Сервиза на Mirafiori ... "мнооого сериозни момчета"

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 23.02.2014
Кара: E46 320D 150hp 2003

Сервиза на Mirafiori ... "мнооого сериозни момчета"

Мнение от sheyretov » 15 Юли 2014, 13:06

Здравейте,

Преди време си закарах колата в Сервиза на колегата Mirafiori от форума за смяна на демферна шайба. Цялата процедура струваше 110 лв(без частите). Взеха ми 30 лв за смяна на ремък и ролка, които така или иначе са почти демонтирани заради демпферната шайба. Да кажем, че това мога да го приема защото те определят цените, на който не му изнася да не ходи при тях ... Проблема дойде след като си тръгнах ... забелязах, че като съм на място или карам по-бавно климатика ми не работи. Предположих, че по някаква причина е изпуснал фреон. И тъй като нямах време да се занимавам си карах така около 1000-2000 км. Миналия ден проверявам налягането в системата (баща ми се занимава с климатици и имам манометри), какво да видя - климатика тръгва и след няколко секунди спира. И какво се оказва, тия хубавци в сервиза забравили да закачат буксата на радиатора и следователно перка няма и веротно някакъв датчик, защото имаше още една двойка кабели. Закачих ги и климатика тръгна.

Язък им за сериозността на тия момчета, язък им за хваленето, язък им за парите, които взимат. Като ще са скъпари поне да внимават. Не правят мозъчна операция, имат 5 неща да направят и са забравили едното ...

Аман от прехвалени майстори!!!
Последна промяна sheyretov на 22 Авг 2014, 2:09, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: Сервиза на Mиrafiori ... "мнооого сериозни момчета"

Мнение от tsb_bg » 19 Юли 2014, 17:25

sheyretov написа:... Взеха ми 30 лв за смяна на ремък и ролка, които така или иначе са почти демонтирани заради демпферната шайба. ...


Изображение

Това са цените в Дарукар за сравнение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Сервиза на Mиrafiori ... "мнооого сериозни момчета"

Мнение от barty » 23 Юли 2014, 17:04

Защо не се върна за рекламация? Всеки може да сгреши, и то за не включена букса! Бели кахъри....
Я прочети темата за Рашо, да видиш там какви са отзивите :mhihi:

Нидей рива за гупости :mhihi:

П.С. не го познавам "Мирафиори" :dunno:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 27.05.2008
Местоположение: Пазарджик/Пловдив
Кара: E36 Coupe & E46 Coupe

Re: Сервиза на Mиrafiori ... "мнооого сериозни момчета"

Мнение от djkita » 23 Юли 2014, 17:37

.... голяма работа.... все едно не знам си какво са забравили.... на мен един гумаджия забрави да ми стегне болтовете на джантата, а ти затова се оплакваш. На всеки се случва :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Сервиза на Mиrafiori ... "мнооого сериозни момчета"

Мнение от mad_presley » 23 Юли 2014, 17:38

barty написа:Нидей рива за гупости :mhihi:

П.С. не го познавам "Мирафиори" :dunno:

Много правилно казано!!! Ти ако си мислиш, че в другите сервизи не правят пропуски и то къде, къде по скъпи и опасни за здравето на пътниците и колата, жестоко се лъжеш.
Като си видял, че има проблем, да си се върнал, ако не ти харесват цените, питаш предварително колко струва и като не ти изнася, отиваш при кварталния майстор. Кое по-точно е "несериозното" в случая, освен че си пуснал една наистина несериозна тема!?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 23.02.2014
Кара: E46 320D 150hp 2003

Re: Сервиза на Mиrafiori ... "мнооого сериозни момчета"

Мнение от sheyretov » 04 Авг 2014, 15:59

Не мисля, че сте прави. Или взимаш малко пари и си непрофесионален, или взимаш много пари и си професионалист. Както съм писал имат да завият 2 болта и да включат една букса, как подяволите може да забравиш?! За такава проста интервенция нямаш право на грешка, особено като си взел безбожно пари за час работа. И както казах проблема не е в това колко пари взеха, че че изведнъж нещата се промениха като намерих част с 200 лв по-скъпа отколкото те ми я предлагаха.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Сервиза на Mиrafiori ... "мнооого сериозни момчета"

Мнение от maxpower » 12 Авг 2014, 17:04

Това поставя въпросът как се правят хипер мега бързите бегачки там, има колеги дето могат да се включат по този въпрос, но не са видяли темата вероятно :mhihi:
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 9.10.2010
Пол: Мъж
Кара: 530i E60
Мечтае да кара: М6

Re: Сервиза на Mиrafiori ... "мнооого сериозни момчета"

Мнение от Rennfahrer » 21 Авг 2014, 13:11

Нека и аз се включа в темата, относно "професионалното" отношение към клиента на сервиз Мирафиори. Звъня на телефона от сайта им за уговорка за диагностика за след 10 дена. И се почва: ела еди си кога си, ама не можем да ти обещаем, че за един ден ще стане, може и 2 дена да отнеме. - Ами дайте да се уговорим за ден и час, когато ще знаете със сигурност, че само диагностиката ще стане за един ден? - Не можем да поемем такъв ангажимент. Ебати диагностиката - за половин час се прави тази диагностика. Теч на масло от двигателя ебаси. :banghead: Явно са си навили на масрафа, но не е това начина да се печелят и задържат клиенти. Мен лично ме изгубиха като потенциален клиент.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1278
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е30 и Е36 и Е90,Е93
Мечтае да кара: Турбо кола със задно
Детайли за колата: Е30 318iS RennAuto

Re: Сервиза на Mиrafiori ... "мнооого сериозни момчета"

Мнение от Cosworth » 24 Авг 2014, 16:49

Rennfahrer написа:Нека и аз се включа в темата, относно "професионалното" отношение към клиента на сервиз Мирафиори. Звъня на телефона от сайта им за уговорка за диагностика за след 10 дена. И се почва: ела еди си кога си, ама не можем да ти обещаем, че за един ден ще стане, може и 2 дена да отнеме. - Ами дайте да се уговорим за ден и час, когато ще знаете със сигурност, че само диагностиката ще стане за един ден? - Не можем да поемем такъв ангажимент. Ебати диагностиката - за половин час се прави тази диагностика. Теч на масло от двигателя ебаси. :banghead: Явно са си навили на масрафа, но не е това начина да се печелят и задържат клиенти. Мен лично ме изгубиха като потенциален клиент.

:kuku: :clap:
Ми направи си я сам за половин час..... а ? :banghead:
Аз понеже съм работил в автосервиз и това което искаш ти, няма как да стане...
Първо проблема да може да е за половин час, ДА нещо дребно например, капачката да ти изтърва там дето сипваш маслото(едва ли!?). Може и да го търсят 3 дена къде е проблема? Накрая като ти поръчат части от магазина за отстраняването на проблема и те да се окажат съвсем други и да се наложи да чакат за части........
Няма човек който да ти каже по телефон "да бе за 30мин е готова....."
Когато колата има проблем отписваш я минимум 2 дни, и я оставяш хората да си свършат работата. Дали ще е за 2 часа, дали цели 2 дена.... Ще разбереш след като я огледат в деня в който я оставиш......
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 9.10.2010
Пол: Мъж
Кара: 530i E60
Мечтае да кара: М6

Re: Сервиза на Mirafiori ... "мнооого сериозни момчета"

Мнение от Rennfahrer » 25 Авг 2014, 11:28

Колега, тоя знак :kuku: го пращай на твойте момчета от Мирафиори (ако имаш нещо общо с тях), понеже това приляга добре на мениджърските им умения и отношението към клиента.

Защо други сервизи могат и го правят тогава хм? На два други сервиза звъннах, ако държиш ще ти кажа и имената, пичовете бяха супер точни - едните казаха: диагностиката ще отнеме половин-един час, другите казаха: "За един ден със сигурност ще я направим".

Защо едни сервизи го могат, а други не го могат? Оставям те сам да си отговориш на въпроса. Само да спомена, че точно този проблем, за който исках диагностика, наистина не е нещо кой знае какво, че да отнема 3 дена, а по-скоро става въпрос за често срещан и тривиален проблем - теч на масло. :nono:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Сервиза на Mirafiori ... "мнооого сериозни момчета"

Мнение от Cinder » 25 Авг 2014, 14:15

Аз пък съм доволен от услугите им и другаде не бих си закарал колата. Не казвам, че са перфектни или че не съм имал забележки, но са едни от много малкото хора, които работят с желание и съвест - нещо което се среща доста рядко в България напоследък. Хората, които ме познават, знаят колко държа на колата си и това как се работи върху нея.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 175
Регистриран на: 15.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Re: Сервиза на Mirafiori ... "мнооого сериозни момчета"

Мнение от Batov » 19 Мар 2015, 15:10

Ама страхотни са направо... Два дни колата стоя там, за да ми кажат, че тече от семеринг на скоростите. Отивам в друг сервиз, вдигат колата на подемник и ми показват, че проблема с теча е на 1 метър от въпросния семеринг, 10 минути след това си тръгвам с диагностициран проблем, а сега си карам с отстранен такъв и същия "течащ" семеринг... Както се досещате вече нищо не тече. Трябваше да им дам 400лв за смяна на семеринга и после да отстранят истинския проблем за тяхна сметка... Кракът ми няма да стъпи там! Вие си преценете са Вашите...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 8.11.2009
Местоположение: София-Криводол
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d ///M vision
Мечтае да кара: F10 550d///M

Re: Сервиза на Mirafiori ... "мнооого сериозни момчета"

Мнение от stoino » 29 Май 2015, 21:39

Здравейте колеги!
Дойде време и аз да разкажа за моята среща с прехваления сервиз"Mirafiori"
И така какво се случи;
Купих си уникална кола от колегата "Staykov" /Много голям пич/
Докарах колата в София и точно след месец и половина се опитаха да я откраднат след като не успяват не си тръгват с празни ръце...Взимат ми волана,счупват скоростния лост и взимат ССС модула и дисплея на навигацията и си тръгват...После ви е ясно разправии с тъпи ченгета,протоколи за липсите,застрахователи,първи,втори оглед на колата...И така по съвет на застрахователя откарвам колата с пътна помощ в прословутия сервиз"Mirafiori".Преди това се обаждам на телефона от сайта и говора с Явор Алексов които ми казва,че ще ми изпрати тяхна пътна помощ да ми закара колата до сервиза.В крайна сметка не ми изпраща защото ми бил загубил номера.Започва да си личи колко сериозен сервиз са...И така след 20 дни в сервиза ми се обажда Явор Алексов и ми казва,че е излязло решението на застрахователя/покриват ми всички щети и липси без волана/казвам му добре аз ще си намеря волан от там тоя започва да се заяжда и ми казва/си намериш волан,си намериш твоя/намеква,че аз сам си го свалил..:kuku: И така след 10 дни ми се обажда същия Явор Алексов и ми казва,че колата е готова.Отивам да си взема колата,палим я таблото свети като коледна елха/не изчистили грешките/Пробвам ключалката на вратата не работи/не са ми я наредили по ключа/Ровим из навигацията всичко работи освен не мода да си контролирам светлината и това какво да се показва на Head up-дисплея?Липсват ми в менюто и сервизните интервали?Излизам и оглеждам колата от вън гледам надрали са ми задната броня...и вече започнах да откачам...Идва малкия бастун Явор Алексов не ми дава никакво разумно обяснение...защо ми връща колата в този вид...Казвам му,че така няма да я приема...И тапака на всичкото отгоре ми казва да си взимам колата или щял да извика полиция и да я изкара на улицата...Подскачаше като петле бил сам му развалял репутацията на сервиза с моята рекламация...Ако не си вземем колата трябвало да му плащам паркинг за да стои в сервиза...Взех си колата в този вид и направо при застрахователите.Заведохме щетата на задната броня и написах жалба до директорите на ЗК.След няколко дни получавам отговор от ЗК след разглеждане на всички документи установили,че щетата на задната броня наистина е станала в сервиза Mirafiori...А бастуна Явор Алексов твърдеше,че не станала там и аз само съм си измислял щети...В писмото пишеше,че сервиза трябва да ми боядиса бронята за тяхна сметка.Отидох в сервиза Mirafiori а смешника Явор Алексов като ме видя се скри...Дадох писмото на негов колега и той ме пита кога ще оставиш колата да ти боядисаме бронята?Колата при вас НИКОГА...Не знам кои им е казал на тези,че разбират от БМВ?Моя съвет е не ходете там,до колкото разбрах крадат скорости,турбини... :bang:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330I Touring
Мечтае да кара: Турбо бензин

Re: Сервиза на Mirafiori ... "мнооого сериозни момчета"

Мнение от MihailMihov » 05 Юни 2015, 10:01

И аз съм патил там. Плащаш, не сменят... Направо не са я отваряли.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: Сервиза на Mirafiori ... "мнооого сериозни момчета"

Мнение от Wierdo » 05 Юни 2015, 16:29

Утрепахте ме с тея коментари. А аз си мислех за турбо проект на е46-цата при тях ...

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook