лош сервиз - Турбо Колос в Люлин

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 29.11.2012
Пол: Мъж

лош сервиз - Турбо Колос в Люлин

Мнение от chaio » 18 Юли 2014, 17:47

Здравейте,

Не се ядосвам лесно, но прегрях. Сервиз turbo-kolos или КОЛОС-МС в Люлин 1 ме изкара извън нерви.
На кратко - нулева прозрачност. Няма как да знаеш какво се прави с колата докато е при тях. Едно от най-важните неща за мен е прозрачност, каквато в този сервиз няма. Когато някой каже, че незнае или неможе да прецени... дори го приветствам. Да 'цака' в парите, но да е свършил работа - нямам проблем. Да каже, че е сменил нещо, но да не е имало нужда - карай, нали колата върви. Но да се крие какво прави и как го прави - не. Прощавам грешки, не търся отговорност... но искам прозрачност.

На кратко - е46 330хд губи мощност като загрее и звучно вие. Избрах колос заради 1-2 теми във форумите които изплуваха тук там. До момента имам доверие само на един сервиз в който мога да си оставя колата - без да мисля какво ще изчезне и как ще се направи... колеги от форума на субару и съжалих, че не потърсих помощ първо от тях. Реших, че случая е за специализиран сервиз.

Ден първи - казах си оплакванията - без да питат я припалиха и закараха "зад сервиза", до където аз не съм можел да ходя. Не мога ли?!... мога. Обикновено не си давам колата да се кара от други, обичам я и се интересвам. Висях им на главата по време на диагностиката... стигна се до някакво заключение - срязаха един маркуч за вакуум... снадиха го и това било.
Доволен от 50 лв за поправка си тръгнах. Покарах я малко - имаше същите симптоми - ще я нося пак при първа възможност.

Ден втори
Закачиха я пак на диагностика. Реших да погледна какво правят - изгониха ме. Не можело да гледам какво правят. ?!? Хубаво.... мръднах на страни - нека си гледат диагностиката. Не ме интересува, тайни там няма. Всеки фен си купи кабел за кеф. Пари не струва като не даваме за лицензите. Стига ми, че колата е пред мен.
Стигнаха до заключение - че ще правят кръкчета и ще следят какво става в движение. Казах ок. Накачулиха се двама в колата, тръгнах да се качвам и аз на задната седалка.... (не бях се качвал на задна седалка на моя кола до момента....) - "Не можеш да идваш с нас". Обясних им, че нямам доверие. Моето име е на талона и без мен няма да се ходи.
Весело е някой като каже "това не е квартален сервиз", "и по-хубави коли правим от твойта", "ти как си го мислиш", "тая няма да стане", "охоо така ли сме" и т.н.

Ясно стана - 3те стъпки следват -
1. стоп - друг ще свърши по-качествена работа - за мое добро
2. управител - ако не е на ясно с нещо - да стане - за негово добро
3. препоръка - да се знае - ето я и нея - за доброто на интересуващите се

Ако сте решили да ходите там - моля, търсете алтернатива.

Приятно,
Стефан.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 26.05.2015

Re: лош сервиз - Турбо Колос в Люлин

Мнение от tdl » 08 Юли 2015, 22:37

Колеги , да добавя към графата "ЛОШ СЕРВИЗ" един новоизлюпен такъв , находящ се на бул.Черни връх 117 - "АВТО-ЕЛЕКТРО СЕРВИЗ". На всичкото отгоре е денонощен , явно за да мамят по лесно нощем. Тъй като нямат клиенти денем , а нощем хората нямат избор . Не ходете там , освен ако нямате излишни пари , които да хвърлите на вятъра . Изключителни неграмотници , а тарифите като в "БалканСтар" . Общо взето , като оставите колата за ремонт там , на другия ден може да си я приберете в същото състояние , срещу сума , отговаряща на месечен абонамент за паркинг . На въпрос - За какво ви плащам, проблема не е оправен? , ви отговарят - Ами установихме , че проблема го има , дай 50 лева! :kuku: Бягайте далеч от тези измамници !!!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.12.2015

Re: лош сервиз - Турбо Колос в Люлин

Мнение от blablabla4 » 08 Дек 2015, 10:15

Здравейте на всички :)
Както ще видите сигурно, това ми е първия пост в този форум, като по принцип не съм от хората които ще седнат да се регистрират някъде в интернет за да изкажат мнението си .... НО ..... този път реших да го направя, защото съм бясна на този въпросен сервиз (Колос-МС в ж.к.Люлин) . Съветът ми към Вас е ако имате възможност НЕ посещавайте този сервиз, отидете някъде другаде, където няма да Ви вземат парите а да не Ви оправят колата.Случаят ми е следният:
Май месец тази година, колата ми имаше проблем с бензиновата помпа. Тъй като този сервиз се води фирмен и т.н. , реших че трябва там да заведа колата. Уж ми оправиха колата за около 300 лева., но аз си я познавам и усещах че проблемът не е отстранен на 100%. Да тя палеше, вървеше, но усещах че помпата си има някакъв проблем, чуваха се някакви странни звуци от нея (жена съм и както ще се досетите не разбирам особено много от коли). Така до преди няколко седмици ....краят на Ноември месец , в един прекрасен ден колата просто не запали, не подкачаше гориво помпата чрез имобилайзера. Така реших отново колата ми да отиде в този сервиз(та нали е фирмен) (но голяма глупост от моя страна). Отива там и след една седмица, след две обаждания от моя страна, ми казват че е отстранен проблема. Отивам там, давам 400 лева за ремонт , взимам си колата, да пали, да върви, но пак си чувам аз странния звук. Както и да е , викам явно така трябва.Отивам събота да си прибера близки хора от летището, като ги чакам от 2 години, пътуваме си по магистралата и се радваме един на друг, до момента в който колата изключва и почва стабилно да мирише на запалени кабели. Отбиваме колата и до там. Преди 3 дни взета кола от сервиза, щеше да изгори някъде на пътя......Дойде познат изтегли ме до вкъщи и всичко се позабрави от емоциите от гостите от чужбина. По думи на познати които повече разбират от коли, в сравнение с мен, проблемът явно е някъде кабели, късо, гърмене на бушони.Но явно в сервиза не са открили проблема, или просто са замазали историята отгоре отгоре. Днес се замислих, че трябва да разкажа историята си и да Ви посъветвам да НЕ ходите в този уж ФИРМЕН сервиз. Ще се постарая тази история да обиколи колкото се може повече форуми, за да може да бъде прочетена от повече хора. Извинявайте за романа който написах, но съм БЯСНА.
Пожелавам на всички да не Ви се налага изобщо да ходите по сервизи :) Особено в този.
Приятен ден пожелавам, и Весели празници :) :) :)

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook