Препарат за водоструйка

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Препарат за водоструйка

Мнение от zafirovp » 15 Ное 2013, 21:34

Здравейте,
някой може ли да каже какъв препарат може да се слага във водоструйка. Моята е от тези които са със маркуче и филтърче, което се издърпва и се потапя във бутилка със препарат. Мислих, да сложа най-обикновенно веро за зимата, но ме е страх да не се резпени като влезе във помпата и да стане на :ranting: . Не ми се дават пари за препарати за зимата, понеже важното е поне солта да се махне.

Благодаря

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 7.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 330D
Мечтае да кара: S62B50

Re: Препарат за водоструйка

Мнение от Evkata » 15 Ное 2013, 21:54

Не знам за препарата но маркучето на моята водоструйка когато го потопя не иска да тегли от течността :dunno: извинявам се за офф-а
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Препарат за водоструйка

Мнение от Mollov » 15 Ное 2013, 22:05

zafirovp написа:Мислих, да сложа най-обикновенно веро за зимата, но ме е страх да не се резпени като влезе във помпата и да стане на :ranting: . Не ми се дават пари за препарати за зимата, понеже важното е поне солта да се махне.

Благодаря


Да използваш "Веро" е най-голямата грешка... айде, може би не е най-голямата, щото агресивен "безконтактен" препарат може би е по-зле, ама и Веро-то не отстъпва много... това е препарат за миене на чинии, не за измиване на автомобили...

По принцип за контейнерите на водоструйки се използват "foam"-тип препарати, които са именно за тази цел... по принцип в контейнера на водоструйката не се използва стандартен шампоан, защото този вариант на измиване не се възприема като сериозен и истински вариант за измиване т.е. без да се пипне с гъбата... в някои случаи ако шампоана предразполага за това може да се изпръска посредством водоструйката и в последствие да се мие с гъба...

Поне си купи някъв шампоан (ако не е чак някой хубав), че да не е съвсем "Веро"-то...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Препарат за водоструйка

Мнение от zafirovp » 15 Ное 2013, 22:13

Чел съм доста твой теми за това как да си пазим цвета на колата и предполагам си навътре във нещата, но главният проблем е дали тези ''foam'' препарати няма да се разпенят от помпата на водоструйката и да стане фал? Моята е със маркуче, което се потапя във съд със препарат и влиза директно във помпата.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Препарат за водоструйка

Мнение от Mollov » 15 Ное 2013, 22:49

Ами тези препарати са направени именно за тази цел... но честно казано с този тип подаване на препарата, чрез маркуче, а не с контейнер не съм се занимавал... а и идеята на foam препарата е да се разпени и да "излети" върху колата под формата на пяна... ето така:

http://www.youtube.com/watch?v=3XsKMturF7M

В зависимост от марката и модела на водоструйката мисля, че може и да имаш опции да си закупиш накрайници с контейнер, с които да получиш и показаното изпълнение и начин на "прилагане" на шампоана... ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Препарат за водоструйка

Мнение от zafirovp » 15 Ное 2013, 22:57

Май така ще стане. До колегите които се чудят, защо маркуча не им засмуква препарат, във упътването пише да се намали силата на струята на минимум или ако няма тази опция да се махне накрайника.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Препарат за водоструйка

Мнение от zafirovp » 16 Ное 2013, 18:56

Днес напълних една бутилка със веро и малко вода, за да изчистя едни изтривалки. За да се включи засмукването на препарат през маркучето, трябва водоструйката да е изключена и накрайника да е махнат. Така се използва налягането от чешмата и си пръска стабилно количество пяна. Във никакъв случай обаче неможе да се сравнява със пяната от автомивките.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 7.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 330D
Мечтае да кара: S62B50

Re: Препарат за водоструйка

Мнение от Evkata » 17 Ное 2013, 12:56

Не прави пяна като от автомивките може би защото е с веро , а те използват шампоани които се пенят яко.
Изображение

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook