Колеги на колко си смяняте маслата !

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 28.06.2011
Кара: BMW X6 XDrive 3.0D
Мечтае да кара: BMW M550D X5

Колеги на колко си смяняте маслата !

Мнение от soze » 12 Апр 2013, 21:50

Колеги живея в Република Доминикана и първата ми кола беше X5, взех я от магазина и с голямо учудване видях в километража че след 8 000 км ще трябва да съм на сервиз за масла. Много ми беше тежко да ходя през 8 000 км до 55000 на сервизи ми то ми се падаше всеки месец а след 55 000 почнаха да ми дават сервиз на през 7 000 км. Това е официалния дилър. Сега си купувам друга Х6 същия мотор 3.0D ( то тук друг не се предлага) но от друг официален дилър и явно са забравили да я пипнат и километража ми дава сервиз след 15 000 км първа смяна !!! Аз съм сигурен че ме лъжат както лъжат и всички останали клиенти като ги задължават да си сменят маслата по често а най вероятно изобщо не ги сменят понеже маслото има двоен пробег според мен. Няма как да се види какво ти правят по колата защото я предавам на входа и къде я карат и какво и правят нямам идея.
Мога ли и как да се свържа с марката в Германия и да ги питам това нормално ли е ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Колеги на колко си смяняте маслата !

Мнение от ~Мишо~ » 12 Апр 2013, 22:32

Не виждам проблем да им пишеш. Аз лично бих го сменял на 7 000 вместо на 15 000, още повече че точно за тоя мотор колегите с Х5 и Х6 се оплакваха че къса верига...

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 28.06.2011
Кара: BMW X6 XDrive 3.0D
Мечтае да кара: BMW M550D X5

Re: Колеги на колко си смяняте маслата !

Мнение от soze » 12 Апр 2013, 22:48

Добре ама изобщо нямам идея къде да им пиша. Email адрес или поддръжка ? Това с веригите едва ли е от маслата ! Мен ме интересува производителя какво казва, на колко да се сменя а не аз да се презастраховам и да го сменям или да си мисля че го сменям на 8 000 а в сервиза само да ми бутат брояча на километража. Защото ако от фабриката казват че е на 15 000 няма смисъл в сервиза да ме задължават да е през 8 000.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 126
Регистриран на: 27.07.2011
Пол: Мъж
Кара: ч

Re: Колеги на колко си смяняте маслата !

Мнение от ljubo73 » 12 Апр 2013, 23:14

Не казваш какво е маслото като марка,вискозитет ... И друго щом оторизираниат дилър има такива изисквания ,си длъжен да ги спазваш . Иначе гаранцията ти отпада . На служебната кола/ВАГ групата/ го сменяме на 20 000 в оторизиран сервиз

и малко off...един познат много доволен от тая Доминикана :D

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 28.06.2011
Кара: BMW X6 XDrive 3.0D
Мечтае да кара: BMW M550D X5

Re: Колеги на колко си смяняте маслата !

Мнение от soze » 13 Апр 2013, 3:07

Веднъж съм ги питал и ми казаха че е кастрол но за високозитет нямам идея понеже нищо не виждам. Давам колата и ми я връщат след 4 часа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1182
Регистриран на: 23.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е36
Мечтае да кара: Е46 М3

Re: Колеги на колко си смяняте маслата !

Мнение от baitun » 13 Апр 2013, 7:54

Щом е гаранционна ще го сменяш на колкото ти кажат, иначе след гаранционния срок си сменаш на 10к и си ти, зависи и от вискозитета на маслото може и на 15к

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Колеги на колко си смяняте маслата !

Мнение от maxpower » 15 Апр 2013, 8:59

Сервизните интервали са различни за различните Държави и могат да се променят във времето. Примерно до преди няколко години не беше разрешено новите Аудита да се движат на удължен интервал в България (до 30к км). От 2-3 години вече има опция и за удължен и за нашата страна. Това на колко се сменят зависи от това на какви стандарти отговарят горивата, каква е запрашеността на въздуха, какви са средните температури и др. Мисля, че ако пишеш до централата на БМВ ще могат да ти отговорят на какъв пробег трябва да се обслужва за Доминикана.
Иначе маслото трябва да си покрива стандартите на производителя независмо за коя страна е, такива 5w40, 10в40 15в50 няма, има си стандарти на БМВ Longlife 98, 01 ,04 и по тях се съобразяват дилърите.
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София

Re: Колеги на колко си смяняте маслата !

Мнение от Иван Стоянов » 18 Апр 2013, 11:22

maxpower написа:Сервизните интервали са различни за различните Държави и могат да се променят във времето. Примерно до преди няколко години не беше разрешено новите Аудита да се движат на удължен интервал в България (до 30к км). От 2-3 години вече има опция и за удължен и за нашата страна. Това на колко се сменят зависи от това на какви стандарти отговарят горивата, каква е запрашеността на въздуха, какви са средните температури и др. Мисля, че ако пишеш до централата на БМВ ще могат да ти отговорят на какъв пробег трябва да се обслужва за Доминикана.
Иначе маслото трябва да си покрива стандартите на производителя независмо за коя страна е, такива 5w40, 10в40 15в50 няма, има си стандарти на БМВ Longlife 98, 01 ,04 и по тях се съобразяват дилърите.


Тава с стандартите е важно но оттам насетне незнам БМВ да пройзвеждат масла . Маслата пак идват от големите пройзводители и рафинерии . Те отговарят на изискванията само дето когато БМВ или някой друг си поръча собствена марка в нея не се изисква да се поддържат повечето стандарти а само посочените от клиента (БМВ), та в този ред на мисли маслото на БМВ дори е с по-малко присатки и съответно качества от традиционните който са на пазара разработени от рафинериите.От тук следва че маслото си е : марка , вискозитет и стандарти на международните спецификации . А като цяло кой какъвто акъл го учи :mhihi:
Колега , за сервизното обслужване са длъжни да ти дават инфо каква марка ти сипват и т.н.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Колеги на колко си смяняте маслата !

Мнение от stankata777 » 04 Май 2013, 20:52

soze написа:Колеги живея в Република Доминикана и първата ми кола беше X5, взех я от магазина и с голямо учудване видях в километража че след 8 000 км ще трябва да съм на сервиз за масла. Много ми беше тежко да ходя през 8 000 км до 55000 на сервизи ми то ми се падаше всеки месец а след 55 000 почнаха да ми дават сервиз на през 7 000 км. Това е официалния дилър. Сега си купувам друга Х6 същия мотор 3.0D ( то тук друг не се предлага) но от друг официален дилър и явно са забравили да я пипнат и километража ми дава сервиз след 15 000 км първа смяна !!! Аз съм сигурен че ме лъжат както лъжат и всички останали клиенти като ги задължават да си сменят маслата по често а най вероятно изобщо не ги сменят понеже маслото има двоен пробег според мен. Няма как да се види какво ти правят по колата защото я предавам на входа и къде я карат и какво и правят нямам идея.
Мога ли и как да се свържа с марката в Германия и да ги питам това нормално ли е ?


Колега, имам Х6 с 3.0д двигател на една година,маслото от завода е 0в-40,а пробегът зададен е 30к км,но ако се кара на къси разстояния зададеният алгоритъм го сваля реално на 25-27к км!
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 28.06.2011
Кара: BMW X6 XDrive 3.0D
Мечтае да кара: BMW M550D X5

Re: Колеги на колко си смяняте маслата !

Мнение от soze » 09 Май 2013, 5:47

stankata777 написа:Колега, имам Х6 с 3.0д двигател на една година,маслото от завода е 0в-40,а пробегът зададен е 30к км,но ако се кара на къси разстояния зададеният алгоритъм го сваля реално на 25-27к км!

Аз бях повече от сигурен че е така както казваш ! Обадих им се на тия в сервиза и ги питам защо по километраж трябва да отида след 15к км а преди ме викаха през 8к и те ми обясняват че трябва да отида на 8к и бил грешно програмиран и да го оправели.
Само не знам как да пиша в завода и да получа официален отговор защото на тия тук не им вярвам. Имам сериозни опасения че само ме викат за сервиз и нищо не правят по колата и само ми представят фактурата накрая.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Колеги на колко си смяняте маслата !

Мнение от stankata777 » 10 Май 2013, 18:21

http://www.ehow.com/how_7595924_make-bm ... laint.html

Доминикана би трябвало да е към БМВ Северна Америка,влез на техният сайт и виж за имейл и/или тел.номер.

http://www.bmwusa.com/Standard/Content/ContactUs/
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Колеги на колко си смяняте маслата !

Мнение от bum_bum » 13 Юни 2013, 18:40

Сложи един печат на пробката или сервизния отвор, не знам как е там, както и на въздушните филтри пред нотариус и после пак пред него проверка и ще имаш реалния шанс да ти поддържат колата още 5-10 години без пари :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Колеги на колко си смяняте маслата !

Мнение от stankata777 » 17 Юни 2013, 5:52

bum_bum написа:Сложи един печат на пробката или сервизния отвор, не знам как е там, както и на въздушните филтри пред нотариус и после пак пред него проверка и ще имаш реалния шанс да ти поддържат колата още 5-10 години без пари :mhihi:

В Белият свят няма нотариуси! :wave:
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Колеги на колко си смяняте маслата !

Мнение от bum_bum » 21 Юни 2013, 8:58

:shock: да ве
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Shumen
Пол: Мъж
Кара: e46 330 CI + e36 M3
Мечтае да кара: e30 M3

Re: Колеги на колко си смяняте маслата !

Мнение от AMERICANO » 09 Окт 2013, 1:21

За бмв не знам, но си купихме хонда преди няколко години в Чикаго и нас ни караха да ходим до сервиз за масла и филтри през 7 хиляди км. Хората си сменяха синтетиката през 7 хиляди км, докато не падна гаранцията... :dunno: :dunno: После ние почнахме да си я сменяме на около 12 хиляди. Мисля че там просто им е такъв стандарта за смяна на маслата, независимо дали са синтетика или полу...
Изображение

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook