:43

svilgg написа:Като съвет бих ти дал , купи си втора употреба оригинална джанта , отколкото нова китайска или турска.В последствие ще разбереш защо

Може и да не разбере, ако си вземе оригинални джанти, защото може да не му се наложи да стъпи в гумаджийница, коеот е малко вероятно впредвид кратерите по нашите пътища :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 26.10.2011
Местоположение: Русе
Мечтае да кара: e46 330i

Re: Джанти:реплики или оригинални

Мнение от minimalcoholic » 03 Фев 2012, 16:09

благодаря за съветите ви колеги :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 520d

Re: Джанти:реплики или оригинални

Мнение от popov_chris » 04 Фев 2012, 2:27

Има разлика основно в твърдоста на сплавта. Колкото е по-чист алуминия толкова е по-мек и лесно и по евтино се обработва. Оригиналните ги правят обикновено от по яки алуминиеви сплави които често съдържат редки и скъпи метали в състава което качва и цената както на сплавта така и на обработаката, но пък ги прави по устойчиви на кратери. Разбира има си и изключения да се случи оригинална но мека джанта - има такива случаи особено след подлагане на прахово боядисване за което трябва да се внимава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 27.08.2010
Пол: Мъж
Кара: на бензин

Re: Джанти:реплики или оригинални

Мнение от Roman 1 » 04 Фев 2012, 21:44

minimalcoholic написа:каква е разликата между репликата и оригиналната джанта.Как се познава че една джанта е оригинална?

Пробвай ето тук:
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 0&t=269567
Може нещо да ти допадне.
Мисля, че някъде из техническите раздели също имаше нещо писано по въпроса.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 12.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: E60 530D
Мечтае да кара: м5
Детайли за колата: черна печка

Re: Джанти:реплики или оригинални

Мнение от kunaa » 12 Май 2012, 22:19

Не се наигравай с реплики питай martin_g60 аз какъв го ядох точно с тези реплики. Сега съм с оригинални М3 джанти и всичко е ок. Ето това е оригинал
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Алкохол ДА шофьорлък НЕ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 10.05.2012
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 99'

Re: Джанти:реплики или оригинални

Мнение от bmw_760il » 14 Май 2012, 12:23

Колеги обяснете при покупка на джанта как се разбира дали е оригинална на BMW?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 28.09.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d

Re: Джанти:реплики или оригинални

Мнение от banansko » 14 Май 2012, 18:41

Отзад като погледнеш пише BMW :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 12.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: E60 530D
Мечтае да кара: м5
Детайли за колата: черна печка

Re: Джанти:реплики или оригинални

Мнение от kunaa » 15 Май 2012, 17:04

Има разлика и в ет-то .Ето разгледай тук колега. И успех :yes: www.bmw-bulgaria.com/SHOP/-bmw-felgen.html
Алкохол ДА шофьорлък НЕ

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 9.09.2011
Пол: Мъж
Кара: нтия
Мечтае да кара: e46 coupe

Re: Джанти:реплики или оригинални

Мнение от kuzmat » 30 Юли 2012, 12:20

По мои наблюдения разликата е че репликите са доста по тежки от оригиналните джанти така могат лесно да се различат. Иначе разликата в цената е огромна можеби двойно но и аз съм на мнение по-добре оригинал втора ръка отколкото менте.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Джанти:реплики или оригинални

Мнение от Zagy » 30 Юли 2012, 15:03

Репликите в БГ масово са кашкавалени италианки, които на сравнително тежките БМВта се гънат за норматив. Парите, които си спестил с репликите, после ги даваш за изправяне. Като теглиш чертата може и да ти излезе по равно, но кой ще ти плати нервите и разходките по гумаджии...

С две думи - вземи си оригинални БМВ джанти и няма да имаш ядове - адски са здрави.
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Джанти:реплики или оригинални

Мнение от Leon » 30 Юли 2012, 15:25

От опит пиша, за кой ли път вече, никога реплики джанти. Постоянно проблеми с тях, да не говорим, че не съм видял реплика, която да стои хубаво на БМВ. И втората джанта в поста на колегата kunaa е реплика, с която Маргел наводниха пазара, хората се излъгаха и сега сайтовете за обяви са пълни с такива. 'Щото са много качествени.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Джанти:реплики или оригинални

Мнение от mitaka7 » 02 Авг 2012, 10:30

Абсолютно само оригинал - и аз съм на това мнение. Много е хубаво, че повечето хора са го осъзнали това.

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook