Как да освежим кожения салон.

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Как да освежим кожения салон.

Мнение от bum_bum » 21 Фев 2012, 16:18

mrhunday написа:
bum_bum написа:Нищо няма да и стане. Даже е задължително за да хване добре боята.

Ако има дупки и скъсвания вече се прави по друг начин ;)

Изображение


Не няма скъсано и дупки,само протрито и избеляло,утре ще действам и ще видим какво ще стане,поръчах 3 флакона от боята да видя за къде ще стигнат и да преценя колко още да поръчам :)


Мисля, че и една ще ти е достатъчна. В краен случай две.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 20.12.2011
Местоположение: Ст
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 136к.с.

Re: Как да освежим кожения салон.

Мнение от ivanofff » 21 Фев 2012, 21:15

mrhunday написа:От малък град съм колега,чакам ги да дойдат уж днес,поръчах от втория линк в първия пост,доставката е безплатна... :)

Ок.щом е безплатна доставката! Имах в предвид че можеше да ти ги изпратим по еконт примерно!Пиши как е станало!Успех! :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 4.09.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 520i

Re: Как да освежим кожения салон.

Мнение от mrhunday » 22 Фев 2012, 17:45

Така,дойдоха днес боите,хванах се хубаво със спирт първо целия салон и после почнах с боядисването,в началото се мъчих с гъбичката,която е вградена към шишето,но ставаше неравномерно и на черти,за това си накъсах десетина парцала и направо мацах малко по обилно на седалката и с парцала разнасяш преди да е стегнала боята.Парцала обира излишната боя и ефекта е задоволителен,цялата процедура отне около 2 часа и изразходвах 1.5 шишенца (около 150гр боя). Оставих да изсъхне 2 часа на отворени врати,вън препичаше и слънце малко и беше сравнително топло в колата...

Карах я преди малко,няма видими следи по дрехите да цапа,като разтъркаш с пръсти...не стават черни! Като цяло съм доволен,дано само и в дългосрочен план да не цапа :).

Тези дни ще щракна и някоя друга снимка да видите за какво става въпрос.

Поздрави!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Как да освежим кожения салон.

Мнение от dido0o``` » 23 Фев 2012, 19:55

mrhunday написа:Така,дойдоха днес боите,хванах се хубаво със спирт първо целия салон и после почнах с боядисването,в началото се мъчих с гъбичката,която е вградена към шишето,но ставаше неравномерно и на черти,за това си накъсах десетина парцала и направо мацах малко по обилно на седалката и с парцала разнасяш преди да е стегнала боята.Парцала обира излишната боя и ефекта е задоволителен,цялата процедура отне около 2 часа и изразходвах 1.5 шишенца (около 150гр боя). Оставих да изсъхне 2 часа на отворени врати,вън препичаше и слънце малко и беше сравнително топло в колата...

Карах я преди малко,няма видими следи по дрехите да цапа,като разтъркаш с пръсти...не стават черни! Като цяло съм доволен,дано само и в дългосрочен план да не цапа :).

Тези дни ще щракна и някоя друга снимка да видите за какво става въпрос.

Поздрави!

Няма да цапа ;) Но гледай да продължиш да ги поддържаш с препарати за освежаване, че инак пак ще започне да се появява стария облик. Това с парцала не се бях сещал, другия път ще го пробвам :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 14.08.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW X6 40 D

Re: Как да освежим кожения салон.

Мнение от PRASCHO » 06 Сеп 2012, 20:36

Ползвам Zaino. Не се предлага в БГ и се надявам да не е реклама. Препарат за почистване и мляко Z-10мисля беше. Поръчвам го от представителството в Англия. Супер резултат от личен опит.
Надявам се да съм бил полезен!
PRASCHO

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: Как да освежим кожения салон.

Мнение от mumford » 21 Сеп 2012, 17:27

Преди 1 месец ходих при едни автотапицери. Понеже и те бяха фенове на марката, бяха изключително любезни и ме светнаха как може да се поправят леки забележки по кожата на колата - с боя за обувки. Първоначално бях доста скептично настроен. Първо боядисах малко от едната седалка, но след като видях ефекта намацах целия кожен салон и волана. Ефекта беше уникален. Ако някой иска на 30 септември на сбирката на Железница мога да покажа за каква разлика става дума

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Как да освежим кожения салон.

Мнение от bum_bum » 21 Сеп 2012, 17:31

То половината форум си е боядисал кожата с тая боя от Метро ;)
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Как да освежим кожения салон.

Мнение от Mollov » 21 Сеп 2012, 23:01

Тая боя ще излезне УНИКАТ :D

Иначе Z-10 на Zaino наистина е един от най-добрите препарати за кожа... неслучайно го наричат "течна кожа в бутилка" ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Как да освежим кожения салон.

Мнение от bum_bum » 22 Сеп 2012, 20:57

Чак уникат не е ама бива като да се позакърпи положението :mhihi:

Аз ползвам направо боя за кожа, която се нанася с аерограф, после със запечатващ лак. Отделно има и реколориращ балсам за нормална поддръжка на леко обезцветена кожа.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Как да освежим кожения салон.

Мнение от Mollov » 22 Сеп 2012, 23:01

Тук говорим за препарат за кожа, а не боя... от препаратите за почистване, подхранване и възстановяване Z10 има малко (да не кажа почти никва) реална конкуренция.

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: Как да освежим кожения салон.

Мнение от mumford » 23 Сеп 2012, 11:32

а препарата на БМВ за кожа доближава ли се до zaino ?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Как да освежим кожения салон.

Мнение от Mollov » 23 Сеп 2012, 21:07

Не бих казал... не, че препарата на BMW е лош, но Z10-ката е доста специфична разработка, специално за да върши наистина уникална работа. Наистина е много добър.

Всъщност препарата на BMW не е нещо уникално яко... поне този за кожа... нали се сещаш, че те използват "външен производител", който в случая не е от най-добрите.

Много е важно обаче да прецени човек за какво точно му трябва "препарат за кожа". Варианти за препарат има страшно много, като различните видове "атакуват" кожата по различен начин... някои само освежават, други могат да подхранват, трети са по-сложни като химия, но пък правят чудеса... И цените са различни, разбира се. Zaino са (поне за мен) доста специфична фирма производител на авто химия и правят някои страшни препарати... на съответната цена ;) И в случая е препарат за доста добри салони или за захабени такива, които имат нужда от специално внимание.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Как да освежим кожения салон.

Мнение от koziak » 06 Мар 2013, 13:04

Днес се сдобих с комплекта за кожа на Мафра, който съдържа 3 препарата.Съдейки по цената, би трябвало да е качествен. Мисля да изчакам малко да се качи температура и ще го изпробвам и ще споделя дали си струва.
Ето това е комплекта: http://www.aviatrans.bg/catalog/index.p ... pe=product

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Как да освежим кожения салон.

Мнение от koziak » 14 Мар 2013, 19:51

Пробвах го комплекта и не съм очарован. Очаквах повече.Определено има ефект, но смятам и че с по евтините препарати ефекта ще е същият.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Как да освежим кожения салон.

Мнение от Mollov » 14 Мар 2013, 20:07

73лв ли струва целия комплект?

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook