Почистване на интериорните детайли от винил.

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Почистване на интериорните детайли от винил.

Мнение от IvanchoM65 » 03 Юни 2012, 14:26

Провет колеги!
Поразгледах из форума както и по други форуми, но не успях да открия конкретна информация относно почистването на интериорните детайли (черният винил по корите на вратите, барчето, таблото и др.) и тяхната предпазна подръжка.
Идеята е те да са чисти и защитени от вредните лъчи на слънцето. Пробвах няколко различни вида препарати, които обаче оставят един като повърхностен слой върху тях.

Въпраосът е какви препарати е логично и препоръчително да се използват.
1. Такива които са на спиртна основа и етерични масла.
2. Такива които са на силиконова основа.

Моля някой от колегите да сподели неговият опит, като целта е да се подновят детайлите от винил, без те да да останат лъскави. Просто да изглеждат чисти и свежи.

В заключение мога да споделя че почистващият препарат на BMW от еко серията прави чудеса с гладката пластнаса - правия чиста, освежена и матова като нова, но за винилът на вратите не ми допада. Прави ги матови и чисти, но при допир все едно лепкат.

За винилът на вратите, който е релефен и за таблото съм ползвал и двата вида препарат на BMW за табло. Този със силикон и този без.
С този без силикон ефектът е подхранени кори и табло,матови,без отблясък, но на усет при допир е като лепкава повърхността.
С другият препарат на BMW за табло със съдържание на силикон ефектът е подхранени и предпазени кори и табло, идеална на допир повърхност, Но с един неестествен блякъв отенък.

П идея на фанатиците пробвах с разреден течен перилен препарат Woolite в съотношение 1 към 4 и така постигнах матов и чист завършек на виниловите части, без лепкане, но при допир седи се едно е намазано с восък.

Моля колеги споделете как подържате винила в колите си чист, без лъскавина от разни видове млека и защитен. Благодаря предварително на всички колеги.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12340
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Почистване на интериорните детайли от винил.

Мнение от Mollov » 03 Юни 2012, 14:32

Имам няколко варианта на продукт, който е именно за поддържка на интериорни детайли... единият от тях върши много добра работа както на кожа, така и на винил... другите са предвидени именно за винил и подобни "кожоподобни" повърхности. Нито един от тях не оставя мазен повърхностен слой, или пък да лепне след апликация... става дума за:

Optimum Leather Protectant+
Poorboys Natural Look
CarPro PERL

За да не ти ставам прекалено комерсиален и в стил "само моите продукти вършат работата" можеш да потърсиш инфо в интернет за тези три препарата... :) После може и да обсъдим по-сериозно възможностите им и т.н.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Почистване на интериорните детайли от винил.

Мнение от bum_bum » 03 Юни 2012, 15:12

Аз си чистя всичко вътре с Poorboys Natural Look Dressing. Почиства много добре пластмаса и винил и оставя повърхността матова. Има и много хубав и траен аромат. 2 години след като не бях влизал в колата още миришеше добре :shock: Взех го за малко над 20лв за половин литър почти от Англия. За тия пари си е отличен препарат. Имам и по-евтин Мегиарс Куик Дитейлър мисля се казваше, който е течен и може да се ползва за бързо освежаване с доста добър ефект. Както и един Карлак, който не помня как точно се казваше, но е с нано технология и също става доста добре и ефекта се запазва доста време след това. При него нанасянето иска време, после усърдно полиране и т.н. тъй че съм го ползвал само веднъж до сега.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Почистване на интериорните детайли от винил.

Мнение от Alexch » 03 Юни 2012, 15:23

Аз ползвам продукти на Arexons - имат си специален "Спрей за поддръжка на табло- мат", който оставя матиращ слой без да се лепи прах по него. Има и много добър препарат за възстановяване в дълбочина и почистване, но той оставя леко гланц.
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12340
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Почистване на интериорните детайли от винил.

Мнение от Mollov » 03 Юни 2012, 18:37

bum_bum написа:Аз си чистя всичко вътре с Poorboys Natural Look Dressing. Почиства много добре пластмаса и винил и оставя повърхността матова. Има и много хубав и траен аромат. 2 години след като не бях влизал в колата още миришеше добре .


Natural Look наистина е много добър :yes: като за продукт без силикон си е сила... същия е и Leather Protectant+ на Optimum... него можеш да го нанасяш дори върху лайсни и брони (има доста силни UV инхибитори) чрез апликатор. PERL-а на CarPro не съм го тествал все още обстойно, но първоначалните тестове показват доста добри резултати. Преди няколко часа намазах таблото на едно Е36 (беше прилично избеляло, не бях виждал преди табло на Е36 с такова изхабяване) с Opti-Bond на Optimum и резултата беше направо екстра... върна и цвят и вкара малко блясък...

За оптимален резултат се иска системно третиране (през определен период), което също така и поддържа повърхностите в оптимална "кондиция", пък и като визия е приятно постоянно да ти изглежда "като ново".

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Почистване на интериорните детайли от винил.

Мнение от MadChicken » 03 Юни 2012, 18:53

А някой може ли да препоръча нещо за премахване на драскотини по дървените апликации (или дърво-наподобяваща пластмаса не съм сигурен)?
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10468
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Почистване на интериорните детайли от винил.

Мнение от Leon » 04 Юни 2012, 9:36

Като стана дума за винил, БМВ от няколко години много активно влагат т.нар. sensatec (сенсатек) тапицерия, която е вид винил /изкуствена кожа. Нямам много наблюдения над този материал, но дали има отделни препарати за него или се третира с такива за естествена кожа?
Never mistake motion for action...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12340
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Почистване на интериорните детайли от винил.

Мнение от Mollov » 04 Юни 2012, 9:46

Ами той сенсатек-а си е винил... ако трябва да сме честни... така че препаратите за винил ще му пасват добре... както и някои препарати за кожа, които стават и за винил :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 23.05.2008

Re: Почистване на интериорните детайли от винил.

Мнение от Poki » 04 Юни 2012, 21:36

Mollov написа:Имам няколко варианта на продукт, който е именно за поддържка на интериорни детайли... единият от тях върши много добра работа както на кожа, така и на винил... другите са предвидени именно за винил и подобни "кожоподобни" повърхности. Нито един от тях не оставя мазен повърхностен слой, или пък да лепне след апликация... става дума за:

Optimum Leather Protectant+
Poorboys Natural Look
CarPro PERL

За да не ти ставам прекалено комерсиален и в стил "само моите продукти вършат работата" можеш да потърсиш инфо в интернет за тези три препарата... :) После може и да обсъдим по-сериозно възможностите им и т.н.


Poorboys Natural Look това в България може ли да се намери ?

Също така, как е най-удачно да се разнася препарата ? С някакъв обикновен парцал, кърпа, някаква гъбичка ?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12340
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Почистване на интериорните детайли от винил.

Мнение от Mollov » 04 Юни 2012, 22:04

Може да се намери, да :) Аз съм вносител на продуктите на Poorboys (и не само) :)

viewtopic.php?f=63&t=297756

Иначе вариантите за апликация са два - или пръскаш на детайла и разнасяш с микрофибър, или пръскаш на микрофибъра и разнасяш тогава...

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook