Монтаж на CCFL в София?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e46

Монтаж на CCFL в София?

Мнение от Empty_Head » 27 Фев 2013, 19:43

Здр видях че има и други такива теми, но от преди време и не се знае колко са актуални. За това искам да попитам има ли някой пичага от София, който продава и монтира Angel Eyes CCFL и да дава някаква гаранция? :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Монтаж на CCFL в София?

Мнение от Мордехай » 28 Фев 2013, 11:51

Колега, моля да ме извиниш, ще използвам темата и аз да попитам същото. Преди пет години едни момчета ми монтираха CCFL на фейслифтова тройка купе. Само че миналата година едното изгоря, а другото се отлепи и падна във фара. Да не говорим, че след интервенцията имах отпечатъци по стъклото (пласмасата) отвътре и единия фар спря да завива. Сега обаче гледам на тези новите БМВта са им сложили светодиодни ейнджъли и са в пъти по красиви от старите. Та ако някой слага такива мога да му занеса фаровете и да ми ги направи. Предварително благодаря.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e46

Re: Монтаж на CCFL в София?

Мнение от Empty_Head » 01 Мар 2013, 17:31

Ами ако взема CCFL-a от някъде си има ли колега в София, който се занимава с това? (става въпрос за е46) :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Монтаж на CCFL в София?

Мнение от Пилев » 01 Мар 2013, 19:34

:OT: Не си вземай CCFL. Вземи си диоден. Преди съм виждал във форума да се продава. Е малко по-скъп е, но парите ще ги избиеш само от трафчета. Пък и свети доста по-силно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Монтаж на CCFL в София?

Мнение от ръб » 01 Мар 2013, 20:42

Днес ми пристигнаха от колегата Babuna диодни :) в неделя ще ги монтирам и ще кача снимки :)

инсталацията не е трудна, според мен и сам ще се справиш

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Монтаж на CCFL в София?

Мнение от ръб » 03 Мар 2013, 15:34

Ето очичките от колегата Babuna, днес ги монтирах :) светят много добре дори и при ясно слънце

сложих ги (за пръв път слагам) за час и половина без да съм бързал

а ето и линк, с опътване, което ми свърши много добра работа

http://www.modbargains.com/images/Produ ... lGuide.pdf

(само накрая, момента в който "тригъра" (кабела, който взима сигнал за да светне ринговете), трябва да се вкара в синята пластмасова хммм щипка?, беше малко по-различен, понеже комплекта има всичко останало, без нея. Та тригърите са с кабелна обувка, която сплесках малко с клещи и натиках в буксата, показана в края на линка. Стана солидно и не мръдва кабела. Така няма нито рязане, нито запояване, нито нищо.)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530d '09

Re: Монтаж на CCFL в София?

Мнение от Malik » 03 Мар 2013, 18:19

Във всички теми задавам един и същ въпрос, но просто не мога да реша какви да сложа..

Та, тези, които си сложил CCFL или SMD са колега? :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Монтаж на CCFL в София?

Мнение от ръб » 03 Мар 2013, 19:04

SMD (led) :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530d '09

Re: Монтаж на CCFL в София?

Мнение от Malik » 03 Мар 2013, 19:51

Ясно :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530d '09

Re: Монтаж на CCFL в София?

Мнение от Malik » 04 Мар 2013, 19:16

Гледам, че в сайта на Babuna пише, че могат да се ползват като дневни светлини. По какъв начин се доказва това при проверка на КАТ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Монтаж на CCFL в София?

Мнение от u`F`o » 04 Мар 2013, 20:29

Malik написа:Гледам, че в сайта на Babuna пише, че могат да се ползват като дневни светлини. По какъв начин се доказва това при проверка на КАТ?


Какво заначи, как се доказва пред КАТ? Питаш ги - момчета, вие да не сте кьорави - в правилника пише, че трябва да се използват светлини или фарове. Нямаш проблем, караш си на ейндъжли и хъстлъваш. ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Монтаж на CCFL в София?

Мнение от ka4i » 04 Мар 2013, 20:37

Аз съм с CCFL светят си добре и вече месец не съм имал проблем с куките!!!
Изображение


Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.10.2012
Пол: Мъж

Re: Монтаж на CCFL в София?

Мнение от F3P » 04 Мар 2013, 21:05

u`F`o написа:Какво заначи, как се доказва пред КАТ? Питаш ги - момчета, вие да не сте кьорави - в правилника пише, че трябва да се използват светлини или фарове. Нямаш проблем, караш си на ейндъжли и хъстлъваш. ;)


СПРЕТЕ ДА ПИШЕТЕ ГЛУПОСТИ И ДА ПОДВЕЖДАТЕ КОЛЕГИТЕ :dummy: :dummy: :dummy: :dummy: :dummy:

Утре ти ли ще му платиш акта :?: Отивай да четеш закона и да го осмисляш докато четеш. Да разясня, че може и да не схванеш сухата материя:

Караш или на дневни светлини, или на къси- това е ясно.
"Дневни светлини" са САМО такива оригинално вградени от производителя и отговарящи на поне 20 страници изисквания за какво ли не.
Съответно- дъртата ти барака НЯМА дневни светлини. Забравете вариантите с американския ДРЛ на дългите- не отговаря на изискванията в Европа.
Разбира се можеш да си сложиш и сам ДРЛ- има едни на Филипис за бесни пари. Ама май само те реално имат нужният сертификат и отговарят на нужните параметри. Китайските боклуци ги забравете.
Като сложиш такъв ДРЛ обаче получаваш бонус- ТРЯБВА да минеш през Технотест щото променяш "броя и типа" на светлините.
Ако НЕ минеш през Технотест всеки един полицай може да ти спре каруцата от движение. Готино, а :?:

Това, че куките НЕ правят проблеми изобщо не означава нищо- те са си прости по рождение. Аз редовно карам на габарити (забравям да завъртя копчето още 1 път) и полицай не ме е спирал- това означава ли, че габаритите ми са равностойни на ДРЛ :?:

Най-просто казано- или караш нова кола с вграден ДРЛ, или караш на къси. Друг начин да спазим закона просто няма. Всяко друго решение (% на късите/дългите, каране на халогени за мъгла, разни диоди или рингове) е грешно и неправилно и всеки си носи последствията.

ПС: Извинявам се за тона и цветовете ама не стига, че се пишат глупости, ами се подвеждат и хората- някой ще повярва на чуждите простотии и утре ще псува.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Монтаж на CCFL в София?

Мнение от u`F`o » 05 Мар 2013, 5:15

59. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) "Дневни светлини" са светлини, предназначени за
подобряване на възприемането и видимостта на предната част на пътно превозно средство при
движението му.


Източник: http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/5279C541 ... 0/ZDVP.pdf :winky:


Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.10.2012
Пол: Мъж

Re: Монтаж на CCFL в София?

Мнение от F3P » 05 Мар 2013, 6:26

Както и очаквах- дори и максимално просто обяснено не успяваш да го схванеш :dummy:
Това нещо "Дневни светлини" е с един тон изисквания описани в Правилата на ООН, Директивите на ЕК, Наредбите на АА и къде ли още не. Това, че някой малоумник смята габаритите за ДРЛ си е негова грижа...

Карай си както искаш, но НЕ давай акъл на другите да нарушават ЗДвП- заради твоята глупост те ще плащат глобите.
Изображение

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook