Внимавайте, при монтаж на гуми ги мажат с грес

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 29.10.2007
Местоположение: в град без закони
Пол: Мъж

Внимавайте, при монтаж на гуми ги мажат с грес

Мнение от agent smit » 06 Юни 2012, 15:39

При монтажа на гуми към джантите, мажат с грес монтажната повърхност на гумите. :evil: :banghead: :ranting: :++ :maad: :bang: При това във всеки сайт за гуми в секцията съхранение на гуми си пише, че гумите трябва да се държат далеч от каквито и да е петролни продукти бензин, дизел масла и др., камоли да се мажат с грес. Това води буквално до разтваряне на гумите, те не са маслоустойчиви. Гумите стават опасни за каране, изкривяват се и не се знае кога могат да се разпаднат. Не ми се мисли до какво може да доведе това при движение с висока скорост? За мен тези хора са за затвора. За каква безопасност на движението говорим, след като никой не контролира тези гумаджийници, от които някои явно нямат понятие от гуми. И това се прави в гумаджийница работеща от поне 10 - 15 години, намира се в Стара Загора на бул. Славянски след моста срещу фабриката за олио в посока Бургас. За мое съжаление попаднах именно на тях. Отидох за монтаж на две нови гуми, добре че влязох вътре да видя какви ги върши "специалиста". До машината за монтаж имаше една кофа, поне 20kg грес на привършване. На колко ли коли гумите са пред разпад? Попитах да не би да мажите гумите с грес, момчето отговори ами да с какво да ги мажем с вода ли? Казах му да спре монтажа и да избърше гумата от греста, после си тръгнах да си измия гумата с вода и сапун. Известна част грес беше вече попила. :bang: Има си специална паста за монтаж на гуми, те явно не знаеха. Вие какво мислите? Аз съм крайно разочарован. Мислех си, че това явление е останало в миналото, в зората на масовите гумаджийници преди 15 години когато пак ми бяха намазали гуми с грес при монтажа, които в последствие се бяха изкривили и при демонтажа хвърчаха парчета гума от тях.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Внимавайте, при монтаж на гуми ги мажат с грес

Мнение от Zagy » 06 Юни 2012, 15:55

Аз досега където и да съм ходил - мажат контактната повърхност на гумата с джантата с някава гъста черна асфалтова или каучукова течност :dunno:
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Внимавайте, при монтаж на гуми ги мажат с грес

Мнение от maxpower » 06 Юни 2012, 16:45

Има си монтажна паста и е бяла на цвят, по нашенски си и' викаме сапун. На външен вид прилича на лой :mrgreen:
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 29.10.2007
Местоположение: в град без закони
Пол: Мъж

Re: Внимавайте, при монтаж на гуми ги мажат с грес

Мнение от agent smit » 10 Мар 2013, 12:28

Пак ми намазаха гума с грес в Стара Загора на 09.03.2013 :banghead: :censored: в гумаджийница "Ласка" на бул. Никола Петков срещу СБА. Отидох в края на работния ден с проблем доста омекнала, явно спукана гума. Свалиха я от колата и започнаха да мокрят с вода само между гумата и джантата. Четирима "майстора" я гледаха. Стори им се, че изпуска от там и демонтираха гумата от джантата. С телена четка тръкнаха два - три пъти по ръба на джантата и извадиха кутията с грес. :bang: На нея пишеше грес Приста, зеленикава на цвят и намазаха обилно джантата и гумата по контактните повърхности, съответно монтираха я, балансираха я (малко им се досвидяха новите баланси) и я сложиха на колата. Цена 10 лева на касата без касова бележка. Не ми се щеше да се разправям за "гресирането", защото по това време едва ли щях да намеря друго място за ремонт, а и гумата става най-много за още един сезон. След 2 часа отивам при колата да тръгвам на път и гумата пак мека, почти стъпила на джанта. Сложих резервната, защото така нямаше как да се придвижа до най-близката бензиностанция за напомпване.
Ако някой гумаджия от Стара Загора чете това, хора вземете да се образовате малко. Всеки ден поставяте в опасност десетки хора! Не е трудно да отворите някой сайт за гуми и да прочетете секцията съхранение на гуми. Дано можете да четете. Ще ви помогна ето например тези:
http://www.continental.bg/www/gumi_bg_b ... ge_bg.html
http://www.michelin.bg/tyres/learn-shar ... f-the-tyre

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Внимавайте, при монтаж на гуми ги мажат с грес

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Мар 2013, 6:48

Колега, как все ги намираш такива бе? :mhihi:
Като нямате гумаджии, ела до Казанлък, тука си мажат с бяла паста(поне където аз ходя)и няма проблеми. Че и от работата си разбират. :mhihi:
Това "Ласка" като е на Никола Петков някъде до Парк Мола ли е? Питам, че пази боже да закъсам с проблем в гумите до Стз и вероятно ще съм близо до някой мол...хахахахаха...бахти кошмарите имаш. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: Внимавайте, при монтаж на гуми ги мажат с грес

Мнение от Bavarishe » 25 Мар 2013, 20:51

вода и сапун или монтажна паста.Не бих намазал гумата на никой с нещо различно от това. :shock:
ТДС - Турбо Див Селянин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 29.10.2007
Местоположение: в град без закони
Пол: Мъж

Re: Внимавайте, при монтаж на гуми ги мажат с грес

Мнение от agent smit » 02 Апр 2013, 0:49

Ето къде се намират въпросните гумаджийници, отбелязани с червени точки.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: Внимавайте, при монтаж на гуми ги мажат с грес

Мнение от павката » 07 Апр 2013, 9:09

това нещо само съм го чувал,а то било често явление в зарата :clap:
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook