Въпрос за зимни гуми FALKEN

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d
Мечтае да кара: Боинг 747

Въпрос за зимни гуми FALKEN

Мнение от vortep » 31 Окт 2012, 9:19

Здравейте колеги, понеже старите ми зимни гуми няма да се представят добре и тази зима искам да си взема нови, но бюджета ми е около 600лв +- 20,30 лева. Та съм се спрял на falken hs 449 eurowinter. Има ли някой наблюдения и впечатления от тези гуми да сподели?.
В теста на ADAC за тази година видях, че на сняг не са се представили много добре.
И ако някой може да ми препоръча около тази сума някакви гуми съм отворен за предложения!

Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Въпрос за зимни гуми FALKEN

Мнение от ilia1984 » 31 Окт 2012, 10:39

Колега има вече тема за зимните гуми viewtopic.php?f=4&t=314746

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Въпрос за зимни гуми FALKEN

Мнение от Maxmadness » 31 Окт 2012, 14:33

Колега аз си купих от avtogumi.bg 2 такива фалкена на цена 147 лева,и ще видя как ще се представят,гумата ми изглежда хубава..а относно това за ADAC за мене е пълен ташак и чиста рекламна политика.2010 година купих колата и нямах зимни гуми,и съвсем случайно попаднах на Dunlop sp wintersport 3d и ги купих.Същата зима брах много ядове и ме бутаха през 10 метра и изобщо не съм доволен от тази гума затъвах постоянно на сняг :yes: Сега сигурно много колеги ще скочат да ми кажат колко хубава е тази гума,но или не съм случил на гуми или нещо друго,ФАКТ е че тези гуми точно 2010 бяха НОМЕР ЕДНО в теста на ADAC....а аз без изобщо да знам,че са номер 1 в ADAC си ги купих ей така просто попаднах на тях..много ядове имах зимата колега затъвах постоянно,така че тоя ADAC недей го гледа....купи си маркови гуми просто да не са Sailun,Everest,Westlake,Wanli и такива прочие боклуци. :yes:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d
Мечтае да кара: Боинг 747

Re: Въпрос за зимни гуми FALKEN

Мнение от vortep » 31 Окт 2012, 16:02

Супер си :yes: ! Аз съм се навил от 1 седмица за тези гуми и това беше капката която ми трябваше че да ги поръчам :yes: . Просто се чудех дали да не ги хвърля тези пари за някаква топ марка но да са втора употреба. Но след 2-3 огледа на Michelin i Vredestein за по 500-550лв и те вярно на по една година ама смляни от каране, та реших нови взема.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Въпрос за зимни гуми FALKEN

Мнение от frizzante » 31 Окт 2012, 16:40

Аз съм с такива 195/65 15 4 бр. нови ги взех, 1 сезон съм карал, много съм доволен и проблеми не съм имал. Миналата зима не е като да не валя сняг...навсякъде си драпах с тях. Нито 1 закъсване...съседа кристал монтеро на фулда и с предно пет-шест пъти го бутахме на едно възеишение а аз със задното си манавах лайк а бос от там...хахаха
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d
Мечтае да кара: Боинг 747

Re: Въпрос за зимни гуми FALKEN

Мнение от vortep » 31 Окт 2012, 21:22

:bowdown: поръчвам ги :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E36coupe320

Re: Въпрос за зимни гуми FALKEN

Мнение от thugmc1 » 09 Ное 2012, 18:17

колега за фалкен специално летните са мн добри аз съм с такива и сцеплението е мн добро
а за зимни аз съм мн доволен от унирояла за мен тази гума е супер минах по места дето съм си мислел че няма как да стане но то ставаше :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 14.09.2009

Re: Въпрос за зимни гуми FALKEN

Мнение от tarzio » 17 Дек 2012, 21:29

Maximilian-E46 написа:Колега аз си купих от avtogumi.bg 2 такива фалкена на цена 147 лева,и ще видя как ще се представят,гумата ми изглежда хубава..а относно това за ADAC за мене е пълен ташак и чиста рекламна политика.2010 година купих колата и нямах зимни гуми,и съвсем случайно попаднах на Dunlop sp wintersport 3d и ги купих.Същата зима брах много ядове и ме бутаха през 10 метра и изобщо не съм доволен от тази гума затъвах постоянно на сняг :yes: Сега сигурно много колеги ще скочат да ми кажат колко хубава е тази гума,но или не съм случил на гуми или нещо друго,ФАКТ е че тези гуми точно 2010 бяха НОМЕР ЕДНО в теста на ADAC....а аз без изобщо да знам,че са номер 1 в ADAC си ги купих ей така просто попаднах на тях..много ядове имах зимата колега затъвах постоянно,така че тоя ADAC недей го гледа....купи си маркови гуми просто да не са Sailun,Everest,Westlake,Wanli и такива прочие боклуци. :yes:


При мен сценария с Dunlop-a беше същия, не искам да я виждам вече тая гума, много прехвалена !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 649
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: Европа
Кара: Е91 325i N53

Re: Въпрос за зимни гуми FALKEN

Мнение от Georgieff » 20 Дек 2012, 11:03

Кажи после дали си доволен от този Фалкен. Цената е много добра, но имах съмнения в качеството.
Още едно НЕ за Dunlop 3D. Тези гуми ме отказаха изобщо от марката дънлоп. Оказаха се криви и нямаха балансиране. Трима гумаджии си играха с тях по 1 час и с по-малко от 200 грама тежести не си тръгвах.
Много добри впечатления от Нокиан имам.
Touring & windsurf club

Dicky Wolf
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 25.02.2007
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: Z4M Roadster

Re: Въпрос за зимни гуми FALKEN

Мнение от TsvetanVR » 21 Дек 2012, 18:06

Бих ви помолил да споменавате цялата информация за гумите, които сте тествали и препоръчвате/не препоръчвате (размер, дот, товарен, скоростен индекс), както и на каква кола са карани и как са карани, защото иначе всичко е много относително. ;)
Изображение

I wanna leave you far behind....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d
Мечтае да кара: Боинг 747

Re: Въпрос за зимни гуми FALKEN

Мнение от vortep » 06 Яну 2013, 23:17

Аз си взех Falken HS449 скоростен индекс Т ДОТ 2412 на Е46 320д. Пробвах ги на лед тръгва, спира много добре, тръгването даже ме изненада приятно понеже за да си вляза в паркинга трябва да спра и да тръгна по едно баирче 3-4м но е доста стръмно и си тръгна без проблем. На стегнал сняг при температура около -6 също добре се представят, но на разкашкан сняг около 10cm при +1 градус :no: . На сухо и мокро обаче са като залепнали за асфалта много са добре, но това най-вероятно ще е само тази зима защото са още нови и много много меки те са почти като пластелин на пипане. Като цяло съм доволен за тези пари, но още не е имало сериозна зима, като падне по дебел сняг ще пиша пак. Иначи ако имах още с по 50лв за гума за даване бих си взел Continental :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Въпрос за зимни гуми FALKEN

Мнение от Gqbriel » 07 Яну 2013, 12:13

Georgieff написа:Кажи после дали си доволен от този Фалкен. Цената е много добра, но имах съмнения в качеството.
Още едно НЕ за Dunlop 3D. Тези гуми ме отказаха изобщо от марката дънлоп. Оказаха се криви и нямаха балансиране. Трима гумаджии си играха с тях по 1 час и с по-малко от 200 грама тежести не си тръгвах.
Много добри впечатления от Нокиан имам.


А джаните пробвал ли си да изправяш ?Че 200гр са мнооого криви гуми/джанти...
С дънлоп 2 години задни - една без тежести другата много малко,с проверени за кривини джанти - предни с минимални тежести - тука е относително- как са съхранявани гумите ,как са карани и т.н така генерално - не мисля,че е достоверно :dunno:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 649
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: Европа
Кара: Е91 325i N53

Re: Въпрос за зимни гуми FALKEN

Мнение от Georgieff » 29 Яну 2013, 12:20

Gqbriel написа:
Georgieff написа:Кажи после дали си доволен от този Фалкен. Цената е много добра, но имах съмнения в качеството.
Още едно НЕ за Dunlop 3D. Тези гуми ме отказаха изобщо от марката дънлоп. Оказаха се криви и нямаха балансиране. Трима гумаджии си играха с тях по 1 час и с по-малко от 200 грама тежести не си тръгвах.
Много добри впечатления от Нокиан имам.


А джаните пробвал ли си да изправяш ?Че 200гр са мнооого криви гуми/джанти...
С дънлоп 2 години задни - една без тежести другата много малко,с проверени за кривини джанти - предни с минимални тежести - тука е относително- как са съхранявани гумите ,как са карани и т.н така генерално - не мисля,че е достоверно :dunno:


Джантите си бяха абсолютно прави и на тях карах и комплект летни гуми Нокиан почти без тежести. Тези некачествени дънлопи ги продадох в крайна сметка на един, който много му харасваше грайфера и цената (предупредих го все пак) и после и той ми каза, че неговият гумаджия ги слагал 2 часа на неговите джанти. Някак си не ми се вижда достоверно джантите ми да се изкривяват зимата и да се изправят лятото сами, както и другите джанти и те да са криви. Колкото и генерално и/или недостоверно да ти звучи. Този проблем гумите го имаха от момента на закупуването им, така че не виждам какво общо има с това как са карани и съхранявани (ДОТ им беше от същата година). Възможно е да съм попаднал на смотана бройка, а ти на качествена - много е по-вероятно и достоверно, не мислиш ли? :dunno:
Touring & windsurf club

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Въпрос за зимни гуми FALKEN

Мнение от Gqbriel » 30 Яну 2013, 12:00

Мисля,но гуми с джанти и гуми без джанти се съхраняват по различен начин..
Познати с дънлоп много - никой не е казал лоша дума особено за кривина...ако са купувани нови и джантите са прави 200гр са дефектни гуми,както има дефектни милионстоки,но това не прави 1 продукт некачествен- връщаш и взимаш други ;)
Но ако с били прави. А ти си с прави джанти - в последствие 200гр - замисли се как и куде си карал,дали са били с правишно налягане и т.н
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 649
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: Европа
Кара: Е91 325i N53

Re: Въпрос за зимни гуми FALKEN

Мнение от Georgieff » 30 Яну 2013, 16:28

Пак ти казвам - гумите съм ги купил нови с ДОТ от същата година - беше отдавна 2008 година мисля. Гуми втора употреба не съм купувал никога.
Ти обаче продължаваш да си пееш твоето.
Не ги върнах, понеже монтажът беше включен в цената, съответно гумаджията явно просто си замълча, сложи си им там тежестите, и си мърмори под носа нещо - не съм го разпитвал, а и бързах.
Чак на следващия монтаж друг гумаджия (с машина за изправяне на джанти и ги провери), ми обясни как стоят нещата и нямаше как да ги върна след 1 година, понеже трябваше да се разправям с "експерти" които да ми обясняват как съм карал и как съм съхранявал.

Не мога разбера какво толкова лично приемаш качеството на моите гуми - да не си търговец и ти? Или представител на "Дънлоп"?
Може да имаш и 100 доволни приятели с "Дънлоп", но това не прави моите гуми по-качествени.

Освен това форумът е за споделяне на мнения, а не за безсмислени спорове и "експертни оценки" относно "достоверността" на мненията. Както виждаш, моето мнение не е единственото отрицателно такова.
Така че "експертните знания" за шофьорските ми умения и съхраняването на гуми, си ги запази за себе си или пусни образователна тема по въпроса, вместо да се заяждаш.
Гуми Дънлоп повече така или иначе няма да си купя. Колегата от форума, който ми ги продаде (тогава купихме няколко комплекта, но само моите се оказаха некачествени), също не съм го търсил. Не ми се занимава, а и знам че само ще си изгубя времето.
Успех със следващите гуми!
Touring & windsurf club

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook