Фирма "D&N" ли??? Аре нема нужда!!!

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 5.02.2006
Местоположение: Шопландия

Фирма "D&N" ли??? Аре нема нужда!!!

Мнение от Putzmeister » 29 Апр 2006, 16:51

Имало едно време (преди 2 месеца) едно BMW Е30 с M40B16, което отишло в сервиза на D&N - Подуяне, защото му казали, че там работят добре и качествено , да си направи преглед…
Дигнаха ми колата, гледаха и казаха: 2 амортисьора SASHS с праховите, дясна кормилна щанга, предни накладки и предни дискове и заковаха 552.45лв с труда на майстора Стойчо. Първото беше, че работиха 3 часа, а обещаваха за 1.5 часа. После осъзнах, че предницата вози много меко, ама адски меко, а по спирачките нашите знаеха, че се прибирам 5 минути преди да пристигна. 2 дена след “ремонта” предницата почна да тропа, но тоя път отидох при приятел и там: изненади. Осъзнах, че са ми сменили само една кормилна щанга, на цена(без труд) 83лв.; не са видяли, че е за смяна и една вселенова втулка и добре че не се отрепах ; и най-бруталното беше, че с една ръка, като бутах предната гума на височина, тя правеше ход около 10 см.
После 2-3 щях да се отрепам като куче при остри завои и реших да ги тествам новите на стенд – амортисьопи на полувин месец бяха на жълтата зона. Признаха ми гаранцията и казаха, че ще ги сменят, но трябвало да дойде камиона от Германия, щотото те имали само 1 в наличност. И голямото чакане започна: казаха че до 2 седмици ще дойде, минаха, звънях през ден, днеска – утре...месец и полувина чакам камиона, който за мен беше като керван от камили. 1 седмица след като дойде трябваше да складират стоката....абе....нямам нерви да съм бесен вече. Но най-хубавото – дойдоха 2 камиона и в тях, общо, имаше 1 амортисьор, а онзи, от преди 2 месеца близо, го продали!!! Опитаха се да ми пробутат KRV за същите пари, като ме убеждаваха че са еднакви, а после, човек от техния сервиз ми каза:”Зае*и ги тея TRV! Нема такива боклуци...”. Това е само една бримчица от плетеницата им от лъжи и лицемерщинство гнусно!!!
И сега чакам втория камион....
За оптимистите: научих, поне, че преди да си сменям амортисьори – задължително на стенд. И след като ги сменя – пак! Така си откупувам главата за 5 лева – цената на теста.
Приказката е с отворен край, за мое съжаление, и ако се види светлина или развитие, поемам отговорност да ви държа в течение.
Чудех се дали да си губя времето с тея тъпаци, като пускам тема, но вие, колеги, ми помогнахте за бая неща и сега искам да ви върна жеста: Не си губете времето, нервите, парите и колите в D&N, защото е перфектно безмислено!!!
Дай 102% от себе си! Винаги...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Мнение от veso VTK » 29 Апр 2006, 17:57

---Колега.Ако имаш подписан договор с тях за услугата,няма да имаш грижи.Те в тоя случай трябва да те обещетят.Само спомени съществителната думичка АДВОКАТ пред тях и си гледай шоуто.Добре е че споделяш този проблем с другите от форума.Този сервиз вече е загубил много потенциални клиенти.Дано и други като теб алармират за подобни некоректни сервизи :roll: .Благодарности и успех.Дано всичко се оправи по колата. ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 5.02.2006
Местоположение: Шопландия

Мнение от Putzmeister » 02 Май 2006, 11:27

Идеята за обезщетението ми допада много, защото все ще намеря малко свободно време и ще бръкна в торбата с нервите за да се поборя, поне веднъж, за правата ми. Така че, колега, ако знаеш конкретно за какво разумно обезщетение да се боря, ще съм ти много благодарен.
Благодаря ти, предварително.
Дай 102% от себе си! Винаги...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Мнение от vld » 17 Май 2006, 11:21

Колега мен за последен път ме разочароваха преди два месеца като ми казаха че на печката ми ангренажния ремък е с три ролки по 60 лв. и ремъка 100лв и труд 80лв. и аз :shock:
И преди ми се е случвало да ме товарят но тогава просто си тръгнах и добре че не се съгласих да ми вземат двойно.
Така че там повече НЕ :!:
Оказа се че колата ми е с една ролка

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 23.07.2005
Местоположение: Plovdiv

Мнение от blagoz » 29 Май 2006, 1:06

Не мога да се сдържа да коментирам, че и в Пловдив D&N са също толкова "компетентни". Два примера:
Карам колата и искам да ми сменят съединител. Искаха ми талона записаха каквото ги интересува обявиха цена-приех е. Казаха ми в 16.00 да ида да си я взема. Към 15.00 ми се обаждат от офиса им и ми обясняват, че видиш ли сега, тоя съединител дето са мислили, че ще е- не бил той, а някакъв който бил с 80лв. повече и ме пита какво ще правим, щото били разглобили ? Казах сглобявайте!
Почнаха пазарлъци накрая кандисах да доплатя 10 лв.

След няколко месеца нещо почна да ми тропа по дупките от към предницата отивам при тях на диагностика. Още си пазя листа с части за смяна- 2 предни амортесора с тампона от горе и....абе комплект, една кормилна щанга, 2 биалетки, 2 големи тампона на носачите-цена с труд около 500 лв. Питам ги като ги сменя утре тези неща и това тропане не изчезне, какво правим?? Отговоря ми " е тогава ще го търсим от какво може да е"! Смених само тампоните на носачите- не помогна. После във времето смених и амортесори и биалетки - не помогна. През това време обикалям и по други сервизи , гледат и викат предницата е бетон от другаде е чукането. В един сервиз ми свалиха десния Макферсон( аз твърдях че чувам шум от ляво) и ме убеждаваха, че е дефектен новия ми амортесор, добре че шефа на магазина от където ги купих беше по това време в Германия та да не му тровя нервите. Един ден е качих на канал и видях че ми е разбит шарнира. Оправих го и всичко заспа след повече от 1 год. обикаляне по сервизи.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 7.06.2006
Мечтае да кара: kon

Мнение от edrabuca » 08 Юни 2006, 22:43

D&N >
Целта на компанията от самото и създаване е да бъде един от основните играчи на българският пазар. При създаването си ,компанията решава да поеме риск предлагайки скъпи, но висококачествени продукти
на най-реномираните немски производители
на несигурния български пазар.
Поведението на клиентите през годините показва, че поетият в началото риск, се превръща в най-голямо ни преимущество....



:roll: ъъ...таковаа..клиентите имат поведение
което оправдава поетите от собствениците рискове :) хахаха
а именно да се превърнат в един от ГОЛЕМИТЕ ИГРАЧИ :)
ае, хаирлия да е :)

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 7.06.2006
Мечтае да кара: kon

Мнение от edrabuca » 08 Юни 2006, 22:44

Варна
ул. Хр. Смирненски-автосервиз Роза
Тел. (052) 302 221, 331 708

Автосервизът предлага следните услуги:

Компютърен стенд за амортисьори
Смяна на амортисьори
Смяна на съединител
Ремонт на ходова част
Смяна на ремъци масла и филтри
Реглаж на фарове и електроуслуги
Автомивка

мноо яко...не го знаех тоя сервиз. ама сега вече съм му фен
:help:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 8.01.2005
Местоположение: софия

///

Мнение от paf40 » 18 Юни 2006, 22:20

лелелее как те баламосват значи в БГ вносител на сакс е В&Д една фирма в която като влезнах в склада получих удар имат целия каталог на сакс от аморисиори до съединители по 20тина броя и то в по малкия склад в сф за Д и Н и те внасят закс ама слаба работа
внасят по малко че да има за повече
а за трвто по принцип феби копува части от тая не извесна фирма и ги пакетира сметни сам за какво качество говорим
а за накладките един савет от мен щом свирят значи са ти зели твърди накладки демек по евтини с по твърдо феродо което ще ти изяде и дисковете по бързо :help: :help: :help:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 21.06.2006

Мнение от Gercho » 21 Юни 2006, 14:13

Не можеш ли верно да се пробваш да ги съдиш тия. ?едно писъмце до комисията за защита на потребителя?
Каква е разликата между гущера?


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Мнение от sonny » 21 Юни 2006, 19:28

Скоро правих колата на един клиент, дойде с оплакване, че нещо тресе. Мотора се тресеше като обезумял, свалих му скоростите и намерих чисто нов притискател сакс, закупен от ДиН преди няма и 3000км, този притискател беше по-крив от икарус след удар в трамвай, сложих му на човечеца един притискател, също сакс ама на 20 години излезнал от завода в мюнхен, монтиран на некое е28, и колицата на човека заспа, така че аз сакс повече от БГ няма да си купя, без значение кой го внася. Имам още примери с части закупени от ДиН ама ще си замълча.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 5.02.2006
Местоположение: Шопландия

Мнение от Putzmeister » 22 Юни 2006, 19:40

Благодаря ви за мнинията и информацията.
Хубавата новина, е че от вече седмица съм с новите амортисьори и ИМА голяма разлика - щом и тропането във волана ми спря, значи....А за суматите намръщени криви физиономии да не говорим. Да се почувства човек неудобно, че ги притеснява. И колко "велики" бяха, че не ми взеха пари за рекламацията....тотална псевдарщина!
За накладките - по-оправиха се, но при силно и рязко натискане си посвирват. Но поне вече е поносимо!
За съдене и права - не съм се отказал - 3 месеца след като е констатиран дефекта са ми сменени амортисьорите. Имам документи, които да го потвърдят, сега просто съм в сесия и нямам необходимото време. Ако вие познавате човек, който е напълно наясно с подобни ситуации - говоря за правно лице - пишете да се консултирам, най-малкото поне, с него.
Благодаря ви :)
Дай 102% от себе си! Винаги...

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 18.07.2006

В&Д са яка фирма за авточасти

Мнение от elton » 18 Юли 2006, 13:15

както каза колегата - за ЗАКС и ЛЕМФЬОРДЕР само в В&Д - ако направиш запитване на страницата им - получаваш 10% отстъпка.

много са заки и до момента ме кефят много - веднъж не са ми казали "НЯМАМЕ" какъвто е случая с Д&Н.

страницата им е www.vdauto.com

аре - па да не ни се налага да им ползваме услугите много много

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 27.06.2009

D&N

Мнение от eni » 27 Юни 2009, 12:27

Приятели от този сервиз нямам думи. Искам само да им драсна клечката и верваите ми скоро ще ги четет по вестниците тия копелдаци мазни. Аз конкретно съм "супер" доволен от този в Овча купел 2. Така ми оправиха всичко че няма и да ви разказвам щото издивявам. От тунинга ми на 2 години направиха електрокар само щото имах неблагоразумието да им се доверя за една смяна на ремак, филтар и масло. Са колата ми мяза като да са я удряли челно. Даже и капака ми е крив след като си я взех. Като завивам свисти заплашително и варви по зле и от БГ електрокар. Даже и те се набират повече. Познайте как ми я изписаха. Хаха Годна за употреба ..мам бяха забравили да допълнят от кои. Преди това карах ниссан и бях забравил какво е ваобще сервиз. Е сега си припомних защо още навремето преди Нисана ми исках да ги убивам кадет ги видя повечето пишман майстори. Сега им я върнах да си я видят пак и познайте. Малее кво разглабяне падна и пак нищо. Компщтъра давал че няма грешки, ама що така тракала кат все едно са и иазвадили всички колекторни траби и са изляли масата на скоростите не се сещали та пак щели да я разглабят. Сега забърквам молотовката и ха не я оправиха ха БУМ. Що не си отидох в официалния сервиз и аз незнам, даже не ви прочетох "благодарственните" мненията и в форума. Ма нищо. Аз не съм от кротките. Чупим кокали на такива боклуци наред. Та никога повече да не се опитват да се захващат с ремонти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 25.11.2008
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E38

Мнение от el_toro » 07 Юли 2009, 22:08

хаха ужас тия са за убиване!
Преди време и аз ходих при тях уж специалисти и сам тотално разочарован.
1.Д&Н подуене : Качиха ми колата, че имах едно пукане леко , което се появяваше при определени условия( тампон на кривия носач се оказа) и се почна --- тия седмици са им много слаби окачванията.. и тн. Накрая стигнаха до следното -- центр. корм. щанга , втулка на хебела и не си спомням вече , какво още за около 900лв, но не е лошо да смениш и амотисъорите
Взех си колата, събрах си частите-щангата и втулката от други места и си смених нещата при съфорумец.Пукането обаче не се махна и след няма и 1000км отново реших да пробвам на друго място дали ще помогнат
2.Д&Н овча купел
Минах тест на амоптисьорите -- всичко 6 -- изненада
Тези пък още с вдигането разбраха, че имам цент. кормилна за смяна -- смях ... стигнахме до тампоните на носачите били тръгнали и трябвало да се сменят целите носачи, но било най-добре да се сменят комплект и четирите --- ченето ми падна. Дават ми поръчката на края 1200лв.( сълзи само дето не ми потекоха) Питам ги аз само тампоните не може ли да сменим, че съм чувал , че са железни носачите и подлежат на смяна, при което тоя се понасра - " дупето със седмицата не било толкова тъпо". Ами то може, но шарнирите може скоро да се разбият , така че смяна му е майката .При което бесен реших и аз да го похлъзна и му казах, че цент.щанга е сменена преди 1000км в Д&Н Подуене , при което тоя вече блокира тотал и взе да гледа пак отдолу - " ми то пука много леко , даже почти не се усещало, но май идва от накрайника.= ххахаахххаа
След поредната порция смях и нерви
Запалих и отидох при същия съфорумец -- сменихме тампоните и колата стана като нова........
Като заключение мога да кажа , че тези като видят БМВ и Мерцедес полудяват, а и като се направиш на небрежен и неразбиращ хептен!
Представям си ако е била някоя мацка -- направо главата от кръста ще и махнат.
Така че мога и аз да ви диагностицирам ходовата част на изуст:
Е34 и Е38 ЗАДЪЛЖИТЕЛНО: предни амортисьори и центр. корм. щанга
за Е39 носачи и рейка
и тн. да ме прощавт колегите ако съм пропуснал някой модел
Поздрави

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 10.07.2009

Мнение от ralitsa yordanova » 10 Юли 2009, 15:45

Като една неразбираща "мацка" и аз се подлъгах да отида при тези мизерници, за сажаление чак на второто ходене осъзнах, че не им е читава работата, след като ми взеха тройна сума от договорената и написана на едно розово листче предварително...
Няма да навлизам в подробности как ме измамиха, че още ме е яд, но определено шарнирите са им коронен номер, а да не говорим колко неща умишлено повредиха с надеждата, че сам бездънна яма на доходи за тях... Дано поне частите, които смениха или твърдят, че са сменили издържат.
Хора, не се лъжете, Д&Н са мошеници!
P.S. Аз ходих в сервиза в Младост 2.

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook