БМВ7-то, което НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОПРАВИ ОТ 24 месеца!

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 18.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99
Мечтае да кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99

БМВ7-то, което НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОПРАВИ ОТ 24 месеца!

Мнение от IceFire » 25 Юли 2014, 14:19

Здравейте...

Ще опитам да съм кратък - и вероятно ще успея! Ще успея, защото тази история вече стана толкова дълга; че не си спомням детайлите около нея добре! И не пиша, за да се оплача (добре де, може би - малко); но преди всичко, за да потръся съвет! Търся сервиза-чудо, човекът-маестро, мястото-така уникално; където някой всъщност може да поправя коли!

Говорим за BMW 7 Series, от 99-та година, Дизел (да зная - о ужас, тези дизели... и така нататък); стария фейслифт. Последното - все тая; относно проблема, за който съм се сблъскал...

Като се подаде газ (настъпи се)... просто загасва. Изписва TRANS FAIL SAFE и загасва както си върви. Спира подаването на гориво към двигателя и си минава на неутрална. И спира. Безславно и тъжно.

И това е така вече две години! Гледана е в множество сервизи, още навремето при Ники в Люлин, но тогава гаснеше рядко, много рядко... смени помпата в резервоара с някаква друга, която после се оказа китайска. След това мина през други майстори - един Миро в Изток, който нищо не можа и той да направи, но поне видяхме, че помпата е китайска и сложихме истинска. После се гледа помпата за ГНП... Гледаха преливника в резервоара отзад, дали нямало проблем (сифона)... Ходи в Бош... Ходи на 3-4 други майстора... Всеки - диагностики, опити, това е, онова е - всичките помпи и смениха. Ходи в Германия в оторизиран сервиз на БМВ - смениха нещо съвсем друго и проблема въобще не се оправи!

Последно ходи при Коко в Малинова Долина и... остана там ШЕСТ МЕСЕЦА! Сложиха и дори помпа, която по принцип не съществува в тази кола - отдолу; да помагала на помпата в резервоара отзад; и колата ПАК ГАСНЕ! Сега мислели, че са дюзи и чакали да дойде от някъде друга такава кола... Все още помня - когато закарахме колата валеше сняг...

Сега дори не ми вдигат! Май трябваше да пиша в "Страхотни истории"...

ТОЛКОВА ли е невъзможно да се диагностицира и ремонтира една кола? В крайна сметка веднъж е била направена; значи пак може да бъде направена - а камоли - просто ремонтирана!

МОЛЯ ВИ, някой знае ли сервиз, в който наистина поправят коли? Като в истинските сервизи? Като... в приказките (на всеки, който казва "Аз ще ти я оправя" и след половин година не ти вдига?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: БМВ7-то, което НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОПРАВИ ОТ 24 месеца!

Мнение от turbo » 25 Юли 2014, 15:17

Диагностиките какво показват, колега? 740д ли е автомобилът? Скоростната кутия как е и каква е при този модел?
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 18.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99
Мечтае да кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99

Re: БМВ7-то, което НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОПРАВИ ОТ 24 месеца!

Мнение от IceFire » 25 Юли 2014, 15:32

Ами, за скоростната кутия лично не знам какъв модел е (технически данни); но беше преглеждана и мнението на техническото лице беше, че е виждал къде по-зле кутии които вървят супер; и че моята е екстра...

Диагностиката не знам какво показва, защото при Коко не дават подробни детайли какво се случва, особено когато не вдигат изобщо... Във високото налягане давало че има проблем - това знам последно : /
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 721
Регистриран на: 19.07.2005
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е38
Мечтае да кара: Е38

Re: БМВ7-то, което НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОПРАВИ ОТ 24 месеца!

Мнение от D.Pavlov » 25 Юли 2014, 16:23

Здравей колега, ако изписва trans failsafe prog това е проблем в скоростите ,ако ти изписва fuel inject. system тогава търсиш проблема в мотора!!!
"Не става само с ядене , трябва и акъл!!!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 18.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99
Мечтае да кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99

Re: БМВ7-то, което НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОПРАВИ ОТ 24 месеца!

Мнение от IceFire » 25 Юли 2014, 16:34

Ами да, ама май не. По принцип знам, че TRANS FAIL SAFE е стандартно проблем в скоростите, но пък защо като се даде газ докрай и тогава точно гасне... Може би нещо гаси двигателя, за да не гръмне примерно, защото има еди какъв си проблем и от там скоростната кутия отчита че двидателя е спрян в движение и затова дава фейл сейф и минава на неутрална. Защото след това си пали, не влиза в авариен режим, при който да карам на трета.

Видях ли? Вече се чудим.

Този проблем с лупа да го гледаш, няма да го намериш явно. Някой знае ли СТРАХОТЕН сервиз в София?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 18.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99
Мечтае да кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99

Re: БМВ7-то, което НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОПРАВИ ОТ 24 месеца!

Мнение от IceFire » 25 Юли 2014, 16:43

Сега получих обаждане не Ники (от сервиза в Люлин); който правилно ми припомни, че си се бяхме разбрали за китайска помпа навремето (на мене явно ми е излязло от главата след тази две-годишна сага). Той наистина е бил винаги точен и... каза, че септември може да я погледне.

Ако преди това някой има идея за сервиз, който е истински, кажете... Ако не ще карам лятото колело : )
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: БМВ7-то, което НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОПРАВИ ОТ 24 месеца!

Мнение от Jordana » 25 Юли 2014, 16:57

Мрежата е пълна с теми за тоя мотор и същата диагностична грешка с подобни симптоми. Причините които се дискутират са от дефектен алтернатор , акумулатор та до ABS модул .За толко време как няма някой да чекне какво правят другите хора по света или поне да елиминира част от възможните проблеми.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 18.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99
Мечтае да кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99

Re: БМВ7-то, което НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОПРАВИ ОТ 24 месеца!

Мнение от IceFire » 25 Юли 2014, 17:00

Не мога да си обясня и аз. Особено когато седи с месеци тук или там...

Сигурно това е супер проблема, който никой не може да оправи.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 15.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 02

Re: БМВ7-то, което НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОПРАВИ ОТ 24 месеца!

Мнение от Mamar4o » 25 Юли 2014, 19:47

Колега,батерията на автоматичната скоростна кутия ти е заминала !!! Може и нещо друго да е,но проблема е в кутията и на 99% съм убеден,че е тя ! За толкова време можеше да отидеш в Дару Кар само да ти открият проблема и да се направиш на луд после,че иначе ще ти свалят кожата :bang: Поздрави :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: БМВ7-то, което НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОПРАВИ ОТ 24 месеца!

Мнение от hacker4eto1 » 25 Юли 2014, 20:45

Това не ми е под раздела ,но като слушам колегите какво пишат и разказите ти за тази тъжна история и времето което прекарах в мрежата по твоя "ТРАНС" проблем както каза един колега по горе повечето теми в нета се говори именно за проблем в кутията по пътя на логиката не би следвало ако проблема е в мотора да дава грешка в скоростите. Толкова време и пари си хвърлел за нервите не ги споменавам то е ясно ,че са доста ... да беше сменил кутията с някой донор било то и ръчка
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: БМВ7-то, което НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОПРАВИ ОТ 24 месеца!

Мнение от ivoo » 25 Юли 2014, 22:49

Ходи в Германия в оторизиран сервиз на БМВ - смениха нещо съвсем друго и проблема въобще не се оправи!


:banghead: :banghead: :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 15.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 02

Re: БМВ7-то, което НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОПРАВИ ОТ 24 месеца!

Мнение от Mamar4o » 26 Юли 2014, 1:08


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: БМВ7-то, което НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОПРАВИ ОТ 24 месеца!

Мнение от wladio » 26 Юли 2014, 8:39

я намери милен-NAPSTERS,вече сервиза е в обеля,и мисля че ще успее да се справи и с това.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 18.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99
Мечтае да кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99

Re: БМВ7-то, което НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОПРАВИ ОТ 24 месеца!

Мнение от IceFire » 06 Авг 2014, 11:09

Моята сага продължава.

Най-сетне се свързах с Коко, който каза, че бил закарал колата при някакъв Веско.

Звъня на Веско вече 3-4 дена; но единствено два пъти попадам на някаква жена, която казва, че Веско е сам и бил доста зает.

...

:ranting:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: БМВ7-то, което НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОПРАВИ ОТ 24 месеца!

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 11 Авг 2014, 12:09

Приятелю , нищо лично но ти за мен си най големият мазохист на света !

Тия мотори имат последователност която ако се следва все ще хванеш причината.
Или колата е пълен тотал милионер или майссторите са се постарали добре вече.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook