Баланс на гумите

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Баланс на гумите

Мнение от KPETEH » 21 Окт 2014, 8:32

Напиши му тарифите, боли ме за мерцедесите.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 325xi

Re: Баланс на гумите

Мнение от Ilian Ivanov » 03 Дек 2015, 17:47

Благодарение на тази тема и аз реших да ползвам услугите на Ванката. И останах много, много доволен. Направихме с него баланс на гуми с оптимизация на едната кола, а след това реших и на другата. Това което много ме впечатли в него, освен перфектния баланс че е и изключително честен. Бяхме се разбрали да му оставя джантите с гумите и да дойда на другия ден да ги взема, като се разбрахме за цената.Човека ми звъни и ме информира, че едната гума е ОК и не е нужно от оптимизиран баланс съответно и цената ми пада. Е направо бях поразен от честността му. Адмирации за този човек определено ще го потърся отново.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 14.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw
Мечтае да кара: М3,М4
Детайли за колата: Е46 320i
E36 316i

Re: Баланс на гумите

Мнение от vasilzlatkov85 » 27 Юли 2016, 14:32

Къде точно в Младост се намира? Дайте точния адрес. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Баланс на гумите

Мнение от dr.peshev » 27 Юли 2016, 15:30

Човека се казва Иван - 0899 15 33 33
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 14.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw
Мечтае да кара: М3,М4
Детайли за колата: Е46 320i
E36 316i

Re: Баланс на гумите

Мнение от vasilzlatkov85 » 27 Юли 2016, 15:45

Благодаря, адреса му е Младост 3,бл. 368.Утре ще му звъна, да се уточним, кога да мина през него :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Баланс на гумите

Мнение от streetz » 20 Авг 2016, 19:19

Преди няколко часа минах през сервиза на Иван в Младост и съм много доволен - разреши ми проблема с тресенето във волана, с който почти бях се примирил докато не попаднах на тази тема. Бях сложил нови гуми преди няколко месеца и заедно с тях подмених отпред всички шарнири, тампони, биалетки и кормилни накрайници. Оттогава се почна едно леко биене във волана над 60-70 км/ч. Ходих преди това на реглаж, два пъти на баланс (обикновен) и никакво подобрение. Евала, разбира си от работата човека.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 25.08.2016
Пол: Мъж

Re: Баланс на гумите

Мнение от ventsi9109 » 25 Авг 2016, 8:50

И аз искам да изкажа положителното си мнение и благодарност !

Минах вчера и му разказах за проблема който имам след монтиране на нови гуми преди няма и две седмици и изправена джанта преди няколко месеца.

Предния ден се бях върнал в сервиза за рекламация от който бях взел гумите да си досвършат работата (там и бях изправял джантата преди няколко месеца), и така я оправиха че тва чудо наречено кола нямаше каране, стана супер по зле.

Оказа се че този който я е изправял я е наранил от вътрешната страна и тя се си тресеше.

Иван я свали видя какво е положението оправи джантата, оправи баланса и на другата че беше много зле направен от предния ден (може да се каже че нямаше), направи отпимизация и на двете и колата най накрая заспа. Да му е кеф на човек да се вози сега.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Баланс на гумите

Мнение от b00st » 25 Ное 2016, 14:09

Вчера закарах там купето за смяна на джанти и гуми и баланс. Сигурен съм, че навсякъде другаде щях да имам проблеми, но не и при Иван. Няма такъв майстор, такова внимание да ти обърне гумаджия аз не бях виждал, всичко се прави в детайл, баланс гумата спрямо джантата, чистене, миене, машините са му са от Щатите, нищо общо нямат с тия, където масово се работи тука. И ми каза веднага да му се обадя, след като пробвам колата. Силно препоръчвам човека върши страхотна работа!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 1.06.2012
Пол: Мъж

Re: Баланс на гумите

Мнение от cotalfa » 18 Май 2017, 9:43

Аз съм поредният доволен от услугите на Иван от Младост 3 (бл. 368). Много добър специалист! Както хората преди мен са се изказали, обръща голямо внимание на клиента. Щателно оглежда гумите и джантите, чисти, балансира, оптимизира ... Човекът си преценява коя гума къде да я сложи. Рядко срещан професионалист. Ако повече хора си вършат работата като него нещата ще потръгнат в държавицата ни.

Какъв беше случаят с мен? Обадих му се вчера към 15:30. Обясних му какъв е проблемът (от 110 км/ч нагоре трепери воланът) и понеже точно тогава имаше време ми каза, ако мога да отида. Запалих колата аз и там (към 16:20 беше). Прегледа ми и четирите гуми. Провери ги за радиално биене, провери им баланса (със и без симулация на тежест т.е. все едно е на колата гумата), изчисти старите баланси и четирите джанти ги почисти от лепилото останало от всички тежести, лепени по тях с годините. Едната гума ми даде радиално биене над 9 та се наложи да я свали и да намести гумата спрямо джантата (мисля, че това е оптимизирането). Бутнахме биенето на 7-ца - тази гума мина за задна, а беше отпред преди. Всички гуми ги монтира и ги мина с динамометричен ключ при завиването на колата защото трябвало да бъдат стегнати на определени Nm.

Човекът си прави всичко пред клиента. Обяснява кое защо го прави и така.

След като оправихме всичко не искаше да му давам пари, а първо да пробвам колата и ако съм доволен да му платя. Имах му доверие от това, което открих за него по форумите и реших да си му платя тогава, че нямаше как да я изкарам за тест в този момент. Иван, обаче, каза като тествам колата веднага да му се обадя да му кажа как стоят нещата. Намекна също, че ако не се обадя аз той щял да ми звъни :D. Горещо го препоръчвам и аз, лично, съм решил да си ходя само при него.

Координатите са му същите както и мобилният телефон (0899 153 333).
Парите, които ми взе са 70 лв., но мисля, че си ги заслужи с работата, която свърши, начинът, по който я върши и отношението към клиента.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Баланс на гумите

Мнение от damian2112 » 14 Юни 2017, 10:33

И от мен един положителен отзив за Иван - много готин човек, с апаратура, каквато аз поне не съм виждал в българска "гумаджийница" (то неговото не е коректно да се нарича гумаджийница, по-скоро лаборатория!). Отидох с проблем - летните ми гуми на под 2000км - не могат да ги балансират никъде. Вибрации във волана от време на време и то при нетипични скорости - 80-100км/ч - а не както при повечето случаи на лош баланс при 100-130км/ч, и тресене при спиране от 100 до 60км/ч (за което подозирах, че е от крив спирачен диск). Всяка една гума и джанта беше свалена, премерена, и оптимизирана спрямо джантата - оказа се, че една от гумите бе много крива и сложена за предна, с може би над 70-80гр тежести и тя беше причината за всички мъки. Сега изчезнаха всички тресения, включително и при спиране. Но разликата в отношението е това, което ме спечели - 2 часа се занимава с моите гуми, за да остана доволен. Определено ще ползвам отново услугите му.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Баланс на гумите

Мнение от KPETEH » 15 Юни 2017, 14:30

кажи поне колко пари ти взе...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Баланс на гумите

Мнение от Dirty M5 driveR » 15 Юни 2017, 18:22

Как ти е била крива гумата, пък след оптимизацията вече не е? По-скоро не са ти ги балансирали добре преди. Оптимизацията чисто и просто е процедура, при която се избягва нуждата от слагане на много тежести при балансирането. Дали ще са 30гр или 60гр - когато са на местата си гумата е балансирана така или иначе. Мен снощи примерно ми докараха една кола с "балансирани" гуми, които се оказаха с общо 150гр дебаланс. :mhihi: Не защото тези преди мен не са направи оптимизация, а защото не знаят как се работи с баланс-машина.
А прословутият проблем с тресенето при е39 се появи и при мен и утре мисля пак да свалям, гледам и умувам. Странното е, че биенето се мести от една на друга скорост и спрямо асфалта, по който карам... Шах и мат. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Баланс на гумите

Мнение от damian2112 » 15 Юни 2017, 23:19

Въпросната крива гума с оптимизацията беше балансирана с 30гр общо тежести и сложена за задна. Тя все още си е крива, но вече няма такъв ефект върху управлението на колата :) Иначе 120лв ми взе за 4-те гуми, не е евтино.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Баланс на гумите

Мнение от Dirty M5 driveR » 16 Юни 2017, 5:42

Значи не знаеш какво значи крива гума. Не се заяждам, просто правя важно уточнение. Крива гума е когато се получи нарушение в структурата й, при което тя се измята. Тогава тя автоматично става за боклука. Крива гума МОЖЕ да се балансира, но резултата отново е биене/вибрации/подскачане на цялата кола, защото кривото по нея си остава и с времето дори се увеличава. Крива ДЖАНТА подлежи на изправяне и тогава всичко е ок. В твоя случай си имал не добре балансирани гуми просто.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 8.05.2009

Re: Баланс на гумите

Мнение от krsapunov » 25 Юли 2017, 10:00

Бих искал да дам и аз едно мнение за Иван. След 4 опита за баланс на новите ми гуми - Vredestein Satin (2017), продължаваше да тресе волана при 90 км/ч. Предна дясна се оказа с 13.5 кг радиален дисбаланс, което не беше усновено от никой досега.

Благодарение на професионализма и качествените машини на Иван проблемът ми е решен. До сега не съм виждал такова качество на тази услуга в България.

Препоръчвам на всеки със съмнение в гуми/джанти да го посети.

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook