Майстор за ревизиране на Ванос?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Майстор за ревизиране на Ванос?

Мнение от Burnar » 30 Юли 2013, 14:02

Предложете някой майстор, който да ми смени гумените пръстени на ваноса и да го зацепи правилно!
Живея в гр.Хасково, но не е проблем и да отида до гр.Пловдив или гр.Стара Загора, казано по друг начин всеки в радиус от 50-100км. ме устройва.
Като гумичките ще си ги набавя от беисансистем, но работата по тоя ванос...
Благодаря! :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 975
Регистриран на: 25.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E34 М50B25
Мечтае да кара: E34 V12
Детайли за колата: 1995г.Е34 М50В25TU

Re: Майстор за ревизиране на Ванос?

Мнение от BABHOMED » 30 Юли 2013, 15:05

В наше село няма кой !

В Д.Град има кой...На лично ако имаш интерес .....
Гарван граче над безмълвното поле,души се лутат загубили надежда.Щитове и саби с предсмъртни вопли в тишината кънтят.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Варна

Re: Майстор за ревизиране на Ванос?

Мнение от vangelov » 30 Юли 2013, 15:21

Ами то на страницата на Бейсан има много подробно как се зацепва Ванос-а след смяната. Аз също си взех такъв комплект, както и металната шайба за 30 долара и ще се занимавам лично. Хубаво е да се види обтегача на веригата също /сменя се само пружината/.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Майстор за ревизиране на Ванос?

Мнение от dido0o``` » 30 Юли 2013, 18:58

vangelov написа:Ами то на страницата на Бейсан има много подробно как се зацепва Ванос-а след смяната. Аз също си взех такъв комплект, както и металната шайба за 30 долара и ще се занимавам лично. Хубаво е да се види обтегача на веригата също /сменя се само пружината/.

На е46-цата даже не и се зацепва нищо. Стига инструмент да имаш няма проблеми. Всичко е описано в сайта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Майстор за ревизиране на Ванос?

Мнение от Burnar » 31 Юли 2013, 11:30

dido0o``` написа:
vangelov написа:Ами то на страницата на Бейсан има много подробно как се зацепва Ванос-а след смяната. Аз също си взех такъв комплект, както и металната шайба за 30 долара и ще се занимавам лично. Хубаво е да се види обтегача на веригата също /сменя се само пружината/.

На е46-цата даже не и се зацепва нищо. Стига инструмент да имаш няма проблеми. Всичко е описано в сайта.

Да, но инструмента е цифрта... иначе няма нищо кой знае какво по процедурата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Варна

Re: Майстор за ревизиране на Ванос?

Мнение от vangelov » 31 Юли 2013, 14:31

http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... os-install Това няма ли да свърши работа :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Майстор за ревизиране на Ванос?

Мнение от Burnar » 31 Юли 2013, 15:21

vangelov написа:http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?1814850-Cheap-DIY-Cam-locking-tool-for-Vanos-install Това няма ли да свърши работа :yes:

Много полезно, ако майстора ми поиска повече от 100 лв. за това да разглоби ваноса и смени гумичките + металните рингове ще се заема сам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Майстор за ревизиране на Ванос?

Мнение от dido0o``` » 31 Юли 2013, 19:36

Burnar написа:
vangelov написа:http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?1814850-Cheap-DIY-Cam-locking-tool-for-Vanos-install Това няма ли да свърши работа :yes:

Много полезно, ако майстора ми поиска повече от 100 лв. за това да разглоби ваноса и смени гумичките + металните рингове ще се заема сам.

Колега пак ти казвам ваноса не се зацепва на е46, както е показано на снимките. Чел ли си изобщо упътването в сайта http://www.beisansystems.com/procedures ... cedure.htm
Аз освен няколко отверки, камъни и шестограми не виждам някакъв специален инструмент.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Майстор за ревизиране на Ванос?

Мнение от Burnar » 31 Юли 2013, 22:53

Да, но моя ванос си мисля, че има нужда от зацепване.
И все пак днес отворих капачката на маслото и имаше лек вакум, вместо да подухва. Клапана за картерните газове уш беше сменен, но явно някой маркуч е дал фира и се надявам проблемът ми да е от там, а не от ваноса, но все пак ще го ревизирам и него дори и да не е в него проблема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Варна

Re: Майстор за ревизиране на Ванос?

Мнение от vangelov » 01 Авг 2013, 19:38

За лекия вакуум от капачката мисля, че не е причина да се притесняваш. Повечето форуми го обсъждат, като нещо нормално. По - тревожно е положението ако духа от там :) :censored:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Майстор за ревизиране на Ванос?

Мнение от Burnar » 01 Авг 2013, 22:56

vangelov написа:За лекия вакуум от капачката мисля, че не е причина да се притесняваш. Повечето форуми го обсъждат, като нещо нормално. По - тревожно е положението ако духа от там :) :censored:

Както казах сигурно е някой маркуч, защото клапана е сменян и заради това вакума не е голям. Точно преди 5 мин. карах приятелката ми да подава газ до 1500-600 об. и аз се вслушвах около клапана и се чува смучене, но ще се разбере от къде е точно, след като разглобя всичко. Преди 1 месец не се чуваше смучене, но проблема се задълбочи в последната седмица и сега го чух вече.
Сега съм пред дилема, дали да си купя и клапан или да сменя само маркучите, тъй като не знам кога точно е сменян моя...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 975
Регистриран на: 25.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E34 М50B25
Мечтае да кара: E34 V12
Детайли за колата: 1995г.Е34 М50В25TU

Re: Майстор за ревизиране на Ванос?

Мнение от BABHOMED » 02 Авг 2013, 1:21

Ако си свободен в събота или неделя може да я погледнем от къде смуче !
Гарван граче над безмълвното поле,души се лутат загубили надежда.Щитове и саби с предсмъртни вопли в тишината кънтят.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Майстор за ревизиране на Ванос?

Мнение от Burnar » 02 Авг 2013, 10:38

BABHOMED написа:Ако си свободен в събота или неделя може да я погледнем от къде смуче !

Неделя съм свободен целия ден, ако искаш пиши 1 ЛС с ГСМ и ще се чуем тогава.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Варна

Re: Майстор за ревизиране на Ванос?

Мнение от vangelov » 07 Авг 2013, 12:29

Стана ли ремонта? Аз тъкмо си изрових от архивите още една тема, която нагледно дава представа как да си спестим около 150 долара за инструменти :yes: Гараж мейд бранд, но вършат работа за едно зацепване.
Предполагам нужда от превод няма да има:
http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... os-install

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Майстор за ревизиране на Ванос?

Мнение от Burnar » 09 Авг 2013, 11:48

Още нищо не съм правил, защото ми изби 1 диод на диодната плочка на алтернатора и 2 дни се занимавам с нея, защото нова не се намира и търсих алтернатор 2-ра ръка. Тези дни ще купя 1 стартерен спрей и ще понапръскам навсякъде, за да проверя за нарушаване на вакума. Ако не излезе нищо ще пристъпя към пълно ревизиране на вануса (втулки, гумички).
Благодаря на всички!

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook