Смяна на масло - къде и колко ?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 30.08.2008
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: E92 335d

Смяна на масло - къде и колко ?

Мнение от vvaskoo » 27 Ное 2012, 11:41

Здравейте колеги ,

Налага ми се спешно да пътувам до БГ а и 2те ми коли са за смяна на масло и "vehicle check" каквото и да значи това . Не ми са рискува да карам 3000+ км със старо масло а не мога да намеря никой в УК който да ми направи сървиз в близките 2 дена. Кажете кой са БМВ дилърите в БГ , препоръчително да е в СФ или Варна и кой са за предпочитане . И долу горе какви са цените за смяна на масло и vehicle check ? Дали ще има проблем ако колата не е с БГ регистрация ? Още не съм сигурен с коя кола ще бъда или ще е е90 320д 177 или 635д .
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F34 320d, E46 318i
Мечтае да кара: F30 M3
Детайли за колата: 320d GT '13 N47T
318i '98 M43TUB19

Re: Смяна на масло - къде и колко ?

Мнение от mistyrain » 27 Ное 2012, 11:47

В софия са Камор и Дару Кар колега, за цени немога да ти кажа аз лично че не съм аз за там :)

Дару - http://www.darucar.bg/index.php?show=contacts

Камор нещо не ми се отваря - http://www.bmw-kamor.bg/

Удари им една шайба и те ще ти кажат кое колко и дали ще може с чужди номера. Така най-сигурно поне според мен.

успех.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 27.07.2010
Местоположение: София
Кара: '09 E92 N47; '08 E60 N53B30
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: RIP E39 2010-2019 :(

Re: Смяна на масло - къде и колко ?

Мнение от goguma » 27 Ное 2012, 12:01

635d в гаранция ли е още? Този "vehicle check" може да е част от интервалната схема за профилактични прегледи. Самият "чек" мисля че беше проверка на ходовата част, всички течности, проверка за течове, както и диагностика на някои детайли. Питам дали е в гаранция, защото ако е, то маслото + чека би трябвало да са ти безплатни.

Но щом отваряш тема и питаш за цени, предполагам е извън гаранция. Така че за тоя "чек" + смяната на маслото и филтрите на 635д ще те опърлят едно минимум 450-500 лева, пък дано не излязат още проблеми от диагностиката :confused:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Смяна на масло - къде и колко ?

Мнение от Gqbriel » 27 Ное 2012, 13:39

goguma написа:635d в гаранция ли е още? Този "vehicle check" може да е част от интервалната схема за профилактични прегледи. Самият "чек" мисля че беше проверка на ходовата част, всички течности, проверка за течове, както и диагностика на някои детайли. Питам дали е в гаранция, защото ако е, то маслото + чека би трябвало да са ти безплатни.

Но щом отваряш тема и питаш за цени, предполагам е извън гаранция. Така че за тоя "чек" + смяната на маслото и филтрите на 635д ще те опърлят едно минимум 450-500 лева, пък дано не излязат още проблеми от диагностиката :confused:


Зависи и кои филтри ще сменя
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 27.07.2010
Местоположение: София
Кара: '09 E92 N47; '08 E60 N53B30
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: RIP E39 2010-2019 :(

Re: Смяна на масло - къде и колко ?

Мнение от goguma » 27 Ное 2012, 14:43

Gqbriel написа:
goguma написа:635d в гаранция ли е още? Този "vehicle check" може да е част от интервалната схема за профилактични прегледи. Самият "чек" мисля че беше проверка на ходовата част, всички течности, проверка за течове, както и диагностика на някои детайли. Питам дали е в гаранция, защото ако е, то маслото + чека би трябвало да са ти безплатни.

Но щом отваряш тема и питаш за цени, предполагам е извън гаранция. Така че за тоя "чек" + смяната на маслото и филтрите на 635д ще те опърлят едно минимум 450-500 лева, пък дано не излязат още проблеми от диагностиката :confused:


Зависи и кои филтри ще сменя


Тези, които принципно се сменят при всяка смяна на двигателно масло - маслен и въздушен. Ако желае може и горивния да си смени, него май го даваха на всеки 2 смени на двигателното масло и той да се сменя :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Смяна на масло - къде и колко ?

Мнение от Gqbriel » 27 Ное 2012, 15:08

goguma написа:
Gqbriel написа:
goguma написа:635d в гаранция ли е още? Този "vehicle check" може да е част от интервалната схема за профилактични прегледи. Самият "чек" мисля че беше проверка на ходовата част, всички течности, проверка за течове, както и диагностика на някои детайли. Питам дали е в гаранция, защото ако е, то маслото + чека би трябвало да са ти безплатни.

Но щом отваряш тема и питаш за цени, предполагам е извън гаранция. Така че за тоя "чек" + смяната на маслото и филтрите на 635д ще те опърлят едно минимум 450-500 лева, пък дано не излязат още проблеми от диагностиката :confused:


Зависи и кои филтри ще сменя


Тези, които принципно се сменят при всяка смяна на двигателно масло - маслен и въздушен. Ако желае може и горивния да си смени, него май го даваха на всеки 2 смени на двигателното масло и той да се сменя :)


Toва принципно ми е много интересно - няма принципи има сервизни интервали!
А за картерните газове - да не е вечен?

Затова зависи - ако иска и въздушния да не сменя - голяма работа...едно масълце и маслен пред блока и фърст дъ бест :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook