Castrol EDGE или Castrol MAGNATEC

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 17.10.2012
Местоположение: Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD 231hp
Мечтае да кара: Bugatti Veyron 1001hp

Castrol EDGE или Castrol MAGNATEC

Мнение от ReDFiRe » 26 Юли 2013, 20:47

Здравейте колеги, мисля че въпроса ми е ясен кое от двете масла е по добре за нашите бмв-та и какви са разликите межди тях.Знам че магнетика има така наречените "интелигентни молекули" които полепват по метала и намаляват многократно триенето при студен старт.За EDGE незнам нищо но когато влязох в сайта на Castrol и избрах моя модел кола ми даде точно това масло.Също така и маслата на BMW знам че Castrol ги произвежда но цената им е по надоло от тези на Castro-а.Станаха вече три вида масла :) знам че ще има много противоречиви мнения относно маслата но искам да обменим опит.Аз до сега бях с Магнетик 5w-40 сега съм си купил BMW 5W-40 longlife-98. Castrol-a си ми го гореше за 12 000 км съм долял 1.5 литра. купих BMW заради цената но не мисля че избора ми е най добрия :) Очаквам мнение и критики и факти :)

Поздрави !!!!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Castrol EDGE или Castrol MAGNATEC

Мнение от boksioraE39 » 27 Юли 2013, 11:00

Аз до сега карам с магнатек но най-хубавото си е Edge и за това утре чакам да дойдат 8-литра от него 5/40.
П.П А това дето си си купил го изхвърлих на 3000км в канала... :!:
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Castrol EDGE или Castrol MAGNATEC

Мнение от memorex » 27 Юли 2013, 11:02

Моето мнение е че трябва да се използува това което отговаря на стандартите за конкретния бмв мотор.
Разликата във съставките на двете масла едва ли някой осве производителя е знае.Всичко което го пише по разни сайтове според мен е с цел реклама на продукта.
Относно качеството логично е да се предполага че по-новия а и по-скъп продукт е по-добър.
Лично аз плзувам Еdge 5w-30 и нямам забележки . Само трябва да се внимава да не попаднеш на менте такова(то обикновено е около два пъти по-евтино) и после да се оплакваш по форумите че кастрола много го гори мотора.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Castrol EDGE или Castrol MAGNATEC

Мнение от SpeedyMan » 27 Юли 2013, 11:32

Стария магнатек беше лонг-лайф 98, с повече цинк и фосфор от сегашния. По тази причина новия е доста кофти за старите мотори. Едж турбо дизел 5В-40 е хидрокрек, хидрокрек е и магнатека.
Относно горенето на масло няма да има разлика с двете.

Иначе аз гледам да слагам ЛЛ98 или ЛЛ01, не им е намален цинка и фосфора.
Последна промяна SpeedyMan на 02 Авг 2013, 7:06, променена общо 1 път
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 17.10.2012
Местоположение: Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD 231hp
Мечтае да кара: Bugatti Veyron 1001hp

Re: Castrol EDGE или Castrol MAGNATEC

Мнение от ReDFiRe » 27 Юли 2013, 12:50

Абе знаех си аз че ще си патя от това масло БМВ ЛЛ-98 ама какво да направя реших да пробвам :) Значи предполагам че ЕДГЕ е по доборото понеже е и по новото и по скъпо от магнетик :) ако съм разбрал правилно :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 27.09.2010
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: 535d F10
Мечтае да кара: E39 M5

Re: Castrol EDGE или Castrol MAGNATEC

Мнение от bong_666 » 29 Юли 2013, 9:11

Аз сега съм сложил castrol 5w-40 dpf, бях в представителство на бмв и там ми предложиха тяхното масло и това на castrol. Изкарал съм вече около 1к км с него и него е пипнал двигателя (повечето е градско) и няма и следи от пушек, а работата на двигателя е много мека и приятна, имайки в предвид, че колата е на 328к км :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Castrol EDGE или Castrol MAGNATEC

Мнение от SpeedyMan » 02 Авг 2013, 7:11

Лично аз държа да карам с лонг-лайф 98 или 01. Тоя 04 има намалено съдържание на цинка и фосфора - това са основните противоизносващи съставки (ZDDP).
LL-04 е за коли с DPF - предпазва по-добре катализатора и филтъра за твърдите частици - тва за модерните дизели.

Поради тази причина съм спрял да ползвам Кастрол 5в-40, сега съм с репсол, може да мина на Мобил следващата смяна.
Кастрол имат в бели туби 5w-40 с LL-01, ама в БГ май не се намира никъде...
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 27.09.2010
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: 535d F10
Мечтае да кара: E39 M5

Re: Castrol EDGE или Castrol MAGNATEC

Мнение от bong_666 » 02 Авг 2013, 8:49

Аз точно с такова карам, longlife-04 това ми го препоръчаха от Bmw, пък и търсачката в сайта на Castrol това масло го изкарва за подходящо за този двигател. Едва ли ако това масло наистина скъсява толкова много живота на двигателя биха го произвеждали. Все пак никой уважаващ своят автомобил не би слагал такова, а това би довело до непродаваемост на даденото масло... Надявам се не си прав относно въпросното износване, а ако е така, 8к км не биха му навредили много :dunno: Все пак двигателя ми работи много меко и леко, в сравнение от преди да сменя маслото, а и е много по пъргава сега имайки в предвид нейните 328к км и мненията на др. собственици на автомобили с такъв двигател, които се оплакват че колите им неискат да вървят. Относно филтъра за твърди частици, точно такъв ми дадоха, по каталог на Bosch...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Castrol EDGE или Castrol MAGNATEC

Мнение от Burnar » 02 Авг 2013, 10:35

Аз съм с Кастрол магнатек 5в40 по препоръка на @Димитрофф и за момента ( 6000 км ) не го е барнала и работи перфектно мотора.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Castrol EDGE или Castrol MAGNATEC

Мнение от SpeedyMan » 02 Авг 2013, 14:56

Абе то за перфектната работа - ОК. Просто износоустойчивите добавки на тия масла LL-04 са намалени, ако не ви го изисква мотора който имате, по-добре си карайте с LL01 или LL98
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 17.10.2012
Местоположение: Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD 231hp
Мечтае да кара: Bugatti Veyron 1001hp

Re: Castrol EDGE или Castrol MAGNATEC

Мнение от ReDFiRe » 08 Авг 2013, 15:55

Ами също така гледам че EDGE са два модела. Castrol EDGE и Castrol EDGE Turbo Diesel. Едното го дават и за бензин и за дизел другото само за дизел... е та питам ако караш дизел кое от двете да сложа ? Говоря за ето тези масла http://www.castrol.com/castrol/productd ... Id=7080600 и http://www.castrol.com/castrol/productd ... Id=7080583 ? Човек може да стане луд при избор на масло за колата си :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F34 320d, E46 318i
Мечтае да кара: F30 M3
Детайли за колата: 320d GT '13 N47T
318i '98 M43TUB19

Re: Castrol EDGE или Castrol MAGNATEC

Мнение от mistyrain » 22 Окт 2013, 17:12

Абсолютно съм съгласен с теб колега. То да се чудиш има ли толко разлика между 5-40 или 10-40 а пък вече отделно за марките. Като добавим и това, че няма как да си сигурен, че си купуваш истинско хептем сме във филма. Мен ми се наложи ремонт на двигателя с диагноза "системна несмяна на масло". Е да де ама аз много дорбе знам че не е така а съм карал 1 път с бмв 10-40 и после с кастрол 5-40. Кастрола си ми го папкаше и на една смяна доливах по 1л. Та сега след ремонта както съм се наплашил хич не ми е лесно да избера какво да сипа.....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Castrol EDGE или Castrol MAGNATEC

Мнение от Dirty M5 driveR » 23 Окт 2013, 19:38

mistyrain написа:То да се чудиш има ли толко разлика между 5-40 или 10-40 а пък вече отделно за марките.



Няма какво да се чудиш, да. Едното е полусинтетика, другото е синтетика ;) И който иска да се грижи добре за машината си, никога няма да сложи 10W40. За фосфорът и аз знам, че наличието му (т.е. по-голямото количество) е плюс. Общо взето не виждам как може да се избере някакво масло от дадена категория по разните писания в официалните сайтове и т.н. Аз лично отварям спецификацията и ги сравнявам - кинематични вискозитети (там по мои наблюдения разликите винаги са малки), HTHS динамичен вискозитет (който е доста важен), пламна температура на маслените пари, алкален резерв (!!!). и т.н. Възоснова на всичко това вече 2-ра година ползвам Mobil 1. Но си е личен избор, няма конкретно заключение. Важното е да е от сигурен източник.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 18.10.2006
Местоположение: Варна
Кара: Х5 4.0д

Re: Castrol EDGE или Castrol MAGNATEC

Мнение от khaled » 24 Окт 2013, 15:35

Аз мисля, че Магнатека не е синтетика дори и 5В40. Пробвал съм и двата варианта 5В40 на 3.0д 183кс и не съм усетил някаква разлика. Това е за няколко смени вече на 530д и Х5.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Castrol EDGE или Castrol MAGNATEC

Мнение от Dirty M5 driveR » 24 Окт 2013, 15:41

А защо мислиш, че има как по звука и работата на двигателя да разбереш дали е синтетика или не? Това може да се разбере само от завода или в лаборатория.

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook