"Радиал", бул. Шипченски проход

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.04.2011
Пол: Мъж

"Радиал", бул. Шипченски проход

Мнение от bulsun » 07 Май 2013, 14:40

Здравейте,
Рядко пиша, повече чета, но този път ще се опитам да бъда в услуга на съфорумците с малко актуална информация относно гумаджийница „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД).

Карам чисто нов джип на под 5000 км, на който веднъж са сменяни гуми Continental на няколко километра с други чисто нови зимни Bridgestone при покупката на атомобила. Края на миналата седмица смених зимните с летни на гумаджийница „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД).

Служителят на „Радиал“ миришеше на алкохол. Докато сваляше първата гума, се опита да ме убеди да сменя винтилите с метални (10 лв. единият), защото иначе другите били за смяна при всяка смяна на гуми. Благодарих му за предложението и уточних, че всичко е на малко километри, и ще оставя смяната на винтилите за следващия път.

Тъй като на „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД) няма кафене или друго място, където да застанеш, се налага да стоиш около автомобила и чакаш на крак. В това не виждам нищо лошо, ако не беше наглостта на служителя на „Радиал“. Присъствието ми не го притесни нито за миг и общото време на смяната на гуми удари 1 час и 15 мин. Нямаше да има никакъв проблем, ако общото времетраене на ремонта не възлизаше на около 25 мин.

През останалото време гумаджията на „Радиал“ си говореше с колеги, някакъв негов приятел мина да се видят замалко, обърна предълго внимание на „спешен“ клиент, с когото явно се познаваха добре, но на когото явно не му се чакаше. В интерес на истината друг гумаджия обслужваше автомобила до мен със същото темпо.

На финала помолих служителя на „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД) за фактура, на която бе написано единствено „СМЯНА ГУМИ“ и цената вдясно. Тъй като сумата, която бях изчислил по ценоразписа им, се различаваше от тази във фактурата, попитах как са калкулирани тези 10 лв. отгоре. Оказа се, че били за тежести. Направи ми някаква сметка, така че тежестите да излязат 10 лв. и с това реши, че въпросът е приключил. Щеше да е приключил, ако тези 10 лв. разлика не бяха от сумата без ДДС във фактурата, докато цените, по които ми смяташе от ценовата им листа, бяха с ДДС. Този трик работи учудващо често. Накратко – скалъпи ми някаква сметка, колкото да кажа „Аха, ОК“. Лъжа и измама.

За съжаление гумаджийница „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД) напомни за себе си отново на следващия ден. Качих се на магистралата към Перник и при скорост от около 100 кмч. воланът и автомобилът започнаха да вибрират, а когато стигнах 120, имах чувството, че ще се разпаднат на съставните си части. Още същия ден се придвижих до друга гумаджийница, където гумаджията ми каза, че балансът ми е ужасен. Резултатът – допълнителни 120 гр. (!) тежести и тотал от 44 лв. допълнителен разход.

Уточнявам, че в нито един момент не съм давал зор и не съм влизал в конфликт със служителя на „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД) за нито едно от нещата, за които пиша в този пост, защото съм си патил от репчене срещу хора, в чиито ръце съм поверил 5-цифрено имущество и, много по-важното, живота ми и този на семейството ми.

Рисковете от евентуална рекламация също тежат повече от допълнителните разходи и поради тази причина не съм се връщал там. Единственото градивно, което мога да направя и правя, е да не стъпвам повече там и да предупредя възможно най-много хора за непрофесионализма на служителите в гумаджийница „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД). Хора, които не си дават сметка, че с безотговорността си застрашават индиректно здравето и живота на клиентите си. Честотата на използваните в текста тук име на фирма и адрес не е случайна.

Желая на всички повече късмет и по-малко нерви и загубено време, когато става въпрос за елементарни общоремонтни услуги по автомобилите ни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 223
Регистриран на: 14.11.2006
Местоположение: у Софето
Пол: Мъж
Кара: E30 М20В27 Е30 М20В25
Мечтае да кара: тенджера под налягане...
Детайли за колата: Touringi

Re: "Радиал", бул. Шипченски проход

Мнение от doctoragsxr » 07 Май 2013, 19:18

Стопанисва се от така наречения Жоро Гумата,страшни лекета взима на работа.По тази причина аз не стъпвам там...вече :dummy:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: "Радиал", бул. Шипченски проход

Мнение от alx » 07 Май 2013, 19:38

120 гр тежести?

или монтажа е калпав (не е напаснато най-тежкото на джантата срещу това на гумата) или гумата е калпава или джантата е крива...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: "Радиал", бул. Шипченски проход

Мнение от K_Ilkov » 07 Май 2013, 19:56

alx написа:120 гр тежести?

или монтажа е калпав (не е напаснато най-тежкото на джантата срещу това на гумата) или гумата е калпава или джантата е крива...

то знаеш ли на колко места си играят да въртят гумата ...
схемата масово е прас гумата, кови тежестите колкото дойде и кой от къде е
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: "Радиал", бул. Шипченски проход

Мнение от top » 07 Май 2013, 22:55

На мен ми близо тая гумаджийница, но не стъпвам при тях, по подобни причини свързани с баланса, или машината им е скапана или те са постоянно пияни. Преди като съм си сменял при тях след техния баланс съм ходил на друго място да ми го направят както трябва. Цените им се формират общо взето по тяхно усмотрение. Доволен съм от маргел в младост, за сега не са се излагали при смяна на гуми, въпреки това винаги им повтарям че искам вътрешни тежести а не някой да се обърка и да ми накове по джантата (въпреки че казват че не можело на такава джанта външни) грозни тежести.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: "Радиал", бул. Шипченски проход

Мнение от Leon » 08 Май 2013, 11:00

bulsun написа:...

Неприятно, колега. Аз живея в района и не ходя там, тъй като също съм имал неприятни преживявания. Обаче големият Радиал под моста Чавдар е точно на 3 мин. с колата от там и обслужването е съвсем различно (имаше и там проблеми, но в последната година много затегнаха нещата и са ОК).

ПП. Местя темата, защото не е за основен форум.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: "Радиал", бул. Шипченски проход

Мнение от stocky » 08 Май 2013, 11:43

Колегата напуска темата в доста форуми с еднакъв текст. Не казвам, че лъже, но си имайте едно наум!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: "Радиал", бул. Шипченски проход

Мнение от INTEGRALE » 18 Авг 2013, 10:34

Аз съм правил баланс там и след баланса тръгнах към Ботевград. на около 10км от сф ми се включи дсц и не можех да вдигна над 130 ( по спомен) Резултат ... изгубен един болт и лява предна гума се крепи на магия... Бях с свидетел в колата който е и свидетел как завиха гумата и сме били заедно на магистралата до случката. Никога, ама никога повече там
П.С. В гуми диана са намалили адски цените, изправяне на алуминиева 18ка -18лв без ддс. , Винтил 1.50лв.
Повече при "квартални" "майстори" не стъпвам. Само големи вериги където се работи с документ за доказване на евентуална вина

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook