Спирачни дискове MTEC и Speedmax впечатления ?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 19.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 333xi Touring

Спирачни дискове MTEC и Speedmax впечатления ?

Мнение от kokok0 » 29 Окт 2014, 22:19

Здравейте,

Някой докоснал ли се е до спирачни дискове Speedmax ?
Твърди се, че са японски, но нищо повече като информация.
Сайт не намерих. Тукашен търговец казва, че били добра комбинация с накладки TRW.

Другата марка (MTEC), също ме вълнува. Английска марка (май). Продават ги комплект с
накладки Mintex. Има чужди отзиви само за накладките: цапали и посвирвали.
Имат сайт и като цяло са по-известни.

Ако някой може, моля да сподели това онова.
Благодаря.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Спирачни дискове MTEC и Speedmax впечатления ?

Мнение от nickstorm » 29 Окт 2014, 23:23

Много по-добри са от разни там АТЕ, ТЕКСТАР, Джурид и други подобни измислени марки. А просвирването им е фабрична екстра, нали все пак в повечето случаи се монтират на мунинговани автомобили. Между другото накладките им идват с тапи за уши, така че няма проблеми. Сайт нямат понеже всичките пари си влагат в разработка на нови продукти.
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Спирачни дискове MTEC и Speedmax впечатления ?

Мнение от Gqbriel » 30 Окт 2014, 12:32

nickstorm написа:Много по-добри са от разни там АТЕ, ТЕКСТАР, Джурид и други подобни измислени марки. А просвирването им е фабрична екстра, нали все пак в повечето случаи се монтират на мунинговани автомобили. Между другото накладките им идват с тапи за уши, така че няма проблеми. Сайт нямат понеже всичките пари си влагат в разработка на нови продукти.

:clap:

АТЕ - измислена марка
Jurid - измислена марка

Как ги мислите тея бисери...не ми е ясно.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3881
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Спирачни дискове MTEC и Speedmax впечатления ?

Мнение от Kroki » 30 Окт 2014, 13:33

Gqbriel написа:
nickstorm написа:Много по-добри са от разни там АТЕ, ТЕКСТАР, Джурид и други подобни измислени марки. А просвирването им е фабрична екстра, нали все пак в повечето случаи се монтират на мунинговани автомобили. Между другото накладките им идват с тапи за уши, така че няма проблеми. Сайт нямат понеже всичките пари си влагат в разработка на нови продукти.

:clap:

АТЕ - измислена марка
Jurid - измислена марка

Как ги мислите тея бисери...не ми е ясно.

Коментара беше ироничен ми се струва :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Спирачни дискове MTEC и Speedmax впечатления ?

Мнение от ///M_Martin » 30 Окт 2014, 14:53

Не знам ама ми мирише на ключе :mhihi:
П.П.Към колегата с въпроса относно дисковете за МТЕС,наистина са английски,вторите не съм ги чувал въобще а с това се занимавам :mhihi:
Съвет,купи си доказали се продукти защото да правиш компромис със спирачките не е шега работа :nono:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 19.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 333xi Touring

Re: Спирачни дискове MTEC и Speedmax впечатления ?

Мнение от kokok0 » 30 Окт 2014, 15:45

В тази връзка, и двете марки ли са компромис според теб ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Спирачни дискове MTEC и Speedmax впечатления ?

Мнение от KPETEH » 30 Окт 2014, 15:48

Ама не можеш на кола с 230 коня да сложиш дискове и накладки с марка дето никой не я е чувал. Едно спиране от 200 по-рязко да имаш и не се знае кое ще издаде - дисковете ли ще се изкривят, накладките ли ще се разрушат... По добре си вземи втора ръка - малко ли е46-ци има на части...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 19.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 333xi Touring

Re: Спирачни дискове MTEC и Speedmax впечатления ?

Мнение от kokok0 » 30 Окт 2014, 21:15

Първо с 200 не карам. Второ дисковете на Брембо, Ате и подобни марки не са по-скъпи от горе посочените марки (дори са по-евтини) и трето явно не знаеш колко пари искат собствениците на разчастени 330-ки за дискове втора ръка. Всичко живо слапва точно такива дискове по 30-ки, 36-ци и кво ли още не. Същия моден дифицит е и с апратите от 725tds. Просто исках да потърся информация за тези марки и да преценя дали да си купя такива или да си купя за 2-ри път Брембо за 77лв. бройката. Никой да не се обижда, ей :angel:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Спирачни дискове MTEC и Speedmax впечатления ?

Мнение от KPETEH » 31 Окт 2014, 11:33

Момче, това че нещо струва повече от друго, не го прави по-добро. Тия палячовци не продават накладки. Кво ти гарантират? Я виж колко китайски фешън дискове има по нет-а. Що не пратиш запитване относто къде ги произвеждат... Според мен ще останеш очарован...
Не ми се спори, искам да ти помогна.
Е тия изглеждат добре, ама щи дойдат евтино:
http://www.alibaba.com/product-detail/b ... 36067.html
И други ти го казаха, ама по друг начин. А ти освен да споделиш впечатления, друго не ти остава...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 19.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 333xi Touring

Re: Спирачни дискове MTEC и Speedmax впечатления ?

Мнение от kokok0 » 31 Окт 2014, 11:41

Не разбирам защо постоянно трябва питащия, пускащия теми да е виновен!?! Не може ли да бъдем толерантни ?!? Извинявай, но не намирам с какво ми помогна с поста си.

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Спирачни дискове MTEC и Speedmax впечатления ?

Мнение от ///M_Martin » 31 Окт 2014, 12:01

kokok0 написа:В тази връзка, и двете марки ли са компромис според теб ?

Да и двете са компромис понеже ЛИЧНО за мен не са надеждни.
Разбирам факта че тук се продават основно ментета и само си купуваш кутията и си мислиш че е оригинално а то не е но не означава че трябва да си вземеш нещо посредствено и уж оригинално но в крайна сметка крайното решение е твое.
П.П.Не искам да си рекламирам продуктите но ако искаш драсни едно ЛС за да видя какво мога да ти предложа аз или поне съвет да ти дам за нещо качествено ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Спирачни дискове MTEC и Speedmax впечатления ?

Мнение от KPETEH » 31 Окт 2014, 12:14

kokok0 написа:Не разбирам защо постоянно трябва питащия, пускащия теми да е виновен!?! Не може ли да бъдем толерантни ?!? Извинявай, но не намирам с какво ми помогна с поста си.

Показах ти, че не бива да се мяташ на някви, работи само щото изглеждат лъскави... Не си виновен, но явно никой няма впечатления от тая "марка", та и това също трябва да ти говори нещо. В крайна сметка ти си решаваш...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook