Kumho Exsta KU36 vs. Falken Azenis 615

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Kumho Exsta KU36 vs. Falken Azenis 615

Мнение от err0r » 13 Май 2012, 1:16

Такам. Както се вижда от заглавието, тук става въпрос за двоумене между двата модела гуми, съчетаващи в себе си възможност за всекидневна употреба, както и по-добро поведение от нормалните гуми при "ентусиазирано" шофиране. Дали можем да заформим една дискусия, защото мненията в двата линка по-долу не са достатъчни да наклонят везните ми. Ценово гумите са горе-долу в един диапазон, което ги прави преки конкуренти. Трейдуерът им е еднакъв, и двата модела са "стрийт лигъл". Другото, което ще ми е необходимо, е къде могат да се закупят в България в размер 215/45-17.

Kumho Exsta XS KU36

Falken Azenis 615
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 27.08.2010
Пол: Мъж
Кара: на бензин

Re: Kumho Exsta KU36 vs. Falken Azenis 615

Мнение от Roman 1 » 17 Май 2012, 8:56

Kumho Ecsta XS KU36 в търсения размер излиза ето тук:
http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=So
Най-добре обаче да се провери по телефон дали и при какви условия могат да я доставят.
Falken сякаш са по-популярни на Запад, от колкото у нас.
В един опелски форум намерих следното мнение:
...като че ли Falken Azenis RT 615 е гумата 205/50/15 е под 80$ едната води се Street Legal или road legal слик .Изчетох бая форуми и само положителни отзиви за тях : Тихи уникалано поведение при суха настилка - като се разгреят добре работят като нормални сликове( стават лепкави) , а при дъжд от 5 възможни точки му дават 4. мисля да ги пробвам ...
(да ме прощава колегата, че го цитирам без негово знание!)
От къде и при какви условия за 80$ обаче не е ясно. :dunno:
Иначе шарката и на двата модела гуми е доста впечатляваща.
А какъв е трейдуеърът им, защото не го открих, а съм любопитен? От време на време и на мен ми минават разни мисли в главата.

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: Kumho Exsta KU36 vs. Falken Azenis 615

Мнение от err0r » 17 Май 2012, 9:02

Аз се обадих и питах за тези. Разбрахме се, че оставям 50% капаро и в рамките на 7 дни. Преди заплата ще ги поръчам, за да са тук навреме. Falken ми харесва повече като шарка, май, но официалният вносител за България (Маргел) не могат да осигурят от модела в този размер. И двата вида са с еднакъв трейдуер - 180 мисля да беше.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 27.08.2010
Пол: Мъж
Кара: на бензин

Re: Kumho Exsta KU36 vs. Falken Azenis 615

Мнение от Roman 1 » 18 Май 2012, 18:44

Вярвам, че си направил добър избор!
Аз самият харесвам по-меки (като смеси) гуми, въпреки сравнително по-бързото им износване, а на тези двете и шарката им много ми допада.
Ще ни бъде от полза след известно време/пробег да споделиш своя опит и наблюдения.
Успех!

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: Kumho Exsta KU36 vs. Falken Azenis 615

Мнение от err0r » 18 Май 2012, 20:52

Благодаря!
Смятам, че няма какво да сбъркам при избора на кой да е модел. Кумхо печели проценти за по-слабо износване и по-добро сцепление на мокро, но Фалкен е с по-готина шарка. Като ги кача и покарам, ще драсна 2-3 реда с впечатления. Едно от каранията ще е на Калояново, ако е хубаво времето, та малко се притеснявам дали меките смеси няма да пострадат там въпреки наклоните на предните колела...
Изображение

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook